Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

yourhead

Tvrdit že Vlk z Wall Street je Scorseseho nejlepší film je rouhání!!! Nevím proč ale celou dobu jsem u toho myslel na Casino. Parchant co se vyšplhá,začne vydělávat nehorázný prachy a potká osudovou blondýnu co ho nakonec stejně pošle do prdele jakmile se přestane dařit. v Casinu to bylo ale jakési komplexnější. Tady jen sledujete jak si parta zfetovaných neandrtálců užívá luxus z peněz a řeší jak to udělat aby je o ně nikdo nepřipravil. Joe Pesciho vystřídal Jonah Hill a násilí zde střídá humor. A proč se mi na konci filmu vybaví závěr Zuřícího býka? Ach jo. ()

Nicole32

Je to vtipné, úprimné, drzé, oplzlé a najmä neskutočne dobré. Plné alkoholu, drog, sexu a peňazí, obrovského množstva peňazí. Všetci zúčastnení herci sú výborný ale Leonardo nad nimi vysoko vyčnieva. Ak Jennifer Lawrence dostala Oscara za Silver Linings tak Leo by za svojho vlka mal dostať aspoň päť. Film má 3 hodiny ale ja som si to absolútne neuvedomovala. Bezchybná réžia, strih, kamera. Pohltilo ma to tak, že som zabudla ísť aj na záchod. Toto je jeden z tých filmov, ktorý sa podľa mňa nedá opísať - proste si to pozrite. Ách, I fucking love you Jordan. I fucking love you. ()

Stelletta

Tří hodinová jízda, která utekla bez mrknutí oka. Oplzlé, nechutné, sprosté, ale výborné. Za tohle už mu snad toho Oscara dají, upřímně, ten film stojí na jeho schopnosti zahrát cokoliv a to zejména egomaniakální psychopaty (viz Django, Letec, i Gatsby...). Hláškuje se tam o stošest, 2/3 filmu střídá výbuch za výbuchem...konec lehce nakopnuté tempo filmu zpomalí, ale to jen umocní samotný konec. Upřímně by mě zajímalo, co ještě tam stihli narvat do té původní 4 hodinové verze. Takže suma sumárum 100%, s tím, že jestli za tohle nedostane Leo oscara, tak je Akademie banda přízemních omezených puritánů. P.S. Zajímalo by mě, proč je Mathew McConaughey tady hned na druhém místě, přitom ve filmu je jen kratinkou dobu. ()

Kada80

Tohle je pořádně velká a dlouhá lajna koksu.K výkonu Leonarda - nemám slov.Snad jen to,že tímhle si už získal místo v mé TOP 10 a nechápu,že jsem ho dřív neměl moc v oblibě.Děkuji pane Scorsese a pane DiCaprio za filmovej orgasmus. Všem vám říkám - tohle musíte vidět.Strašně dlouho se mi nestalo abych se u filmu smál až tak,že by mi tekly slzy. Jednoznačně 100% ()

Simi96

Představte si, že nastoupíte do rozjetého vlaku, spolykáte zázračné pilulky, dáte si dvě lajny a ve společnosti (polo)nahých krásek zažijete pár pořádných zvrhlostí. V půlce jízdy sice začnete střízlivět, ale zbylých 90 minut si podle mě užijete daleko více (a k tomu si poslechnete pár skvělých hitů). Alespoň tak na mě působil celý film. Dost bláznivý život jednoho bankovního makléře, který je schopný ze svých zaměstnanců vyždímat maximum a k tomu aby vás film nudil vám, ani 180 minut nebude stačit. Někomu možná může vadit, že scény jdou opravdu až do extrému, ale i to se nechá přežít. Vlk z Wall Street ve mně nezanechal nějaký hlubší dojem, ale rozhodně je tak trochu unikátní a klobouk dolů za odvahu před panem Scorsesem. ()

m.arta

Výborná podívaná, tři hodiny v kině uteče jak nic. Perfektně natočeno, zahráno. Film obsahuje veškeré životní události jak humorné - tak i ty méně humorné. Zařazuji mezi mé oblíbence. To musíte vidět taky! ()

kessi

A mě se to nelíbilo. Příliš dlouhé, v kině jsem se už nemohla dočkat konce, celkově to bylo příliš sporsté. Asi to byl tak trochu záměr, ale na mě toho bylo moc, možná kdyby to bylo kratší nevím....takhle otrávená jsem z kina už dlouho neodcházela ()

Miska2712

Skvelo spracovaný film. Môžem potvrdiť, že skoro celý film som sa smiala. Zábavné vypracovanie krutého životného štýlu, plného drog, sexu a obchodu. Miestami som si aj začala vysvetľovať problematiku a zmýšľanie mužského pohlavia a určite som prišla aj na nejaké nové myšlienky :) Chválim aj obsadenie úloh a spokojnosť je najmä z Leonardom, na ktorého sa hlavná rola priamo hodila a zahral to skvele. Jediné čo môžem vytknúť je dĺžka filmu, tým že pri koncoch sa už naozaj divák na niektoré momenty nesústredí, tak ako na začiatku, ale celé ma to nesmierne bavilo a ani raz som nepomyslela na nudu. Dokonca vloženie smutnej citácie veľmi zaujalo a vrelo tento film odporúčam. ()

matees_no

Ufffff. To byla nálož. Už když jsem šel do kina, byl jsem si jistý, že budu nadšenej. Scorsese, DiCaprio a téma kolem Wall Street mě prostě nemohli zklamat. A nezklamali. S otevřenou pusou jsem sledoval karneval rozmařilosti. Absolutně nechápu jak se toto mohlo OPRAVDU dít v 90. letech. Kdyby ve 20-tých... Asi je zbytečné zmiňovat DiCapriovu bezchybnost....Give him the fucking Oscar, guys. Z méhlo pohledu až neskutečně vtipné. Scény, když objevuje stádium mozkové obrny, nebo když obědvá s Mcconaugheyem mě dostávali do kolen. Ačkoliv jsem to vůbec nečeka l, byl Wolf of the Wall Street jeden z nejvtipnějších filmů, který jsem kdy viděl. Obávám se ale, že tenhle film zmaří spoustu životů mladých lidí, kteří si budou myslet, že prachy se vydělávaj samy, že podvádět je v pohodě, nebo že koks je vlastně fajn věc. Z filmové hlediska jasných 5/5. Ale ale ať si proboha nikdo nemyslí, že život Jordana Belforda je ten pravý. ()

Pute

Soulož, podvod, drogy, soulož, větší podvod, více drog, hromadná soulož, ještě větší podvod, opět drogy. Opakujte tolikrát, aby to vydalo na 170 minut filmu a máte představu o většině děje. (10 minut zbude na trochu dramatu a trošku akce). Jako komedie docela povedené, jako ukázka kam až může člověk zajít, když neví co s $, je to zajímavé. Překvapivě mi chyběla trocha moralizování, ale tenhle film má spíše bavit. Tříhodinová stopáž je na první pohled docela dost, ale ani jednou jsem při filmu neusnul, takže jsem se nenudil. ()

evca_007

3 hodiny naprosto úžasného filmu plného vtipu i nějaké té hlubší myšlenky. Musím říct, že mě tento film velice mile překvapil. A už nevím co dodat k Leovi. Vše již bylo řečeno. On je prostě pan herec a NEZKLAME! ()

Marchellonzo

Přiznám se. Ještě nikdy jsem v kině nezažil takové křeče všeobecného smíchu. Po scéně v letadle někdy uprostřed filmu, se ještě někteří diváci dvě minuty potom chechtali. Normálně by vám to kazilo zážitek, jenže vy se musíte smát s ostatními. Hilfe! Hilfe! :D. Opravdu už dlouho mě žádný film takto nerozbrečel od smíchu. Geniálně vtipných scén je film nabitý téměř po celé tři hodiny. Wolfy v podání DiCapria je prostě ta nejlepší fillmová postava, jakou jsme za poslední rok mohli na plátnech vidět. Sekundující Jonah Hill to taky dobře rozjíždí a s DiCapriem tvoří úžasnou feťáckou dvojici. Celý film tvoří brilantní a velmi neotřelý scénář. Díky němu chcete pořád víc a víc a přejete si aby film ještě neskončil. Je to prostě jízda s velkým J, která překračuje všechny meze a která vás donutí klečet na zemi v křečích smíchu. Je to veledílo, ze kterého bude jednou klasika všech komedií. Tohle prostě chcete vidět. ()

BarVo

Ach jo. Majsterštik jak vyšitý a ja čítam pindy o morálnych zábranách. Kto potrebuje morálne posolstvo filmu naservírovať na zlatom podnose a nedokáže vnímať film inak než očami a ušami, to zjavne oceniť nevie. A že vyšiel Belfort z toho všetého tak zľahka a nemusíme na záver skutočného príbehu čítať titulky v akom väzení si práve odpykáva zaslúžený 25-ročný trest, je problém amerického právneho systému, nie Scorseseho. ()

TraceurKK

Není to sice masivní dávka filmových symbolů, dramatu a řeči, jak jsme u Scorseseho zvyklí, ale o to větší dávka je tam humoru, vtipu, peněz a drog. Tří hodinová jízda ve stylu 90. let, která by se měla stát modlou a učebnicí dnešních tvůrců komedií. Když jsem šel do kina rozhodně jsem nečekal že mi dvojce Terence Write a Martin Scorsese dokáží potrhat bránici, samozřejmě k tomu přispěl i Leo, který opět potvrdil, že je vrchol současného herectví (ohromě se mi líbíl hned na úvodním pohovoru) a strašně rád bych byl přítomen u natáčení celé scény, kdy si s Hillem dají lemon. ()

heavy

Vážně míněný útok na první příčku filmů, ve kterých zazní nejčastěji intelektuály oblíbené slovo fuck. Scorsese je ve formě a hrne na nás jednu nezapomenutelnou scénu za druhou. Při Leově až hitlerovsky naléhavém hyperagresivním motivačním projevu (kam se hrabe se svou úlisnou uhlazeností Gordon Gekko) se z něj stává opravdový vlk a v jednu chvíli - přísahám - jsem věřil tomu, že se objeví Jack Nicholson a padnou si do náruče. Je to zběsilá, vulgární, amorální, ukřičená, děsivá, ale přitom zábavná jízda, po které z člověka zůstanou podobné trosky jako z Belfortova bílého ferrari. Brát drogy je adrenalinové povyražení skoro stejně návykové jako vydělat za pár hodin miliony. Ale každý rauš jednou skončí a vy se na sebe podíváte do zrcadla. Moderní šamanismus navoněných lidí s kravatami, kteří místo kyje používají své mozky k tomu, aby vás "sociálně vyinženýrovali", oškubali dohola, vysmáli se vám a ještě si k tomu mezi sebou bujaře plácli. http://www.youtube.com/watch?v=k9GR6wvoPOY ()

wick

Brilantní majstrštyk od mistra režiséra....180 minut skvělé filmařiny, které uběhly neskutečně rychle. O Belfortovi jsem nic do této doby nevěděl, a sympatie si jako člověk patřící spíše jinam než mezi slušné lidi nezíská, zato skvělý scénář s prokládaný výbornými gagy ano. Tak gradující druhou polovinu filmu jsem už dlouho neviděl. Výjimečný Leonardo v hlavní roli. ()

MFJD

Staronový Scorsese, ktorý má čo ponúknuť aj dosť dlhej minutáži. Trojhodinová jazda z Leom v jeho životnej forme je naprosto skvelá. Ako patrilo šesťdesiatym rokom sex, drugs a rock n roll tak tu sa to točí okolo prachov, lepšie to znie ako sex, drugs a money. Na rozdiel od komornejších veci od Scorseseho nejde o prešlap ale pár veciam by sa dalo vyhnúť v dobrom svetle. Réžia, casting, kamera a hudba ok len výslednému efektu stále niečo chýba. Možno to je len môj pocit ale tak troška rocku od Rolling Stones a hneď to má tie správne gule. To by bol Scorsese ktorého mám tak rád. ()

Luq

Bavil jsem se od první vteřiny do titulků. Nevím, jestli je to tím, že jsem ten, kdo ve filmu jezdí jen tím metrem, nicméně makléřský svět (ta jeho horší část) je ve filmu ukázán z té druhé strany a opravdu reálně. Možná až na ty drogy a štětky - ty snad mají spíš jen v Americe.. Filmařsky, režijně i herecky jeden velký koncert. Uvidíme, co to udělá po druhém shlédnutí. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení