Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

uiu

Abyste film pochopili, musíte znát druhý z alternativních konců jedničky (tedy ne ten, ve kterém do domu vběhnou policajti a všechno postřílí). Na dvojku jsem se těšila, protože jednička mě vážně vyděsila a přinesla zase něco nového do hororového světa - ten hnusný pocit, že ani u sebe doma nejste v bezpečí a obzvlášť ve chvíli, kdy jste nejzranitelnější, tedy v noci, když spíte. Zde se ovšem bubák vyjadřuje i za denního světla (?) a dělá to samé, co jsme viděli v jedničce (otevírá/zavírá dveře, tahá lidi po místnosti) a když už jsem to jednou viděla, tak mi to nepřišlo vůbec děsivé. Narozdíl od jedničky jsem neprožívala ten šílený pocit děsu a to opravdu mám tento styl hororů ráda, ale opakovaný vtip není vtipem a to platí i u děsivých momentů. Paranormal Activity 2 předchází chronologicky Paranormal Activity "1" a zbytečně se snaží vysvětlovat, proč se v domě Katie a Micaha dělo to, co se dělo, když kouzlo těchto hororů je ten fakt, že divák neví proč a netřeba něco vysvětlovat! Trailer mě několik měsíců před uvedením filmu zaujal a přidání psa a malého dítěte do děje vypadalo slibně, ale tvůrci vůbec nevyužili potenciálu, který se z toho dal vymačkat. Do toho se film neskutečně táhne a něco se začne dít až tak v polovině stopáže, jsou nám ukazovány záběry kamer z nocí, kdy se nic nedělo (něco se začne dít až 5. noc, my ale musíme vidět i ty 4 předchozí, asi abychom byli napnutí, kdy už to přijde). Velké zklamání pro fanouška žánru. Dobrý komentář: Enšpígl ()

Jazzzz

S jedničkou jsem byl velice spokojen a musím uznat, že dvojka pokračuje velice úspěšně. K lepší atmosféře dopomůže štěkající pes, případně plačící dítě. ()

Phietros

Oproti prvnímu dílu trošinku zaostává! Jedná se prakticky o to samé, ale jinde! Démoničtí duchové opět nedají spát jedné rodince a hlavně malému dítěti, které nakonec po vyvraždění rodiny unese posedlá sestra jeho matky Katie! Bohužel nemůžu hodnotit na stejné úrovni, ikdyž úroven na 50% tak 2* ()

venison

O stupeň horší než průměrná jednička.. První dvě třetiny filmu nám autor pouze ukazuje statické záběry klidného domu okem bezpečnostních kamer.. Když diváky dostatečně unudí příběh překombinuje a nasadí rychlíkové tempo s ohraným bububu.. Zklamala mě scéna ze sklepa, kde mi bylo ukázáno víc, než bych na film typu "Záhada Blair Witch" potřebovala.. Značně oživujícím prvkem oproti prvnímu dílu jsou naverbované děti a zvířata.. Ps: Je hluboká noc (skoro ráno) a nade mnou dupou sousedi tupými dunivými kroky a pořád se nebojím.. ()

drake31

OH HELL YEAH Jednoznačne horor roka. Komentáre ktoré som čítal, boli kritické, a vo viacerých sa písalo že jednotka bola lepšia. Ale je tomu naozaj tak ??? Ja tvrdím že nie. Druhý diel, je takpovediac upgradeovaný. Viac lakačiek, doslova dňom a nocou ... niektoré boli fakt také že môj tlak bol 200/150 fakt nekecám, a ja sa považujem za človeka ktorý sa u filmov nebojí a len tak ničo ho nevystraší. Budovanie napätie fungovalo dokonale a to vystrašenie prišlo niekedy ozaj nečakane ... tomu ale napomáhal skvelý zvuk, ktorý zapríčinil väčšinu ľaknutí. Príbehová línia bola viac než dobrá, a pekne nadväzovala na časť prvú. Som maximálne spokojný, a ako som už písal horor roku a najlepšie hororové pokračovanie za dosť dlhú dobu ... Veľmi silné 4* s nábehom na plný počet. ()

Brandon

Jak už to tak bohužel bývá, pokračování nedosahuje laťky nastavené prvním dílem (o přeskočení nemluvě). Démon, bazénový fetišista, prudí obyvatele domu o poznání méně, padání pánví, skřípot ještě strašidelného strašáka nedělají. Navíc je nejspíš bubák stydlivej, protože se v podstatě ani neukáže. Závěr, vymítání, kříž pocákaný olivovým olejem působí dost směšně. Nicméně za Spáčilovy stravenky nemůžu chtít kino s exorcistickou divočinou. 2,5* ()

Danny F.

Nevím, nevím, snad v tomto pokračování bylo více aktivit. Dokonce mě dost mrazilo. Bylo to povedené a bavilo mě to. Atmosféra jakž takž byla solidní. No zažít něco podobného bych nechtěl. 65% ()

Imune

Co k tomu napsat... Z prvu mi to přišlo dost podobný jedničce, která se mi tak líbila tou originální kamerou, a taky jsem doufal, že to tak bude až do konce. Bohužel, žádná hororová atmosféra se nekonala, takže při zdlouhavých záběrech na padající pánev nebo zabouchnutí dveří jsem se skoro unudil, stejně jak u zbytku filmu. 30% ()

Natabar odpad!

Zkusmo pustím v televizi PA2 - nic se tam neděje, jen sáhodlouhé nebetyčně nudné záběry bezpečnostních kamer, chvíli čekám a snažím se vydržet do nějakého toho strašidelného bububu - no jo: rozštěkal se pes/ dítě kouká do blba/ dítě se rozbrečí; a opět se dlouho nic neděje. Tak přepnu program, chvíli hledám, co mě zaujme, dokoukám nějaký seriál na jiném programu, vrátím se k PA2 - a tam pořád ty stejné tiché záběry bezpečnostních kamer. KONCENTROVANÁ NUDA!!! ()

lykan9

Po celou dobu sledování Paranormal Activity 2 jsem měl pocit, že se dívám na slabší odvar jeho předchůdce, který byl místy až příliš moc stejný a tudíž nijak inovativní. Závěr mě pak, ale nesmírně potěšil tím, jak do sebe vše zapadlo a došel jsem k závěru, že se jedná vlastně o úctyhodné pokračování, které výborně doplňuje jedničku. ()

mrx.friend

Kdepak, na mě tyhle rádoby pseudoreálie prostě zabírají pořád - dal bych snad i čtyři hvězdičky, ale tentokrát se člověk nevyhne srovnávání s prvním dílem. Ten měl daleko lepší atmosféru a s příchodem každé noci se zlo stupňovalo, ve dvojce jsem snad půlhodinu koukal na opakující se záběry na bazén, pak na kuchyň, na schody, na spící děcko a přitom se nic nedělo (nebo to alespoň moje oko zkrátka nepostřehlo), takže to byla docela otrava. Zpočátku jsem taky hledal návaznost na první díl, kterému tenhle snímek předchází a šlo to dosti těžce. Až s příchodem konce můžu tak nějak kejvat, že určité propojení tam je, i když spíše takové plytké. Z finále ve sklepení jsem docela ochladnul, protože jsem čekal tu největší gradaci, kde namísto toho přišla chaotická kamera a pak jen pouhý střih s další scénou. Více 'efektů' jsem shledal taky v jedničce, tudíž nechápu, proč rozpočet byl tentokrát tak přemrštěný, když skoro nebylo potřeba využívat nějakých vymožeností. A jak se do posledních vteřin 'záznamu' mohly 2x vloudit (pravděpodobně) osoby ze štábu - copak potom ve střižně všichni spali na vavřínech? No, nebo do nich snad vstoupil duch--? :-) ()

Krosmen

Předně bych chtěl podotknout, že hororů jsem skutečně moc neviděl a daly by se spočítat na dvou rukou zasloužilého dřevorubce. Nicméně - po prvním dílu jsem tak trošku tušil, co od dvojky čekat, ale i přesto jsem byl nakonec překvapen. Jednak samozřejmě návaznost na jedničku je výborná a přitom bez ní schopná samostatně existovat. Co mi vadilo je opravdu hodně hodně hooodně pomalý rozjezd a pro ty, co jedničku viděli by úplně stačilo vidět posledních 30 minut. ()

wenca

Čekal jsem, že to bude lepší jak jednička, bohužel je to ještě mnohem nudnější .... pokud vás baví se dívat na rodinný zážitky cizí rodiny natáčený na kameru tak je to něco pro vás, pokud však chcete vidět kvalitní horor tak sáhněte trošku jinám .. ()

Gerret

Toto pokračování už nemá moc co nabídnout. Je vidět že se to snaží pouze vytěžit z úspěchu jedničky. Zatímco u prvního dílu jsem jim ze začátku i věřil, že se něco takového mohlo stát, tak tady už mi to přišlo nudný a nesmyslný hned ze začátku. Navíc ten konec mi přišel až moc ujetej a divně natočenej. Hodnocení: 40%. ()

Guzo

Rozjíždí se to dost pomalu, ale jako prequel na to má možná i právo. Každopádně oproti prvnímu dílu je to pro mě velký pokles kvality (asi je to právě tím, že se minimálně hodinu nic moc neděje) a nějak si nejsem jistý, že bych se chtěl dívat na další pokračování - které bude nejspíš úplně tím samým. Narozdíl třeba od haněného Saw, kde každý díl přicházel s něčím obohacujícím děj a originálními pastmi. ()

zolo23

Druhé pokračovanie Paranormal Activity ma nesklamalo...je prakticky rovnaké ako prvá časť s tým rozdielom, že sa dej odohráva u Katienej sestry. Ono potešil fakt, že scenáristi nadväzovali na prvú časť a tu sa ukazuje aké dôležité je mať po ruke niekoľko alternatívnych koncov. Máme tu zopár nových "ľudských" postáv, jednu fenku vlčiaka a čističku bazéna. Práve poslední dvaja menovaní zahrali asi najlepšie :) Prvá polovica príšerne nudila ( čo sa dalo čakať ), druhá oveľa lepšia, ale nie prekvapujúca... Myslím si, že paranormálnych javov bolo už dosť a tretie pokračovanie sa konať nebude. Ale Hollywood nikdy nespí a tých 85 mil.$ na tržbách asi nepustí..........hm,práve som sa dočítal, že bude aj trojka ()

jefff

Výrazný krok zpět. Na jedničku jsem se z důvodu formátu dlouho přemáhal podívat, nakonec jsem byl velmi mile překvapen a Paranormal Activity jsem si do osobního žebříčku zasadil na nejvyšší mety co do strašidelnosti hororů. Opět skepticky jsem se však vrhnul na dívání jejího pokračování. Tentokrát právem. První polovinu se neděje vůbec nic, ale opravdu VŮBEC NIC. No a tu druhou občas něco žuchne, bouchne, pak je tam pár rádoby lekacích a strašidelných scén a z ničeho nic je konec. Finále je ke všemu hloupé a úplně mimo. Trojka je tedy mnou očekávána opět s takřka nulovým očekáváním. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)