Grave Encounters

všechny plakáty

Cechyno4

Grave Encounters mě utvrdil v jednom ! Kdo má až příliš vysoké očekávání,ve většině případů,je z konečného výsledku zklamán. A to se stalo i mě. Od tohoto hororu jsem prostě čekal o trochu více. Přece jenom starý a opuštěný blázinec, amatérská kamera, minimum světla - tohle všechno mělo vytvořit dokonalou hororovou atmosféru. Musím uznat, že se to i ze začátku filmu dařilo. Jenže poté to celé nějak upadá. Hodně věcí ve filmu bylo totálně nadsazených. Bylo tu hodně logických nedostatků, málo propracovanosti a amatérská kamera byla v některých fázích filmu hodně roztřepaná. Přišel jsem tak nejspíše o nejlepší části filmu díky této "vychytávce". Horory s amatérskou kamerou mám rád, ovšem tady mi to přijde hodně na škodu. Abych jen nekritizoval tak musím pochválit práci se zvukem a některé lekačky. Protože asi dvakrát za film jsem se doopravdy lekl. Jinak můj celkový dojem je spíše zklamání. Příště nebudu tolik očekávat ! ()

Ruud36

Kolik filmů tohoto typu se ještě natočí? Tento byl alespoň o něco lepší než prvotní Paranormal Activity. Musím přiznat, že několikrát jsem se pěkně lekl. ()

djbarrel

No nevím teda. Duchařina sice šlape do pedálů hned od prvních minut, sem tam se zjeví i nějaký ten duch, sem tam filmaři najdou něco nezajímavé (otevřené okno...) a sem tam i zajímavé (jazyk...), atmosféra se snaží být dusivá a panická a navíc se vše utápí buď v černočerné tmě a nebo nočním režimu videokamer. Plus mínus to jsou všechno věci co by správný horor mohl mít, na druhou stranu, temných sanatorií už tu byli tuny, a duchařin na podobné téma taky, rádoby dokumentární amatérská kamera už taky není moc cool a vyjma několika málo filmů (Záhada Blair Witch, Cloverfield, REC ...) moc nefunguje. Navíc přece jen koukat se hodinu a půl do tmy ze které sem tam vyskočí strašidlo, není to pravé ořechové, protože to po čase začne být fádní a nudné. Ke konci už ve mě vyvolával větší děs i vlk z Červené karkulky než tyhle noční sekvence. No nic, jedná se o průměrný až podprůměrný duchařský pokus, který těží z dobrých lokací, ale propadá nudou ... 43 % ()

Uragan

Prostředí bývalého blázince je velice dobrý námět na filmový horor... Chyběly mě ale lepší scény paranormálních jevů (více nápaditosti) Naopak způsob natáčení z jedné či více kamer dodává filmu tu pravou šťávu... ()

Morton Eucrow

4* hlavne za prvu polovicu filmu. Postupne budovane napätie, jemne naznaky nadprirodzena. Druha polovica je prvoplanovo sokujuca, ale celkovy dojem je fajn. ()

FREEWHEELER

Bombááá. Tak sme sa konečne dočkali, že niekto spraví napínavý amatérsky snímok, ktorý bude mať nálepku Horror naozaj zaslúžene. Otrhané steny opusteného sanatória na mňa pôsobili ako neodbytná pediatrička v mojom predškolskom veku a jediné čo ma serie je to, že sa ma to snažilo strašiť až moc. ()

Chhosee

Trailer vyzeral lepšie ako film ten sa podaril.Nepáčili sa mi tu niektoré zábery napr. miestnosť plná zombie rúk trčiace zo stien,tie mi úplne pokazilo hororové napätie, tak isto aj ľud unášajúca hmla .A ten koniec drobátko fail..Ale je to stále taký zlatý priemer. ()

Crybaby

Po zaujímavom začiatku, kedy som mal pocit, že sa mi konečne podarí nájsť ff ktorý nebude nudiť, nastal (ne)očakávaný pád. Myšlienka toho celého bola viac menej v pohode, no koniec skazil výsledný dojem ako sa len dalo. Je jasné, že jednotku robili s víziou pokračovania, ale takýto koniec si to nezaslúžilo. Ľakačky otrepané (miestami sa stalo, že niečo zapôsobilo tak ako malo), atmosféra bola prijateľná a príbeh do polovice filmu bol z tých menej nudných. Žiaľ, sklamalo to, a som zvedavý čo nám autori predvedú v dvojke. ()

Taron

Jo, tohle rozhodně funguje. Léta opuštěná děsivá psychiatrická léčebna s ještě děsivější historií, rozklepaná kamera a pár "odvážlivců", kteří netušili, co je čeká. Film je fakt strašidelnej jak prase, ale některý nesmysly a přehnaný scény ho hodně shazují, což je veliká veliká škoda. Například přechod ze situace "Vzchop se jsme profesionálové," do situace "Padáme odsud okamžitě, už toho mám dost," byl hodně nepovedenej a nedával ani smysl, vzhledem k tomu, že mezi těmahle bodama se nestal vlastně žádnej nadpřirozenej jev. Ruky trčící ze zdí se taky moc nepovedly, stupidita hlavního hrdiny, když "hledal čudlík", byla taky hodně nemístná. Tyhle věci film shodily z parády do průměru, škoda. Ale nikdy nekončící noc, klobouk dolů nad tímhle hnusným nápadem. ()

ZHODNOTITEL

Kdepak, kdepak. Na found footage je potřeba les, ne dům. Navíc to působí dost trapně. I samotné efekty jsou spíš amatérské a člověka spíš pobaví. ()

jkpj22

28 minut a 38 sekund uběhne, než se objeví první náznak duchařiny. Film si postupně vytvoří tísnivou, strašidelnou atmosféru, nabídne pár skvělých lekaček (jednu tak brutální, že bych si nasral do kalhot), uvěřitelný, syrový příběh a ucházející závěr. Bezesporu materiál za čtyři hvězdy a jeden z mých top top hororů.... ale abych to trochu vykompenzoval, tak musím dodat, že ve scénáři jsou tři chyby (jedna z nich hrubá), které trochu ubírají na autentičnosti příběhu. ()

Arigato

Začátek byl poněkud pomalejší, nicméně zbylé dvě třetiny filmu čerpají z povedeně navozené atmosféry. Ačkoli Grave Encounters v tomto odvětví nenabízejí vesměs nic zvlášť převratného, dokázali si udržet špetku originality a možná právě proto mě tento film zaujal a neztratil se mi v paměti mezi kvantem found footage hororů. ()

Rodriguess

V porovnani s Paranormal Actvity o dost lespie, zaklad je ze som sa bal a nedalo sa mi zaspat :-)) Super prostredie liecebne alebo vazania ? ()

maluti

Tři hvězdičky jen pro to, že se ve filmu objevilo pár strašidelných scén, jinak byl samotný film o ničem. První půlhodinka byla strašně nudná až pak to začlo být trochu napínavé. Rozhodně jsem od toho čekal víc. Stále vede a nejspíš bude je Paranormal Activity. ()

Carnosaurus

Hlavní předností tohoto filmu je perfektně zvolená lokace, kde se příběh odehrává. Místo už samo o sobě je zlověstné a pokud připojíte "handycam look", atmosféra přijde tak nějak sama. Škoda, že tvůrci se nedrželi víc na uzdě s tím vším vysvětlováním, ukazováním a přeháněním. Už "Záhada Blair Witch" jasně ukázala, že u podobných filmu platí: čím méně, tím více. Naštěstí je zde spousta skvělých scén, které opravdu dokážou nahnat strach a zvukaři plní svoji úlohu více než dobře. Zvuk bývá u "real-footage" hlavní hnací silou a obzvlášť duchařské horory mají v této oblasti velké pole působnosti. Jinak skvělý atmosférický horor, který je chvílemi přeplácaný a ztrácí tím na uvěřitelnosti, ale umí i postrašit a to se poslední dobou vidí málokdy. ()

libca100

No páni... Přestože jsem se trochu bála srovnání s Blair Witch nebo Paranormal Activity, tenhle film mě prostě nadchl. Po úvodní okecávačce, kterou zpestřovaly docela vtipné hlášky ( funguje ta vysílačka? – dvě konzervy na provázku by fungovaly líp“ +scéna se zahradníkem) a která docela rychle utekla,následovala jízda peklem psychiatrické léčebny plné nepokojných duší, která mohla slabším povahám docela klidně zajistit pár bezesných nocí a která nepolevovala až do konce. Podle mě film podržely i výkony herců, kteří to zvládli zahrát vcelku přesvědčivě. Na věrohodnosti přidávalo i zlehčování situace štábem, který vlastně na duchy ani až tak nevěřil.Na rozdíl od jiných filmů tohoto druhu jsem se dokonce na konci dočkala i pointy dávající smysl!já jsem vděčná za každý film, který na konci nezanechá otazník. K tomu všemu prvotřídní atmosféra ponuré psychiatrické léčebny-nemohu jinak než dát **** a těšit se až to někomu pustím B-) ()