Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

Jello Biafra

Pokiaľ som sa u prvého dielu vyjadril v zmysle trapného amatérského videa, tak pokračovanie je už totálne peklo. Hodinu a pol dlhá zlátanina nudných záberov domu, kde občas spadne panvica či sa neustále presúva čistič bazénu skrátka nedokáže vyvolať strach za žiadnu cenu. Keď už som pretrpel celý film, tak som sa konečne tešil na záver, ale v závere nepríde nič prevratné a celý pôsobí odfláknuto až hanba. Na celom tomto amatérskom videu mňa hlavne vrcholne vytáčali jeho krajne nesympatickí aktéri, ktorí sú svojím chovaním vyložene na odstrel. Menovite tupá hlava celej rodiny sa tu v jednej scéne zbavuje skapatého holuba grilovacími kliešťami - SPOILER: Jak som bol rád, keď mu tá opacha z prvého dielu na konci vykrútila krk. ()

Dromed

Ani horší ani lepší než jednička. Ale u tohoto snímku to stojí a i padá na napínavé děsivé atmosféře, což je efekt, který se u dvojek vytrácí a bez atmosféry je to nuda. ()

Forsberg11

Nečakal som to. Kinosála bola takmer plná, keď som si sadal na svoje miesto. Pretrpel som tradičné reklamy pred premietaním a potom už zazrel úvodné titulky filmu tak milovaného ako nenávideného, tak ospevovaného ako zatracovaného. Ale to boli všetko názory druhých, iných ľudí. Ja som sa chcel na vlastnej koži presvedčiť o čo tu vlastne ide, čím si tento film získal toľko pozornosti recenzentov ale aj obyčajných divákov. Priznám sa jednotku som nevidel, a ani by som vlastne nepochopil o čo sa tam všetko jedná, aké je to veľké prepojenie oboch dielov, nebyť zamilovaného páriku sediaceho o rad nižšie, ktorý mi chtiac nechtiac všetko objasnil. A tak som čakal, prvá noc, druhá noc, trietia noc....stále nič, oči som mal napäté a čakal, kde sa čo pohne, čo zavŕzga, čo sa rozbije alebo kedy sa otvoria dvere, ale stále nič. Štvrtá noc, piata noc, šiesta noc....aaaa, konečne je to tu, nad detskou kolískou sa začalo otáčať kolečko na uspávanie, filter vody sám vyšiel z bazénu. Dočkal som sa. Od tohto momentu film nabral aké také grády. Striedali sa vygradované nočné sekvencie s dennou rutinou keď sa takmer nič nedialo. A potom finiš, veľký hrôzostrašný záver, kedy sa atmosféra vo filme ale aj v sále dala krájať. Dievča sediace asi tri sedačky vedľa pri jednej scéna tak zvrieskla, že som sa zľakol viac jej ako démona. Je tu koniec, záverečné titulky...ticho sedím sám v kinosále a pozerám na veľké čierne plátno. Už som v električke, a teraz už doma, stále to nemôžem dostať z hlavy. Ležím v posteli a bojím sa zavrieť oči, čakám kedy sa otvoria dvere na izbe... (Kino) ()

Šakalík

Od dvojky jsem moc nečekal, protože jsem si říkal, že to bude podruhé totéž v bledě modrém (a když počítám i Paranormal Entity tak už vlastně potřetí). Jenomže to jsem nevěděl, že se z toho vyklube – pozor SPOILER – de facto prequel jedničky, který první díl výborně doplní a svým způsobem i mnohé vysvětlí. Tenhle film totiž nelze hodnotit samostatně a kdo neviděl jedničku, toho to asi moc nebralo, protože mnohé odkazy jednoduše nepochopil (jako třeba jakou úlohu hraje v celém příběhu sestra Katie, ta spálená fotografie nebo o čem to ty dvě ségry pořád mluví, že se jim stalo v dětství). Naopak divák znalý příběhu prvního dílu ocení dějovou návaznost a nápaditou propletenost obou filmů a přestože dvojka za prvním dílem přece jen pokulhává, pro ucelení celého duchařského příběhu je to vítaný doplněk. Nutno dodat, že konec dvojky předpokládá znalost alternativního konce jedničky (toho "theatrical", co byl v kinech, lze najít na Youtube), pač jinak by to nedávalo smysl. Celkově se mi to líbilo, já tyhle duchařiny prostě můžu. ()

sedm.1

I dvojce Paranormal Activity dávám plné hodnocení,a to ikdyž ho chci vlastně po zbytek komentáře už jen pouze kritizovat,ale své hlavní poslání splnil,neboť i při tomto pokračování jsem byl vysranej až na půdu!Ten film mě vážně děsil a byl napínavý jako bejk!Co se mi ještě líbilo,bylo opravdu povedené propojení s jedničkou(kdo neviděl první díl,nemá smysl koukat na druhý!),a to jak dějově,tak co se týče postav.A nesmím opomenout ještě fakt nekompromisní konec,docela drsný :).Bohužel,zbytek ale zas až tak do nebes vynášet nemohu.Dvojka totiž má jednu obrovskou nevýhodu.Pracuje totiž s tou samou látkou,která tolik oslnila v jedničce,ale autoři pokračováním nepřinesli prakticky nic nového.Takže ikdyž je to pořád napínavé,po celou dobu jsem už čekal,co zhruba přijde a chyběl mi tu tak jeden z nejzákladnějších prostředků,který mě tak ohromil v prvním díle,a to šokování nečekaným průběhem.Dále pak použít jako jednu z hlavních postav bezmocné dvouleté dítě mi už také nepřijde příliš fér,naopak je to až zbytečně okatě nutící k vyděšení diváka.A vlastně ani dějově to nebylo už tolik vychytané a strhující,ale zde za to opět muže již zmiňovaná opakující se látka z jedničky,kterou autoři nedokázali nijak obohatit.Já jsem byl zkrátka i z pokračování Paranormal Activity dost slušně vylekanej,ale v porovnání s jedničkou jde o pěkný sešup dolu! ()

Sdoom odpad!

Kdo by býval řek, že může být nějaký nudnější horor než Paranormal Activity. No dvojka se "pochlapila" a primát s přehledem jedničce sebrala. Jakože asi 3x jsem u toho klimbnul a "něco" se tam začne dít asi tak 10 minut před koncem filmu. Strašlivý film, ovšem díky němu se divák dozví, jak to všechno začalo! No tak to nevím, co bych si počal bez explicitně podaného vysvětlení počátků trablů Katie v prvním díle... ()

bari68

Hold, je to klasický príklad toho, keď vznikne pokračovanie úspešnej ,,jednotky,,.Na film som sa tešil aj s vedomím, že ani tento prípad sa nevyhol tomuto syndrómu.Na krátke vysvetlenie:Aj keď tu bolo pár veľmi napínavých, resp. hororových ľakačiek, tak som mal stále pocit, že je to všetko silové, kŕčovité... .Malým kladom v príbehovej sekcii je použitie pokračovania ako prequelu, kde sa pôvodné paranormalné javy vysvetlia.Stále sa, ale pýtam,či to bolo, ale takto OK? ()

Spike23 odpad!

Ještě teď nechápu, co to bylo. Spíš by se to mělo jmenovat Stories of the Pool Cleaner než Paranormal Activity 2. Po závěrečné scéně jsem naprosto ztratil slov. Žalovat scénáristu nemá cenu, hold jsou mezi námi i nějací retardovaní, s tím se nedá nic dělat, spíš režiséra, že se i po tomhle chystá natočit další pokračování a to se stejným scénáristou. S prvním dílem něco nesrovnatelného a těžce to zkazí zážitek. ()

korndaddy

Po pravdě?? Ale jo, lehký zklamání tam bylo. Pěkná návaznost na jedničku, celkem sem se i lekl, ale jako celek je to takovy nijaký a některý tyy ´´démonický´´ scény nebo jak to nazvat, byli na muj vkus trochu moc. A co se týče konce..... tak ten byl fakt divnej.. ()

BlackTom

Oproti jedničke sa tento prequel vydaril o niečo viac. Dozvieme sa, ako sa démon (či čo) dostal do domu, uvidíme pár vydarených scénok a celková atmosféra je o poznanie lepšia a desivejšia. Prvý diel ma zvlášť nenadchol, toto však prekonalo všetky moje očakávania. Normálne sa začínam tešiť na trojku. Záverečné scény ma vedia dodnes vytrhnúť zo spánku. Pekné naväzovanie, solídne spracovanie, nemám čo dodať. ()

bruceman7

Po zhlédnuté jedničce mě docela zajímalo, co nového si ve dvojce autoři připraví. Trochu se poodkryla situace kolem rodiny Katie a Kristie, jinak nic neočekávaného - věci padají, lidi jsou taháni po zemi a finále přiochází zase o něco později. Extra hvězdu navíc dávám za docela nekompromisní závěr. Proč ne, i v prvním díle to fungovalo. Nicméně už jsem z toho tolik toho ledového pocitu v zádech neměl. 7/10 ()

Han22 odpad!

Inu, dal jsem si nadliský úkol nasledovat sérii Paranormal Debility a musím pykat. Dvojka je ještě nudnější než první díl, je to přímo mistrovství světa v nudě. Film má osmdesát minut bez titulků první (a jediná) zajímavá věc se stane v šedesátépáté minutě, když duch táhne hlavní hrdinku za nohy. Pokud by mohlo být zajímavé finále, je zabité temnotou a ruční třesoucí se kamerou. Jinak je to prequel, sledující sestru hrdinky z jedničky a její rodinu. Ve finále díky tomu přijde zajímavý nemorální twist, který se ovšem postavám pěkně vymstí. Hodnocení a úspěch téhle série prostě nechápu. ()

MareT.

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdama a to hlavně proto: I když jsem byl na filmu v premiérovém dni, věděl jsem, že dostanu přesně to samé, co před rokem akorát s malýma změnama, i když si film užívám a líbí se mi toto schéma, tak si stále uvědomuju, jak hloupí všichni jsme a dáváme peníze za film, kde se díváme půlku filmu na scény typu "dívka si nalívá džus" "otec se dívá na televizi", i když veškerý strach plyne z těch ohlušujících zvuků, které vás mají hlavně vylekat. Ale pak jsem si po tomhle filmu uvědomil, že co se týče příběhu, tak se tvůrci snažili (pamatujte, že mají velice maličký rozsah vymyslet něco zajimavého a já si myslím, že se jim to povedlo), co se týče strachu, tak mi přeběhl mráz po zádech asi jenom jednou, ale za to pořádně a vylekat publikum se jim podařilo už i ve dne (scéna v kuchyni se skřínkami, asi nejstrašnější). Ve své podstatě jsem si film zase užil, dostal jsem něco extra oproti minulému dílu a vřele všem doporučuju jít na to do kina, protože ta atmosféra stojí za to. Rada na závěr:pokud se vám první díl líbil, bude se líbit i tento....a samozřejmě to platí i naopak. ()

rostlinka

Snad ještě větší bejkárna než jednička... Když se téměř po hodině začlo něco pořádného dít, tak jsem se zaradovala... a pak byl konec :D. ()

SphereF

Po shlédnutí bych řekl, že to bylo nudnější než první díl, ale oba jsou hodně trapné. Nechápu proč chce udělat ještě třetí díl...pro koho se to dělá? Já jsem se teda moc nebál. ()

divak84

přidám se na stranu těch chválicích. Mě jednička bavila, nyní jsem dostal víc napětí, víc strachu, díky denním lekačkám. Pro mě osobně je nejlepší scena kdy se ve dne otevřely v kuchyni všechny šupliky, všechny dvířka. Je těžké hodnotit "herce" protože zaprvé to není film, protože tam herci nehrajou. Na druhou stranu je v rodině představitel všech "názorů". je tam pubertalní malá lopata, která chce zažít vzrušo protože nechápe zatím, že si později strachy posere vložku, pak tu máme samozřejmě tatínka kterej už vyrostl a na nic takového nevěří a v krizi se normalně sebere a jde do práce (lol) i přes touhu dcery aby zustal. Kristi je snad nejhorší postava spolu s pubertačkou, u ktere se da však odpustit její věk. No takže asi tak. Věděl jsem co mám čekat, denní sceny byly semtam trochu nudné, ale plně to spravily denní lekací a tajemne sceny (což je mega vylepšení jedničky). Neni v tom filmu nic lepšího než atmosferický zapad slunce na konci léta, kdy do pokojíčku svítí světlo filtrované barevnou záclonou a do toho se vedle maleho dítka dějí "divné" věci. Konec je dobrej, pěkné propojení s jedničkou. Celkově efekty šupa, možná mi trochu chyběla hra se zvukem (chození po schodech, "divný" křik, apod.) .Celkově mě to velmi bavilo. To je horor podle mého gusta a ne nějaka stupidní motorová pila nebo voskové figuríny, kde nás lakají silikony a ne strach. Každému se líbí něco, sice nechápu odpady pro tenhle film, ale celkově ten film nemůže nudit. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)