Johnny English se vrací

Johnny English, le retour

Johnny English sa vracia

Dobrodružný / Komedie

USA / Velká Británie / Francie, 2011, 97 min

Zůstávám u 3*, které jsem nasadil u prvního dílu, ale jen tak tak. Děj je stejně nezáživný jako ten předchozí, navíc se však jednotlivé gagy téměř opakují. Kreditu Rowana Atkinsona to rozhodně body nepřidává.(29.10.2012)

• cukorek

Na Rowna Atkinsona mám dobré spomienky z doby, keď účinkoval v krátkych filmoch ako Mr.Bean, ale po tejto nevydarenej komédii plnej trápnych žartov, prišlo sklamanie. Neočakával som nič veľkolepé, ale bohužiaľ bolo to slabšie ako priemerný štandard. Spolu s Danielom Kaluuyaom sa stali čiernym tieňom bondovských paródií. Najlepší herec, ktorý kraľoval v podobných komédiách bol Leslie Nielsen.(23.2.2012)

• Xmilden

Pokud se Rowan Atkinson bude takto vracet, mohl by tak činit častěji. Zatímco návrat Mr. Beana na francouzskou riviéru byl otřesný, tak English si svou vyšší úroveň rozhodně podržel. Vtípků zase tolik není a když tak se nedá mluvit o nějakém třeskutém humoru, kdy divák se bude moct potrhat smíchy. Spíše se celým filmem táhne takové příjemné klima. Gillian Anderson je neskutečná kočka. Moc bych si přál ještě třetí díl, který by nám mohl ukázat jak to tehdy vlastně bylo v Mosambiku. PS: Po čase jsem zjistil, že druhý díl už není ani vtipný.... 40%(19.2.2012)

• Nathalie

Johny Rubbish Reborn aneb Obtěžoval jsem anglickou královnu:) Chvílemi to připomíná parodii na Bonda, chvílemi nepovedený sequel Kung-fu Pandy, ve zbytku je to beztvará hmota grimas a gagů, pro niž beze zbytku platí, že opakovaný vtip není vtipem. Být anglickou královnou, šlápnu producentům Bonda na krk, aby si s dalším kouskem pospíšili, jinak to s její ochranou a našemi filmovými zážitky vypadá zatraceně bledě. A Bondovo povolení zabíjet bych rozšířila i na Rowana Atkinsona. 4/10(19.10.2011)

Já se příjemně bavil, ale to občas není vše.. 6/10 = 60%(24.2.2012)

• - Do jedné z rolí tvůrci zvažovali také obsazení jednoho z původních představitelů agenta 007 Pierce Brosnana. (oje)

• - Rowan Atkinson pokračování natáčet nechtěl, byl však přemluven produkčním týmem. (Indy21)

• - Jednou z inspirací pro postavu Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson) byl také agent, kterého Atkinson ztvárnil v 90. letech v reklamních upoutávkách na firmu Barclaycard. (hrona)