eagle-eye

Zabitej potenciál, sestříhat na polovic, zbavit se laciných dějových kliček a natahované romantické lince, byl bych po dlouhé době spokojen s další českou komedií. ()

Hanys_

Než se Blažek stal Mádlem, tak to bolelo (hlavně celá zápletka se strojem času atd), ale pak jsem si tu měsíční návštěvu 89. v rámci možností vážně užíval. Takže i přes ten hodně levný televizní look a dementní závěr si dokážu představit, že se na tohle podívám někdy v budoucnu znovu (což je zásluha taky i megasympatické Evy Josefíkové). 5.5/10 ()

Guzmicz

Na české poměry celkem příjemný film. Hodně jsem se pobavil. Zajímavé spojení sci-fi a příběhu odehrávající se v době komunismu. Nemůžu si vynachválit Jiřího Mádla v hlavní roli. ()

Paity

Kdyby Jiří Mádl nehrál tak toporně (jakoby uvíznul v Rafťácích), tak bych dal možná i tři hvězdy. Rozhodně šlo o námět, ze kterého bylo možné vytřískat mnohem mnohem mnohem více, škoda. ()

DocBrown

Sci-fi se z českých filmů už téměř vytratilo, tenhle pokus s prvky z BTTF je dost rozporuplný. Několik dobrých vtipů a narážek (snad polovina je jich v závěrečných titulkách), na druhé straně spousta chyb, ta největší je Mádl, který má hrát dospělého a vypadat se jako teenager, jenže ve filmu je to naopak. Vždyť je jen o 7 let mladší než Blažek. A k tomu zcela nesmyslný rochod, když už byla mise splněna. Potenciál filmu zůstává tak hodně nenaplněný, navíc ho dost ruší zjevný PP. Ale chtěl bych taky mít takovou možnost... 55% ()

dopita

Vzhledem k tomu, že ve filmu měla pazoury televize Nova, je pro mě ohromným překvapením, že film není sračka. Žádná bomba sice taky ne, ale oddechovka je to docela příjmená. Rychle odsejpá a humor je občas opravdu vtipnej. Jenže párkrát je to taky trochu trapný, občas zbytečně natahovaný (třeba "akční" scéna s lovením králíka) některý scény jsou ve filmu uplně zbytečný (třeba scénka s policajtem Bohoušem Kleplem) a Jiří Mádl je ňákej divnej (jenže to je pořád řekl bych). Nicméně nenáročnej divák asi zklamanej nebude. ()

Giggs

Ťažke rozhodovanie. Zvlaštny žanrovy mix, kde ale jednotlive komponenty neladia. Romanticka tinedžerska linia vysoko nadpriemerna, zvyšok je len zbytočna omačka. Keby vsadili na jednu kartu, bol by to hit. ()

Perry-

Přepálená stopáž (tím pádem značně trpí tempo filmu), zbytečná půlhodina v současnosti, vtipů málo, retro atmosféra tomu nějak chybí a kamera mi přišla divná. Plus ten product placement to už bylo moc. 40% ()

EKLEKTIK

"Je to kompletní a naštěstí to není příliš obsáhlé." Úvodní animované titulky, evokující Kleinovu sérii o básnících navozují pocit, že hlavním motivem tohoto filmu je studentská historka a nikoli cestování časem. V tomto případě, by bylo lepší použít do animované sekvence, například kontrasty mezi minulostí a současností a to i přesto, že děj této celkem svižné komedie částečně připomíná snímky "Vrať se do hrobu" nebo "Gympl", které se také odehrávají ve studentském prostředí. Další podobnost je pak zřejmá i v porovnání se seriálem "Vyprávěj", kde se také objevuje Svatopluk Skopal v roli otce. Za zmínku by ještě mohla stát scéna, ve které si Viktor Preiss podává ruku s Jiřím Mádlem, přesahující rámec filmového plátna a symbolizující předávání zkušeností z generace na generaci, či scéna s výběrem budoucího povolání studentů a také nápad s převlečenou školní nástěnkou za jakýsi ekvivalent Facebooku, se špatně poruštěným názvem Licokníga. Ohledně obsazení lze napsat, že Josefíková a Preissová v roli Elišky, jsou si opravdu podobné jako vejce vejci, určitě víc než Mádl s Blažkem v roli Petra. Jediné, co by se dalo tomuto filmu vytknout, jsou ty nekomické a zbytečné scény s honěním králíků a neadekvátně podfinancovaná produkce. ()

Harapes

Příjemná komedie,které by ale slušelo více,kdyby film byl uváděn v letním kině.Je to taková letní komedie určená právě do letních kin a nebýt Jirky Mádla,tak by to nebylo tak dobré,jaké to bylo.Slušný nadprůměrný film. ()

shimpy(CZ)

Na české poměry, zvlášť z dnešní omezenosti českých seriálů, se jedná o velice zdařilý a vtipný snímek. Pokud nebudem brát v úvahu pár děr ve scénáři, je to super tip pro mladé, i pro ty, kteří žili v době před revolucí. ()

peetriss

Tento film sestříhat na několik dílů a mohlo se jednat o průměrný sitcom televize Nova... Ale zase tak tvrdý nebudu, v rámci české novodobé komedie utápějící se v krizi se jedná o to nejlepší z hloupého. Samotný nápad vůbec nebyl k zahození, bohužel všechen vtipný potenciál tvůrci vyplýtvali již v první desetiminutovce s Filipem Blažkem, na víc prostě nemají. A i tento úvod se neobešel bez vtipů různé kvalitativní úrovně. Nehledě na to, že všechny novodobé sekvence jsou až přiliš přehuštěné (ne)skrytou reklamou na partnery filmu - příliš mnoho Orbitek, Shocků, WV Golfů, Lobkowiczů, Tet aj. Jakmile se hrdina přenese do minulosti (samotný přenos je trikově na úrovni seriálu Návštěvníci) a Blažek se promění v Mádla, jeho neherectví posílá film kvapem do kolen. Jeho nevtipný mongoloidní výraz bez života opravdu není vůbec směšný a Mádla hravě přehrává i filmově téměř nezkušená Eva Josefíková. Komediální potenciál těsně předsametové doby zůstal hrubě nevyužit a Probudím se včera si tak u mě udržuje alespoň tříhvězdičkový standard díky romantické rovině. Ale i ta vyznívá na konci díky krkolomnému závěru do ztracena. Dobové reálie konce 80. let mají v sobě nedostatky, především v oblečení či losování sportky, ale jinak jsou nostalgicky funkční. Je škoda, že ani tento film se nedokázal vymanit z těžkopádnosti a neinteligence, ve které se česká komedie v současnosti utápí, a to jsem k Probudím se včera vzhlížel s nadějemi. ()

Prochy38

Moc milá sci-fi pohádka. Na české poměry rozhodně nadstandardní filmek. Jsem lehce zaujatý, protože hlavní roli má kočka E. Josefíková a pro tu máme doma slabost. Seklo jí to a byla herecky moc šikovná. Pravda, že v kočkovosti ji "její spolužačky" trochu přetrumfly (Z. Kopřivová), ale milá byla i tak. J. Mádl pohodový. Místy to bylo na hranici trapné teen-komedie, častěji ale v příjemném romantickém duchu lehké komedie. Člověk to musí brát hodně s rezervou, nehledat chyby, protože detaily toho všeho mají hodně mezer, ale není třeba se v tom pitvat. U nás dost originální příbeh. Líbilo se mi to hodně. ()

J*A*M*A*L

Po dlouhé době jsem zase konečně viděl dobrou ČESKOU komedii.O tom filmu jsem věděl hned, jakmile to vyšlo do kina, ovšem do kina jsem na to nešel a poté jak se to dalo stáhnout, tak ani to mě nelákalo.Ještě, že mi to doporučil kamarád, který má podobný a vůbec má dobrý vkus a tak jsem se na to okamžitě začal dívat a můžu mu jen poděkovat, že mi to doporučil.Pro mě to zase tak dobrá komedie nebyla, ale nenudil jsem se a to je hlavní.Jinak mi film hodně připomínal klasickou americkou komedii a tento film to napodoboval skvěle.Navíc výkony taky tak hrozné nebyly Jiří Mádl navíc Filipa Blažka napodoboval skvěle.Prostě dobrá komedie. ()

ondrula

Atmosféra gymplu z roku 89, roztomilá Josefíková a sympaťák Viktor Preiss, to jsou moje plusy. Zbytek stál za hovno, předně tedy přehrávající a otravný Mádl s křivou hubou, a pak taky ten strašlivě necitlivý product placement (Orbit, Lobkowicz). Přitroublost sci-fi prvku, v jehož rámci Petr vleze do nějakých otlučených vrat, aby za nimi objevil supermoderní laboratoř, kde všude jedou futuristické průhledné monitory, to netřeba ani komentovat. ()

Asmodin

Jirka Mádl zde působil jako pěst na oko. Neustále mi připadal příliš starý pro tu roli, možná kdyby sehnali někoho nového a mladého měla bych o něco menší výhrady a film by se mi trochu víc líbil. A ty trapný reklami na Orbit... ještě v žádným filmu jsem neviděla tolik reklam, kam se hrabe Limonádový Joe. ()

Marrty3

Po dlouhé době jsem se rozhodl, pustit si nějaký český film. Od dob Pelíšků to šlo s naší kinematografií razantně ke dnu, takže jsem ani nepočítal s tím, že by mě mohlo něco překvapit. Přesto jsem narazil na tento snímek, jenž mě vyvedl z omylu. Velmi příjemná "sci-fi" komedie se špetkou romantiky. Ta romantika je tak dobře zasazená do děje, že mi tentokrát nijak nevadila. Herci zvládli své role velmi povedeně,nikdo ani nepřehrával. Ať si každý říká co chce, ale dle mého názoru je Mádl výborný mladý herec, který filmu dodá onu svižnost a vtip. A to hlavně díky jeho obličeji a grimasám. Idea filmu je na české poměry dost originální a překvapivě i dotažená do skoro dokonalosti. Pro mě za posledních xx let jeden z nejlepších českých výtvorů a jsem za něj moc rád. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012