Šest výstřelů

(neoficiální název)

Šesť výstrelov

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 114 min

Bůh ti odpustí, ale já ne! Proč se bát a nedat tomuto snímku vysoké hodnocení??? JCVD v roli v jaké ho moc neznáme ukazuje že umí i výborně hrát. V roli alkoholem téměř zkrachovalého, bývalého žoldáka který vede řeznictví a k tomu si přivydělává pátraním po nezvěstných dětech v Moldávii kde teď žije . Ve filmu má celkem podstatnou roli i Van Dammův syn Kristopher, který i zde hraje syna JCVD a objevuje se ve všech Van Dammových filmech z poslední doby, i dcera Bianca Bree ale v podstatně menší roli. Pouštěl jsem si snímek s nevelkým očekáváním, vzhledem k novým kouskům Van Damma, ale neuvěřitelně mě překvapil. JCVD ukazuje že ještě rozhodně nepatří do starého železa, film má výborný děj a udržuje vás v neustálém napětí, prvních 45 minut vás ani nenechá vydechnout, k dokonalosti chybí jen malý krůček za mě 95% .A doufám že Po Assasination game a tomto filmu se JCVD nebude vracet k těm hovadinám co točil předtím,doufám že našel svou novou cestu. A spolupráce s Barbarshem by se měl držet. Jen tak dál já jako skalní fanda jsem nadšený a velice spokojený, v řadě dva filmy ke kterým se velice rád vrátím.(18.3.2013)

Ale jo proč nedat 4*. Van Damme stále ve skvělé formě. Příběh 1000x omletej, ale co už. Co se týče akce tak ta byla v první polovině více než dobrá. Druhá polovina klesá jak v kvalitě akčnosti tak i po logické stránce. Každopádně jsem se bavil a JCVD mě hodně překvapil proto nevidim důvod nedat tu 4*. P.S. VERBAL JE ODPAD CSFD.(4.9.2012)

• PauloZ

Nějak jsem si zvykl, že JCVD už netočí akční pecky, ale utápí se převážně v béčkových propadácích s občasnou vyjímkou. Je to ale škoda, protože herecky pořád umí a předvedl to hlavně v "autobiografii" JCVD a i tady nehraje vůbec špatně. Jenže je to prd platné, jak hrají herci, když se řešisérsky jedná o průměrné řemeslo, které obsahuje až příliš do očí bijícíh hloupostí. Hlavně celý finiš je levný a hodně béčkový (přes tupé chování rodičů, kteří jedou na sólovku vyrubat hnízdo mafiána až po smyčku na kameře). A těch věcí je tam podstatně víc, což strašně ubírá na celé vážnosti a důležitosti filmu. Na scénáři podobném 96 hodinám by se dalo určitě stavět, ale takhle ne. No a další věc je to prostředí východu, ty vybluté barvy, ty tomu taky na kvalitě nepřidají. 2,5*.(14.11.2012)

Jeden z lepších Van Dammových snímků posledních let. Bohužel se jedná o čistokrevnou béčkovou produkci a to mě mrzí nejvíc. Ne béčko jako takové. Ale prostě fakt a není to jen Van Dammův případ, že tahouni Americké filmové produkce let devadesátých, jsou nemilosrdně odsunuti na druhou kolej a točí takovéto sračky.(2.6.2013)

Odvážná stopáž pro vandammovku, kde 2 hodiny nevydrží v poklidu ani jeho skalní fanoušek sledovat záchranu dívky, která vypadá na pětatřicet, mafiány, kteří až příliš věří ostrahovým kamerám a dvojici rodičů, kterým se nedá věřit jejich mateřský cit ani odvaha... Po delší době obstojný Jean-Claude, který přesně pochopil typ filmové postavy, kterou by měl současně ztvárňovat - vysloužilý (bývalý) specialista (v jeho případě tedy legionář), který není úplně charakterně čistý, ale umí využít svých schopností pro dobrou věc. Trošku té psychologie (vyrovnání se z minulostí...ach to klišé) a proměna, návrat do akce, bez nechávání zla na živu. Režisér Barbar..ash, Barnabáš dokonce první půlhodinu nastoluje přívětivé podmínky pro to, abych nesundal ještě plakát s Van Dammem z garáže a mohl napsat, že tak nějak by mu to slušelo, kdyby se ubíral na konci kariéry a nebo začátku velkého návratu. Leč konec filmu se opět dostane do seagalovských kvalit pobaltsko-balkánských reálií a koloritu. Na tohle téma jsem tu už na ČSFD popsal desítky kilobytů, takže nezbývá než doufat, že akční film se již brzy přesune zas do jiné oblasti, kde bude ještě levněji a ještě ohavněji. A synek Kristopher je snad ještě větší neherec, než jeho táta před 20 lety. Chůzi a nohy do "O" mají však úplně stejný.(14.9.2012)

• - Van Dammův syn Kristopher Van Varenberg si se svým otcem zahrál do té doby již v 8 filmech. Až v tomto však ztvárnil přímo syna postavy Jean Clauda Van Damma. (mzss1)

• - Natáčanie prebiehalo od 29. augusta 2011 do 25. septembra 2011 v Budapešti a Bukurešti. (Laslo)

• - V okamžiku, kdy Becky (Charlotte Beaumont) uvnitř starého sovětského zařízení věznitelů uniká s mobilním telefonem do další místnosti, je posléze jedním z věznitelů opětovně lapena. A ačkoliv jsou těžké vrzající dveře zprvu uzavřeny, když je násilím vynášena v následujícím okamžiku ven, dveře jsou otevřeny dokořán. (Conspi)