Johnny English se vrací

Johnny English, le retour

Johnny English sa vracia

Dobrodružný / Komedie / Akční

USA / Velká Británie / Francie, 2011, 101 min

Rozhodně lepší než jednička! Větší porce humoru, akce, napětí a stupidity. Neschopný Johnny English á la James Bond byl vcelkuu dobrý nápad, ale tvůrci mohli jít více do hloubky, chtělo by to větší propracovanost a trochu ubrat na té komedialitě. Ale jinak Rowan Atkinson nezklamal, možná si to pustím ještě jednou..Kdo ví.(14.1.2012)

Oproti jedničce se misky vah výrazně posunuly na stranu "Jamese Bonda" a z "Mr. Beana" už toho zbylo opravdu pramálo (což se ostatně nejvíce odráží na nízké koncentraci vtipů). Po technické stránce ovšem 100x lepší než kdejaký akčňák. Johnny English už zkrátka není debil, ale logicky myslící elegán, kterému akorát občas holt něco nevyjde...(9.11.2014)

Skvěle natočená akční komedie, kterou nemá smysl jakkoli podrobněji pitvat. Jen byste si tím zkazili pocit z dobré zábavy, kterou nám Rowan přednesl svým nenapodobitelným způsobem. Ano, spousta fórů bylo předvídatelných, laciných nadbytečných nebo co já vím, co všechno se bude tomuto filmu vytýkat. Ale takový být měl a přesně takový skutečně je. Při scéně s křeslem na poradě jsem čůral smíchy, i když byla stokrát omletá trailerem. A souhlasím s tvrzením samotného Atkinsona, že postava Englishe je anglickému tajnému agentovi mnohem blíže, než James Bond. P.S: Počkejte si až do konce. P.P.S: Koncem nemyslím okamžik, kdy se po závěrečné scéně ztmaví plátno...(27.10.2011)

Pokračování Johnnyho Englishe by ve srovnání s nemastným neslaným prvním dílem mohlo být horší snad jen ve dvou případech: Kdyby hlavní roli nehrál Rowan Aktinson, nebo kdyby ji hrál, ale z nějakého záhadného důvodu by přestal být vtipný. K ničemu takovému naštěstí nedošlo a já můžu říct, že Johnny English se vrací se mi líbí více než jeho předchůdce. Ve filmu je mnohem více pamětihodných momentů, z nichž absolutně nejlepší je vychytralá hongkongská honička, přibylo originálních (židle, vrtulník) a nevídaně dotažených fórů (výcvik u tibetských mnichů a jeho postupné zúročování v praxi – obzvlášť v lanovce), není tu ani jedna fekální scéna, pro kterou bych scénáristy nenáviděl jako v případě předchozího filmu, a díky neustálým soubojům s maniakální uklízečkou se dozvíme, že opakovaný vtip může být stále vtipem, pokud se ví, jak ho opakovat. A největším kladem je fakt, že agent English tentokrát není tak nehorázně nemotorný idiot, ale spíše schopný a sympatický člověk, který má ovšem dost často smůlu.__P.S. Scéna v titulcích mě rozplakala. Samozřejmě smíchy.(4.2.2012)

• Skejpr

Ajejejejeje.... Takhle dopadají klasiky z dětství, ačkoliv můžu si za to vlastně sám, v momentě, kdy nostalgie byla hlavním důvodem, který mě hnal do kina, jsem si o nic jiného koledovat ani nemohl. Objektivně to sice není úplně fér, protože Reborn je v podstatě dost stejný, jako původní English (s tím rozdílem,že oproti jednotce mnohem více vyčnívají ty dobré fóry a bohužel také mnohem víc trčí trapný balast mezi tím), právě první film z roku 2003 měl ale tu kliku, že jsem jej viděl když mi bylo 14 a 14letýma očima se na něj koukám i dnes. Tvůrci Rebornu měli 8 let na to, aby se poučili ze svých chyb. Neudělali to a víc jak dvě hvězdy už si nezaslouží.(12.11.2011)

• - Skladba, ktorá zaznie ako rádio signál, na ktorú začne zdrogovaný Rowan Atkinson (Johnny English) tancovať, je skladba "Word Up" od skupiny Cameo. (Raccoon.city)

• - K natočeniu pokračovania neviedli len komerčné dôvody, ale aj túžba otestovať postavu v novej žánrovej konštelácii. Scenáristi chceli Englisha zobraziť dramatickejšie a reálnejšie. (Greenpeacak)

• - Celosvětová premiéra proběhla 4. září 2011 v Sydney. (BMW12)