Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

PEZ

O niečo slabšie ako jednotka, neobsahuje totiž až toľko podarených vtipov. Na druhú stranu, dvojka má slušnú zápletku a dobrú romantickú liniu s Rosamunde Pike. A HLAVNE obsahuje jednu z najvtipnejších scén, čo som kedy videl - scénka, kde si English neúspešne nastavuje počas meetingu stoličku je naozaj TOP a fakt som pri nej od smiechu plakal (čo sa mi stane tak raz za 3 roky). Takže aj preto celkovo spokojnosť a kľudne a rád si pozriem aj trojku. ()

Black-star

Smekám před geniálním Rowanem Atkinsonem alias Mr. Beanem. Je to člověk který se skutečně narodil pro komedii a je jediným hercem který film drží na koukatelné úrovni. Je to oddychová komedie, kdo chce se místami od srdce zasměje a někomu to možná příjde hloupé. Celkově tedy úsměvné a kupodivu koukatelné. Dalším plusem je tu pro mě překvapení v podobě Daniela Kaluuya, který Atkinsonovi zdatně sekunduje. Pro mě je snad zabitý ten konec, protože opakovaný vtip není vtipem a v tomto případě je to i za hranicí slušnosti. No posuďte sami. 4istý střed 49,9% (téměř :-D ) ()

Martensson35

Skvělá parodie na všechny Bondy,Bourny a snad i Austina Powerse a jednoznačný posun vůči jedničce (dohnat a předehnat).Troufám si tvrdit ,že to není jen souhrn exbeanovských skečů ale taktéž kultivované pojetí špionské parodie a určitá originalita,které u člověka vyvolává záchvaty smíchu od začátku do konce, jenž přehluší i těch (řekl bych doslova) pár hluchých míst "užiravších" těch několik procent.Zkráka s nadšením očekávám trojku.....Možná za čas po pár shlédnutích stanovisko změním.Zatím jsem nadšen a dávám 78%.....Modří vědí. ()

Cerion

Jako celek to stojí za starou belu. Vtipy jsou už po jedničce i po Mr. Beanovi docela ohrané, a nepřináši nic nového. Ale pár věcí se vyzdvihnout dá. Hlavně se jedná o velmi dobrou hudbu Ilana Eshkeri, který už v Hvězdném prachu (a vlastně i v Kick Ass)dokázal, že jeho hudba je nejen dobrá, ale navíc vždy padne filmu jako ulitá. ()

eMatt

Velice pobaví ale samozřejmě příběhem nijak extra nenadchne. Pokud nechcete čekat až se Johnny objeví v prodeji jděte do toho. ()

Listyx

Nejsem si jist zda vlastně hodnotím tento film. Nebo spíše zda hodnotím film který tvůrci chtěli a natočili. Prakticky od počátku mi totiž bylo u filmu smutno. A nebylo to tím, že Rowan je jerší nebo snad lepší než jindy, není to tím, že by zásadním způsobem došlo ke změně fosilního humoru kterýpomalu vyčpívá, nebo spíše použit v nevhodném formátu. Bylo mi smutno z toho, že tenhle film by bez těch "xichtíků" vlastně mohl být lepší bondovka než dva poslední akční speudopočiny s Craigem. Bylo mi z toho až tak smutno, že jsem se u filmu zapoměl bavit. Neboť u Rowanovy "honičky" po střechách na mě neco křičelo "Dohajzlu vždyť tahle kravina je větší bondovka než Casino Royale a Quantum of Solace dohromady". Nevím proč, zda je to můj subjektivní pocit, ale když Johnny dohoní utíkajícího agenta výtahem má to prostě větší bondokoule. No nic zaklepu hlavou a svobodně prohlásím, že "Johnny dvoka" je trochu nudnější než předchozí díl a celé kino včetně mě se opravdu zasmálo u jeho židloidní eskapády :) Prostě kdo jste měl rád jedničku běžte +- dostanete podobnou porci zábavy. Ti kdož tento formát zábavy nepovažujete za svůj šálek kávy, raději spalte zakoupený lístek (případně namluvte opačně smýšlející polovičce, že všechna kina v okolí vyhořela a čeká je rozsáhlá rekonstrukce ), jo a já... já budu truchlit nad tím jak jedinou záchranou Bondovek v dnešních dnech je Rowan. . . . .. . . . Kurňa to nemoh mít Craig alespoň blbej deštník s raketometem?!! ()

Drtic

První johnny english mna skutočne dokázal pobaviť a medzi komédiami bol môj top5. Z nového jonnyho som mal trochu obavi či dosiahne takých kvalit ako predošlý diel a musím povedať, že nielen že dosiahol ale bol aj o niečo lepší. Ako komedia skvelé sú tu rysy starého englisha ktorého som mal rád. Rowan ukazuje gesta a scény aké môže len on a dokonalo mu to sedne. Dokonca aj zápletka filmu bola o niečo lepšia ako predošlí diel. Okrem johnnyho tu máme hodne sympatických postav ako Rosamund Pike, Gillian Anderson ktorá mimochodom stále vyzerá dobre. ()

lucky777

Nečekal sem nic víc než sled gagů Rowana Atkinsona a dostalo se mi jich. I když je padouch jasný od prvních minut filmu a i některé vtipy nejsou zas tak originální nemohu říct, že jsem se nebavil. Slušná parodie na Casino Royale. Jen myslím, že ta scéna na konci s Její výsostí byla zbytečná. ()

Kanonyr

Dávám filmu velkou váhu. Jako parodie Bondovek se to hodí suprově. Já jsem se bavil po celou dobu, výborná hlavní role Atkinsona. Skvělé :) ()

milhouse333

Dobrý humor z prvního dílu se zde proměnil v žalostně ohranou nudu, kterou servíruje se stále stejným výrazem ve tváři pro mě již bývalá hvězda zábavy. A tak se stalo, že mě nudil nejen film, ale už i Atkinson. ()

Claude Speed

Oproti jedničce už je to zas jen slabší odvar. Opět jsem se dobře bvil, ale oproti jedničce je zde humoru pramálo. A bohužel jsem ani nenašel žádné klady, prostě nic, čím by tento díl předčil jedničku. (SPOILER) Možná snad jen shaolinské cvičení ze začátku filmu. Jinak bohužel nic. 55%. ()

Oonika

Přišlo mi to nesrovnatelně lepší než první díl. Tam Johnny pořád vypadal jako naprostej kokot, tady už míň a dokonce mi přišlo, že to měl všecko pěkně pod palcem. A jeho kolega Tucker, wohooo :D ()

Acrobat

Nuž čo. Násilnosť vsúvania gagov, totálny nesúlad priameho deja a striktná epizódnosť nemôže dvihnúť moju vieru v bezchybného Englisha. Atkinsonovi nič nevyčítam. Spadol tam v 80. rokoch a svet má obmedzenú pamäť. Dostať sa z toho nie je možné, funguje zo zotrvačnosti, ale aj tu v znovuzrodení sa našlo pár momentov, kde som trieskal po stole. Stolička pri premiérovi nemala chybu, plus vítaným prvkom jednoznačne „čínska babka.“ Čo by som dal ináč za to, aby som mal v takom zovretí britskú kráľovnú. Film je ...už od začiatku zmesou očakávaného, videného, núteného. Jednotka mala dej, spád, trefné pointy a Imbrugliu. Tu som všetko čakal, úsmev ako z rodinných fotiek. Skrátka pohoda bola len ako doplnok inej nezvanej situácie. Nervozite. (videné 18.01.2012, BDrip) ()

kwaicheng

Začít je nutné u ztvárnění role Pegase Gillian Anderson...pokud to byla nějaká osobní iniciaiva či byl-li takový scénář...nevím, v obou případech to nebylo šťastné řešení. Příliš mnoho gagů bylo založených na kontrastu udiveně čumějícího publika a to takovým způsobem, že když to udělali podruhé, tak divákovi bylo trapně i za ně. To se nepovedlo, stejně jako multikulturněedukační černošsko teenagerovský stoupa agent s naprosto odlišným stylem humoru od Atkinsonovo (tj. laciným). Gag s kocourem sliboval dobrž rozjezd, příběh byl dobře zacyklený, viz odkazy na Tibet a Mosambik. Náladu mi zvedla geniální one man - one hand šou na konci, stejně jako ztvárnění intoxikace..Skvělé! Celkově ale pro mne zklamání, nemohu se tomu ubránit. ()

Briggus

Takový otřepaný a očekávaný děj. Oproti prvnímu vydání ubylo i na vtipu, zasmál, no, spíš pousmál jsem se ve třech případech, přesto dávám hodnocení, jaké dávám, mohlo bejt zápornější. ()

Pathrose

Na Johnnyho jsem se těšil. Jednička je podle mě vynikající komedie, ale dvojka je pozadu a to hlavně příběhově. Prakticky hlavní děj není moc dobře držen pohromadě. Moc to nešlape tak jak by mělo. Atkinson je ale opět super. Také chudší na dobré vtipy oproti prvnímu dílu. Škoda. ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)