Johnny English se vrací

Johnny English, le retour

Johnny English sa vracia

Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2011, 97 min

Trochu mě udivuje, jak se většina shoduje na tom, že "dvojka je stejná jako jednička". Jedni to myslí pozitivně, druzí naopak, ale všichni jako by přehlédli, jakou proměnou prošel titulní hrdina a o kolik pevnější v kramflecích je on i scénář. Oba filmy sice hodnotím třemi hvězdičkami, ale každý z jiných důvodů. U prvního filmu jsem měl (možná nesprávný) dojem, že autoři oprášili nějaký zamítnutý koncept regulérní bondovky (napsali celkem čtyři) nebo přinejmenším posbírali nepoužité odřezky filmů s Brosnanem, splácali je dohromady a Rowan Atkinson podobně nahodile přispěl dříve nepoužitými beanovskými gagy nebo variacemi na ty už použité. Nový Johnny English mi připadá mnohem komplexnější - děj postupuje pořád dopředu a i když není dostatečně originální, aby uspěl ve vážném filmu s Bondem nebo Bournem, rozhodně je efektivní - jednoduše řečeno, zajímalo mě, "jak to bude dál". A zatímco English z prvního filmu vzbuzoval spíš zlomyslný posměch a v duchu jsem mu přál jen to nejhorší, jeho reinkarnované já si zaslouží sympatie. Jinak a trochu podrobněji v mé recenzi. 60%(17.10.2011)

Výjimka potvrzující pravidlo, že pokračování jsou slabšími bratříčky filmů původních. Englishovi prospělo, že dospěl (jeho styl pronásledování rákosníka byl prostě neodolatelný) a vrací se tak po dlouhých osmi letech ve skvělé formě. Bylo tam vše, co tam být mělo, se skvělým Atkinsonem v čele a sexy Anderson a Pike hned v závěsu. A stejně jako u jedničky přihodím jednu protekční hvězdičku navíc... 90%(15.10.2011)

• Davies182

Johnny znovu v akci. Tentokrát mlátí staré babičky tácem po hlavě do bezvědomí, obléká si naopak kalhoty, a posiluje šourek (vážně). Do očí prostě stále bije, že je Atkinsonův agent zaměřen spíše na publikum, které hledá odlehčenější, imbecilní humor. Jsou tu ale i tací, kteří mají radši inteligentnější zábavu... Potitulkovou epizodku s vařením jsem vůbec nepobral - WTF?!(29.4.2012)

• Payushka

Je otázka, co v Englishovi je parodie na špionské filmy a co je už vlastní chyba. Hlavního zlouna odhalíte hned na začátku a překvapivě to je někdo, kdo se celou dobu tváří opačně. Máme tu i zbytečnou romantickou linku, hubatou šéfovou a product placement. Dva poslední jmenované prvky jsou jistě jen sranda tvůrců. U prvních dvou ale bude divák váhat, zdali nejde o stejně retardované a ohrané zápletky, jako viděl už u milionu takových agentů 007. A to není u parodie úplně dobře.(11.11.2011)

Na tohle jsem prostě musela jít do kina, protože mám slabost pro Rowana. Bohužel jsem měla zase přehnaný očekávání a z kina jsem odcházela hodně zklamaná. Chvílema jsem se bavila a chvílema moc ne. Hodně mě potěšil výkon Rosamund Pike. Triky byly hodně slabý a hodně to kopírovalo jedničku. Ta byla o hodně lepší. Dávám jen 60%.(13.10.2011)

• - Na konci filmu, během závěrečných titulek, lze shlédnout ještě jednu krátkou ukázku, ve které English efektivně vaří. (S.U.E.S.)

• - Ve scéně, kdy Johnny English (Rowan Atkinson) navštíví svého parťáka Tuckera (Daniel Kaluuya), hraje Tucker (Daniel Kaluuya) automobilovou hru Need for Speed. (Beckett51)

• - Spoiler: Keď Pudovnika postrelia na golfe, English s Tuckerom ho naložia na zadné sedadlo helikoptéry. Avšak v ďalšom zábere, keď helikoptéra vzlieta, si môžeme všimnúť, že na zadnom sedadle nikto nie je. (GTS_PUNK)