Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

kingik

Páté dostaveníčko se Smrtí je příjemně brutální a s obehraným námětem pracuje s nadhledem. Ona obezřetnost je na místě, protože dívat se do nekonečna na stereotypní umírání zúčastněných postav bez větší dávky invence, dost dobře nejde, ale tady se problém odboural. Zase se tady vyskytne jeden mladík, který má hned v úvodu nevysvětlitelnou předtuchu, že autobus, do kterého nasedne se svými kolegy z práce, se po chvíli zřítí z mostu. A skutečně se tak stane. On a několik jeho kolegů však přežije, ačkoliv Smrt se nerada nechává ošálit a vlastně se ani ošálit nenechá. Následuje řada úmrtí, která jsou natočena naprosto perfektně, brutálně, a co je hlavně důležité, oproti předchozím dílům, jsou dokonce i napínavá. A nevěřili byste, co může všechno zapříčinit šroubek, který spadne na kladinu, anebo jak dopadne banální operace oka. Navíc drobný posun bych viděl i v samotném jednání postav, jak čelit nepřízni osudu a co podniknout v rámci záchrany vlastní existence. Úvodní zřícení mostu hravě strčí do kapsy všechny předchozí katastrofy ze všech předchozích dílů této série. Naopak větší propracovanost by si zasloužily dialogy, kterých není naštěstí mnoho, ale určitá naivita nebo jalovost se jim upřít nedá. Tento díl je skoro tak dobrý, jako nepřekonatelná jednička, což jsem nečekal. ()

DJ Obelix

Nezvratný Osud 5 by mohl být krásným zakončením celé série, ale všichni bohužel známe nenažrané producenty, takže se obávám, že tomu tak nebude. Přesto musím říci, že pětka hravě strká do kapsy předchozí dva průměrné díly a znovu vrací sérii do velmi zábavných sfér. Prvním dvěma dílům se rovna nemůže, ale má svá nesporná pozitiva. PLUSY: Rozhodně casting. Po otřesném minulém díle a o něco méně hrozné trojce se pátému dílu podařilo dát dohromady skutečně sympatickou partu přeživších (včetně té záměrně otravné postavy). Dalším je návrat Tonyho Todda, který dokáže i těmi pár minutkami svého účinkování pozvednout celý film. A v neposlední řadě první tři samostatné smrtící scény - tedy gymnastika, akupunktura a operace. ZÁPORY: Chloubou prvních dvou filmů (a částečně i třetího) byly vždy úvodní vize. Proto nechápu, proč se autoři opět rozhodli pro silniční neštěstí? Jediným důvodem, proč bych případně chtěl vidět i šestí díl, by byla pořádně zpracované vlakové neštěstí, případně třeba zřícení věžáku. Úvod pátého dílu byl ryze průměrný a kvalitou byl spíš u čtvrtého dílu. Bohužel nutností je i procházení přeživší partičky tou naprosto stejnou rutinou, kdy se postupně dozvídají, "co se to tu ku*va děje." Vím, že je to nezbytné, ale už to vážně začíná nudit. Také závěrečné zúčtování mezi poslední trojkou bylo dost nezáživné, ale naštěstí úplný závěr filmu to dostatečně napravil. Celkem tedy zasloužené 4 hvězdy. ()

sochoking

Takže takto, vedeli sme, čo máme čakať, iba sme chceli vidieť, ako to bude vyzerať no i, videli sme slabulilinký odvar ''dvojky '' . Prvých 25 minút je zabijáckych. Kým sa všetci tradične postretávajú, potom vidina a pohreb... uf, masakra! Aspoň že tá Olivia mala pekné kozy. No a potom to už ide.Vetrík pofukuje, šrobiky sa samotné odšrubúvavajú a prvá morda nemala chybu. Potom tie ostatné už stáli zahovno a hlavne tá druhá s tým chujkom v masážnom salone. Aspoň mal husté kecy! (''Where is the other version?!'' ) A nepochopil som, na kerého boha sa potrebovali odvolávať na jednotku( funebrák ), dvojku (auto s polenami) a trojku( fotka z rollocosteru ), ale viem, že tu chujovskú štvrtú radšej vynechali. A hlavne dúfam, že žiadna šestka nebude! Upgrade: Tak nevynechali. Práve som bol upozornený a fakt tá štvorka je tam tiež ľahulinko spomenutá. Kedˇ zahučí Dennis, tak na kare sú na stolíku fotky a na jednej je závodnícke fáro. ()

InJo

Po dvou zbytečných sequelech celkem ucházející završení pentalogie s (opět) pěknou úvodní katastrofou a docela stylovým koncem. I tak to ale raději mělo zůstat jen u prvních dvou dílů... 50 % ()

HoneyBunny

Dvě velmi povedené scény smrti - akrobatka a brejlounka na laserové operaci očí (mimochodem velmi vzdálená tomu, jak to opravdu probíhá... ale co čekat od Nezvratného osudu, že). Jeden alespoň trošku originální nápad (když zabiješ někoho jiného, Smrt tě přeskočí). To je ale zatraceně málo. Pětka znovu recykluje ten samý koncept - a přiznejme si, únavné to bylo už napotřetí. Smrt coby všemocný nadpřirozený padouch nabízí tolik možností... my ale skoro ob rok dostáváme jen ohraný koncept, ve kterém se těšíme jen na to, jak bizarní a vtipnou smrtí některá z postav zemře. Docela zvrácené, že? ()

Ellesime

Neexistuje filmová série, u které bych nadávala víc než u této!! Naprostá, ale naprostá ... Ani napsat to nemůžu. Jednička se ještě dala, ale pak to šlo všechno do kopru, fuj. Nelogičnost a debilita všech úmrtí z toho stříká na všechny strany, stejně jako hektolitry krve, ve kterých se tvůrci vyžívají, hnus, ble, fuj! ()

Carol Pifková

V reálnom živote je úplne bežné, že niekto vypadne z okna budovy, kde okno je snáď tenšie ako to naše na obývačkových dverách a samozrejme, že na betóne leží mŕtvola a auto si prejde len tak okolo bez povšimnutia, ale! hlavne, že bol záber na oko prejdené autom no tééda to bolo tááák super bez toho záberu by ten film bol oničom. A chcela by som vidieť, že z 10-ich pokusov keď hodíme šróbik (ktorý mimochodom ani nemal plochú hlavičku) z veľkej výšky na kladinu, že koľkokrát dopadne tak aby ostal kolmo na hlavičke. Jejda no asi ani raz. A ten bravúrny časový nesúlad vízie a reality. Bravó. Tieto smrteľné "náhody" ma fakt prestali baviť myslím, že už toho bolo dosť. I keď zas uznávam, že niektoré úmrtia boli, že povedala som si wau to bolo super, ale inak nuda tú jednu hviezdičku radšej venujem úvodným titulkám. ()

Anderton

Škoda lacného castingu, pretože jednotlivé úmrtia sú pekne pripravené a dokážu prekvapiť najmä tým, že pripravujú na jedno a ponúknu druhé. Občas je to aj vtipné, ako napríklad na masáži. Záverečné prepojenie v rámci celej série ma osobne nijak zvlášť neohúrilo a celkovo mám dojem, že smerom k záveru päťke trochu dochádza dych a finále v kuchyni je už len čistá akčná rutina. Ak by tu ale boli sympatickejší a charizmatickejší herci, film by dostal o jednu hviezdičku vyššie hodnotenie. ()

Frajer42

No tak za sebe musím říci, že jsem značně zklamaný. Veškeré minipříběhy všech odporných postav jsou rovněž odporné. Na druhou stranu však musím říct, že když už dojde k incidentu, tak se je na co koukat. Bohužel efekty je to jedniné co dělá film koukatelným. Nevím, zda se mi tato série již natolik okoukala, a nebo zda tohle byl opravdu nejslabší díl. Každopádně s hodnocením musím jít proklatě nízko. Slabé * *. ()

Kudly4

Nejlepší úvod ze všech Final Destination. Pak se vše odehrává tak nějak furt stejně v duchu celé série a ničím nepřekvapí. Samozřejmě jsou smrti parádní, ale tak nějak tomu opět něco chybělo.Já vidět během týdne tolik smrtí, tak asi nejdu jentak do práce, či že bych řešil takový hovna, jako zde všichni zúčastnění. I tak jsem se ale parádně bavil a závěr byl excelentní + rekapitulace všech smrtí, ze všech dílů. ()

Kothy

Opět nic nového. Ale je to lepší než předchozí díl. Úvodní destrukce mostu je hodně působivá. A operace očí je celkem psycho. :D ()

AllShallFall odpad!

Jsem naprosto ujštěný, že v poslední době jsem víc hovadský film neviděl. Je to stále to samé dokola. Začne to jedním člověkem co má předtuchu a pokračuje to přes bestiální, kreténské a ubohé vychípávání. Tolik náhod na jednom místě.....Už to ani není normální. Gymnastka se zmuchlá jak papír od sekané a brejlounek (který mě mimochodem úplně sral) má hlavu rozsračkovanou soškou Budhy....A dost! Po téhle scéně jsem to vypnul a už nikdy více nechci slyšet o pokračování Nezvratného osudu. Przní to akorát výborný první díl, který měl jen jedno důstojné pokračování a to díl druhý. Od třetího dílu, už by to mělo nést jiný název. A to - Nezvratná ostuda. Rozumím, že se tohle poškozování a vyvražďování někomu líbí. Z mého pohledu je to trapárna z dílny vypatlaných amatérů, so si myslí, že zbohatnou na něčem, co bylo lákavé u nás možná ta v 80.tých letech. Jestli to je v Americe pořád v módě, tak se tomu nedivím. Když je tam mezi TOP filmy i Stmívání, tak už mě ani nepřekvpapí, že prznitel Steven Quale chce vyrazit do Hollywoodu z touhle sračkou. ()

teutates

Těžko mi je začít a něco / někoho neurazit. Čtu tu různé parádní, super, nářez ze stáje tzv. "hororu", od pseudointelektuálů tu čtu jako škoda, nepovedlo se, velké nadšení a následné zklamání... no já to řeknu takhle. Dobře orientovaný řízek můžu jíst i po 10 a pořád na něj budu mít chuť. Ale tady tyhle slataniny, co se mi tady dostalo a ta ještě poukazuje, odkazuje dokonce na první díl?! No to mě poser... já tyhle osudové lásky a prvni doteky smrti měl vcelku rád, no po druhém qvazi pokračování mě progresivní nadšení z cílevědomé náhody přešlo, protože jak to řekl ten bu bu černoch?! Smrt o Vás ví, nebo na Vas čeká... to je fuk, pls uz neée - rád bych vzpomímal aspoň na úvodní pilot díl. 3/10 ()

swamp

Nevadí mi jednou za rok zkouknout další variantu na hru se smrtí. :) V pátém pokračování se nekoná nic nového, spojení s prvním dílem je jen pozlátkem na klasickém schématu. Co příště? Uvidíme události, které předcházely prvnímu dílu? :P Nebo snad uvidíme Smrt, jak zemře.. aby ji nahradila jiná Smrt? :P Ani bych se nedivil. :D ()

Okara

Zajímavé efekty (hlavně padání mostu) a originální způsoby smrti, ve 3D je lítající armatura či stěžeň lodě obalený vnitřnosti ještě blíže. Ale něco, čeho by se měl člověk bát, to zas né. 60% ()

mil@n.fanatik

Takhle, není to špatný film/díl, ale už mi to přišlo ohrané a ničím už mě film bohužel po předchozích dílech nepřekvapil... Za shlédnutí to stálo, ale další díl už nee. Je to mezi 2-3*, ale nakonec se přikloním k 2*. Je to takový mírný naprůměr, ale jak už jsem psal, celkový dojem mi zkazil, že mě nic nového nepřekvapilo a vyznívalo trapně stejně a opakující se.. A co mi na filmu nejvíc vadilo, že se opakovaly trapné zabíjení typu, propíchnutí hlavy, očí a jiných částí těla. 50% ()

Campbell

Nečekal jsem že mě něco takhle chytne po tom co totálně dojebly 4 díl kterej byl špatnej. Ale ano bavil jsem se královksy. Mozek jsem nechal doma a vychutnával jsem si gore scény. Navíc scéna s mostem je fakt labužnická a tvůrci si s tím vyhrály. Takhle si představuju béčkovou podívanou na kterou nepotřebuju mozek a stačí se jen kochat. To čím mě překvapila Věc: počátek, tak tím samým mě překvapil FD5. 65%. Navíc některá umrtí byla fakt dokonalá. A Todd neměl opět chybu. ()

predators

Né, tady se nadšení nekonalo. Po páté už je těch úmrtí vážně hodně a kdo se v tom má vyznat? Jasně, napínání do posledních setinek sekundy, kdy toho či onu potká ve většině případů úplně "normální" smrt. No a o 3-dé, jako o naprosté zbytečnosti už se snad nemusím zmiňovat. 50% ()

PetrPan

Vlastně úplně to samé po páté...nic nového, nic překvapivého. Nezvratný osud je prostě jeden film rozdělený na 5 částí..čekám kdy konečně někdo přijde s nějakým rozuzlením, sakra. Ale vcelku slušně mě to pobavilo, velmi nenáročně teda:) ()

cukorek

Aj táto časť notoricky známeho hororovo - fantazy príbehu, napredovala podľa svojich predchodcov. Ani zmena režiséra nepriniesla nič veľkolepé,nič čo by rozpálilo tlejúcu pahrebu do nebezpečného ohňa. Akoby by tam bola dávku nechuti urobiť niečo viac pre zdokonalenie, alebo je to o ľahostajnosti a amatérskom prístupe? Neviem aká je pravda, ale prvé dve časti zožali u mňa podstatne väčší úspech a moje očakávanie, že tento krát pôjde o zdokonalenie, bolo rýchlo zahasené. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání