Reklama

Reklama

Domek z karet - Série 3

(série)
USA, 2015, 11 h 28 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Hudba:

Jeff Beal

Hrají:

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Mahershala Ali, Michel Gill, Nathan Darrow, Derek Cecil, Rachel Brosnahan, Elizabeth Marvel, Jimmi Simpson (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Prezident Underwood se snaží upevnit svou pozici. Claire chce být víc, než jen První dáma. Největší nebezpečí se skrývá tam, kde se ti dva střetávají. (Netflix)

Recenze (28)

waska 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bezpáteřní, bezskrupulozní politik Francis Underwood je brilantní. Stále. Svým způsobem mi imponuje, ale odpuzuje zároveň. Dovedu si představit, že pár takových by se jisto jistě našlo i v řadách našich politiků. Nicméně Kevin Spacey ho hraje naprosto parádně. Třetí sezona byla pro mě maličko zklamáním. Chybí mi tu více politikaření na které jsem byl zvyklý z prvních dvou sezon. Výjimkou byly dva díly, které režírovala Agnieszka Holland, ty byly naprosto perfektní. Právě to, že se seriál rozhodl jít cestou poznání vztahu mezi Frankem a Claire mě trochu štvalo, zvlášť když mě Claire ke konci naprosto vytáčela to svojí cílevědomostí a snahou se zviditelnit za každou cenu. Nicméně poslední větou, kterou pronesla v posledním díle tomu všemu dala zcela nový rozměr a bude věru zajímavé sledovat, kam to vše dospěje. ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

10/10 - Slušné množství nových dějových linek, zejména se do hry dostává Ruský prezident, se svojí kuráží a dokáže si získat respekt. Postava Douga prochází zajímavým vývojem, jeho motivace jsou pochopitelné a vychytané, ačkoliv závěr s Rachel, ač dával smysl, mi přišel malinko nad rámec. Velkou posilou se stal aj spisovatel Tom Yates, má spoustu prostoru a každý jeho dialog je radost poslouchat. Jsem i rád za neustálé konfrontace Remyho a Jackie, překvapivě ubylo monologů Franka k divákovi a díky scénáristům za návrat Freddyho. Nejvíce mne ale mrzí minimální prostor pro Meechuma. Claire si už získala mé sympatie a místy dokonce s Frankem prokazují lidskost. Třetí řada je dost jiná a věnuje se spíš emocím, než politických podpásovek - na ty ovšem taky dojde a ve velkém! Třetí řada mi přijde skvělá, jako ty ostatní a režie klasicky prvotřídní. ()

Reklama

strom-z 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILERY První řada mi přišla slušná, ale vyloženě nenadchla, druhá už mi přišla opravdu dobrá, Frankův mocenskej vzestup včetně vztahu s prezidentem a dalšíma politikama - opravdu poměrně strhující. Jenže tady podle mě kvalita hoodně upadla. Je mi líto, ale najednou mi přijde, že tvůrci by potřebovali pořádnej kurz v politice a mezinárodních vztazích, některý momenty jsou opravdu až směšně nerealistický... Stejně tak epizoda s gay aktivistou - souhlas s dalšim komentářem zde, že Claire už se to absolutně nedá věřit. Pro mocenskej vzestup bez mrknutí oka vezme vraždu (!!) novinářky a pak se najednou zhroutí pro tuhle sebevraždu? A opět - ten její výstup na tiskový konferenci je tak strašně nerealistickej, že to bolí... Ruskej prezident chvílema opravdu karikatura, program America Works je taky absolutně směšná věc. Bohužel to už dost kalí vody průlměru. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím nejosobnější série. Je jasné, že to bylo potřeba poskládat trochu jinak, jelikož hlavní postava je v kariérní hierarchii už na maximu. Nemohu se ubránit pocitu, že zajímavější je sledování šplhání Franka kariérními pozicemi a odšrtávání si likvidaci toho, či onoho potencionálního i reálného protivníka z jeho seznamu smrti, než-li rodinné etudy a detailnější prokreslení osobních životů x postav. Na druhu stranu, možná je to ta správná ingredience pro patřičnou hloubku a katarzi na další díly. Uvidíme. ()

J.e.r.e.c 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám tenhle seriál rád, ale když ohlásili třetí řadu, byl jsem na rozpacích. Lepší závěr, než finále dvojky, už stejně nevymyslí, tak proč neodejít na vrcholu? Pokračování jsem si ale nenechal ujít, samozřejmě. Zvědavost, kam se celý ten bíledomácký ansámbl pohne, zvítězila bez většího odporu. Hned první díl je z hlediska tradiční struktury zajímavý; má jednoho hlavního hrdinu, a není jím nikdo z ústředního páru. Sázka na osobní příběh třetí osoby byl bezpochyby dobrou volbou, stejně jako nadhození (až neskutečně adresné!) problému se jménem Rusko. Polovina politické agendy se přesunula ze stranických sekretariátů a kuloárů na úroveň mezinárodní diplomacie a záchodky OSN. Ale přes veškerou snahu, včetně poněkud samoúčelné blasfemie, mi začalo připadat, že seriál už jede dál pouze setrvačností (která ovšem při pohledu zvenčí pořád vypadá jako nebezpečná až zběsilá rychlost). A pak přišel blesk. Neskutečným impulsem byl díl č.6, v tu chvíli jsem si poprvé řekl: „Wow!“ A na konci následující epizody mě dokonce ti hanebný prezidentský pancharti donutili k slzám (ovšem nemyslím, že použili neregulérní vyděračské metody, čímž je to celé ještě obdivuhodnější). Intrikánství se dostalo na druhou kolej a tvůrci se zaměřili na to, co je v centru celé série, vztah Claire a Franka. Výborný nápad, ale z jeho podchycení postupem času vychází až příliš mnoho rozporů. Jakoby se v touze zaujmout/šokovat občas přimotalo do děje něco, co nezapadá do celkové kompozice, naopak tam působí rušivě. Snaha dostat se těm dvěma víc pod kůži, ukázat, že jsou to jen lidé, je v ostrém kontrastu s tím, co se stane v posledních epizodách. Zejména finální konfrontace vyznívá fakt mimoňsky, v porovnání se všemi těmi 38 předchozími díly. Na druhou stranu, sama o sobě je to možná nejsilnější scéna celé série, a vidět, jak by Kevin Spacey zahrál Palpatina, není vůbec k zahození. 80 % ()

Galerie (148)

Zajímavosti (2)

  • V této epizodě se objeví kapela Pussy Riot (Nadezhda TolokonnikovaMariya Alyokhina), která hraje samu sebe. Kapela se dostane do sporu s ruským prezidentem Viktorem Petrovem (Lars Mikkelsen), seriálovou verzí Vladimira Putina. Pussy Riot na žádost tvůrců seriálu také složila píseň "Don't Cry Genocide", vyjadřující se k militarizaci lidí a především k nasazování amerických dronů do válek. Píseň zazní v závěrečných titulcích. (Revivup)
  • Tvůrci chtěli pro natáčení 3. série využít autentické prostory budovy Organizace spojených národů v New Yorku, konkrétně jednací místnost Rady bezpečnosti OSN. Rusko bylo ale proti. (BruceW)

Reklama

Reklama