Dojemné drama o ilegálních přistěhovalcích vypráví o tvrdě pracujícím Carlosovi Galindovi, jenž sám vychovává syna v pubertě. Ze všech sil se mu snaží vytvořit prostředí pro lepší život, a tak se rozhodne opustit svou práci zahradníka v L.A. a odstěhovat se z města, aby své jediné dítě uchránil od tamních gangů a dostal ho na slušnou školu. Koupí si vlastní náklaďák, takže si může dovolit přijímat více zakázek. Jenže v nelítostném městě není lehké žít s americkou lehkostí, zvláště, když jsou na každém rohu imigrační agenti anebo grázlové, kteří se snaží zlákat jeho syna na cestu zločinu. Carlos se každý den bojí toho, že bude deportován…
Režisér Chris Weitz natočil silný ovšem povznášející pohled na každodenní heroický boj imigrantů ve snaze konečně žít svůj americký sen. (oficiální text distributora)

Dave9794

A Better life byl pro mne velmi milým překvapením. Na světě je tolik nespravedlnosti a tento film nám to naservíruje, tak jak to doopravdy chodí. Bez žádných klišé a pohádkových konců. Carlos v podání Demiána Bichira podal opravdu skvělý a uvěřitelný výkon, nad jehož příběhem se bude každý ještě dlouho po shlédnutí zamýšlet. Emigrantství jsem bral vždy trochu na lehkou váhu. Pořád si stěžuji na zdejší poměry, ale tento snímek mi dává další příklad toho, že bývá jinde i mnohem, mnohem hůř. Proto aby se člověk měl líp opouští rodnou zemi a vydává se do USA, kde jeho možnosti budou o poznání lepší a přece jsou tak hrozivě nespravedlivé. Nyní už se ani nedivím těm "gangsterům". Protože aby našel takový Mexičan pohodlný život, nebo alespoň život průměrného amerického občana, i když třeba pracuje tvrdě a pilně, tak to se jen tak nevidí.. ()

DJ Kritik

Citlivý film, ktorý môže pohnúť naším svedomím. Správanie sa hlavného predstaviteľa vo vypätých situáciách, kedy sa dokáže odosobniť od nenávisti a rieši situácie z iného pohľadu, vyvolávajú údiv nielen u jeho syna, ale i diváka. Film ma skutočne chytil a aspoň na chíľu ma prinútil sa zamyslieť. ()

Pitryx odpad!

Tak tohle jsem nedal. Nezaujalo mne v tomto filmu vůbec nic. Ani herci, ani prostředí, ani děj. Zápletka až někde po půlhodině, ale mezitím nic. Tudíž jsem přejížděl a přejížděl...až do konce. 201301258905/9329 ()

Tominni

Americký sen z trochu jiného pohledu. Výborný Demian Bichir hraje Carlose, který vychovává svého jediného syna sám. Aby se o něho mohl postarat, tvrdě pracuje jako zahradník. Má to ale jeden háček, pracuje bez pracovního povolení a tak tak žije v neustálých obavách, aby nebyl vyhoštěn. Carlos nechce budovat skvělou kariéru, jen se chce postarat o svého syna, ale i to se začne bortit, jakmile dojde ke krádeži jeho zahradnického auta. ()

honzic

Docela přijatelný film ze života, jen trochu nudnější děj, ale asi to neměla být akce nebo něco takového. Hodnocení: 60 % ()

JuniorSrky

Netypický americký film, který mě velice potěšil. Obětavý otec mexického původu, jež je ilegálním přistěhovalcem, žije se svým synem v USA a dře se jako mezek každý den od rána do večera a snaží se pro svého syna zajistit co nejlepší budoucnost, ale ne vždy se vše v životě podaří tak, jak bysme si přáli. [80%] ()

gezper

Jo mexický imigrant bez řidičáku v Americe těžký žívot má .. aneb pohled na USA z druhé strany barikády, protože někdo jim ty trávníky a palmy v Beverly Hills stříhat přece musí, že. První Weitzův vážnější film a nedopadl úplně špatně. ps: čekal jsem to, a dokázal si představit, v daleko drsnější variantě, což ale vůbec není mínus snímku. [60%] ()

jopal

Naprost priemerny, miestami nudny film, ktory absolutne nicim neoslni, ani neprekvapi a ked zacali konecne titulky som si polozil otazku, co vsetci tito nadseni recenzenti na to filme videli tak uchvatne. Ale asi nerozumiem umeniu. Ale ked budem chciet umenie, zajdem do galerie, ale ako zabava nic moc! ()

kikin01

Poctivě a dobře zahrané drama o tom, že bez práce nejsou koláče. O snech, které máme mnohdy na dosah ruky, ale přece na ně nedosáhneme. Stejně tak se snaží Carlos o vysněné, o lepší budocnost svého syna, o splnění amerického snu... ()

kolodej1

zpočátku jsem si říkal, no jo, imigranti ve státech to musí mít těžké, ale co dál a moc mě to upřímně vzato nebavilo, bylo to takové mdlé. Start byl pomalejší, ale po zápletce s tím autem to konečně začalo být zajímavé, konečně se objevily tolik potřebné emoce. A samotný závěr byl hodně silný a vysloveně mě dostal, kvůli tomu nemohu hodnotit hůře. Pěkně vykreslený vývoj vztahu mezi otcem a synem ve vypjatém čase ()

StanaB

„Víš, tam u nás prostě děláš to, co dělají všichni kolem, najdeš si ženu, oženíš se a pak zamíříš na sever.“ ... plnit si americký sen. Možná je to slabý odvar toho, co zažívají mexičtí imigranti ve státech každý den, ale o to tu nešlo. Důležitější je volba, gang nebo tvrdě makat, aby byl život snesitelnějším, lepším a kdoví, možná oním americkým snem. Super film, jen si myslím, že měl větší potenciál a šlo z něj vymáčknout trošku víc. Demián Bichir byl v roli otce perfektní! ()

dejavu26

Silný příběh o generační propasti imigrantů a jejich dětí, bezvýchodnosti a beznaději, přesto bez klišé a hraní na city. Skvělý Demián Bichir dovede polovinu emocí, které pocítíte, předat svýma smutnýma očima, kterými pohlíží na ten lepší život kolem něj. Smířený s realitou, nereptající a nezávidějící, s jediným cílem: postavit do lepšího života svého syna. ()

Grossing

Silný smutný příběh o mexických imigrantech žijících v USA. Mezi snem a realitou je velká propast, to poznávají všichni přistěhovalci. Velmi uvěřitelné výkony hlavních představitelů, krásný vztah otce a syna je dojemný. ()

MiroSmith

Film ubíhá volnějším tempem, působý trochu jednoduše a možná nezajímavě, ale jde zde spíš o to aby se divák zamyslel nad celým tímto příběhem. Řekl bych k tomu jen jediné - Spousta lidí je ve složité životní situaci a spousta lidí si neváží toho co mají. ()