Šest výstřelů

• USA 6 Bullets (více)

Bývalý profesionálny vojak Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme) sa špecializuje na pátranie po nezvestných deťoch. Po poslednej a, žiaľ, nevydarenej akcii, ktorá stála životy niekoľkých nevinných obetí, svoju kariéru ukončí a pracuje ako obyčajný predavač. Do Moldavska prichádza bývalý športovec MMA Andrew Fayden (Joe Flanigan) aj s rodinou, aby sa pripravil na zápas, ktorý by ho vrátil späť do najvyššej ligy majstrov bojových umení. Keď jeho dcéru z hotela unesú obchodníci s bielym mäsom, priatelia mu odporúčajú, aby sa obrátil s prosbou o pomoc na Samsona, bývalého žoldniera s bohatými skúsenosťami. Samson najskôr odmietne, pretože ho ťažia výčitky z posledného neúspechu, ale napokon prípad vezme a rozbieha pátraciu akciu. (TV JOJ)

Yancl

Odlehčená verze populárního áčkového hitu "96 hodin" v podání (ne)stárnoucího JCVD .. osobně říkám proč ne .. tenhle styl mi není cizí, nevíc mi typ tohoto filmu sedí a i když se jedná o jasně zkopírovaný děj, není to až tak špatné. Tohle tvrzení ale platí asi do 1/2 filmu, poněvadž od té doby tam tvůrci nesmyslně míchají tu jejich americkou obehranou písničku v podobě nelogických akcí a příliš okatých scén. Van Damme hraje postaršího kliďase, který se umí pěkně nasrat a tahle role mu sedí na výbornou. Škoda toho zpackaného finiše .. rozjeté to bylo slušně. [63%] ()

Kingjiri

Rumunskej remake Taken s Van Dammem v hlavní roli. Zní to zlověstně, ale už jsem viděl horší akční béčka a v rámci filmografie JCVD bych tohle zařadil spíš k průměru. Objevilo se pár koukatelnejch bitek i přestřelek a navíc se mi zdá, že postarší Van Damme dokonce chytil stopový množství charismatu. Kdyby se stopáž zkrátila na přijatelnější hodnotu (třeba hodinu a půl), možná bych i chvíli uvažoval nad třetí slabou hvězdou. ()

tranquill

Po úvodu jsem čekal horší, ale nakonec to tak špatné nebylo. Klasický akčňák. Škoda, že už Van Damme asi nemá na první ligu... ()

Psycho.R

JCVD mi dělá radost, konečně se chytil filmů s příběhem, postavou s charakterem a víc se mlátí, sice opět převládá střílení, ale nakopat pár zadků se mu podaří :-). ()

Armin82

U snímku ,,Až do smrti ,, jsem se už zmiňoval o tom, že stárnoucí JCVD nám herecky zraje jako víno. Zde můžu jen konstatovat, že s překročeným padesátým rokem, přišel i jeden z jeho nejlepších filmů kariéry. Možná odvážné tvrzení, ale stojím si za tím. Filmy s choulostivou tématikou alá obchod s bílým masem se dají vždycky dobře prodat a tohle rozhodně není vyjímkou. Van Dammům ztrápený a ztrhaný výraz člověka utápějícího se v alkoholu, vypadá víc než věrohodně, moc se mi líbil úvodní fight v ,,bordelu,, a taky, jak si zápasník MMA poradil s několikačlennou ochrankou ve strip baru. Cigánští pašeráci s mladýma holkama taky zastáli své role na výbornou, nebylo to nudný, bylo to napínavý a rozhodně film doporučuju -->původně bych dal tak 70 max 80%, ale průměrný hodnocení mi přijde nějak nízký, tak si přidam --->90% ()

Acrobat odpad!

1. Mäsiar, vodka, okuliare. 2. Moldavsko - dovolenka, henový ocko američanov. 3. Špecialista, vojak, prestrelka, požiar, autenticita, náboj. 4. Absencia, rozum, dôstojnosť, okamih, emócia. 5. Vidiny, prízrak, doručovateľ, robím sám, alfa vlk. 6. Márnosť nad márnosť. (videné 08.03.2015, JOJ archív) ()

Likan7

Ničím nezajímavé akční céčko, které se tváří jako béčko. Flanigan je sice fajn už od Atlantidy, a Jean-Claude tu předvádí to lepší ze své filmografie, nedá mi to ale a musím to stále srovnávat s parádním Taken. Jen Van DAmme není Liam Neeson, akce není tak přehledná a hlavní postava tak smrtící a přitom sympatická. Od desáté minuty víte naprosto přesně jak to skončí, nemá to v sobě žádnou nadstavbu, žádnou snahu o něco neobvyklého nebo zajímavého. Prostě něco, co by mě vykoplo z letargie, která se po úvodu dostavila. ()

Nix

Tohle byla pecka. Vážné téma spolu s bojovými pasážemi filmu opravdu prospívá. Van Damme nejen se dobře ohání, ale dobře i hraje. A celkové obsazení bylo dost sympatické. Film má spád a pořád se něco děje. Akorát konec jsem čekal trochu víc peckovní, ale zase aspoň to bylo trochu jiný než obvykle což taky není na škodu. Tohle je opravdu povedený a opravdu tahle tvorba Van Dammovi hrozně sedí. ()

john.h

Van Damme běhá opět po Rumunsku, spolu s ním se táhnou dva nesympatičtí neherci, kteří ztvárňují (úmyslně nepíšu hrají) manžele, kterým byla unesena dcera. Holku unesli rumunští komparzisté, kteří jsou tak neschopní, že za celý film nedokázali vypnout unesené holky mobilní telefon (a kvůli tomuto scénáristickému kiksu ubírám jednu hvězdu). Ze str8 to DVD produkce Van Damma to lepší za poslední léta. Nejsou tu žádné rádobycool postprodukční vychytávky typu změny kamerových filtrů a zpomalování každého druhého záběru, ale celkem solidní kamera, akční scény taky fungují, hlavně ta první, kde Van Damme řádí s nožem. Jen to chce trochu toho nadhledu a ušít nějaký příběh s dějem, který nebude nudit. Klidně horkou jehlou, ale musí to být zábavné a nesmí to vykrádat třeba 96 hodin. A pak to bude hodně ok. ()

masekjc

Od doby kdy natočil JCVD jeho hvězda zase stoupá a stoupá..Furt čekám kdy přijde ten pád nebo propad a ono nic. Rozpočet a cejch Béčka je znát ovšem funguje to a hodně dobře. Drž se Jean. 7/10 ()

IronRocky

Tento film s Van Dammem se moc teda nepovedl. Akční scény nejsou moc dobře udělané a souboje jsou divně natočené a sestříhané. Chvílemi na mě působili dosti zrychleně. Příběh filmu nebyl zas tak špatný. ()

vozralec

Hodně dobrý film. Skoro za čtyři. Žán Klód vypadá docela namakaně, solidně odehraje své party včetně depresí. Prostor tu dostanou i jeho synáček a dcerka (včetně legendární boule na hlavě JCVD). Ruka režiséra Barbarashe je zde cítit stejně jako ve filmu Nájemní zabijáci. ()

oldy

JCVD zkouší to co Liam Neeson v 96Hodinách. Až na to,že to není jeho dítě. Začátek fajn,pak už slabota. ()

windows

Jako Jean Claude, který prodává klobásky vypadá fakt katastrofálně, napíchaný dědek a ten herecký výkon...hrůza! Celý biják se nese v katastrofálním hereckým duchu. Špatná hudba, fakt mizerné výkony herců...no stěží polovina filmu mě donutila toho dědka, který se snaží pořád držet v té "kdysi" špičce, vypnout. ()

biergof

JCVD je pro mnohé jako klasické, výprodejové mýdlo u umyvadla. Někdo občas, někdo rád, někdo vůbec..ale běda když dojde! Já rád mýdlo. ()

Shitonit

Fan Dam v roli: Profi tatrman mezi debilama. Nevím kolik výstřiků v tom původně mělo být, jediný výstřik co jsem zaznamenal, byl výstřik mých zhypnotizovaných neuronů na televizní obrazovku těsně před okamžikem, než jsem se rozzuřeně umlátil sekerou. ()

Sundance.cz

Tak špatné to nebylo. JCVD začal dělat i něco jiného než hmaty, chvaty a údery, v některých částech filmu dokonce vypadá dost seriózně a člověk by si u něj i ten steak koupil. 60 % (***) ()