Josh Kovacs je manažerem jednoho z nejluxusnějších hotelů v New Yorku. Nejvyšší patro má pronajaté burzovní magnát Arthur Shaw. Když ho zatkne FBI za podvod, považuje to Josh nejprve za omyl. Pak se ale zjistí, že Shaw zdefraudoval nejen obrovské částky, ale i peníze hotelových zaměstnanců, kteří je vložili do penzijního fondu. Cítí obrovskou vinu, protože on sám Shawa o jeho spravování požádal. Vrátný Lester, který se jako ostatní ocitl na mizině, se pokusí o sebevraždu. Teprve tehdy Josh prozře a v záchvatu vzteku roztříská červené Ferrari, které Shaw vystavuje ve svém bytě. Spolu se dvěma dalšími kolegy je okamžitě propuštěn. Poté se rozhodne vzít odplatu do vlastních rukou. Od agentky FBI se dozví, že v Shawově bytě je ukrytý trezor s 20 miliony dolarů. Josh k připravované loupeži přibere bývalého burzovního makléře, který kdysi v hotelu bydlel, a dávného spolužáka - profesionálního zloděje. Trezor je ale prázdný. Ve chvíli čirého zoufalství si Josh uvědomí, že poničené Ferrari je ze zlata. Teď už jen zbývá vymyslet, jak dostat nepozorovaně Ferrari z nejvyššího patra mrakodrapu. (TV Nova)

Ded@M@tes

Hrozná suchárna a čekal jsem teda větší odvaz. Eddie Murphy jako největší hlupák ( aspoň tak působí ). Herci byli celkově hrozní. ( Hodnocení: 4/10 ) ()

Spooner

Ratner opět jedoucí na průměrný režim. Zápletka člověku vyvane z mysli po 10 minutách (a vlastně nedává ani moc smysl) a herci se ani moc nesnaží z toho vytěžit něco víc. Hlášek málo, vtipných situací taky, ale promarněného potenciálu je tady až až. ()

Davies182

Nebetyčná nuda (přitom kamera je bezva), pár bezvadných Eddieho hlášek, a jedna extrémně nezáživná a nezajímavá zlodějská akce nakonec. Nic víc se z tohohle komediálního výkvětu, do kterého jsem bůh ví proč vkládál obrovské naděje, zapamatovat nedá. A už mě vážně unavuje, jak se v každém filmu s Benem Stillerem musí zákonitě objevit několik trapných dialogů o šourcích a vaginách. ()

Xmilden

Je mi jasné že žádná česká distribuce tento film dopředu neviděla a stejně vymyslela název, který k filmu vůbec nepasuje. Onen Mistrovský plán je totiž totální chaos, založený na obrovských náhodách a nelogičnostech. Ben Stiller hraje jakéhosi vůdce smečky, ale Clooney je prostě jen jeden. Tady máš Bene smůlu. Eddie Murphy má slušnou vyřídilku, ale vtip byste ve filmu hledali asi stejně marně jako vodu na Sahaře. Tedy abych uvedl na pravou míru, neustále se omílají koule, kdo je má jak velké, jestli s nimi tamto nebo tohle, zmrzlé koule. Američani asi jsou na ně nějak ujetí a tak si myslí že i v Evropě při zmínce o nich se budou diváci za břicha popadat. Takže nenechte se zviklat zajímavým hereckým obsazením ... ()

Pepinec

Na tenhle film si vzpomenu, až budu v kuchyni hledat svůj oblíbený hrnek a mezi vším haraburdím narazím na cedník. Protože tak děravý byl scénář. Uhlazené nic, které pořádně neví, čím by chtělo být. Patrně komedií, když má k dispozici Bena s Eddiem. Ale většina pokusů o vtip propadla kvůli nepřipravenosti. Pak by to také mohl být ten akční film, když tak píšou u názvu, že? Jenže, jak trefně popsal Terter, jaksi tam schází někdo, kdo by tomu všemu vtiskl krapet napětí. A tak, podle toho, co jsem viděl já, jde o přehlídku stárnoucích hvězd, po nichž zbyly jen obličeje. (Filmfest Hurghada 2012, 31/67) ()

JohnnyD

Ďalšia chlebovka Bena Stillera. Neviem, či som videl horší heist movie. Tak po prvé trvá 45 minút, kým sa film vôbec snaží vyzerať vtipne. A jediný komu to ako tak ide, je Eddie Murphy. To by ale nebol úplne najväčší problém. Sú tu dva väčšie a to: 1. réžia a strih - film pôsobí dojmom, akoby z neho bolo vystrihnutých aj zo dvadsať minút (často scény končia uprostred - napr. tréning na streche, alebo zase sú prazvláštno zostrihané - napr. tréning otvárania sejfu) a 2. scenár - ktorý je strašný blábol, lebo napriek prekladu filmu že "Majstrovský plán", tak určite na ňom nie je nič majstrovské a nepovedal by som, že tu vôbec nejaký plán je. Celý "heist plan" je len sled náhod a deus ex machina zvratov. A to Bret Ratner býval kedysi celkom dobrý remeselník. ()

playboxguest

Poslední půlhodinka mi dala přesně to, co mám na zlodějských filmech ráda a dala mi to tak zábavně, že jsem musela ve dvě ráno zvednout hlavu z polštáře, aby mi nic neuniklo. ()

Indiana

Poslední dobou mi přijde, že Ben Stiller hraje čim dál tim větší suchary a kazí tim celkově ty svoje komedie. Vadilo mi to u Sousedský hlídky a vadí mi to i tady. Aspoň že zbytek hereckýho obsazení stojí za to (hlavně Eddie Murphy). Celkově film neni špatnej,jen mohl bejt mnohem vtipnější. ()

-OverLord-

Celkem slušná oddychovka. Komedie, která rozhodně neurazí, plná skvělých a vtipných herců, hlášek a scén. Ale co tomu strašně sráží kolena je dokonale předvídatelnej scénář a mírný díry v logice. ()

kingik

Ben Stiller a spol. mají mistrovský plán, jak si odnést z nejstřeženější budovy v New Yorku, 20 melounů patřících zatčenému burzovnímu miliardáři obviněného z podvodů. Partička má pro to své důvody, protože právě byla propuštěna ze služeb luxusního hotelu, kde pracovala, a chce si tedy odnést, co jim patří. K vysněným penězům jim stačí málo. Dostat se přes zabezpečovací systém ostrahy až do apartmá se sejfem naditým pohádkovým jměním. A jelikož s loupežemi nemají žádné zkušenosti, je třeba si k tomu zjednat "odborníka" na slovo vzatého, pouličního zlodějíčka. Když se ještě v roce 2011-2012 točí filmy o partě zlodějů, lze to vnímat ve dvou rovinách. Bud se jedná o oživení a současně návrat ke starým dobrým a tak nějak osvědčeným kořenům klasických filmů o skupince veskrze sympatických zlodějíčků anebo v tom druhém, drzejším a odvážnějším případě, se jedná o návod, jak si přilepšit na stáří, a v podstatě se tak zabezpečit až do konce života.To ovšem jen v případě, pokud se loupež povede, a jak to celé dopadne se nesluší předem prozrazovat. Pochopitelně celé se to musí brát s obří nadsázkou. V herecké partě na první pohled dominuje zkušený harcovník Eddie Murphy, který je také jedním z producentů filmu. Vždy to byl většinou upovídaný chlapík, který na sebe strhával za každou cenu pozornost, a nejinak je tomu i tentokrát. Do jisté míry se dá nazvat exhibicionistou. Proč o tom píšu, na to je jednoduché vysvětlení, protože jsem se ze všech zúčastněných těšil nejvíc právě na něho, protože i když film bude jakýkoliv, on bude jeho atraktivní složkou, jež bude film posouvat do roviny zábavné a vtipné podívané. A opravdu tomu tak je. Murphyho zlodějíček je asi ze všech nejlepší, i když nutno poznamenat, ža ani ostatní herci nezůstali pozadu. Odehráli si své party v pohodě, jen jsem měl dojem, že na jeden film tady bylo až moc známých jmen a musí se počítat s tím, že ne všichni dostali rovnoměrný prostor dostatečně zaujmout. Překvapilo mě, jak Ben Stiller dobře zvládal vážnou polohu své role. Scénář mně přišel až nezvykle obyčejný, a pokud někdo bude chtít složité a propracováné provedení loupeže, bude ve výsledku hodně zklamán. Ani žádná zběsilá akce se nekoná, ačkoliv s režisérem Brettem Ratnerem se něco takového dalo čekat. Je to film svým pojetím až nenápadný a skromný, co se týče velkolepých scén. Vlastně jedna hlavní velká scéna tady je, a to originální přemístění starého a cenného vozu Ferrari z výškové budovy, ale to je opravdu všechno. Nechci napsat, že by se přímo dalo s tímto filmem nudit, ale sklony k tomuto nemyslitelnému krizovému plánu tady jsou. Film totiž není pojatý ani jako typická komedie, a už vůbec ne jako typický akční film, spíše něco uprostřed toho. A je poměrně přímočarý a důsledný, co do postupného získávání diváka na svoji stranu. Jde o to, jestli se fakt chcete nudit a pojmete to tvůrčí snažení jako jednu velkou nudu, anebo se chcete nenáročně pobavit, v kině si zarelaxovat a odcházet s pocitem dobré "zlodějské" komedie, při níž neriskujete mnohaletý trest v nápravném zařízení jako vykutálení filmový hrdinové. Nehýří tempem ani bombastickými akčními scénami, ale docela obyčejně v rámci možností na 100 minut zabaví. A vykrást sejf na filmový způsob se vždy vyplatí vidět. 60% () (méně) (více)

IQ Tiqe

Z ukázek v kině jsem měl dojem, že to je koukatelná, vtipná vykrádačka se slušným počtem známých tváří. Ale na druhou stranu, kdy naposled natočil Murphy kvalitní film? A musím říct, že na jeho poměry to je jasně nadprůměr, "pitvořivé" a trapné scény tu skoro nejsou. Ústřední postava je spíš Stiller, takže další jistota. Taky nečekejte uragán smíchu, ale člověk se zasměje. Že celý plán je jaksi děravý se dá přehlédnout, ale zase na druhou stranu to není nijak nereálná trhlá ztřeštěnina. # příběh 6 | hudba 6 | humor 5 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6 ()

Anderton

Môže byť heist movie s hviezdnym obsadením nakrútený v príťažlivých lokáciách priemerným dielkom? Môže, ak ho režíruje niekto typu Ratnera a scenár ponúka vyložené nezmysly typu "zachytím tonové auto visiace 200 metrov nad zemou a vzdialené 3 metre od fasády nejakým hákom, potom ho pritiahnem a zvyšok partie zlezie dole lanom. Ak to náhodou nebude klapať, tak určite niekto príde ako deus ex machina a zachráni mi život v poslednej chvíli." Ale aby som len nehanil, pozerať sa na to určite dalo a nechýbal ani nejaký ten sociálny komentár, i keď o nejakej zžieravej kritike tu nemôže byť ani reči. ()

Kudly4

Nic zajímavého. 80% filmu nuda. Ten konec, noo dejme tomu. Někde jsem tu četl ''Přehlídka stárnoucích hvězd'', přesně tak. A co že byl ten mistrovský plán ?! ()

teutates

Komedy Expendables je tady, poněkud nepodařené, no tady. Partikulárně hodně známých hercu na takovou srágoru. Tzv. mistrovsky plán hodlá vymyslet, kdo jiný, než Stiller pod polským pseudonymem, protože má pocit viny. Zaměstnanec roku, který by ani ve snu nepomyslel na to, že ho dědeček o kterého se v domě důchodců stará muže ojebat o pár šupu. Za tady těch okolností vezme rozum do hrsti a ušije na dědečka boudu, pozor! né tak ledajakou. Boží snímek, který v konečném důsledku postrádá smysl. 2/10 ()

Campbell

Překvapivě jsem se bavil, slyšel jsem že je to propadák takže jsem nějak šance moc nedával, a navíc nemám moc rád režiséra Ratnera, takže jsem čekal podprůměrnou kravinku. Teda ono to nebylo nic extra ale tu hodinu a čtyřicet minut jsem se poměrně slušně bavil a to pokaždé když se na scéně objevil Affleck ten kluk má talent. Trošku mě zklamal Murphy kterej mi nějak moc směšnej nepřišel a Broderick kterej měl strašně málo prostoru. Jinak k hercům nemám moc výhrad. Nikdo nehraje nějak extra dobře ale odvádějí slušnou práci. Jen škoda že humor je prakticky okopírovanej ze 100 jinejch filmů. za mě slabší 4*. Bavil jsem se ale není to nic dlouhotrvajícího. ()

predators

Teda, dostat bourák z tak pekelně střeženého hotelu, to je na drama té nejvyšší kategorie. Nebo z toho může být slušná komedie, když si uvědomíte, jaké trable můžou nastat, když se s vozítkem nacházíte ve třicátém poschodí. Taky k rozluštění zápletky bude zapotřebí promazat mozkové závity! Jo jo, kdyby ryby...a jedna velká nuda s nezajímavou partičkou kolem Stillera a Murphyho! 40% ()

iamek

Jak mohl dopadnout snímek, kde hrajou tři zkrachovalé komediální hvězdy ( Stiller - Broderick - Murphy ) ? Ano máte pravdu. Špatně. Tower Heist neni ani akční, humor jsem taky hledal marně a krimi ? Ne. Trošku mi bylo líto Casey Afflecka, že v tomhle hnusu musel hrát. To samé platí pro Alana Aldu a Michaela Peňu. Teď jsem si uvědomil, že jsem se docela smál na úplném konci, kde je vše vysvětleno, ale tohle asi nebyl záměr. ()

SeBig

Jedinej kdo tady byl vtipnej byl Edý Márfy..jenže ten tam byl až od půlky a málo. Námět obyčejnej jak tužka z ikei. ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (více)

Brett Ratner v Spielbergových službách

Brett Ratner v Spielbergových službách

12.05.2011

Posledním filmem, který jsme od něj viděli, byla Křižovatka smrti 3 z roku 2007. Pak měl velké plány se čtvrtým Policajtem v Beverly Hills, ale nic z toho nebylo. Momentálně dokončil krimikomedii… (více)