Reklama

Reklama

V roce 2089 archeologové Elizabeth Shawová a Charlie Holloway objeví nástěnnou malbu v jeskyni ve Skotsku, která se podobá několika dalším malbám jiných kultur. Elisabeth a Charlie považují postavy na nich ztvárněné za Stvořitele lidí z jiných planet. Stárnoucí boháč Peter Weyland financuje výpravu vesmírné lodi Prometheus na vzdálenou planetu LV-223, z níž Stvořitelé údajně pocházejí. Na palubě cestuje skupina vědců, Weyland, velitelka mise Wickersová a android David. Prometheus přistane na opuštěné hornaté planetě, kterou posádka začne zkoumat. Naleznou zde válcovité nádoby, kamennou sochu humanoidní hlavy a neznámé bezhlavé tělo, o němž se domnívají, že patřilo jednomu ze Stvořitelů. Vědci najdou i další těla, což je přivede k domněnce, že Stvořitelé patrně již vymřeli. Členové posádky Millburn a Fifield se rozhodnou vrátit zpátky na loď, ale cestou se ztratí. Spustí se draslíková bouře, expedice musí být přerušena a posádka se vrací na loď. David tajně vezme jednu z nalezených nádob, v nichž se nachází tajemná tekutina. V lodní laboratoři je objevena shoda mezi DNA Stvořitelů a lidskou DNA. David zkoumá válce s tekutinou a její vzorek nepozorovaně přimíchá Charliemu do pití. Krátce poté se spolu Charlie a Elizabeth vyspí. Mezitím hadovité zvíře zaútočí na ztracené vědce Millburna a Fifielda. Millburn zemře a Fifielda pohltí temná tekutina. Při dalším průzkumu planety David objeví další tělo Stvořitele, tentokrát ovšem přežívajícího ve stázi, a spolu s ním i vesmírnou mapu, na které je zvýrazněna Země. Mezitím se u Charlieho projeví příznaky neznámého onemocnění a znetvoří mu obličej. Wickersová odmítne ho dále držet na palubě a upálí ho plamenometem. Testy ukážou, že Shawová je těhotná, ovšem v jejím těle je ukrytý mimozemský zárodek. Pomocí chirurgického robota se podaří zárodek z jejího břicha vyoperovat. Shawová poté zjistí, že Weyland se chce setkat s posledním žijícím Stvořitelem, aby ho zachránil před blížící se smrtí stářím... (TV Prima)

(více)

Diskuze

Mahavishnu

Mahavishnu (hodnocení, recenze)

Crytic: Klídek. Ja tu len s vami polemizujem, pretože tu vypisujete podobné logické nezmysly, aké vyčítate scenáru. A ešte tu dávaš aj možnosti NEBO... NEBO. A že "co je na tom tak zložitýho"? :-))  No nič, tak ako nie je nič zložité na iných vysvetleniach.

Mahavishnu

Mahavishnu (hodnocení, recenze)

Dan9K: Áno, na to som už myslel. Mohli poslať len loď bez posádky a po pristátí by len vyslali vozidlá typu lunochod, ktoré by dve hodiny jazdili po planéte a skúmali ju.

Crytic

Crytic (hodnocení, recenze)

Mahavishnu: Třeba když byli u té obří hlavy, všechno se začalo měnit a Noomi řekla seberem tu hlavu a vypadnem - prostě mohli jít poslední ty dveře co otevřel robot se před nima zavřeli a hotovo, NEBO když tam pobíhali jak kreténi mohli někam zajít a tam by se zavřeli dveře, NEBO když nakonec stejně u té hlavy skončili mohli se ty dveře zavřít ... doprdele co je na tom tak složitýho - ty seš fakt fanatik - prostě ve scénáři to bylo tak - a proto je nemožný aby to bylo jinak - asi máš pravdu bezhlavé pobíhání po mimozemské pyramidě jen ta nejlepší možnost

Mahavishnu

Mahavishnu (hodnocení, recenze)

gonga: Nežartuj. Mýliš si sarkazmus s fanatizmom.

 

st.ranger: Asi si nerozumieme. Jediný dôvod, prečo si dali prilby dolu je, aby celý film nerozprávali s prilbami na hlavách. Ešte keby mali tmavé sklá, tak by to bol určite skvelý zážitok. Možno si mal Scottovi poradiť nejaké logickejšie vysvetlenie, prečo to urobili.

spiral

spiral (hodnocení, recenze)

neviem ci to tu uz odznelo ale myslim si ze tie cervi a black goo na vrchu ampul su vlastne pasce resp. obranne mechanizmy...vase nazory?

Mahavishnu

Mahavishnu (hodnocení, recenze)

Crytic: A ako by sa za nejaké dvere dostali? Mali sa zjaviť len tak uprostred chodby a zavrieť, keď okolo nich pôjdu?

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

všichni se zastavují nad tím, že si sundali přilby, ale už ne nad tím, že ty přilby byly zřejmě skládací, protože je pak nikdo nedržel v rukou ani je neměl na zádech. A když je pak zase potřebovali, najednou byly po ruce:)

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Mahavishnu: Nauč se číst a hlavně chápat text, protože jsem nikdy nic proti skafandrům neměl, pouze jsem vyjadřoval nesouhlas se sundáním přilby i přes potvrzení, že je vzduch dýchatelný. Stačí jen myslet a zbytečně netrolit.

Crytic

Crytic (hodnocení, recenze)

Mahavishnu: Vyjmenuju ti 50 filmů, kde se to stalo a nikdo se nad tím nepozastavuje - tak nevím co je na tom tak LOListicýko

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

Mahavishnu:  bylo by to rozhodně zajímavé (ale ještě více, kdyby bylo konečně nějaké sci-fi úplně bez lidí).

  Podstatou však je, že skafandry nepotřebovali v celém filmu vůbec!

Mahavishnu

Mahavishnu (hodnocení, recenze)

Crytic: LOL, že keby sa za nimi zavreli nejaké dvere. :-))

A čo tak zemetrasenie a chodbu by im zavalili kamene? Alebo fatamorgána?

Mahavishnu

Mahavishnu (hodnocení, recenze)

st.ranger: Takže rok 2012 je rok, keď vo filmoch prestanú byť logické chyby. Dobré vedieť.

 

A k tým dvom, čo sa stratili. To sa dá predsa vysvetliť úplne jednoducho. To prostredie je dosť homogénne a nie sú tam výrazné orientačné body. Takže chvíľu šli a mysleli si, že idú správne a keď zistili, že nejdú správne, tak až vtedy vytiahli vysielačky a už bolo neskoro. Prečo sa asi zrazili dve lietadlá na Kanárskych ostrovoch, keď mali perfektné prístroje a dokonale vycvičené posádky? 

 

A ešte k skafandrom a prilbám. Keby sa celý film rozprávali takto, tak by ti to už vyhovovalo?

 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e6/Apollo_Moonwalk2.jpg/220px-Apollo_Moonwalk2.jpg

Lumicko

Lumicko (hodnocení, recenze)

Svica: Minimalne 3x  (1-2x v Med pode a 1-2x po ceste ) si dala injekciu a nie je pochyb ze s takou technologiou to musia byt kurvesky silne sedativa... + dala si tabletky cize tam nevidim ziadny problem!

Crytic

Crytic (hodnocení, recenze)

Dan9K: kdyby ta bouřka přerušila komunikaci a vratila se jenom ta hlavní skupina, tak to beru. / Kdyby se za tema dvouma někde zavřeli dveře a oni to bez robota nemohli otevřít, tak to beru. / Kdyby jim z prométhea zavolali kam to kurva jdou a oni řekli "my se jdem schovat a serem na všechno", tak to beru  (a dál by se film mohl odehrávat uplně stejně) - To byli 3 logický možnosti a to nejsem kurevsky dobře zaplacenej scénárista - ale takovýhle pobíhání hala bala mi prostě přijde jako díra ve scénáři.

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

Crytic: no jo, ale to by se pak museli ty dva kreténi vrátit a nemohlo by se stát to, co měli scénáristé připravené - roztomilá hadí princezna :-)

Crytic

Crytic (hodnocení, recenze)

st.ranger: přesně - ještě bych bral, že ty dva kreténi nic nenahlásili na Promethea (protože to byli kreténi), ale když je tam měli naskenovaný a přesně viděli kdo kam jde, tak jaktože velení nezakročilo a neřeklo jim - "proč jste se oddělili? Kam si myslíte, že jdete? Tady nejste na výletě!"

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

mm13: Nerozumíš mi. Od okamžiku kdy odešli a než byl zbytek upozorněn uběhl nějaký čas. Stále jim to nedošlo, že se ztratili? Stále to nedochází tobě?

Mahavishnu: Skafandy nebyly špatné, ale to sundání byla opravdu pitomost. Jaká shoda okolností, že se našli dva hlupáci, co nepoznají cestu, po které přišli, kteří nejsou schopni kohokoliv kontaktovat, že se ztratili a tak a tak dál.

Mahavishnu: Blbostí je všude hodně, ale u Promethea je zásadní rozdíl v tom, kdy vznikl. okud i v roce 2012 může jít do kin film nelogický a infantilní jako Hello, Kitty, budu jen doufat, že nás na konci roku opravdu sejme nějaká zkáza, abychom byli podobných zvěrstvem ušetřeni. 

A přitom se mi film do poloviny líbil, měl spát, občas i vtip a decentní atmosféru. Ale pak to bylo příliš pomatené, nic neříkající a závěr vlastně výsměch.

Crytic

Crytic (hodnocení, recenze)

Pe7er: Když šlo do tuhýho tak nechala kocoura kocourem a zdrhla - pak tam následuje ta scéna jak vetřelec "čmuchá" k tý jeho přepravce - takže takovej magor zase nebyla - to že se ho snažila předtím zachránit mi zase nepříjde tak uhozený - byl kromě ní poslední živý tvor na lodi, takže už jen kvůli psychice - kdo by chtěl zůstat sám :D

 

Jinak neberte mě jako nějakého pitvala jak sem řekl, rád přehlédnu spoustu maličkostí - co se týče toho jak Noomi běhala při operaci - mě to vůbec nevadilo (spíš mě trochu rozesmála ta sešívačka :D) - uvědomte si, že každých pár kroků si něco píchla (asi něco na způsob morfia) - vemte si jak se posunula medicína za posledních 40 let - a tohle je skoro 80 let v budoucnu - víme prd co budeme mít za léky (drogy :D)

Ale jednu věc prostě nedokážu přenést přes srdce - tu totální absenci velení - když už těm dvoum idiotům ruplo v bedně, proč je někdo neusměrnil - když to srovnáte třeba s Aliens, kde ten výsadek jde pro civilisty - tak výsadek má svýho velitele a z obrněnýho transportéru je naviguje další velitel - ale tady se dva volové rozhodnou odejít a nikdo neřekne ani papír - pak se blíží bouře a z Prométhea zavolají jenom skupině s Noomi - to si ti dva vypnuli vysílačky nebo co? Jak mohlo velení na Prométheovy tak selhat - čekal sem, že hlavně Vikersová jim tam bude dupat na krk a ve finále z ní byla v podstatě nedůležitá postava. No snad to DC trochu objasní a pak se Vám tu s radostí omluvím za ukvapenost, ale prozatím mě tohle vážně ser. ;)

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

navíc když budeš dýchat vodík, tak ti to asi moc neublíží, pokud zrovna u toho nekouříš...

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

Jo s tou rouškou, tu dekontaminaci jsem asi přehlédl, to se omlouvám....

 

ale problém s tou atmosférou tam teda je!  SVICA: o vodíku tam nepadlo slovo. Ani na začátku, ani na konci v souvislosti s iontovým pohonem. Jen mluvili o vnitřní atmosféře....

TomStrom

TomStrom (hodnocení, recenze)

Těžko by se hledal film, ve které je vše logické a dořešené. Mě na Prometheovi založil hlavně ten useknutý konec, ale když jsem pochopil, že je to záměr kvůli možnému pokračování, tak mi to přijde v pohodě.

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

Maniax: jak píše např. Pe7er a Demonic189, nic tu vypisovat nechci, protože mi to tam nevadí a nemám zapotřebí to rozvádět, protože je to perfektní film, byl to jen fakt jako např. Fast 5

Demonic189

Demonic189 (hodnocení, recenze)

Jasne, že "nebrečím"...lebo ak nejdeme riešit filmovy čas u ALIEN, tak prečo sa stale rieši u PROMETHEA? Že našli tie pyramidy tak rychlo a podobne prkotiny :-) Toto ma vie veru vytočiť...

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Demonic189: tomu se říká filmový čas :)

doufám že vždycky u scén s nějakými odpočty taky takhle brečíš, že scéna netrvá přesně tak dlouho jako ten odpočet :)

Demonic189

Demonic189 (hodnocení, recenze)

podla mna i ten detektor pohybu bol v ALienovi dost fail :) A ani nehovorim, ze ako pristali na planete Ash či kto poznamenal, ze ten signal je asi tak cca 2000 metrov od nich a hla, 5 minut a uz su na lodi :) A potom sa žena a muž len tak raz dva dostanu s infikovanym cca 75 kilovym mužom 2 kilaky len tak? :-) atd atd

 

SVICA: dala do seba asi 2 tony tabletiek, napichala sa, takze asi tak. Ale tato scena je tak trochu na hrane.

Pe7er

Pe7er (hodnocení, recenze)

Ripleyová zachraňujúca kocúra, tomu hovorim logické správanie, hlavne v situácii, v ktorej sa nachádzala  :D

kRenzik

kRenzik (hodnocení, recenze)

Tak vcera jsem s pritelkyni na filmu byl. Po prvnich recenzich ktere nezneli dobre (ani jsem je necetl stejne jako komenty at si nepokazim svuj vlastni nazor na film) jsem mel strach na ten film jit. Ale film me bavil tak jak ma a to mi staci navic i pritelkyni pobavil :) az na par neprijemnych scen kdy se ji fakt chtelo "ublinknout" :D. 

No a ted jak si ctu nektere komenty a recenze tak si rikam jestli od toho vsichni necekali 100procentni prequel Aliena. Jinac si nedokazu vysvetlit ty negativni komenty. Ja na to sel jako na novy film z Alieniho vesmiru a bavil jsem se. Taky nechapu lidi co furt na filmu hledaji minimalni chyby nebo nejake nelogicnosti v chovani postav (kterych si normalni divak nevsimne) jen aby film pospinili. No :)

Jen dodam ze nejsem vuuubec fanouskem Aliena. Videl jsem ho jen parkrat v TV. A na film jsem sel jen v presvedceni ze se to bude aspon trochu tocit okolo stvoreni lidstva apd. ve vesmiru Aliena.

Související novinky

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Zatímco do premiéry seriálového Obi-Wana už fanoušci odpočítávají pouhé týdny, na filmové frontě Lucasfilm nadále podezřele mlčí. Loni byl akorát odložen Rogue Squadron režisérky Patty Jenkins, jak… (více)

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Reklama

Reklama