Zkušený lupič plánuje akci, která by mohla být dosud největším úspěchem jeho zlodějského gangu. Přitom se snaží vymyslet, jak se vymanit z pasti svého života i z města a zároveň uniknout agentovi FBI, který se snaží dopadnout jeho i jeho bandu bankovních lupičů. Ben Affleck nejen vévodí vynikajícímu hereckému obsazení, ale je také režisérem a spoluautorem scénáře napínavého, kriticky oceňovaného kriminálního thrilleru, který se odehrává – a často také exploduje – v drsných lokacích Bostonu. (Magic Box)

jenik71

Úvodní scéna v bance je celkem dobrá, potom se dobrých 45 minut neděje prakticky nic zajímavějšího. Druhá půlka je už zase koukatelná, žádná pecka to ale rozhodně není. Bohužel, zase jsem jednou dal na zajímavou upoutávku a zdejší hodnocení. Výsledek vnímám hodně rozpačitě, tohle Affleckovo dílko mě prostě nijak zvlášť nenadchlo a nebavilo. ()

jefff

Affleck je sympatický leč jen lehce nadprůměrný herec, zato režisér je brilantní. Jeho předchozí Gone, baby, gone mě naprosto filmově uchvátilo, jeho druhý snímek Město je na tom víceméně stejně. Vynikající herci, zajímavý scénář a perfektní režie. Bavilo mě sledovat film až do poslední vteřinky. A už se těším na jeho další snímky. ()

Wbcko

V tomto případě nejde sice o takový masterpiece jaku u režisérovy prvotiny a od prvních minut tak nějak tušíte kam se bude film ubíhat i žel bohu jak skončí, ale ani to mu překvapivě neubírá tolik na kráse. Snímek má tempo, příjemně odsýpá a Ben Affleck mne, leč asi nerad, přesvědčuje, že je lepším režisérem než hercem. ()

dafidsch

Na film Mesto som sa dlho tešil a až teraz som sa k nemu dostal. Ben Affleck je mi viac a viac sympatickejším a jeho filmy sú reálne a zaujímavé. Nesklamal ma žiaden jeho predošlý film, ktorý režíroval. Postavy sú vo svojom okolí autentické a Jeremy Renner v jeho krutých rolách hrá perfektne. Tvrdosť Charlestownu dodáva s originálnymi informáciami na sile. Scénar a príbeh nebol pre mňa čitateľný a to je veľké plus (83%). ()

BMAJTZ

Dobře vyvážený film co se akční a dramatické části týče a je až po strop napěchovaný hereckými esy. Sám si do jednotlivých rolí nedokážu představit lepší herce. Jediný problém, který s filmem mám je jeho morální stránka. Moc mi nesedí filmy kdy mám soucítit se zločincem co vykrádá banky a terorizuje své okolí a nakonec mu věřit, že se jen tak zčista jasna změní (a ještě méně chápu motivy jeho nové přítelkyně). Pokud bych to měl brát po reálné hodnotě, přesně tak jak se film prezentuje, volal bych po spravedlnosti, jinak ale mohu tenhle film označit za vynikající. Samozřejmě, že logická stránka věci je čistě diskutabilní. Každopádně je třeba složit hold Benu Affleckovi za dobře odvedenou práci. ()

Šakalík

Že Ben Affleck režírovat umí, dokázal už v Gone Baby Gone, a tahle další z variací na téma bankovních lupičů taky není vůbec špatná, i když k dokonalosti tomu přece jen něco chybí. Tak předně je to zbytečně moc dlouhé, ten příběh by se při troše snahy do sta minut jistě vešel, ale to je dejme tomu detail. Mnohem více mi vadila ta dobromyslnost hlavního hrdiny MacRaye, kterýžto se jako hlava gangu klidně zaplete s očitou svědkyní jejich „zaměstnání“ a samotný pitomě dojemný konec tomu jen nasadí korunu. Nicméně jako celek to působí kompaktně a především v těch akčních pasážích si divák skutečně přijde na své. Ke kladům filmu nemalou měrou přispívají i charismatičtí Jon Hamm v roli agenta FBI Adama Frawleyho a především Jeremy Renner coby MacRayův parťák James. Hlavně kvůli nim dávám čtyři hvězdy, i když slabší. ()

mohamedsfinger

Špičkový kriminální snímek, který svou inspiraci v Mannově Heat nezapře, ale přesto je tak nějak svůj a jiný. Je pravdou, že klišé a několika nelogičností se opravdu dočkáme, ale tohle vše se tak nějak ztratí díky inteligentním dialogům, Affleckově výborné režii a hereckým výkonům (Jeremy Renner je opravdu skvělý, ale dokonce i samotný Ben ze sebe dokázal dostat výkon, jaký bych od něj nečekal). Gone, Baby, Gone bylo opravdu emocionálně působivější, ale to nemění nic na tom, že The Town je špičkou svého žánru (za dlouhou řádku let určitě), a že Ben Affleck má nakročeno k tomu, stát se uznávaným režisérem. ()

Lukoboss

Má to dvě hodiny a nic se tam neděje. Abych to trochu rozvedl: začátek filmu dobrej, je tam první loupež s moc pěknýma maskama, pak se najednou asi 45min. neděje vůbec nic - taková konverzační pauza. Potom příjde akce číslo dvě, ta už je o něco delší atd. a pak zase konverzace (podotýkám, že většinou romantická)... no a na závěr akce třetí a pak.... pak už nic. Film se táhne, nebaví a neubíhá. Je to taková romantika s prvky krimi/bankovních loupeží. Těšil jsem se a zklamalo mě to. ()

Mr. Monk

Ben Affleck natočil bezesporu skvělý snímek, klidně bych ho ohodnotil i plným počtem bodů. Problém, alespoň pro mě spočívá v tom, že sem ve filmu našel hluchá místa a sám se přichytil při tom, že myslím na něco jiného, a aby byl film dokonalý, že bych mu dal 5* musím si ten film užít celý. A to se bohužel nestalo... 77% ()

LuciusWlk

Vůbec jsem nečekal, že už v půlce filmu se budu zoufale koukat, kolik minut ještě zbývá do konce! Nevidím na tomto filmu nic nadprůměrného, nic fascinujícího, ale ani nějak nic moc zajímavého. Affleck zahrál fajn roli a jako režisér to zvládl, to ano. A tady se to láme, Ben Affleck je tak samotných 20% u tohoto hodnoceni. Práci odvedl dobře, má to hlavu i patu, naopak i tunu klišé a dokola se opakujících filmových dějů. Nic co by mě osobně nadchlo a to jsem se tak těšil. ()

LexBarker

Po delší době velmi zajímavý a chytlavý film.Takový chudší bratříček Nelítostného souboje,ne tak dobře obsazený a tak rozmáchlý,ale dost dobře koukatelný.Ben Affleck s každým svým novým filmem roste,určitě jsem zvědavý na další jeho věci. ()

sedm.1

Ben Affleck Městem všem dokázal,že Gone,Baby,Gone nebyla jen náhoda a že je skutečně velmi stylovým a šikovným režisérem.Zde o tom mohl přesvědčit všechny o to víc,že měl tentokrát k dispozici o trochu slabší příběh než u své prvotiny a tak mohl ukázat,že není závislí jen na skvělém scénáři,ale naopak,že i z průměrného scénáře dokáže vyprodukovat nadprůměrnou podívanou.Má velmi zajímavý způsob vedení filmu,i z nevýrazných scén dokáže vytřískat maximum,aby se divák ani na moment nenudil,po celou dobu udržuje výraznou a osobitou atmosféru,která má svůj vlastní "ksicht" a ikdyž nejde o nějaký veletoč událostí a zvratů,pořád si vynucuje pozornost a častokrát i nabízí téměř až lahůdkové vychytávky.Navíc zde bezpečně fungují emoce,dramatické chvilky jsou uvěřitelné a vůbec celé mi to nepřijde ani trochu přehnané.Tímto vším se může díky Affleckovi režii Město směle chlubit a přes již zmiňovanou slabší zápletku jde o film s koulema,který má spád,napětí a styl.K dobru nutno připočíst i skvělý casting,všichni mi tu do svých postav parádně sedli,vesměs měli svůj charakter a výraz a nikdo nebyl navíc.Město mi zkrátka nevídaně sedlo,Affleck z jednoduché zápletky dokázal vyždímat maximální zážitek,který je stejně jak strhující,tak zábavný a nehorázně stylový.Prostě skvělá akční krimi. ()

ZkuKol

S Nelítostným soubojem nesrovnávat! Ben operuje s mnohem lineárnějším a jednoduším příběhem, za to se mnohem víc soustředí na romantickou linii a pohádkové vyznění. Ani jedno bych nebral jako negativum, Ben si to prostě vybral a stojí si zatím. Akce je perfektní, herci si sedli a vy nemáte důvod jim nevěřit a dialogy jsou často až minimalistické. Některé dialogy jsou opravdu magické kousky, přestřelky jsou tak intenzivní, že už bez automatu na ulici nevyrazíte a během těch dvou hodin se do Rebeccy spolehlivě zamilujete. Věřím, že těm, co vadí jednodušší příběhy s prvky klišé a ověřených postupů, film příliš dobrý nepřijde. Já jsem ovšem velmi rád vtáhnut do děje, emocionálně zneužit a na konci slepě fandící, proto s radostí dávám... 90% PS: Febiofest 2011 ()

OughJay

Město bezpochyby má svoje kvality, ale nemůžu se ubránit dojmu, že je to tuctovej film. Několikrát jsem se pozastavil nad scénou a říkal jsem si, že už jsem podobnou někde viděl. Ke všemu celej děj ubíhá k předem vytušenýmu konci, takže ačkoliv je to režisérsky i herecky zvládnutý dobře, nedovolí mi to dát víc než 3 hvězdy. Nedivil bych se, kdybych na tenhle film za pár dnů zapomenul, protože absolutně nenabízí nic, čim by byl zapamatovatelnej, snad kromě lupičů převlečenejch za jeptišky... ()

slovan1

Slušný thriller sledující vzestup a pád jedné Charlestoneské skupiny zlodějů. Perfektní loupeže, skvělé masky a hlavně ke konci super přestřelky. Affleckovi se daří jak režisérsky tak i herecky. Dobře vybraní herci. Renner jako "zlobivý hoch" je hodně dobrý. I přes dvouhodinovou délku jsem se nenudil a těšil jsem se jak to vše dopadne. Silné 4 hvězdy. ()

Sdoom

Dobře natočený, ale dosti tuctový film s tuctovou zápletkou. Nic, co by mě nějak zvlášť zaujalo, jsem zde nenašel. Btw. Ben Affleck pravděpodobně ve své dosud nejlepší roli, tedy z toho, co jsem měl možnost vidět. ()

Bazi

Nikdy bych neřekl, že Ben Affleck je schopne zahrát tak dobře a když k tomu přidal i režii, není co dodat. Doporučuji! ()

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Kdo si vyšlápne na Batmana?

Kdo si vyšlápne na Batmana?

09.09.2016

Sólový film s Batmanem stále nemá datum premiéry. Ben Affleck ho zřejmě dodá v roce 2018 nebo 2019, už teď ale známe alespoň záporáka. Čeká nás návrat Jokera nebo Deadshota ze Sebevražedného oddílu?… (více)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby