Johnny English se vrací

Johnny English sa vracia

Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2011, 97 min

• HellFire

Jak to popsat, jak to popsat?... Možná bych začal tím, že každý, kdo se dobrovolně účastnil natáčení téhle patlaniny, je buď velmi odvážný nebo velmi hloupý. Už při čtení scénáře muselo být všem jasné, jaká že to kravina se chystá spatřit světlo světa. Film je plný stupidních, trapných, dětinských, bláhových a nesmyslných situací, u kterých se nejde zasmát ani z donucení, špatných hereckých výkonů a nepovedeného filmového řemesla. Rowan Atkinson holt nemá štěstí na celovečerní filmy. A to jsem si potřeboval zvednout náladu a zasmát se... Já bláhový.(27.9.2013)

• Payushka

Je otázka, co v Englishovi je parodie na špionské filmy a co je už vlastní chyba. Hlavního zlouna odhalíte hned na začátku a překvapivě to je někdo, kdo se celou dobu tváří opačně. Máme tu i zbytečnou romantickou linku, hubatou šéfovou a product placement. Dva poslední jmenované prvky jsou jistě jen sranda tvůrců. U prvních dvou ale bude divák váhat, zdali nejde o stejně retardované a ohrané zápletky, jako viděl už u milionu takových agentů 007. A to není u parodie úplně dobře.(11.11.2011)

V podstatě platí to samé, co v případě jedničky, akorát s drobnými odchylkami – velké gagy ustoupily drobným vtípkům v pozadí, vypustil se fekální humor a vedlejší postavy tentokrát čistě přicmrndávají hlavnímu hrdinovi, který prakticky nesleze z plátna. V rámci žánru je to pořád nadprůměr, přesto bych čekal, že se tvůrci po rozpačitých reakcích na první díl poučí. A oni si dál brnkají tu svojí. Více zde.(23.9.2011)

• Nathalie

Johny Rubbish Reborn aneb Obtěžoval jsem anglickou královnu:) Chvílemi to připomíná parodii na Bonda, chvílemi nepovedený sequel Kung-fu Pandy, ve zbytku je to beztvará hmota grimas a gagů, pro niž beze zbytku platí, že opakovaný vtip není vtipem. Být anglickou královnou, šlápnu producentům Bonda na krk, aby si s dalším kouskem pospíšili, jinak to s její ochranou a našemi filmovými zážitky vypadá zatraceně bledě. A Bondovo povolení zabíjet bych rozšířila i na Rowana Atkinsona. 4/10(19.10.2011)

Rozhodně lepší než jednička! Větší porce humoru, akce, napětí a stupidity. Neschopný Johnny English á la James Bond byl vcelkuu dobrý nápad, ale tvůrci mohli jít více do hloubky, chtělo by to větší propracovanost a trochu ubrat na té komedialitě. Ale jinak Rowan Atkinson nezklamal, možná si to pustím ještě jednou..Kdo ví.(14.1.2012)

• - Dívka u motorky, které English sebere její helmu, když jede na vozíčku, je Atkinsonova dcera Lily. (S.U.E.S.)

• - K natočeniu pokračovania neviedli len komerčné dôvody, ale aj túžba otestovať postavu v novej žánrovej konštelácii. Scenáristi chceli Englisha zobraziť dramatickejšie a reálnejšie. (Greenpeacak)

• - Jednou z inspirací pro postavu Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson) byl také agent, kterého Atkinson ztvárnil v 90. letech v reklamních upoutávkách na firmu Barclaycard. (hrona)