Reklama

Reklama

Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

(více)

Videa (15)

Trailer

Recenze (845)

Payushka 

všechny recenze uživatele

Je otázka, co v Englishovi je parodie na špionské filmy a co je už vlastní chyba. Hlavního zlouna odhalíte hned na začátku a překvapivě to je někdo, kdo se celou dobu tváří opačně. Máme tu i zbytečnou romantickou linku, hubatou šéfovou a product placement. Dva poslední jmenované prvky jsou jistě jen sranda tvůrců. U prvních dvou ale bude divák váhat, zdali nejde o stejně retardované a ohrané zápletky, jako viděl už u milionu takových agentů 007. A to není u parodie úplně dobře. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Slabší než jednička, ale pořád ucházející zábava. Mě English baví hlavně proto, že paroduje mé milované bondovky. Titulky počínaje, přes výzkumnou laboratoř, padouchy, ženy a rozličnými prostředími a lokacemi konče. Nejen různé odkazy, kde nesmí chybět chytré auto, ale třeba i půvabná Rosamund Pikeová (Dnes neumírej). Občasná trapnost a vata je prostřídána vtipnou honičkou po střechách či rvačkou zakončenou na mořském molu. Čekal jsem trochu více, na jeden mlžný podzimní večer však dostačující. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Johnny se vracet vůbec nemusel. Scénáristů ubylo (poprvé scénář uklohnili hned čtyři), přesto je výsledek velmi průměrný. Pro někoho tak ikonického jako je Rowan Atkinson dost blbá zpráva. Občas předvede prvoplánovou srandu a divák se alespoň ušklíbne, většinou ovšem sází jednu zoufalou scénu za druhou a je to k pláči. Příběh nepatří mezi chytré nebo komplikované, i když to nejspíš nikdo nečekal. Tvůrci prakticky jen hledají důvody, proč by měl hlavní hrdina udělat nějakou hovadinu nebo nešikovně spadnout. Parodické ambice nejneschopnější agent Jejího Veličenstva jsou slabé, a nebýt Atkinsona, který těží ze svého zákeřného trouby Mr. Beana, byl by to ještě větší průšvih. Nehraje úplně idiota, ale spíš snaživého smolaře, kterému všechno vychází spíš náhodou. Své nejlepší grimasy už přesto bohužel vyčerpal. Když už jsme u těch bondovek, tvůrci se vytasí s jednou nefalšovanou bondgirl Rosamund Pike (i když Scullyovic Gillian Anderson to sekne víc). Mimochodem trojka zase vsadila na jinou exbondgirl Olgu Kurylenko. Spojuje je jedno: jaksi nemají co hrát. Všechno je průhledně nalajnované, docela uzívané a pasivně útočící na divákovu peněženku. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Johny Rubbish Reborn aneb Obtěžoval jsem anglickou královnu:) Chvílemi to připomíná parodii na Bonda, chvílemi nepovedený sequel Kung-fu Pandy, ve zbytku je to beztvará hmota grimas a gagů, pro niž beze zbytku platí, že opakovaný vtip není vtipem. Být anglickou královnou, šlápnu producentům Bonda na krk, aby si s dalším kouskem pospíšili, jinak to s její ochranou a našemi filmovými zážitky vypadá zatraceně bledě. A Bondovo povolení zabíjet bych rozšířila i na Rowana Atkinsona. 4/10 ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Pokračování, které až přespříliš spoléhá na mimiku a neomezenou míru sebezesměšnění pana Atkinsona, respektive jeho ústřední postavy. Neříkám, že to není zábava, vždyť kdo v současnosti zvládá mimiku a sebezesměšnění lépe než-li představitel Mr.Beana, ale takhle hloupý, křečovitý a do závratných nelogických výšin vynesený scénář si charismatický Johnny English po svěžím prvním dílu rozhodně nezasloužil.... Komedie na bázi "vypnout a smát se všemu", dle mého dost nedůstojná chytrému filmovému humoru, který za kanálem La Manche zvládají i mnohem méně renomovaní branžisté bez takových problémů a hluchých, slepých, němých míst... 60% ()

Galerie (86)

Zajímavosti (26)

  • Skladba, která hraje během potitulkové scény, je od Edvarda Griega a nese název „In the Hall of the Mountain King“. (OJan)
  • Náklady na výrobu byly v přepočtu zhruba 25 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Další kalendářní rok se chýlí do finále a nechává v nás několik výjimečných filmových zážitků. Nebylo jich zas tolik, ale byly o to silnější. To na rok 2011 nám Hollywood (a nejenom ten) chystá… (více)

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)

Reklama

Reklama