Plechpetr

Kupodivu to byla dost dobrá jízda. Ten steampunkovej styl jakože dopice to byla paráda. Wow efekty dopilované do každého centimetru a ta bubnovací hudba k tomu to byl prostě nářez. Na druhou stranu to je tak všechno co se k tomu dá říct pozitivního. Kdo by ale řekl že tam budou hrát takový šťabajzny. Za to dávám ten rozhodující jeden bod. Jinak by to byl průměr. Přece jen tomu chybělo ta akce přebývá a neco dalšího chybí. ()

PEZ

George Miller si jedného dňa povedal, že nemieni čakať na nejaký dobrý akčný film a radšej si ho natočí sám. Veď čo na tom, že má už 70. Tak zavolal svojmu známemu, 72-ročnému kameramanovi na dôchodku, že potrebuje výpomoc. A následne poprosil svoju ženu, aby sa zhostila strihu. Napriek tomu, že nikdy predtým nestrihala akčný film. A títo páprďaci natočili spolu NAJLEPŠÍ akčný film poslednej dekády. Nepreháňam. Zázraky sa dejú. Po 30 rokoch Mad Max séria ožila silnejšia ako kedykoľvek predtým. Doteraz nechápem ako sa takéto niečo podarilo natočiť a že štúdio dalo na to 150 mil. USD. George Miller je režisérsky boh. Charlize Theron je herecká bohyňa. A Millerova žena, ktorá musela zostrihať brutálnych 470 hodín natočeného materiálu, je bohyňa strihu. Som nesmierne rád, že za MM:FR vyhral 25 ocenení vrátane Oscara (!). Keď sme už pritom - film získal celkovo 6 Oscarov z desiatich nominácií. Čo dodať...snáď len že nestáva sa často, aby som šiel na ten istý film do kina 5-krát. :) 10/10 UPDATE September 2018: Videné asi po 7-krát a stále rovnako intenzívne. Obraz, kamera, strih, réžia - všetko famózne. A tá Charlize, omg. Proste bomba! [#37/2018] ()

AxelWers

Keď sa začalo hovoriť o Šialenom Maxovi (4), tak som bol dosť skeptický a nesklamal som sa. Nesklamal som sa v tom, že som sa nemýlil. Už začiatok mi silne napovedal, že tento film s pôvodnou trilógiou bude mať spoločné len to, že pôjde o nejaký pokus remake dvojky a trojky. Takže niečo, čo sme už videli a keďže na nekonečných planinách, kde sa naháňajú autá, sa veľa toho vymyslieť nedá, netreba čakať zázraky. Zopár záberov ušlo, ale to bolo tak všetko, celý film je v podstate "cesta tam a späť". Hudba sa mi páčila a preto dávam aspoň 3*. ()

Porp

Keby si film udržal tú správnu šibnutosť z prvej polovice až do konca, bolo by to za päť, ale za ten motorkársky gang starých mám a pokazený záver ide jedna hviezda dolu. ()

Gixian

Vizuálně dokonalý pětiminutový videoklip natažený na 120 minut pomocí stupidního příběhu a několika polonahých krásek. Jak tomuhle někdo může dát pět hvězd jde mimo mě. ()

papaguy

Relativně důstojný nástupce Mad Maxe - Bojovníka silnic. Kde jsou ty časy, kdy člověk měl pocit, že herci skutečně jedou pouští a polykají prach. Zbylo jen digitální pískoviště. Ale jinak - film vás vtáhne, pobaví předesignovaným neopunkem a zvedne hladinu adrenalinu automobilovými souboji na ten nejbizarnější způsob. Punk, fetish a krev. Jakýsi náboženský rozměr rakovinou rozežíraných fanatických bojovníků a přeživších zbytků civilizace dodalo filmu šmrnc. Theron role bezruké záchranářky sedla a Hardymu survivalista rovněž. Záporák mocně záporničil také pěknou maskou, která nechá vzpomenout na Banea, záporáka (mnohem užvaněnějšího) z Gothamu. Ansámbl modelek v bílých hadřících neurazil, ale nechávám bez komentáře. ()

MrGregor

Postapokalyptická sra*ka, kde lidé nemají nic... kromě složitých strojů a všeho, co zrovna potřebují pro účely děje nebo efektivní scénky. Alternativně: Roadtrip z bodu A do bodu A. ()

Razzor_82

"Mé jméno je Max. Můj svět tvoří oheň. A krev." Postapokalyptická zběsilá jízda, která vám vystřelí mozek z hlavy! Doslova jsem hltal písek který mi byl servírován super kaskadérským vystoupením. Theron jede skvěle a leskne se jí beznaděj v očích a i jindy nafoukaný Hardy je tady za sympoše! Immortan Joe je tak slizký a odporný jako noc na poušti. K tomu harém krásných holek je báječný kontrast hnusném a špinavém světě. Tahle pecka navíc krásně odsýpá a nenudí. 10/10 ()

kondor77

Jako zapřísáhlého šovinistu mě feminní a feministická složka (=dámská vložka)  filmu iritovala natolik, že jsem si i přes kulervoucí akční scény film nedokázal užít. Je ale možné, že důchodce Miller si jen při své pravidelné konzumaci léků popletl testosteron s manželčiným estrogenem... . ()

geek.ondra

Po řemeslné a autorské stránce revolučně nekompromisní blockbuster. Opus Magnum George Millera a asi největší filmová jízda dekády. 8,5/10 ()

Keramos

Překonává všechna očekávání a nabízí pořádnou nálož akce a elektrizujícího vizuálu - je tím, čím by se měly snažit být všechny akční blockbustery. ()

Kobitch

Nazval bych tento film Megahustým monstermasakrem. Absolutně kulervoucí non-stop akční jízda od první do poslední minuty, kde se neustále něco děje, jedna velkolepá scéna střídá druhou a misky vah se překlápí neočekávaně na jednu či druhou stranu. Vizuální a zvukové orgie, které podle mě v tomto století nezestárnou. Upřímně doufám, že bude někdy obnovená premiéra v kinech, rád bych si na to zašel. ()

Hellierer

No co napsat k tomuto filmu....asi tohle: Pokud jste neviděli starého Maxe, tak možná budete zaraženi zdejším šíleným a zvráceným světem, který je naprosto geniální a kouzelný. Film vás zarazí do sedačky od první minuty a pustí vás asi tak tři hodiny po promítání, protože tempo je tak zběsilé a film na vás vychrlí tolik věcí, že je ani nebudete stíhat vstřebávat při první projekci. Prostě a jednoduše zatím nejlepší film roku a nebál bych se říct, že nejlepší akční film této dekády. ()

tereez

Obrazová i zvuková parádička, na kterou je hřích koukat jinde než v kině (domácí kino to asi ještě snese, ale za budoucí prznění camripem by si měli amatérští dokumentaristé hlav publika v sále preventivně nafackovat už při nápadu, že ten rip vypustí do světa). Charlize tradičně skvělá, před Tomem Hardym možná měli taktně zatajit pilku, protože vypadal líp s železem na obličeji než bez něj, Nick Zombie Hoult super, jen škoda, že nedostal víc prostoru. Příběh trochu ztratí na tempu cca v polovině, vyvrcholení možná někoho naštve, ale za ty vizuální i zvukový orgie to prostě stojí. TOP momenty - kytarista, bubeníci, postapo surreal modrý záběr no a pro chlapy nějaký ty kozi. Rýsuje se tu kult, takže must go pro všechny, dokud je to v kinech! ()

billinus

Nemilosrdný, megalomanský a do posledního detailu vypiplaný ultra námrd, který daleko převyšuje všechno akční široko daleko. Nadsázkou, humorem, audiovizuálem a láskou k žánru. A nejde to z hlavy. Královská zábava v šíleném světě. ()

eMatt

Jestli má letos nějaký film cenu vidět v kině, pak je to určitě Mad Max. Dvě hodiny napěchované akcí, zběsilostí, pošahaností vás ani na moment nenechají chladnými. Už jen první záběr na plátně jsem měl nutkání zkoumat do detailu - celkově vizuály jsou 'out of this world.' Nemůžete zároveň čekat komplikovaný příběh a složité postavy, ale co ztratíte na tomto se vám vrátí v jiných aspektech a to hned několikrát.Doufám, že podobně netradiční film se zase čas od času objeví! ()

Demonic189

SPOILERS ALERT! Niečo málo tomu rozhodne chýbalo. Pamätnejšie hlášky? Lepšie vykreslenie postáv (čo tak viac vysvetliť kto je vlastne ten Max a čo znamenajú tie halucinácie a hlasy jeho zosnulej dcéry?)? O niečo prepracovanejší úvod, ktorý by nás lepšie pripravil na nasledujúcu, takmer dvojhodinovu jazdu? Toto všetko mi tu tak trochu chybalo, ale ak si to predsa len odmyslíme, dostaneme veľmi špinavú, úchylnú, bizarnú, šialenú, fantastickú a nervydrásajúcu jazdu, ktorá jednoducho nemá v 21. storočí obdobu. Efekty sú na tak vysokej úrovni, že iba márne rozmýšľam, kedy som videl na veľkom plátne niečo vzrušujúcejšie. Všetká česť režisérovy a celému štábu, keďže toto natáčanie muselo byť priam peklo na Zemi. Záverom teda veľmi kvalitné 4* a verím, že po druhom zhliadnutí, to možno bude aj o niečo lepšie hodnotenie :) ()

Rozinek12

Něco mi tam chybělo. Na starém Maxovi sem milovala krom syrovostí a explicitní brutality hlavně ta "osobní" neštěstí jednotlivých záporáku. U nového Maxe je tohle neštěstí zhmotněné asi jedině v postavě ostrostřelce z revolvery, jehož alfou omegou úspěchu je zrak, o který ho v mžiku připraví rozstřelený reflektor :-p Jistě chápete co tím myslím, když nadaný běžec přijde o nohu nebo třeba skvělý šermíř o ruce atd. Jde vždy o šok ale stejně tak podvědomě o škodolibou radost z těchto osobních tragédií, kdy se postava stane zbytečnou a sama si to uvědomuje. Řekla bych že kritika, která se na Maxe snáší kvůli feministickému podtextu a příběhu je mimo, obyčejná žena by v tomhle světě neměla šanci přežít a Furiosa je dokonce zajímavější postava než Max, jehož životní příběh známe ze staré trilogie a i tam působil jaksi nudně. Příběh je plně dostačující, stejný "hluboký" měli i předchozí díly a dá se říct že ho mají i všechny ostatní akční filmy. Bohužel Tom Hardy nemá charisma Mel Gibsona, navíc má otřesný "krkavý", rádoby hluboký hlas, někdy jsem mu skoro nerozuměla. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)

O čem bude madmaxovská Furiosa?

O čem bude madmaxovská Furiosa?

26.06.2022

Natáčení snímku Furiosa je v Austrálii momentálně v plném proudu, a tak už na veřejnost vypluly také první oficiální informace o ději celého filmu. Jak už název napovídá, hraný prequel k Šílenému… (více)