Živí mrtví - Série 6

(série)
USA, 2015, 12 h 39 min (Minutáž: 43–65 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Hudba:

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Steven Yeun, Norman Reedus, Lauren Cohan, Danai Gurira, Lennie James, Sonequa Martin-Green, Alanna Masterson (více)

Epizody(16)

Šestá řada seriálu sleduje vývoj situace v Alexandrii, kde se po provedené popravě stává Rick zodpovědným za vše, co se týká obrany, zatímco si Deana ponechává vedení v oblasti běžného života. Je stále jasnější, že Alexandrie není jedinou osadou v oblasti a že bude nutné pokusit se navázat kontakty s lidmi v okolí. Dále je evidentní, že bude nutné zajistit dostatečné zdroje potravy, léků a munice pro populaci osady. (Necrotongue)

VanTom

Odlákat početné stádo zadržované v nedalekém lomu se podaří jen napůl, ale jde o tak zásadní misi, že ji musíme sledovat snad 6 různými pohledy. S dalším směřováním už mám ale trošku problém: Kvůli potenciální hrozbě Spasitelů se totiž "klaďasové" neštítí povraždit celý tábor spících lidí, které nikdy předtím nestřetli - a nezdálo se tudíž, že by byli všichni automaticky zlí. ()

vyfuk

No dobrá... kdybych měl nějak zhodnotit šestou sérii, tak je to toho moc. Předem chci říct, že pokud jste nadrženci na TWD, tak toho asi bude obsahovat spoilery. Nicméně budu asi hlavně hodnotit tu druhou půlku, kterou mám ještě nějak v hlavě. Hodně lidí tvrdilo, že druhá půlka dostane šťávu jako od Rauchu. Pravda je taková, že z celé té části byl (krom epilogu) jenom jeden díl fakt dobrej. V ostatních částech se opakuje jeden a ten samý problém a to ten, že autoři scénáře nevědí co dělat a tak dělají z některých postav kokoty. Tím byla v podstatě naplněna celá pátá série a to je něco na co ne moc rád vzpomínám. Postavy mají potřebu být filozofy, a tak melou totálně nepochopitelné sračky, které jenom člověka v mnoha (neříkám, že ve všech) případech spíše naštvou a donutí ho myslet nad tím, jestli tenhle seriál má vůbec ještě smysl. Třeba taková Carol. Chce odejít? Dobře, tak ať jde. Ale jestli chce umřít, tak... hej... pak se po ní honí půlka tlupy a přitom... sakra, i v Americe teče teplá voda do vany a prodávají žiletky. A pokud se nechce zabít, tak je zase problém v tom, že člověk ať se snaží sebevíc, tak stejně nepochopí, co postavy chtějí. Postavy mezi sebou nemluví, a když už, tak řeší věci, které by na téma nepadli ani mouchu na rozmázlé SPZce. Asi to je tím, že je mrtvá, ale i kdyby nebyla, tak to vyjde nastejno. Co se týče finále. Bylo dlouhé, ale strhující. Musím uznat, že posledních asi dvacet minut bylo dech beroucím, a i když seriál už nemám v takové oblibě jako před lety, ale tohle bylo vážně něco. Trochu atmosféru obarvil Steven Ogg, o kterém jsem si myslel, že je Negan, ale nevadí, jeho role rozhodně nebude špatná. Naopak. No, ale herec co přímo hrál Negana je taky špička. To se musí nechat. Jediná dojebávka je ta, že nevíte kdo byl vlastně obětován. Přijde mi to i lehce trapný, ale co člověk nadělá. Já asi vím, kdo bude ta obětina, ale neřeknu. No dobře. Nápovědka... známe toho klučinu už od prvního dílu. ()

kenkaku

Nabírá zajímavé tempo a upřímně začínám mít pocit vyváženosti. Z Ricka se stává ta správná mlátička a akční scény dostávají občas hlavní slovo před mrtvoláky. Epizody okolo "satelitní stanice" jsou fenomenální. Velká migrace zombie je taky nářez... a záver řady je taková vyšroubovaná pecka, že sedmá řada prostě bude skvost. ()

LexBarker

Škoda, že Carol začíná měknout. Určitě jí nakazil ten pablb Morgan. Co se týká konce, tak dalo se čekat, že naše skupina jednou narazí... Jinak je šestá série skvělá jízda do pekel. ()

Loki_Six

"Dying is simple. It all just stops. You're dead. The people around you dying, that's the hard part. Okay? 'Cause you keep living knowing that they're gone and you're still here. What you should be scared of is living knowing that you didn't do everything you could to keep them here." ()

IvoB

Mírné zlepšení, obrovská rozporuplnost. Lze tu sledovat jisté zlepšení, zase se řeší něco kapku jiného, soundtrack je čím dál více rozpoznatelný a ten střed řady je prostě skvostný (S06E09: No Way Out – takhle by to mělo vypadat!). Škoda že to sráží hned několik bídných epizod. 4* (7/10). ()

Renfield

Série, která po výborném "krysařském" úvodu dává opět větší prostor vztahům, což není pro The Walking Dead ta nejlepší cesta, ostatně už to bylo odzkoušeno v některých předešlých. I přes silné úvodní epizody zamrzí, že véčkaří neměli větší prostor, zajímavá skupina to rozhodně byla, i když poněkud šílená, ale kdo v tomto světě není. Prostor dostal jediný, aby bylo možno vysvětlit Morganovu novou životní filosofii. Samozřejmě se i zde objeví několik nových postav, z nichž nejzajímavější jsou Dwight a ano, Negan (o tom později), ale také celá nová kolonie Hilltop, která zprvu sice nenadchne, ovšem překvapení v budoucnu možné je. Co se kvality epizod týče, je na tom už dle zajímavých postav druhá polovina výrazně lépe. Tou nejlepší epizodou je bezpochyby devátá, stane se v ní mnohé zásadní a namísto lidských nepřátel zde opět dostávají větší prostor chodci. Následuje ji samozřejmě útok na jednu ze základen Spasitelů, opět výborně natočená akce a z vraždění spících zamrazí. Závěr je potom jedna velká silniční beznaděj a následné očekávané setkání... Negan je po guvernérovi další trefně obsazený záporák, rozdíl je v tom, že Negan bude mít podstatně větší popularitu. Závěrečné odpočítávání a hrůza v očích výborná. To, že jsme se nedozvěděli zamrzí, ale je to vlastně pochopitelné. Ono stejně, domněnky budou většinou pravdivé. 80% ()

Luk Skywalker

6.řada je nejlepší řadou seriálu, sice tu bylo pár námětů stejných jako dříve, ale nakonec se to jinak řešilo a bylo to ku prospěchu věci. Ale autoři to zabili posledním dílem bo tak nudné finále nepamatuji, budovat napětí se jim u mě teda nepodařilo a pak že někdo umřel a "my vám schválně neřeknem proč" mě bude teď pár dní držet, ale po půl roce mi to bude už totálně u prdele, tohle u mě jako diváka nefunguje. To že postavy postupně magoří a pak se dávají postupně do klidu my přijde vzhledem k událostem pochopitelné, ale opravdu byste na to mysleli, když máte každý den problém s přežitím?! ()

Toka

|| 6. série – 85% Silná stránka této sezóny je podle mého minimum hluchých míst. Děj celkově hezky odsýpá, nicméně opět zde narážím na problém konzistencí dílů. Některé díly prostě nejsou dobře zvládnuté. Mezi takový musím bohužel i označit celé finále sezóny, které po famózním buildupu skončilo prachsprostým cliffhangerem. ()

Klajondr

Zatím nejslabší série. Rozhodně neříkám, že díly byly nekvalitní, ale už to prostě není ono. Začátek velmi zdlouhavý až místy nudný, jen ten konec tomu dal nějaké grády. Cením představení nového záporáka. Teď už jen stačí využít jeho plnej potenciál a ne ždímat z posledního. No... řekneme si příště. ()

Najt

Šestá série se mi od třetí líbila nejmíň, protože přinesla zásadní změny, který mě jsou prostě nesympatické a příčí se mě. Detail je rozepsaný v komentářích cca pod posledními 5 díly. Pořád se ale jedná o fantastickou podívanou s drsným a hořkým koncem. ()

Catella

Tahle série mi hodně připomínala 3.sérii. Stejně jako předtím, i teď se postavy usazují na jednom místě (v Alexandrii) a nikam se nestěhují. A stejně jako předtím se ukáže, že daleko větší hrozba než zombie, jsou ostatní přeživší, kteří chtějí Alexandrii pro sebe. Rickova skupina začíná obchodovat s jinou podobnou skupinou, ale objevuje se další, ne zase tak přátelská osada, vedená Neganem. Docela dlouhá doba je věnovaná tomu, jak se Rickova skupina snaží odlákat stádo chodců z lomu, to bylo natočeno tak podrobně a z pohledu snad každého člověka, který se toho účastnil, až mě to začalo nudit... No největším šokem je poslední epizoda této série, ve které přeživší z Rickovi skupiny stojí před Neganem a ten se rozhoduje, koho z nich zabije, aby jim ukázal, kdo je tady kápo. Noo, jsem moc moc zvědavá na 7.sérii, kdo půjde z kola ven. A jestli to bude Deril, tak s Walking dead končím a dál nekoukám ;-) ()

Lendak

Prvá polka je niečo neuveriteľné. Perfektne natočený horor s dychberúcimi momentami. Druhá polka je o niečo slabšia, nič veľa sa tam toho nedeje, ale finálna epizóda tomu nasadila korunu. U Walking Dead to už je klasika, kde v každej sérii je chvíľu ticho, potom odpal, potom zase ticho a znova odpal. Negan a Lucille sú moja nová láska. ()