Johnny English se vrací

Johnny English sa vracia

Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2011, 97 min

• Big Bear

Děs běs. Zatímco Mr.Bean je záležitost spíše pro dospělé, oba dva filmy s Johny Englishem jsou spíše pro děti. Soudím tak podle stupidního humoru, který v mnoha místech hraničil s trapností. Copak se někdo může zasmát např. tomu, když si English sedne na gymnastický míč, spadne z něj na záda a heká u toho ? Zatímco u Beana mají grimasy jasný smysl, zde se Atkinson podivně pitvoří a sám jistě cítil, že je to nucené, tlačené na pilu... Ani narážky na bondovky moc nefungovaly. Škoda, že Jouhnyho nenechali v tomto díle zemřít z rukou šikmooké Viktorky čističky.... *(12.6.2012)

Dobrej moderní vizuál, super akční hudba, jednoduchý přímočarý příběh, bláznivý Atkinson, občas sranda, občas trapas. Asi tak nějak by se dal charakterizovat nový Johny English. Dlouho jsem uvažoval o 4 hvězdičkách, ale konec filmu zase nabídl zbytečně moc patosu a tím se definitivně zařadil do 3-hvězdičkové kategorie. Pravděpodobně se jedná o lepší film, než předchozí English, ale do dokonalosti mu leccos schází. 60%(4.2.2012)

ani zdaleka tak dobré jako první díl, který ještě byl "originální" a elegantní se skvělým Malkovichem. Tady prostě došel docela dech a tvůrci si jenom nabrali plno postav z Bonda, plno motivů z bondovek či drabinovek a Westova postava prostě nudila. Na druhou stranu rozhodně to nebylo horší než průměr, protože Atkinson má v zásobě stále dost vtipných grimas, jeho shaolin mód v Hong Kongu je parádní a takové scény s uklízečkou i přes všechnu neoriginalitu prostě nemají chybu. Plus možná i celá hvězda za nádhernou Rosamund Pike. Ale chlapecký agent Tucker docela rožčiloval.(21.1.2012)

• Xmilden

Pokud se Rowan Atkinson bude takto vracet, mohl by tak činit častěji. Zatímco návrat Mr. Beana na francouzskou riviéru byl otřesný, tak English si svou vyšší úroveň rozhodně podržel. Vtípků zase tolik není a když tak se nedá mluvit o nějakém třeskutém humoru, kdy divák se bude moct potrhat smíchy. Spíše se celým filmem táhne takové příjemné klima. Gillian Anderson je neskutečná kočka. Moc bych si přál ještě třetí díl, který by nám mohl ukázat jak to tehdy vlastně bylo v Mosambiku. PS: Po čase jsem zjistil, že druhý díl už není ani vtipný.... 40%(19.2.2012)

Jednou polovinou zápletka, za kterou by se málem nemusel stydět ani 007, tou druhou zase navázání na tradice klasických komedií ze šedesátých let á la Louis de Funès. Díky věčně kamennému výrazu hlavního představitele je ale druhá salva Johnny eskapád neskonale příjemná i se zbytečným nášupem nejtriviálnějšího gagu celého filmu. Perlou je pak Rowanova dokonalá lekce vaření, jejíž imitaci raději předem pečlivě nacvičte.(19.11.2011)

• - Rosamund Pike si zahrála i ve skutečném filmu o Jamesi Bondovi. Objevila se ve snímku Dnes neumírej (2002) v roli Mirandy Frost. (vojtaruzek)

• - K natočeniu pokračovania neviedli len komerčné dôvody, ale aj túžba otestovať postavu v novej žánrovej konštelácii. Scenáristi chceli Englisha zobraziť dramatickejšie a reálnejšie. (Greenpeacak)

• - Do jedné z rolí tvůrci zvažovali také obsazení jednoho z původních představitelů agenta 007 Pierce Brosnana. (oje)