Šest výstřelů

• USA 6 Bullets (více)
Trailer

Bývalý profesionálny vojak Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme) sa špecializuje na pátranie po nezvestných deťoch. Po poslednej a, žiaľ, nevydarenej akcii, ktorá stála životy niekoľkých nevinných obetí, svoju kariéru ukončí a pracuje ako obyčajný predavač. Do Moldavska prichádza bývalý športovec MMA Andrew Fayden (Joe Flanigan) aj s rodinou, aby sa pripravil na zápas, ktorý by ho vrátil späť do najvyššej ligy majstrov bojových umení. Keď jeho dcéru z hotela unesú obchodníci s bielym mäsom, priatelia mu odporúčajú, aby sa obrátil s prosbou o pomoc na Samsona, bývalého žoldniera s bohatými skúsenosťami. Samson najskôr odmietne, pretože ho ťažia výčitky z posledného neúspechu, ale napokon prípad vezme a rozbieha pátraciu akciu. (TV JOJ)

Trailer

sedm.1

Tak bohužel, ale Šest výstřelů se van Dammovi vážně nepovedlo. A hlavní příčinu tohoto nezdaru bych přitom viděl vlastně v podstatě dost nenápadném ohledu, který je ale zároveň pro tento typ filmů i docela hodně podstatný. A to v neskutečně dlouhé stopáži. 114 minut je totiž na tak jednoduchoučký, přímočarý, béčkový výplach vážně neskutečně dlouhých a tak se nemohlo samozřejmě stát nic jiného, než že se ve výsledku ze Šesti výstřelů stala jedna šíleně natahovaná nuda, tvořena zcela zbytečnými a nesmyslnými scénami, které zbavili film jakéhokoliv spádu, zajímavosti a zábavnosti. Když pak k tomu ještě přidám docela otráveně a nezúčastněně působícího Jean-Clauda, což mě zamrzelo snad ještě víc, není prakticky jediný důvod, proč tento film pochválit. Akce není také moc a ani není nijak zvlášť zvládnutá, či nasnímaná, zápletka by se pak ještě dala snést, ale její zpracování je těžce pod čarou, atmosféra se svezla s ultralevnou produkcí a bohužel to nezachránil ani syrově stylizovaný vizuál, který nejednou tomuto druhu filmů vytrhl trn z paty, ovšem zde prostě nezafungoval. Šest výstřelů mě zkrátka vůbec nebavilo a pro mě se jedná o jeden z nejslabších van Dammových filmů vůbec. ()

Kryton

JVCD v Moldavsku dělá sekanou z prasat a místních mafiánů. Tento další jeho béčkový film mě dost překvapil. Není totálně blbý ač má klasická klišé a vady podobných snímků. Jen si myslím, že je až moc dlouhý. 2 hodiny na film, který dost připomene Taken, je opravdu moc.Prvních 30 minut se moc táhne. Jakmile pak nastoupí JVCD jako starý ex-legionář, pak to má tu pravou omáčku. Pro fandy Stargate Atlantis je potěšující účast Shapperda (Joe Flanigan), který si střihne pár akčních scén. Nebylo by od věci, kdyby natočil pár akčních věcí. Postavu i charisma vlastní. Rumunské prostředí vydávané za Moldavsko funguje a kamera i střih nedržel někdo s třesem ruky. Za mě příjemné překvapení a nadprůměrný akční béčko s JVCD. Btw. Po delší době jsem neslyšel nadabovaného JVCD od Pomejeho. Hodnocení OST: béčkový průměr 5/10 ()

honajz

Člověk čeká nějakou tu rumunsko-bulharsko-albánskou pitomost á la poslední Seagalovky, bez myšlenky a nápadu, lacinou ve všech směrech, ale dostane chytrý scénář, postupné rozvíjení zápletky, pár zvratů, a do toho ještě hrdinu z SgA! Je to poněkud chladnější, bez emocí, což je možná účel, ale drželo mne to od začátku do konce, akce je tak akorát, je přehledná, a i když jde o módní téma, prostě se na to dobře kouká. I JCVD hraje úměrně a občas dokonce projeví emoci. Sugestivní hudba tomu dodává určitou mystičnost. Hezké to bylo. ()

Wacoslav1

Ale jo dalo se na to koukat v ramci JCVD posledni doby takovej prumernej film o neco malo lepsi nez Najemni zabijaci i kdyz ta delka je prehnana a Van Damme zase tradicne nijak zvlast neoslnuje ale hlavne nechapu proc musi furt do kazdyho svyho filmu cpat toho svyho protekcniho synka copak nepochopil ze z tohohle potratu nikdy herec nebude?! no zjevne asi ne kazdopadne Zan se nam sice slusne predvedl v Ex 2 ale na nejaky reci o navratu bych jeste pockal zvlaste kdyz jeho dalsi projekt UFO vypada dost pochybne a v Unisolu 4 byl jasne nejslabsim clankem no uvidime... ()

castor

Ale jo, když bude mít belgický pantáta štěstí na ne úplně triviální „zápletky“ a v rámci béčkového žánru alespoň průměrné režiséry, může nás svými evropskými výlety za levnou produkcí ještě nějaký ten pátek obšťastňovat. Musím přiznat, že zhruba první hodinku jsem si říkal, že tentokrát jde o látku, za kterou se Van Damme nemusí příliš červenat. Ba co víc, třeba úvodní mlátička v bordelu je docela slušná (stejně jako bitka mezi visícím masem) – a to myslím bez ironie a zcela upřímně. Pak se ale základní logika začíná rozpadat, postavy jednají, jako kdyby se přecpali Van Dammeovým prošlým kabanosem, dostáváme se do seagalovských kvalit a úvodní „nadšení“ je bohužel pryč. Přesto bývalý žoldák, nyní vodkou se uklidňující řezník potěší v úctyhodné stopáži mnohem víc, než Jean-Claudovi totální přešlapy z let 1999 až 2006.. ()

• Natáčanie prebiehalo od 29. augusta 2011 do 25. septembra 2011 v Budapešti a Bukurešti. (Laslo)
  • Andrew Fayden (Joe Flaningan) ve filmu jezdí s vozem Mercedes Benz S-klasse vyrobeném v letech 2005-2009. V závěrečné scéně nasedá taktéž do Mercedesu, ale modelu E- klasse vyrobeném v letech 1999-2002. (JARDAHONDA)