Natabar

Překvapivě koukatelná česká komedie (nic víc však od ní nečekejte), které šíleně podráží nohy k nepříčetnosti přestřelený product placement. ()

hroubek

Probudím se včera bylo pro mě milé překvapení. Nečekal jsem od toho skoro nic a dostal jsem dvě hodiny slušné zábavy. U filmu jsem se hodně nasmál to přiznávám. Ale taky musím přiznat, že jsem se smál Mádlovi a jeho hereckému projevu a všemu co s tím souviselo. Prostě jsem mu to celý film nevěřil. Pokaždé když něco říkal, tak se tvářil jako postižený. A z nějakého důvodu jsem nechápal, proč bych měl takovéhle postavě fandit. To samé platí i pro jeho starší já Filipa Blažka, který se chová jako vocas, což bohužel měl asi být účel. Naštěstí je tady tolik lepších herců ve vedlejších rolí, kteří dokážou mnohem více pobavit a u jejich výstupů se budete upřímně smát. Největší pochvalu si zaslouží rodiče hlavního hrdiny v podání Svatopluka Skopala a Ljuby Krbové jejich výstupy patřili k vrcholům filmu. Nezklamala ani Eva Josefíková, která jako životní láska hlavního hrdiny byla velmi přesvědčivá a hrála moc dobře. Vtipy se povedly, ale mnohem více si je užijí lidé, kteří v té době žili. Ve výsledku je Probudím se včera příjemná komedie, která vůbec neurazí. ()

Timak

Trochu nelogické věci atp. ale jinak celkem dobrý. Musím říct, že nelituju. Snad jen teda trochu přehnané s logama firem (product placement) to bylo opravdu off =) A nusím souhlasit s Malarkeyem, že prožít život, na který si nepamatuju, stojí trochu za houby. ()

zdenny

Pokus o flashbackovou komedii, který se povedl. Kolikrát si už člověk (a mezi námi chlapy především) říkal, že by se vrátil v čase, ale se svým nynějším mozkem a zkušenostmi. Říkám mezi námi chlapy především, protože dohra v parku na lavičce s lahví vína by dopadla tak, že by to neskončilo jen přespáním u kamarádky. Chlap s možností vrátit se v čase by nadělal mnohem víc parády než zamilovaný romantik Jirka Mádl. Každopádně komedie to je celkem vtipná a dost úsměvná. Především ta možnost vidět do budoucnosti. Jo, někdy si tak říkám, že by stačilo mít v ruce výtisk zítřejších novin. Nemusím vysvětlovat, kolik peněz by se dalo vydělat na sportovní rubrice. Herecké výkony byly sympatické. Jen ten Jirka Mádl, když stiskne rty, jako byste namalovali mořskou vlnku. ()

Prekarkar

Skvělá věc. Bavil jsem se a přejdu i drobné nedostatky. Po několika"těžších" filmech mi tento snímek přišel vhod. Opravdu je to antidepresivní věc a myslím, že bych se na to dokázal podívat ještě jsednou (možná i dvakrát) ()

R1CH1E

Nebýt tam několik věcí odfláknutých, mohl to být český hit roku. Bohužel tomu tak není. Nevím jak ostatní, ale mě nehorázně sralo, když byly v roce 1989 všude plastový okna a nově zateplené paneláky. Ale jinak až překvapivě vtipná komedie. ()

ghatos

Přes levnou výpravu a různé nedodělky to hodnotím pozitivně. Docela jsem se chechtal a některé scénky byli super (policajt, školní inspektor). Mádl to hodně táhl (výborný komediant) a i další to zvládli. Nikdo nepřehrával, nebylo to debilní a nepostrádalo to lehkost - to je v současné české komedii úspěch. 60%. ()

Guzo

Poslední roky je v módě nadávat na české filmy (nutno říci, že často oprávněně), takže když jsem viděl takhle vysoké hodnocení, očekával jsem nějakou pecku. Bohužel, párkrát jsem se zasmál, ale dojem z filmu kazila hlavně režie. Celé to vypadalo velmi amatérsky, i seriály na Nově mají v tomhle ohledu vyšší úroveň. Překvapivě mě tu rozčiloval i Mádl (který jinak filmy spíš táhne), protože se celou dobu tvářil jako blbeček. Asi to bylo úmyslně, ale ta póza byla zbytečně přehnaná. Scénář je docela povedený, byť je vidět lehká inspirace z Back to the Future, ale tam je to celé zase o něčem úplně jiném. Kolem a kolem, být to dotažené do konce, byl by to parádní film, takhle to pro mě skončilo někde na půl cesty a bohužel je to spíše zklamání. 2.5 * ()

J-o-k-e-r

Na naše poměry hodně nadprůměrná, originální a milá komedie. Dobrý výběr herců - i když období v roce 1989 bylo samozřejmě lepší, F. Blažek mi celkem vyhovoval. J. Mádl stejný jako všude (úplně ho nemusím, ale snesu), a do toho všeho kouzelná E. Josefíková. Mě se to prostě líbilo. A dokonce jsem se i zasmál. P.S. "Ty Romane...když se na tebe podívám takhle z dálky...tak sice vypadáš jako kretén...ale když se podívám z blízka...JE to pravda! :) ()

Dreadd

Povedených českých komedií je poslední dobou jako šafránu a mezi nimi tak působí tento kousek velmi svěže. Přestože se jedná o velmi komerční projekt a nijak neskrývaný product placement (tedy posraná reklama) působí rušivě, nakonec ke štěstí stačí atraktivní námět a několik povedených vtípků. A to i přesto, že využití konfrontace člověka ze současnosti s rokem 89 vypadá na dvouhodinovou stopáž trochu odbyté a výzkumné středisko někde ve stodole vypadá dost naivně a dost málo futuristicky. Proč tedy tento projekt neroznést na kopytech či pohřbít předsudky? Namátkou Josefíková, Waldemar, Licokníga a překvapivě i Mádl. A hlavně u toho moc nemyslet. ()

MencaCZ

Jako odychovka celkem slušný. Samozřejmě nad dějem filmu se nadá ani vteřinku přemýšlet, ale to asi nebyl záměr tohoto sci fi. Logičnost, zda by nějakou vůbec podobný koncept filmu mohl mít, tento naprosto postrádá. Přesto jsem se u něho celkem dobře bavil. Ač Mádla moc rád nemám, zde podle mě vysoce převýšil "své o více jak dvacet let starší já". Vůbec děj z roku 1989 byl o dost lepší než ten z 2011. ()

Kosmik 1

Já se na toho Mádla fakt nemůžu ani dívat. To jsem fakt jediný, kdo si myslí, že neumí absolutně vůbec hrát? Ten člověk je mi nesympatický, až to bolí a ten jeho styl a ty grimasy v obličeji... no prostě na facku. Jednu hvězdičku za Evu Josefíkovou. Je to veliká škoda, film měl podle mě mnohem větší potenciál a u mě to bohužel zazdil špatný výběr hlavního hrdiny. Jinak bych si film užil mnohem více. 20% ()

FrajerTom

Těžko říct jak by film obstál při normální projekci, ale v ovíněné atmosféře letního kina fungoval výborně! ;-) ()

Killda

Přehlídka product placement, špatných hereckých kreací a nedotaženého scénáře! Mimo roztomilé Evy Josefíkové není o co stát... ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012