Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

WoWoW

První Paranormal Activity se mi moc líbil, bylo to prostě fajn děsivé. Druhý díl má jeden zásadní problém. Nepřináší totiž nic nového a navíc konec filmu je na můj vkus malinko překombinovaný. Ale, kdybych jedničku neviděl asi by mé hodnocení možná o jednu hvězdičku stouplo. Takhle dávám 2 a jako doufám, že třetí díl příští rok, bude poslední. ()

LTeez

Prostě a jednoduše Paranormal activity 2 mě velice oslovilo! Po první části je ten postup k pořadovému číslu dva, jako kdybych se pokoušel ve 2000 metrech vidět, jaká vlajka vlaje na vrcholu hory K2. Velmi bych určitě ocenil práci režiséra Toda Williamse, který jako takřka bezejmenný dostal od Paramountu šanci. Původně měl snímek režírovat Kevin Greutert, jehož si studio Lionsgate uvázalo neprůstřelnou smlouvou kvůli dalšímu pokračování série jejich vlajkové lodi v hororovém žánru - Saw 3D.... ()

O´Neill

Po ne zrovna vydařené jedničce, jsem uvažoval, že na dvojku dokonce zajdu i do kina. Díky bohu, že se na netu již válí DVDrip, jelikož jít na tohle do kina by byly absolutně vyhozené peníze. Nepěknou tlustou herečku, alespoň nahradila o hodně pěknější S. Grayden. To bylo ale tak asi jediné plus celého filmu. Atmosféra zde klesla na totální minimum, a zatímco jednička mě klidným nenechala, a byl jsem relativně zvědavý co bude dál, co se stane, tak ani tohle minimum ve dvojce nebylo. Leknul jsem se jen jednou, a to bylo ještě takové napůl. Že bych nějak vyskočil zleknutím, tak to se v žádném případě říct nedá. Dvě hvězdičky s nadsázkou. ()

Sinn

Geniální dílo, tolik napětí, děsu a akce! Ani nespočítám, kolikrát jsem se lekla tak, že jsem si musela dát pauzičku na rozdejchání! No, vlastně spočítám, ani jednou...už jednička byla bída, takže jsem od tohohle nečekala žádný hurá, ale taková nuda, taková NUDA, to snad ani není možný... ()

cariada

Po pro mě naprosto nesnesitelné jednotce, jsem už věděl co mě čeká. A proto, jsem to strávil poněkud lépe. Přece jenom kamery, už jsou na lepším místě a hlavně je tam víc postav než dvě jako v prvním díle. A poměrně se tam toho dělo víc. Přesto na tomhle filmu z mého pohledu není nic moc zajímavého co by mělo diváka přikovat ke sledování.O náké extra atmosféře se mluvit nedá. ()

Flaxik odpad!

Nevím proč jsem si tu dvojku pouštěl, asi jsem byl zvědav, jestli to trumfne jedničku. Netrumflo, je to pořád stejně bídné a pořád o hovně. záběry z kamer do místností, kde se nic neděje, anebo kde nějaká věc je jinde než předtím...hmm asi jsem něco špatně pochopil už v dětství, ale nějak mi to nepřijde strašidelné. ()

Crawler-D

První film se honosil mediální nálepkou autentického materiálu, což mu dodávalo punc výjimečného nápadu, na který se lidé chytli. Těžko ale někoho přesvědčíte, že se objevil ještě jeden takový případ, naštěstí po scenáristické stránce se dvojce daří pěkně propojit události s těmi v minulém díle. Což neznamená, že bychom se většinu času nedívali na ne zrovna dobré home video americké rodinky z "Karlových Varů". Největší neduh totiž je, že klidné pasáže nevytvářejí napětí jako ticho před bouří. Přiznám se, že jsem se v mnoha děsivých scénách lekl, ale asi tak jako se lekne každý, když za ním bouchnete dvěřmi, ale já se taky leknu kdečeho. Nicméně není problém většinou odhadnout, ve které scéně se stane něco strašidelného a spíš je to o tipování - budou to dveře, nebo hrnce? ()

TomikZlesa odpad!

Mám slabinu pro horory a pro duchařský asi největší, ale tohle je prostě sračka, neskutečnej shit. Když sem si onehdá četl Enšpíglův koment tak sem se musel smát, dneska se musim smát znova, pže on má pravdu, tohle je slátanina na entou....noc 1, hovno...noc 2, hovno, takhle to de asi 17x a ono stále hovno. Asi nejhorší na celý týhle zlodějně 90 minut života je fakt, že linie ve který se nic neděje a čumíte jak rodina jí, jak rodina griluje, rodina se hádá je právě tahle část lepší než ta "hororová" např. scénka s vtípkem a čističkou, podřízlá koza u bazénu.. stály za usměv, jenže já si fakt nepouštel komedii. Shrnuto a sečteno, "rodiný dokument" se na chvílli promění v "sám doma" a tím to končí. Propojení s prvním dílem to nezachránilo. Další smutnej fakt je rozpočet, kam se ty prachy omg nastrkaly ? aha.. byt byl větší, vybavenější a vlastně sme videli i jedno sportovní auto.......... Tenhle film je total shit a za 90 mintu se tu děje jediný..hovno... ()

humanbeing

Napínavých momentů je ve filmu řádka, lekaček už méně, ale zase stojí za to. Paranormal Activity 2 se povedlo navázat na velmi kvalitní jedničku a já jsem rád i z toho důvodu, že je možné zajít si zase na nějaký pořádný horror do kina a užít si jej tak v prostředí, v němž se horroru poslední dobou moc nedostává. Závěr snímku je slušný, ale po jedničce už to tak nějak čekáte. Kdyby se tvůrcům podařil o něco povedenější (tzn. více šokující) konec, dostal by lepší známku, takto ode mě dostává "jen" velmi slušnou sedmičku. ()

dubinak

Moc nechápu navázání na první díl a nevím jestli by nebylo lepší, kdyby bylo PA2 o úplně jiné rodině a zbytečné, ne moc dobré souvislosti nechat pod pokličkou. K postrašení tento film opravdu je, i když je to de facto stejné jako v prvním dílu. Triologie PA jde, jak už víme z traileru, asi pozpátku a tak se trochu bojím, co producenti vymyslí, aby třetí díl zaujal a nebylo to jen nějaké dětské vyvolávání Krvavé Mary a strašení malých dětských dušiček. ()

TommyLeeJape odpad!

První paranormální stupidity jakožto film natočený pro typického filmového konzumenta (idiota) vydělal neuvěřitelné peníze, takže můžeme očekávat minimálně pět dalších paskvilů s totožným názvem. Hnedka ten druhý v pořadí nás absolutně ničím nepřekvapí. V podstatě je to jen čekání na to kdy se poprvé sami od sebe otevřou/zavřou hrnce nebo kdy v kuchyni spadnou dveře (a nebo naopak). Budování napětí je opět naprosto směšné, nemluvě o tom, že se celý film vleče jako tasemnice ze závodní jídelny. Kdybych já dostal za úkol natočit pokračování takového kasovního trháku pro dementy, natočil bych brutální exploataci, aby se pozvraceli všichni ti č*ráci (zejména ti, kteří si po prvním díle mysleli, že se jedná o autentické záběry kamer) co na to půjdou do kina. ()

C0r0ner

Čas od času se vždy těším na horor. Těsně po začátku si říkám proč já na to zas kurva koukám, když se tak bojím? V ději ani ničem jiném to není o nic jiné než jednička, dny nudné, noci brutální. Je to podruhé to samé, ale ta lepší polovina filmu je prostě tak dobrá, že to ještě na tři hvězdičky vytáhne, i když s bídou. 50% ()

sulimo

Pokud jste přežili jedničku (v tom nepitomějším slova smyslu, tedy pokud jste nezhynuli nudou, ne strachy, tedy alespoň ti soudnější z vás) a pustíte si tohle, tak je vám to úspěšné přežití k ničemu, jelikož tohle je nuda ještě větší (ano, jde to, sama jsem překvapena). Jediným plusem jsou méně hysterické postavy, kde ovšem největší inteligencí mezi nimi disponuje pes....prostě američani holt. Pokud tedy pak pominete fakt, že se tam nic neděje, že už jste to všechno viděli, že vám stejně všichni a všechno leze na nervy a že se nemůžete dočkat toho ducha, kterej to tam všechno rozseká a bude konečně klid, tak se vám to bude líbit. Pokud tedy překonáte tento nepatrný detail, vřele doporučuji. ()

miciveres

Sam neviem, ci tvorcovia chceli, aby divak "zomrel" od strachu, alebo od nudy. Ked sa prvych 10 dni prakticky nic nedeje a vy v kazdej scene napinate zrak a snazite sa sami seba uistit, ze to milimetrove zakyvanie lustra malo byt to, co nas malo vystrasit, tak sa zrejme niekde stala chyba. Potom aj tych par dobrych momentov (2) vyjde dostratena a vy si po skonceni filmu aj o 02:00 mozete pokojne vyrazit na zachod a nemusite ani rozsvietit. Naco aj, ved sa predsa nemate coho bat, presne ako pocas sledovania tohto filmu... ()

WolfR

Paranormal Actvity 2 je pouze recyklace jedničky. Tentokrát jsem se ani nebál, protože už to tu prostě jednou bylo. Noční scény ani nebyli tak napínavé jako v jedničce. Tady jste prostě už jen čekali až se dveře zabouchnou/pootevřou či pánev spadne. Pozitivum jsou ovšem opět slušné herecké výkony, dobrý závěr a provázanost s jedničkou. Tedy 2 hvězdy. ()

Ruuzha

Po prvním díle už je spoustu věcí předvídatelných, takže zas až tolik nepřekvapí. Rozjezd je celkově nudnější o to drsněji to pak ale celé vygraduje. Oceňuji, že film je pojat jako takový nezávislý prequel k prvnímu dílu, se kterým se na konci krásně sváže. Těším se na trojku, jsem zvědavý jak to celé dopadne. 55% ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)