Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

ex.it

(Spoiler) Začátek byl nechutně přeslazený, musela jsem se stále smát (i když je to mnohem menší zlo než u předchozích dílů). A pak, jakmile začalo plánování bitvy, až po její (zdánlivý) konec, jsem byla unešená. Vůbec jsem nechápala, že tohle je opravdu završení ságy - té otřesně nudné, kýčovité a totálněbezakce ságy - a byla jsem nadšená. Jenže ten konec? Jakmile jsem zjistila, že bitva vlastně neproběhla, byla jsem doslova znechucená a měla jsem pocit, že už se ani nebudu dokoukávat do konce. Takže to skončilo dobře, bez žádných ztrát. A to se mi nelíbí. Ovšem to už je spíš hodnocení knihy než filmu, ale i tak - ten závěr mi celý poslední díl dokonale zkazil. ()

nurielka

Sountracky ku twilightu sú úžasne, no posledný diel nestál za veľa. Veľmi som sa tešila a to sklamanie bolo o to horšie. Prismahnuté pohľady, dracula jedna a dva, bezcieľne potulovanie. No to nie, neprosím. ()

beckham-

Závěrečný díl nenudil tak jako ostatní, ale nebýt poslední více než slušné bitvy, hodnocení by bylo jednoznačně nižší. Mám slabost pro ty hafany, neboli vlkodlaky. ()

katmandzoo

nikdy by som si ani len nepomyslel, že ma dokáže niektorá časť Twilightu takto nadchnúť..skvelé vyvrcholenie celej série..pri záverečných scénach som ani nedýchal a cítil som ako mi v kine behá mráz po chrbte, nehovoriac o tom, že to ako sa to skončilo ma dostalo ešte viac..nemôžem dať inak než 5*..je len škoda, že neboli takto kvalitné aj ostatné časti, pretože potom by mi asi bolo za celou touto sériou trochu smutno.. ()

tomik99

Rozdělení poslední knihy, ve které se nic neděje, na dvě části nebyl zrovna z hlediska příběhu nejlepší tah. V druhé části Rozbřesku se téměř také nic důležitého nestane a první polovinu filmu může divák klidně vypustit. Přeměna Belly v upíra byla velice ošizena. První část filmu mohla být klidně o tom, jak se s tím vyrovnává a jak velkou touhu má po krvi. Bohužel této problematice je věnována pouze jedna scéna. Nábor nových upírů není vůbec zajímavý a přijde mi, že i pradávná upíří rodina Volturiových ztratila na šarmu. Pokud si divák zvykl na nudu z předchozích dílů, nebude ho snad už ani hrozný příběh rušit. Poslední půlhodinka ale opravdu stojí za to. Dostáváme pod nos celkem slušnou bitvu, která by sice mohla být ještě o kousek lepší co se týče efektů, hudby, choreografie soubojů, přesto je to ale nejlepší bojová scéna z celé série. A takové překvapení, které odhalí právě tato bitva, jsem opravdu nečekal a celý kinosál se divil, co si pro nás tvůrci připravili. Závěr se opravdu povedl včetně úplně poslední scény mezi Bellou a Edwardem, která (konečně!) ve mě vyvolala emoce a dostavila se zapomenutá romantika z prvního dílu. Kvůli poslední půlhodince si rád pustím film znovu, ale ta hodina nudy předtím se odpustit nedá. Možná by přece jen mohl Twilight být lepší, kdyby poslední díl nebyl rozdělen, prvního dílu by se ujal nějaký šikovný filmař a u druhého dílu by se změnil scénář. Bohužel je to jen "kdyby" a ani to ve filmovém světě neplatí. ()

SimonShot

No, takže abych to srhnul co nejstručněji vidím v tom velký pokrok oproti předešlím dílům které stálo za nic, vídím zde zlepšení a dá se na to dívat, ale abych to nepřechválil vidím to na čistý průměr tu 1* májí ode mně za zlepšení. ()

Maczin

Asi je to tím, že první díl této ságy jsem viděl před čtyřmi lety a v té době jsem bral život nějak jinak, nebo opravdu nevím, co se stalo. Tenkrát plný nadšení, že tolik romance, nijak zvlášť úžasných dialogů a dopředu znalých faktů o upírství dokáží uělat z obyčejného filmu trhák. U posledního dílu jsem se cítil, jako bych sledoval film natočený partou studentů - bezduché, nudné, rádoby "wow" efekt při předpovězení budoucnosti nebyl vůbec překvapivý ... a spousta dalších věcí, jež nestojí za řeč. Jedna hvězda za to, že už to konečně končí! Jinak by to byl jasný odpad - i tak určitě vím, že se na to už nikdy znovu nepodívám. Omlouvám se fanouškům a puberťákům. ()

Joppo88

Pre mňa najlepší diel ságy, ktorá nič nepriniesla. Akurtá som sa niekoľkokrát vytočil. Aj v tomto prípade ide o pomalý rozbeh - ale aspoň sa poučili, že na trojke sa do kopca nerozbehnú.... Sviežim a zaujímavým bodom je záverečný boj. SPOILER - aj keď sa v podstate neuskutoční - celé je to len vízia Edwardovej sestry, ktorá tak zachráni veľa životov. A všetci žijú šťastne a... END SPOILER - A rozprávky je koniec, dúfam. ()

VerenaLord

Pokouším se hodnotit z hlediska filmového diváka, nikoliv fanouška (mluvím o knihách převážně). Film je zpracovaný velice dobře po obsahové stránce dle knižní předlohy. Musím uznat, že film působí moc jako červená knihovna oproti tištěné verzi. Efekty jsou velmi dobře zpracované, trošku mi chybí hlubší charakteristika postav. Považuji tento 5. díl této svérázné ságy za předem odsouzený, bohužel, a to i přesto, že jej považuji za nejlepší z celé série. Škoda, že jsou diváci předem už tak zaujatí. ()

myxomatoza

Lol kdyby tam nedali tu scénu, kde padaj usekaný hlavy a všude je bloody mess a všechno se to semele na hromadu, tak tomu dám asi odpad, ale takhle mě to bavilo aspoň chvilku. .. Jen to dítě bylo creepy, to už nechci nikdy vidět. ()

Blondy.

Pořád jsme si říkal...je to sága klid to bude dobré. No, konec je tu a vlastně jedinné co jsem očekával bylo, že se něco stane, cokoliv, prostě pecka aspoň na ten závěr, ale vybruslit z finále tím, že se vlastně nic nestane to je tečka, konec. (Knižní předlohu jsem nečetl a asi to tak podle té ma být, ale hodnotím film který jsem pravě videl a ten u mě neobstál.) ()

Grimlok

Stručně...Bella je upír, všechno zvládá. Zlí upíři chtějí zabíjet, Bella a spol. musí sestavit tým upírů s různými schopnostmi, aby se ubránili (X-men: První třída). Zlí upíři příjdou, spustí se obrovská bitva, kde spousta upírů a vlkodlaků zařve. Pak se ukáže, že bitva byla pouze vidina budoucnosti a protože se hlavní záporák bojí své smrti, tak radši odejde bez boje. O členech X-upírů nevíme prakticky nic (děkuji, paní Meyerová, za velice podrobný popis postav, se kterými bych se rád stotožnil, nebo s nimi aspoň soucítil). Vývoj postav, pokud se to tak dá pojmenovat, je maximálně tak změna z paka na mega pako. Největšího blbce udělají z otce Belly, kterýmu neřeknou prakticky nic než, že je Bella maminka a všechno ostatní je přísně tajné. Finální bitva je docela dobrá a má spád, takže jedna hvězdička to nakonec bude. Kdybych měl hodnotit celou ságu komplet, tak je to jasnej odpad. Na týhle sáze je špatně úplně všechno, dialogy, postavy, neuvěřitelně roztahanej příběh. Na druhou stranu jsem díky těmto filmům konečně zjistil, proč jsou slečny v mym okolí (jak to jenom říct jemně) tak trochu jeblý. Moc žerou Twilight a myslí si, že je to nejromantičtější sága všech dob. A že Paranormal activity jsou nejděsivější horory všech dob. ()

Eki

Výborný začátek, který je správně zvrhlý tím nejlepším možným způsobem. Potom nastoupí na scénu desítky nových postav se super schopnostmi a já vůbec nevím, o co jde. Výjimečně bych tedy souhlasil se Zdeňkem Troškou, že v tomto americkém filmu se hledají problémy tam, kde nejsou. ()

PanMaur

Během těch pěti let jsem viděl všechny díly a hádejte co ... pořád je to nehorázná sra... K. Stewart zkrátka hrát neumí, scénáře jsou tragické, děj zcela postrádá kontinuitu a o efektech se bavit nemusíme - ty tam zkrátka nejsou. Dal jsem 1* jen kvůli tomu "nápaditému" konci, jelikož jako nečtenář předloh jsem si myslel, že to bitva vskutku je (ano rád naspoiluju). Celkově - tragédie a 5 let po sobě dle mého nejlepší komedie roku! ()

karinakari

Rozhodla jsem se, že k poslednímu dílu napíši svůj názor na celou ságu jako takovou, stejně jako jsem to udělala u mnou milovaného Harryho Pottera. Hned od začátku jsem patřila ke skupině odpůrců Twilight, ale tady chci zdůraznit, že hlavně samotné knižní předlohy. Jak jsem někde četla, spisovatelka Stephenie Meyer si za ságu vysloužila titul nejhorší kniha století. Po takovémto zjištění jsem byla nesmírně zvědavá, zda to autoři recenze nepřehnali s ostrými slovy. Nedalo mi to a otevřela jsem Rozbřesk a došla ke stejnému názoru a taky že jsem filmovým protagonistům křivdila. Oni z toho totiž vytřískali, co se dalo. Sága mohla dopadnout daleko ale daleko hůř. V prvním díle se pár zajímavých momentů našlo. Utkvěla mi v paměti scéna hraní baseballu, ale to hlavně díky skvělému songu, co při ní hraje (Supermassive black hole od Muse). Druhý díl = totální nuda a opruz. Rozhodně nejhorší a nejzbytečnější z celé tetralogie. Třetí díl mě ba naopak bavil nejvíce, hlavně díky flashbackům. První půlka závěrečného dílu nebyla nikterak zábavná, ale musím pochválit maskéry, těhotnou, skomírající Bellu udělali výborně. A konečně závěrečný díl s epickou bitvou mě celkem překvapil a uspokojil. Tedy v rámci možností. Co se týče toho nejdiskutovanějšího – hereckého obsazení. Robertka z duše nenávidím. Divného upíra Edwarda ještě teda nějak zahrál, ale díky jeho počtu obdivovatelek ho obsazují i do dalších nepubertálních filmů a to mi způsobuje strašnou bolest. Dát mu roli Miláčka v klasickém románu od Guye de Maupassanta byl epic fail. U jakéhokoliv snímku s ním budu trpět a bude mu ubírat na kvalitě. Ale chápu, návštěvnost bude obrovská, bohužel. Na druhou stranu jsem díky tomuto trháku objevila Kristen Stewart, která mě fakt baví. V Twilight nehraje nic, jako všichni, ale ve všem ostatním mi už několikrát dokázala, že jak je divná, tak je talentovaná. Tak alespoň jedno hezké pozitivum:-)). Ostatní mě nechávají chladnou a ráda na ně časem zapomenu. Tím končí můj názor na velký fenomén, který vedle Harryho Pottera a Hunger games na mě prostě nezabral. A věkem to není, protože jsem se chytla už na mnohem větší pubertálnosti. A taky děkuji všem komentujícím, obstarali jste mi zábavné čtení ve vašem předhánění, kdo vymyslí vtipnější zesměšnění příběhu:-)) ()

Torgal

Tak to mám za sebou. Celú túto takzvanú "ságu", ktorá sa posledným dielom definitívne usídlila na dne filmovej žumpy. Tak ako som v minulej časti Condonovi ďakoval, za to, že urobil z Twilightu niečo pozerateľné, tak po tomto filme to beriem späť. Ale najväčšia chyba je aj teraz jednoznačne na strane predlohy - z deja ostali len jalové dialógy o ničom, machrovanie Belly s novými schopnosťami a zbytočné defilé zahraničných upírov. V závere je síce bitka, ktorá nie je úplne na hovno ako všetko ostatné, ale ešte aj tú na konci dementným zvratom celú znegujú. Je to hnus, tento diel ma nasral a hoci nebol tak nudný ako trojka, tak si štempel najhoršej časti určite zaslúži. 3-/10 ()

UniqueNett

Ač nejsem fanynkou Twilight ságy, viděla jsem všechny díly. Sice s obrovským zpoždením, ale viděla. Od poslední části jsem čekala mnohem víc. Doufala jsem v nějaký šílený zvrat, kdy zůstanu sedět u obrazovky s pusou otevřenou a řeknu si: "Nooo.. hůůstýýý!" Ale nic. Ani to se mnou nehnulo. Upíří bitka fajn. Až na to, že se vlastně vůbec nestala. Aha. Konec dobrý, všechno dobré a pokud jim někdo neutrhl hlavy od těla, žijí spolu dodnes. Nic moc, vlastně ani nevím, za co dávám ty dvě hvězdy. ()