Kanca

Šílená jízda plná neuvěřitelných záběrů se skvělým hereckým obsazením. Toma Hardyho považuju za jednoho z nejlepších herců současnosti především kvůli jeho přirozenosti, která z něj čiší snad v každé jeho roli, a i jako Mad Max byl opět naprosto uvěřitelný. Ještě víc jsem ale byla nadšená z Charlize Theron, která byla jako Furiosa naprosto úžasná. Takže i přesto, že jsem tam postrádala nějaký hlubší příběh, jsem nakonec dost spokojená. 90% ()

noby

Velká škoda nepříliš dobře zvládnutých scén, které mají posouvat děj a přibližovat postavy, protože zpracování toho ostatního, o což naštěstí šlo, je fenomenální. Kde příběh se rozvíjí ledabyle, aby se neřeklo, v detailu je film zatraceně silný. Je to hlavně výtvarný nářez, víc než cokoli jiného, ale to vůbec není na škodu. Naopak, jsou to chvíle, kdy ze silné stylizace vypadne, které filmu ubírají. ()

SpaceOdyseus

Nikdy jsem nevidel podobny film a asi dlouho zase neuvidim. Takle silene stylizovanou a nabusenou jizdu, takle skvele a poctive natocenou, to se opravdu casto nevidi. ()

MaaaR@

Nekompromisní postapokalyptický akční zvěrstvo. Takovou jízdu jsem už dlouho nezažil. Oči přilepený k plátnu a když se objevily závěrečný titulky, nevěřil jsem, jak to uteklo. Wow. A ta hudba! ()

POciSEM

První půlka super.Hardy byl sice jako pátý kolo u vozu ale postupně se začal víc a víc prokousávat do popředí.Jenže nastoupilo 6 manželek nadsmrťase Joa a celej film se odebral do sladkobolných keců o záchraně čistoty a podobných plků že mě to začalo nehorázně nudit a vážně sem uvažoval o odchodu z kina.Triky super a nebejt těch přehršle pornohereček tak by to bylo luxusní.Na bojovníka silnic se to ale nechytá ani náhodou ()

VIPerson

Kdyby se první akční sekvence v bouřce vyměnila za tu ke konci, pak by to bylo absolutní. Ale i tak jsem byl nadmíru spokojen...tady mi HYPE tolik nevadil. PS: Bez Junkieho by to bylo poloviční. ()

Fary

Asi nejsem ten spravny typ fanouska pro tenhle film. Bud jsem nepochopil jeho hloubku nebo nedocenil jeho kult, kazdopadne mi to pripadne jako hrozna hovadina. Vizualne nikoliv nezajimava, ale jinak plytka a o nicem. ()

bloodline

Explozívna nálož akcie, že aj vylodenie v Normandii vyznie ako nevinná barbecue párty anglo-germánskeho Klubu nevybuchnutej munície. V dnešnej dobe kolosálnych rozpočtov už s prstom v nose a na počkanie produkujú 3D inžinieri vizuál šialených rozmerov, ale o nesmrteľnosti rozhodujú maličkosti a Mad Max ich šialene zvládol. Celková skulptúra vizuál-kamera-zvuk-výprava funguje beštiálne ako cigánske počatie a v tomto smere Maximus Šialený posúva hranice definície postapokalyptického žánru. Operácia jednou rukou na úrovni tuctovej seansy vyslúžilých scenáristov vyvstáva ak sa Maxovi pozrieme do duše. Ale šľak to traf, že vykráda Waterworld, či iné neinvenčné sračky. Práve Mad Max rozšíril obzor kino zážitku na nový level, bez toho, aby ste mali pocit sfilmovanej videohry. ()

Sancty

Vysokooktánová jazda, ktorá ma prikovala do sedačky a nenechala ani na chvíľu vydýchnuť. Ešte stále si po nej vytriasam piesok z ponožiek. Dobývanie pojazdného Minas Tirith aké som (snáď) ešte ani nevidel. Millerova vízia postapokalyptického sveta je jedným slovom úchvatná a aj keď vlastne okrem rozpáleného povrchu z nej nič poriadne neukáže, pôsobí pestro a čo je dôležité, predovšetkým funkčne. Motivácie postáv medzi všetkým tým tuningom a vôňou spáleného benzínu fungujú. Na dôvažok úvod, pri ktorom musí každému fanúšikovi Fallout univerza srdce zaplesať. Budúcnosť ešte nikdy nebola tak zábavná. ()

HArna

George Miller natočil po 30 letech Mad Maxe a je to pecka. Když si uvědomím jak je film šílený, ale přesto tomu člověku je 70 let! Akční scény jsou ve filmu úžasný a zaslouží jen superlativa. Vlastně téměř celý film je jedna velká honička plná výbuchů a explozí,.. Soundtrack je výborný. Ty auta a celkový vzhled světa mě naprosto odrovnal je to ŠÍLENĚ KRÁSNÝ. Šíleně krásná je i Furiosa, tady naražím na první (a poslední) mojí výtku. Charlize Theron a hlavní záporák mě přišli daleko zajímavější než samotný Max. Tom Hardy hraje Banea nebo toho mariňáka ve válečníkovi. Tichý drsoň, který toho moc nenamluví a tady se to moc nehodí. Mel Gibson je daleko všestranější herec a Hardyho strčí lehce do kapsy. Je to ale stále nadprůměrný blockbuster, který není dementní jako transformers. 90% ()

Hanys_

Zběsilá jízda od první minuty, ale přesto, nebo právě proto, kolem mne jenom tak prohučela. Nějaký hlubší dojem nebo nedejbože chuť ji vidět znovu prostě nezanechala. ()

ruhebitte2010

Slušné, ale možná až moc akční, bez špetky příběhu. Ti co hráli třeba Rage si možná přidají jednu hvězdu, Ti co ne, odeberou. ()

tom.nosek

Co? Co?! Tak toto je tak bezduché, že bych snad radši strávil čas druhým zkouknutím Jupiter Ascending. I to snad mělo větší hlavu a patu a to jsme víceméně na dně. Přibližně 100 minut z těch celkových 120 jsem cítil, jak mi odumírají mozkové buňky. Opravdu nechápu, jak tohle může mít 84 % a já jako akční fanda tomu dávám pouhou jednu hvězdu. Ve filmu jsou pouze tři věci, kvůli kterým jsem si nechtěl vystřelit mozek z hlavy, a to svatá pětice v bílém (i když chování některých bylo na hraně), zrychlené záběry a přepálený obraz. To je vše. Hlášky, kterým jsem se zasmál, bych spočítal na jedné ruce. Víc snad bylo i těch záběrů, u kterých jsem pomalu šahal pro zvracecí pytlík. ()

ZdenoLo

No toto bola panečku jazda.. Názov úplne vystihuje celý dej filmu. Akčné scény, kamera, kostýmy..no orgazmus pre oči. Určite si pozriem aj 3D verziu a dúfam že s tohto nového Mad Maxa bude minimálne ďalšia trilógia. ()

farfalla

Příběh není nic moc, ale vizuálně je dokonalý. Je vidět, že režisér měl dost času si scény promyslet. Hlavní záporáci jsou zrůdy, kladní hrdinové jsou hezcí, i když možná zvláštní lidé. Pak je tady šedivá masa bídných lidí a škodiči na motorkách, kteří nejsou moc vidět. Chvíle na písku, na blátě, chvíle bojů a napětí mají působivé mizanscény. ['Mad Max' (1979), 'Mad Max 2' (1981), 'Mad Max Beyond Thunderdome' (1985)] ()

Litvicek

Dlouho jsem se tomuto snímku vyhýbal, jelikož jsem zhruba věděl čeho se dočkám, proto jsem si film nechával na vhodnou dobu. Nu, je to tady a musím uznat, že zde pět hvězd zaslouženě pasuje. Pár slabin v tom najdete ale jinak vás čekají dvě hodiny plné adrenalinu a akčních scén tak vyšperkovaných, že by si to zasloužilo ocenění. O kameře ani nemluvě. V tomhle ohledu nelze najít chybu. Mix postav a jejich charakterů je perfektně sestaven jako pestrý jídelníček, ve kterém si každý na něčem smlsne. Celková spokojenost na jedničku, laťka akčních scén opět nastavena velmi vysoko! ()

ti88na

Mad Max som už strašne dlho presúvala v poradovníku lebo som asi tušila, že sa na to nemám dívať. Mne tieto postapokalyptické vízie sveta nikdy nevoňali a hoci je tu tento svet do detailov vymyslený a vizauálne perfektný, pozvanie doň by som si s čistým svedomím odpustila. Zo začiatku som len prekrúcala očami, postupne som si akosi zvykla a dokázala som to pozerať, miestami sa nechať uniesť neutíchajúcou akciou a viac na filme ani nie je čo hodnotiť. Herecký priemer, minimum hovoru, príbeh skoro o ničom. Ocenila by som ešte hudbu, ale tá mi akosi k filmu nepasovala. Čo si však nadlho zapamätám je niekoľko fakt stupídnych záležitostí, medzi inými napríklad doprovodný gitarsta, Charlize Theron zapierajúca sa do zapadnutého ťahača a tí skokani o žrdi tiež pobavili. Ešte hádam dodám, že predchádzajúce filmy som nevidela.... a po tomto už ani neuvidím. 60 % ()

Greenpeacak

Ten obrovský týpek s vyleštenou lysinou, ktorý nosil plienky, cuckal materské mlieko, vytrhával turbá z áut a za celý film prakticky nevyslovil žiadnu drsnú hlášku, si získal moje srdce :) ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi