Johnny English se vrací

Johnny English sa vracia

Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2011, 97 min

• Nathalie

Johny Rubbish Reborn aneb Obtěžoval jsem anglickou královnu:) Chvílemi to připomíná parodii na Bonda, chvílemi nepovedený sequel Kung-fu Pandy, ve zbytku je to beztvará hmota grimas a gagů, pro niž beze zbytku platí, že opakovaný vtip není vtipem. Být anglickou královnou, šlápnu producentům Bonda na krk, aby si s dalším kouskem pospíšili, jinak to s její ochranou a našemi filmovými zážitky vypadá zatraceně bledě. A Bondovo povolení zabíjet bych rozšířila i na Rowana Atkinsona. 4/10(19.10.2011)

[imdb: 6.8/10] | me: U mě dobrý ... Film ako celok pôsobí úplne pohodovo, sú to ale konkrétne gagy, ktoré ho celkovo oživujú. Bolo mi hneď jasné, že to nemôže byť 101 minút trvajúca jazda úplnej zábavy, ale od nudy to ma tiež ďaleko. Táto komédia ma svoje úskalia kde sa nevyhla ošúchaným vtipom (čo sa dalo už aj dopredu čakať), ale na druhej strane prináša aj množstvo slušných "fresh" fórov (jednoznačne vďaka Rowanovi), ktoré zdvihnú hladinu vtipu nad úroveň a udržia tak dostatok nesilenej pozornosti počas celej jej dĺžky. You mean there's a mole AND a vole? [3 a pol *](27.10.2011)

Rowan Atkinson ukazuje, že v jakémkoliv věku má co nabídnout. Už to není ta praštěná zábava, kterou jsem si u něj tolik oblíbil, ale i tak jsem se nenudil. Spousta jeho kousků už je okoukaných, ale taková scéna s židlí neměla chybu :-). Gillian Anderson (čím starší, tím hezčí) byla milým překvapením :-)....Film nijak neohromí, ale rozhodně průměrně pobaví. Abych řekl pravdu, čekal jsem něco daleko horšího ;)(4.2.2012)

• Xmilden

Pokud se Rowan Atkinson bude takto vracet, mohl by tak činit častěji. Zatímco návrat Mr. Beana na francouzskou riviéru byl otřesný, tak English si svou vyšší úroveň rozhodně podržel. Vtípků zase tolik není a když tak se nedá mluvit o nějakém třeskutém humoru, kdy divák se bude moct potrhat smíchy. Spíše se celým filmem táhne takové příjemné klima. Gillian Anderson je neskutečná kočka. Moc bych si přál ještě třetí díl, který by nám mohl ukázat jak to tehdy vlastně bylo v Mosambiku. PS: Po čase jsem zjistil, že druhý díl už není ani vtipný.... 40%(19.2.2012)

• Isherwood

Nemístné utrpení, které je funkční leda v momentech, kdy se popichují poslední dvě bondovky, jinak film nabízí krystalický destilát esenciální trapnosti, v níž je Atkinsonův „poker face“ úplně mimo, záporáka vyčtete z úvodních titulků a jediným příjemným překvapením zůstane maximálně to, že Gillian Anderson je naprosto luxusní ‚milf-ka‘. :)(25.10.2011)

• - K natočeniu pokračovania neviedli len komerčné dôvody, ale aj túžba otestovať postavu v novej žánrovej konštelácii. Scenáristi chceli Englisha zobraziť dramatickejšie a reálnejšie. (Greenpeacak)

• - Na konci filmu, během závěrečných titulek, lze shlédnout ještě jednu krátkou ukázku, ve které English efektivně vaří. (S.U.E.S.)

• - Rowan Atkinson pokračování natáčet nechtěl, byl však přemluven produkčním týmem. (Indy21)