Dracula Daria Argenta

(festivalový název)
  • Itálie Dracula 3D (více)

V době emo upírů, kteří spíše než krvelačné bestie připomínají navoněné metrosexuály ze stránek módních magazínů, se Dario Argento rozhodl vrátit příběh otce všech nemrtvých do jeho gotické podoby, která sází méně na třpytivý make up a více na pořádnou porci poctivé hrůzy, kterou italský mistr exploatace zásobuje své fanoušky již několik desetiletí. Ani zde ale nezůstává Drákula čítankovou postavou z temnot viktoriánského světa; v Argentově fantastickém imagináriu získává další rozměr, stejně jako samotný obraz, který povýšil do dimenze stereoskopického 3D. Představitele absolutního zla, lačnícího po krvi bělostných panen v honbě za láskou milované ženy, ztracené před více než čtyřmi sty lety, tak opět čeká osudové setkání s Jonathanem Harkerem a jeho nastávající Minou. Zatímco si ale Drákula brousí zuby na krásnou Minu, pozadu nezůstává ani nemilosrdný Van Helsing, který neméně lační po tom, zbavit se půlnočního násosky už jednou provždy. (MFF Karlovy Vary)

Nivenx

Toto zpracování Drákuly jsem dlouho očekával a to kvůli oblíbenému Dariu Argentovi. Takže když budu ignorovat tu docela zbytečnou erotiku, tak mi zbyde docela parádní řežba v podobě dobrých gore scén s mizernými efekty při úmrtí upírů. Celé je to oldschoolové, atmosféra díky výborné hudbě docela ucházející a Drákula od Thomase Kretschmanna nesklamal. Škoda jen, že Argento se nepustil do něčeho jiného, protože dnešní hlad po hororech je už drobet o něčem jiném. Kdyby tohle natočil před dvaceti lety, tak by byl v červených číslech, ale dnes bohužel to nepůsobí tak jak by mělo. Já tohle zpracování Drákuly nezavrhuji, ale více než průměr to není. 50% ()

Bobik9

Strašně dlouho a strašně moc jsem to chtěl vidět. Zajímalo mě, jestli je to opravdu tak zlé, jak se tvrdí. Bohužel je to pravda. Miluju tatínka Daria a jeho dcerušku Asiu. Možná jsou i můj nejoblíbenější rodinný filmový klan, ale bohužel toto se nepovedlo. Chápu, že to zastavilo Argentovu kariéru a dost možná i ukončilo (moc si přeji aby ne!). V první polovině jsem tak viděl ty jasné rysy Upíra Nosferatu a to se mi moc líbilo. Začínalo to opravdu dobře a já si říkal, že lidé musí být blázni, že to takto hodnotí. Vždyť to vypadá super, když pominu příšerné počítačové efekty. Kretschmann byl vlastně hodně dobrý Dracula, takhle bych si ho i klidně představil. Marta Gastini byla na můj vkus trochu nevýrazná, ale do role vlastně sedla. Miriam Giovanelli byla bitch s velkým B. A Asia Argento je prostě výborná, i když tady trošku přehrávala a její závěrečná scéna byla značně trapná, což ale je spíš tvůrčí nežli herecká chyba. Problém celého filmu nastal, když se objevil Van Helsing. Od té doby šla kvalita strmě dolů. Rozhodně nic proti Rutgeru Hauerovi, toho považuju vlastně za relativně kultovního herce už, ale tahle jeho role se nedala skousnout. Příběh se vytratil, jakékoli kouzlo napětí jakbysmet. Van Helsing zničil Draculu Daria Argenta! ()

jefff

Argento připravil pro fandy Italského hororu opravdovou perlu. Vizuálně krásný, atmosférický snímek s trochu úsměvnými triky a perfektním Draculovou v podání Thomase Kretschmanna. Já jsem chrochtal blahem. ()

JančiBači odpad!

Argentovi by som zakázal ďalej točiť filmy, pretože toto bola KKTina jak hrom a poriadne sprznenie Stokerovej klasiky. Najhoršie Draculovske spracovanie všetkých čias !!! ()

chaometic

Bylo vidět, že většinu rozpočtu vysál Rutger Hauer. Celkově film působí amatérsky včetně efektů. Já měl nejradějí Tánju. ()

TERRORDROME

Po ultimátnom Coppolovom Draculovi z roku 92 už žiadne ďalšie spracovania nie sú potrebné, zvlášť tie lacné a bez nápadov. Veď načo vidieť miliónty krát tú istú historku, navyše horšie spracovanú. Mimochodom ani samotný pôvodný román nie je nijako úžasný, ale to len tak na okraj taniera. Hororová ikona Dario Argento sa na to predsa len dal a natočil mimoriadne hnusne vyzerajúcu a zle zahranú inscenačnú kravinu. V rámci šetrenia sa všetky postavy rozhodli presťahovať z Londýna niekam do Transylvánie, čo bolo celkom úsmevné. Digitálny obraz v štýle posledných Matteioviek umocňuje dojem divadelného predstavenia a "herci" sú tak toporný že boli buď po celý čas pod sedatívami, alebo to možno boli ozajstný zombíci a to vrátane Rutgera Hauera ako Van Helsinga a oddane rezignovanej/rezignovane oddanej Asie Argento, ktorej výkon príležitostne vylepšujú aspoň obnažené kozy. Najlepšie z toho vychádza samotný Dracula, síce je to tiež taký unavený panák, ale jeho sfetovaný prejav je v tomto prípade k veci. Takže je to celé o ničom, mdlé a stupídne, s výnimkou pár masakrálnych momentov aké by človek od talianskeho hororu čakal. Hlavne je to scéna kde Dracula povraždí spiklencov v bare, pričom ten posledný z nich predvedie najlepší efekt vo filme a síce bullet time v papuli a fontánku krvi a okrem toho ešte scéna kde sa Dracula premení na obrovskú modlivku a prebodne obeť klepetom, to bola dobrá haluz. No a to je asi všetko, byť to natočené v 80-tych rokoch, možno by to malo aspoň hodnotu dobovej relikvie. ()

tenebrae86

Nedovedu si dost dobře představit, že se tenhle film bude líbit někomu jinému, něž milovníkům gotických, italských hororů z šedesátých let a skalním fanouškům Daria Argenta. Vlastně, možná se nebude líbit ani těm. Mě upíři moc neberou a myslím, že natáčet dalšího Drákulu je hrozná píčovina. A k tomu se nám starý Dario musel úplně pomátnout, protože přišel s 3D verzí plnou laciných digitálních efektů, a svým tvrzením, že tato technologie je budoucností filmu, plivl do tváře všem vyznavačům estetiky hororů 60-70tých let. Výsledek nakonec není až zas taková tragédie. To nejhorší z filmu už bylo viděno v tom legendárním traileru :) a gore je děláno stále postaru. Atmosféra je sice dost chabá, ale jako fanoušek jsem si to své našel. Podle mě se pár scén dokonce povedlo a postraší. Místy je to vizuálně dost zajímavé, některé obrazy opravdu připomenou Bavu, nebo Fredu, ale ten digitál to prostě kazí. Simonettiho soundtrack lehce nadprůměrný. A co se mi na filmu vlastně líbilo nejvíc? Luxusní ženské obsazení a Asia při koupeli :). P.S.: Ta kudlanka to zabila :D ()

Bozvav

Bože to bylo tak debilní, až to bylo místy i veselé. španělský smysl pro dramatično není podle mého vkusu, ale to by tak nevadilo, ani že Drakulou byl borec, co spíše místy vypadal jako James Bond. Co ovšem nasadilo pomyslnou korunu trapnosti byly triky. A jestli by se dalo mluvit s oběma očima zavřenýma o ghotic podobě, tak ta digitální zelená kudlanka to stoprocentně zabila, pak už jsem se musela jen smát. Takže za mne ne horor, ne akční, ne drama ale spíše notně bizardní slátanina. Jednu hvězdu za ..... ani nevím co. ()

MaxSchreck

Argentův styl se zde dostal na hranici únosnosti. Přitom potenciál by tu byl - atmosféra a scenérie občas zablesknou. S hereckými výkony je to ale daleko horší, mírně řečeno. Až na výjimky jako je Marta Gastini, díky které se dal film alespoň dokoukat. A Dracula jako obří kudlanka...? - v tomto filmu se ani není čemu divit. Za mě dvě hvězdy když zavřu obě oči (ideálně tak na půlku filmu). ()

Johny M.

Argento byl v '70kách a '80kách v hororu pojem, ale že na starý kolena natočí už Xkrát natočený, je trochu mimo. Dracula působí oldskulově, ale zároveň dost trapně ve všech směrech (hlavně 3D) - až na úžasnou Simonettiho hudbu! Ale nenudil jsem se: 2,5* ()

helraiser

Dario Argento se pokusil vzkřísit Dráculu, ale moc se mu to teda nepovedlo. Ztvárnění upíra je naprosto příšerné, upír postrádá jakékoliv charisma, působí nudně, za celej film má jedinou slušnou scénu, která je sice dost slušně krvavá a kouká se na ni docela hezky, ale to je tak z jeho strany vše. Co se týče atmosféry tak ta se někam vytratila už na začátku a o příšerných digi trikách se nemá cenu ani bavit, Drákula proměňující se v sovu či co není strašidelný, ale směšný, kam se ztratil starý dobrý netopýr to teda vážně nevím a obří kudlanka tomu nasadila korunu. Celkově se mi to nelíbilo ani trošku a nezachrání to ani celkem slušné krvavé provedení, jelikož v těchto filmech nejde o brutalitu ani o krev, ale především o atmosféru a upíra, což se tentokrát opravdu nepovedlo. Jak se mi při sledování tohoto s prominutím gotického paskvilu, zastesklo po starých dobrých Draculovských příběhů od legendárního studia Hammer, po valící se mlze a legendárním představiteli Drákuli Christoferovi Leeovi. ()

1985lula

Argenta aj upírov mám rada, ale v tomto prípade Dariovi jeho úlet nie tak celkom vyšiel. Čo sa týka hereckých výkonov, tak mám pocit, že som sledovala záznam z nejakého ochotníckeho divadla (hlavne Unax Ugalde ma neskutočne iritoval)...a čo sa dialógov týka, tak myslím, že keby som vypla zvuk, o nič by som neprišla...Napriek tomu ma to ku koncu nejak chytilo (asi som sa podvedome tešila na záverečné titulky), preto 2*, ale s odretými ušami. ()

BrianStorker

Dracula je má srdeční záležitost. Bohužel z tohoto zfilmování horrorové klasiky jsem více než zklamán. Z knižní předlohy, která se pyšní titulem "nejzfilmovávanější" nezbylo zhola nic, kromě jmen hlavních postav. Děj je postaven zcela jinak, z právníka Jonathana Harkera je knihovník, z Rendfielda je sice blázen, ale zcela někde jinde. Z opuštěného hradu je panství nedaleko maloměsta atd... Příběh tak ztratil kouzlo staré klasiky a autor si tak pouze z knižní předlohy vypůjčil jména hlavních postav. Dokonce i umístění děje je poněkud krkolomné, neboť z tajemné Transylvánie sledujeme městečko v blíže neurčené zemi, kde se mísí jména Miloš, Jarmila, Jonathan, Lucy. Ba co víc, zazní tu i jména německá... Chtěl-li autor (snad) ponechat místo děje kdesi v rumunské Transylvánii, mohl si alespoň zjistit, jaká jména se tam používají (a v době děje snímku používala). Miloš, ani Jarmila to však rozhodně nejsou. Oceňuji výpravu, která se snažila jako jediná zachovat původní styl gotického horroru (a za ní dávám jednu hvězdu), ale zvukové efekty, triky a hudba za tím značně zaostávaly. Erotická scéna hned na začátku snímku byla zcela zbytečná a nevhodná. O té se v předloze nedočtete. Velké zklamání. ()

G04T

Argentova senilita se na tomhle projektu silně podepsala. Bohužel.. je mi líto, že to říkám, ale Argento by se měl na to už vysrat. ()

petrik11

Na klasike ťažko možno niečo vylepšovať. Pokus makarónov však nepatril medzi totálny odpad. Bolo to pozerateľné, taký priemer. Avšak herci boli desní. Ich dialógy boli mĺkve, monotónne, deju rozhodne neprospievali. ()

Elessar.

Trochu taký smutný Dracula. Vyzerá to tak, že Asia zas doma nepočúvala a niektoré zábery vyzerajú ako z nejakej 3D videohry. Why not ()

chiara

Aj ked to asi nebol zamer tvorcov, tak s tohto filmu nakoniec vznikla hororova komedia/parodia. Pocitacove efekty (hmyz, zvierata, upiry, vlak) boli otrasne. Herecke vykony tiez biedne, dokonca aj Rutger nepodal dobry vykon. Tie dialogy sa tiez tazko pocuvali. Potesila ma iba posobiva hudba a pekne prsicka :) Nevidel som ziadny iny film Daria Argenta, ale ked vyzeraju ako tento, tak ani nechcem vidiet. ()