Johnny English se vrací

Johnny English, le retour

Johnny English sa vracia

Dobrodružný / Komedie / Akční

USA / Velká Británie / Francie, 2011, 101 min

Rowan Atkinson samozřejmě komický potenciál má a mírně stoupající tendence se v sérii filmů o britském superšpionu dá vysledovat taktéž (zdůrazňuji ovšem slovo mírně), argumenty k natáčení (mimo finančního, který bude jasně dominantní) dalších pokračování by se tedy také asi našly, otázkou je, jestli je důvod začít plesat... Johnny English je zatím stále jen průměrná, byť neurážející filmová zábava, od umělce, který kdysi vdechl život geniální postavičce pana Beana bych ale čekal přece jenom maličko víc... PS: Za ten políček všudypronikajícímu product placementu (Toshiba British Intelligence :-D) a přehnanému feminismu ovšem dík, Mr. English...(21.1.2012)

Johnny English byl ve své době velice zdařilou parodií na bondovky, (nebo možná spíše komediální variací) která se sice pohybovala na rozmezí dementního a povedeného humoru ale dokázala pobavit všechny bez rozdílu věku. Teď po letech (překvapivě docela pozdě) se -už podle názvu- "Johnny English" vrací a potvrzuje nestárnoucí pravidlo "slabší dvojky". Aktinson už působí přejedeným dojmem (konkrétně tedy jeho stále se opakující humor) a 50% humoru je založeno na opakujících se vtipech (neustálé záměny padouchů s obyčejnými lidmi) a originality je zde naprosté minimum. Naštěstí se ve výsledku nejedná o takový průšvih, jaký předpovídaly trailery ale přeci jen by si i ten "Johnny English" zasloužil něco lepšího.(12.2.2012)

• Skejpr

Ajejejejeje.... Takhle dopadají klasiky z dětství, ačkoliv můžu si za to vlastně sám, v momentě, kdy nostalgie byla hlavním důvodem, který mě hnal do kina, jsem si o nic jiného koledovat ani nemohl. Objektivně to sice není úplně fér, protože Reborn je v podstatě dost stejný, jako původní English (s tím rozdílem,že oproti jednotce mnohem více vyčnívají ty dobré fóry a bohužel také mnohem víc trčí trapný balast mezi tím), právě první film z roku 2003 měl ale tu kliku, že jsem jej viděl když mi bylo 14 a 14letýma očima se na něj koukám i dnes. Tvůrci Rebornu měli 8 let na to, aby se poučili ze svých chyb. Neudělali to a víc jak dvě hvězdy už si nezaslouží.(12.11.2011)

Na tohle jsem prostě musela jít do kina, protože mám slabost pro Rowana. Bohužel jsem měla zase přehnaný očekávání a z kina jsem odcházela hodně zklamaná. Chvílema jsem se bavila a chvílema moc ne. Hodně mě potěšil výkon Rosamund Pike. Triky byly hodně slabý a hodně to kopírovalo jedničku. Ta byla o hodně lepší. Dávám jen 60%.(13.10.2011)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $8,305,970Tržby Celosvetovo $164,539,660Tržby za predaj Blu-ray v USA $771,549 //počet predaných kusov 15,509Tržby za predaj DVD v USA $2,861,399 //počet predaných kusov 91,551║ Paródia na 100ročného Bonda na dôchodku nič viac, veľmi suchá povrchnosť s vyvarenými a nefunkčnými gagmi, zbytočnosť ktorá pasivitou nudí a podráža fanúšika niekdajšieho skvelého Beana. /25%/(1.2.2012)

• - K natočeniu pokračovania neviedli len komerčné dôvody, ale aj túžba otestovať postavu v novej žánrovej konštelácii. Scenáristi chceli Englisha zobraziť dramatickejšie a reálnejšie. (Greenpeacak)

• - Do jedné z rolí tvůrci zvažovali také obsazení jednoho z původních představitelů agenta 007 Pierce Brosnana. (oje)

• - Spoiler: Keď Pudovnika postrelia na golfe, English s Tuckerom ho naložia na zadné sedadlo helikoptéry. Avšak v ďalšom zábere, keď helikoptéra vzlieta, si môžeme všimnúť, že na zadnom sedadle nikto nie je. (GTS_PUNK)