Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (více)

Série(4) / Epizody(36)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Milan25

Neskutečně utahaný seriál o skupince "sourozenců", kteří náhodou mají nějaké nadpřirozené schopnosti, které během seriálu sem tam použijí. Deset dílů rodinného dramatu se spoustou zbytečných odboček by šlo hezky zkrátit na dvouhodinový celovečerák, který by měl aspoň nějaký spád. Netuším, zda se plánuje nějaké pokračování, ale klidně si to nechám ujít. Věřím, že komiksová předloha bude zajímavější. ()

Mafiapau

První série je dobrá. Sic i s tím vším visuálem a metráží, by si člověk řekl že to bude skvělý. Seriál sice dokážu doporučit, ale nedokážu ho mít rád na alespoň 4 hvězdy. Rozjede se v podstatě až ve čtvrté episode, a to bylo dost odradivé. Je to spíš taková odbitová kažuální oddechovka, než virální bomba ze který by všichni hltači žánru stříkali. Doslova jediné pořádné taháky pro mě byly, charakter Čísla 5, Importovanýho Nathana z britskejch chuligánů po tom co mu přestalo vydělávat Vegas, a Importovaný Jodie z Beyondu. Též charakter Dýglového Koblížka nebyl k zahození, jinak mě tu bohužel nic jiného kdo ví jak nenadchlochlo. Lehčí nadprůměr za visuál, herecký výkon Čísla 5, a konzistenci ohledně časové relativity dějových linek. ()

Prochy38

V dnešním světě komiksových hrdinů a nekonečným bojem se zlem je tento seriál naprostá perla! Už teď se neskutečně těším na další (3. řadu). Vynikající herci, super příběh. ()

Zombi

Viděna první série, bavily mě svérázné postavy a jejich problémy, super záporáci Hazel a Cha Cha a celková nepředvídatelnost. Výprava, triky a především hudba jsou fajn. Moc mě nebavila Vanya a konec série mě celkem zklamal: "viděli jsme co dokáže, ale zkusíme na ni prostě naběhnout, hups, nevyšlo to, tak to zopakujeme, třeba to tentokrát vyjde..". Za mě slabší 4 hvězdy. Edit: Viděna i druhá série a ta je ještě lepší, silnější 4 hvězdy. ()

Klajnik

Spousta záhad, "zvláštních" postav a dobrého soundtracku nezachrání laxní zacházení s dějem, který působí poloprázdně (stejně jako osobnosti hlavních postav). Jsem na konci druhého dílu a vůbec se mi nechce pokračovat. Chvílema to je nudné (hlavně když mluví Elen Page), chvílema nevěrohodné a líné, chvílema hloupé (rvačka na pohřbu) a naivní. Zrovna tam byla akční scéna (v obchodu s oblečením), která byla totálně nezábavná, ale tvůrci si asi mysleli, že to zachrání hudbou. Od žádné postavy jsem ještě neslyšel nic, co by mě pobavilo, což je na 2 hodiny stopáže smutný. Svědčí to o unylých dialozích a scénáři. Sheehan mě v Misfits hodně bavil, ale tady se nijak zvlášť neprojevuje. Prostě tam je a je jakože divnej, protože je většinou jen ve slipech. Elen Page je herečka, který bych rád rozkopal držku - velmi nesympatické neštěstíčko. Snad jen jedinou postavou, která mě (a to jen mírně) zajímá, je ten kluk - ale kdo ví, jak se to s nim vyvine. Lidi píšou, že vývojem projde jen jedna postava a i kdyby to byl právě on, tak je to na seriál docela blbý score. Neočekávám, že to bude stát za to. Jen další z řady průměrných adaptací. Podobně debilně na mě působil seriálový Preacher. Tohle potěší jen jedince, které obšťastní i mírně nadprůměrná věc. Mě to ale nestačí. Je to nuda, ztráta času a mělo by se to zabít. ()

Bozvav

Viděny tři díly a musím říci, že mne to moc nechytlo. Je to takové utahané, zmatené se spoustou hluchých míst. Další banda tentokrát výrazně nesourodých praštěnců, kteří se potácejí od ničeho k ničemu. Nic nefunguje pořádně. Za mne 40%. ()

Patuse

Special feelings for: Pětku, Klause, Diega                                                                                                                      5: Celý blok, 42 ložnic, 19 koupelen, ale ani zrnko kafe.                                                                                      Allison: Táta kofein nesnášel.                                                                                                                                  Klaus: Taky nesnášel děti, a měl nás spoustu.                                                                                                                                                                                                                                                                "Nemůžu zavolat tátovi z posmrtného života ať přestane hrát tennis s Hitlerem a chvilku s náma pokecá." Klaus ()

hazaba

Potenciál to mělo obrovský, ale celkově to vyznělo docela chaoticky. Jsem ráda, že jsem to viděla, ale na další sérii koukat fakt nebudu. ()

CyriC

Strašně nevyvážená záležitost. Jeden díl se vůbec nic nestane a ten následující je úplně narvaný všemi možnými cukrovinkami. Jako obrovské plus bych vyzdvihnul bitku v druhé sérii se Švédy na chodbě během banquetu. To je z hlediska choreografie a kamery něco, z čeho mi čelist upadla až někam do kanalizace. Nemohu říct ani slovo proti castu. Každá postava je dobře vykreslena a herci skvěle zvolení. Obrovský palec nahoru za Aidana Gallaghera. Ellen je trochu otravná, ale její postava má být otravná, takže vlastně super. ()

NiaWolf

Poznámka: Tento seriál patří mezi ty, u který je dobré vidět první řadu a pak dělat, že to byla řada poslední, protože to co následovalo už je vážně smutný. (Podobně jako Vikingové, Hra o trůny, Death Note..apod.) • • • Takoví nekonvekční příběh trochu podobný X-menům, ale mnohem šílenější. Nebudu zastírat, že pro mě největším tahoun Number 4 v podání Roberta Sheehana, který představuje polovinu zábavných momentů v seriálu (a tu druhou zajístí Number 5). Ve chvíli, kdy se jeden z nich ocitne na obrazovce získává seriál živost, dynamiku a zabávnost. Bohužel, v případě Number 1 a Number 3 to platí přesně opačně. Dějová linka, která se točí kolem této dvojce je důvod, proč by někdo nedal šanci dalším dílům. Příběh je takový průměr, superhrdinové, kteří mají více slabin než schopností je celkem zajímavé oživení v záplavě všech možných superlidí. Nadprůměrný je soundtrack, ve kterém si určitě každý najde nějakou písničku, která ho zaujme, nicméně musím říci, že někdy zvolená písnička je sice pěkná, ale do dané situace se nehodí. Jestli v něčem seriál pokulhává, tak to je někdy až moc urychlený vývoj postav, mnoho nezodpovědných otázek a někdy děsný střih. Finále bylo z mého pohledu zcela promrháno a zaplácáno nedůležitými momenty. Těším se na další sérii, která by klidně mohla mít více dílů. • Sorry, I'm just gonna go murder Mom. Be right back." • ,,STOP IT!" ,,HIT HIM!" • ,,I bet you're loving this. Team at its best" • ,,Does it matter? Its Klaus!" • ,,I cant smoke eggs!" • ,,"Yeah, but you also told me licking a nine-volt battery would give me pubes." ()

HenryIvan

Krásna ukážka dvoch vecí. Seriál, ktorý má veľmi predvídateľnú náväznosť skoro po celý čas a má záporáka v podobe prerasteného a nie príliš vydareného klona Jaya Baruchela je aj tak natoľko kvalitný a hlavne zaujímavý, že vás v podstate vyššie spomínané nedostatky ( a možno ešte nejaké iné, nepatričné ) vonkoncom nezaujímajú. ()

katmandzoo

Sprvoti ma veľmi zaujala idea tohto seriálu a aj úvodné epizódy ma patrične naladili na jeho sledovanie. Postupom času však akoby The Umbrella Academy dochádzal dych a pomalým tempom skĺzal do kategórie priemerných, nehovoriac o množstve nezodpovedaných otázok, ktoré možno budú vysvetlené v druhej sérii, ale ja si nie som istý, či ešte tomu chcem venovať toľko času. Každopádne, ide o zaujímavý počin pre milovníkov fantasy, ktorí jeho nápaditosť iste ocenia viac. Pre mňa asi dozrel čas na niečo iné. 3/5 ()

CorteX^

Vyprávěním mi to připomíná Hill house, který byl top. Tohle je trošku jiný žánr a i když jsem byl u prvního dílu skeptickej, po třetím ten seriál zbožňuju a těším se na další díly ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (více)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (více)