Stíba

Guilty pleasure se vším všudy, natočené pro velká plátna, žádný velký sraní s příběhem a rovnou na dvouhodinovou road trip řežbu. Byť je to stylovka tak jsem očekával jsem něco víc a vystřelit tenhle flák do třetí desítky IMDB mi přijde hodně nadhodnocený. (Cinema City Flora - 29. 5. 2015) ()

Pacek

Asi největší letošní překvapení. Něco od čeho jsem vůbec nic nečekal, a dostalo se mi přímo adrenalinové jízdy, kde jedna akce střídá druhou, vše vyšperkováno a zároveň tak krásně špinavo, naprosté digi orgie. Tom Hardy je bezpochyby ikona, kterou tu budeme vídat ještě hodně často ve velmi sytých a barvitých filmech. K soundtracku se vyjádřit nemůžu, ten mi totiž bere dech jen co si na něj vzpomenu! ()

Ondr@932

Opravdu milé překvapení ... ! George Miller jakožto 70ti letý režisér natočil neskutečnou non-stop akční jízdu. Něco takového jsem už dlouho neviděl, jestli tedy někdy vůbec! Tom Hardy a Charlize Theron byli také skvělí. Tom neměl moc náročný scénář :D Takový epický blockbuster tu roky nebyl. Akční války v pouštích, písečných bouřích, bažinách. Hlavně první půlka filmu byla velmi exklusivní, prostřední část trochu zvolnila a poté konečné války opět nabírali na šílených obrátkách ... No prostě Šílený Max :)) Toto je nejlepší film z celé série i když se to moc nedá srovnávat, protože před třiceti lety nebyly takové triky. Takže ty staré díly měli také své kouzlo. Ale toto co Miller předvedl mě naprosto vyrazilo dech !!! Je to adept na nejlepší film roku !!! :)) 100% ()

hribisko

Při šílení přišlápněte na pedál - tempo! Tempo Furioso! ... Aby z toho na konci filmu byla ošklivá havárie... ()

h4k

Kdyby se takhle natáčely všechny blockbustery, chodil bych do kina ještě daleko radši :) veliká pecka, která je nekompromisní svým vlastním způsobem a moc jí to sluší! Naposled se mnou takhle podobně zamával jen Interstellar, ale to je úplně jiný druh filmu, který se s tímto nedává srovnávat... Klobouk dolů za tak osobitou "tvář" ()

Kiisaki

Vzhledem k neznalosti původní trilogie jsem neměla žádná zvláštní očekávání, což je možná důvod, proč jsem se opravdu zběsilým tempem filmu nechala okamžitě strhnout. Není to dokonalé. Svým způsobem je vlastně celý snímek s arcizáporákem opírajícím se o fanatické automobilové gangy, který pronásleduje svůj harém uprchlých ženušek nehostinnou pouští, strašná pitomost, ale divákovi je vše naservírováno s takovým umem, v takových barvách, v takovém pohybu... Fanouškovi akčních filmů, který má smysl pro jistou nadsázku, se to zkrátka nemůže nelíbit. ()

figliar

Po prvotných kritikách, ktoré ospevujú nového Šialeného Maxa ako filmový zázrak, som bol po odchode z kina vážne sklamaný. Hodnotenie nad 85% a miesto v top 200 filmoch na CSFD? Spätne som si teda pozrel klasiku s Melom Gibsonom a musím povedať, že prvá a druhá časť boli výrazne lepšie než tento 150 miliónový remake. Podobne ako sérii Rýchlo a zbesilo, ani tejto šialenej jazde skrz post-apokaliptickú krajinu som neprišiel na chuť. Šialený Max je šialene zdĺhavý, chaotický a neskutočne preplnení efektami, ktoré v mnohých prípadoch majú za úlohu iba odpútať pozornosť od deravého scenára. George Miller sa proste rozhodol držať krok so súčasnými trendmi a ,,bojovník na cestách,, stratil svoje čaro. Je to však do istej mieri spôsobené aj tým, že Tom Hardy tu skorej zaujal vedľajšiu rolu. Takže hodnotenie 3 hviezdy sú tak akurát. ()

anitae

Předchozího Maxe jsem neviděla, tak jsem nevěděla co mám čekat, ale na Transfůzáka Maxe a jednorukou bojovnici, zrůdičky, skřety a převoz modelek :) asi dlouho nezapomenu. Opravdu šílený film - 4* ()

FFs

Po dlouhé době zase dávám plný počet 5*! Je to nářez, je to jízda, je to fascinující a prostě šílené. Překvapivě kvalitní a vymazlený snímek od kterého jsem čekal hodně a dostal ještě o něco více. Dvě hodiny utekly jako nic a skvělý vizuál mi zůstane ještě hodně dlouho vrytý do paměti, neboť řada scén byla skutečně šílených. ()

darkreider

Vysoko oktánový fanatizmus numero uno. Počet štekov, čo mal Arnold v Terminátorovi tu majú všetci dohromady. A nevadí to, veď prečo by sa mali vykecávať, keď sa situácia dá košato vykresliť poriadnym post-apokalyptickým bizárom skrz naskrz. Bavil som sa prepychovo a každé pokuknutie po pôvodnom film zahreje pri srdci nejedného psychopata. Hardy a jeho Max nebol v strede pozornosti, čo je možno škoda, ale nie preto, že by to vadilo filmu, ale pre nevyužitie potenciálu Toma. Charliez výborná. 5 hviezdic a ani o tom nepremýšľam. ()

tranquill

"Co to děláš? .. Modlím se.. Ke komu? .. K tomu, kdo mě vyslyší!" Zřel jsem a bavil se! Tahle postapokalyptická story s šílenými až absurdními futuristickými vozítky dotáhla road zpracování (ne nepodobné 2. filmu) asi až na maximum. Tuhle jednu dlouhou akci jsem si vychutnal na obřím plátnu letního kina a stála za to. Chyběl mi tam jen Mel...tak bych dal 4, ale za toho crazy ortodoxního kytaristu dávám plnou nálož! :-)) ()

levente odpad!

Tempo? K čemu tempo, když není v čem plavat. Ten film se prodává násilím, motory a modelkami. Proč by se mi to mělo líbit? Že jsou dívky pěkné. Ano. To všude. Že násilí je krvavé. Ano, to bývá. Že motory řvou a prach se víří? Jistě. Lidé z vísek od dálnic mohou vyprávět. Co je na tom filmu zvláštního? Nic. Je to prodejné nic. A tím zůstane i přes zdejší chvalozpěvy. ()

Torgal

Klobúk dolu pred starým pánom Millerom, ktorý v akcii a kinetike filmu nakopáva zadok všetkým naokolo. Vizuálne je Max strašné žrádlo a servíruje stohy "kulervoucích" záberov a to, že charaktery postáv sú len v skratke načrtnuté vôbec nevadí. Lenže na to že má film dve hodiny je tu primálo deja a iných ako akčných scén. Skrátka, kým film skončí, tak sa stihne opozerať a nadšenie z plnokrvnej zbesilej jazdy sa rozptýli len do spokojného pokyvovania hlavou. 8+/10 PS: Film sa mal volať Furiosa, Max je defacto len vedľajšia postava. ()

DAPDO

Myslím, že si v tom každej najde tu svou parketu. Je to taková Kobra 11 na poušti. Spousta luxusních, drahých a rychlých aut, krásný prvorodičky, sexy chlapští mutanti a v neposlední řadě ďábelskej kytarista :-))) Nemám absolutně co bych vytknul, moc dobrá podívaná po celý dvě hodiny, kdybych mohl, dám těch hvězd šest. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)

O čem bude madmaxovská Furiosa?

O čem bude madmaxovská Furiosa?

26.06.2022

Natáčení snímku Furiosa je v Austrálii momentálně v plném proudu, a tak už na veřejnost vypluly také první oficiální informace o ději celého filmu. Jak už název napovídá, hraný prequel k Šílenému… (více)