Šest výstřelů

• USA 6 Bullets (více)
Trailer

Bývalý profesionálny vojak Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme) sa špecializuje na pátranie po nezvestných deťoch. Po poslednej a, žiaľ, nevydarenej akcii, ktorá stála životy niekoľkých nevinných obetí, svoju kariéru ukončí a pracuje ako obyčajný predavač. Do Moldavska prichádza bývalý športovec MMA Andrew Fayden (Joe Flanigan) aj s rodinou, aby sa pripravil na zápas, ktorý by ho vrátil späť do najvyššej ligy majstrov bojových umení. Keď jeho dcéru z hotela unesú obchodníci s bielym mäsom, priatelia mu odporúčajú, aby sa obrátil s prosbou o pomoc na Samsona, bývalého žoldniera s bohatými skúsenosťami. Samson najskôr odmietne, pretože ho ťažia výčitky z posledného neúspechu, ale napokon prípad vezme a rozbieha pátraciu akciu. (TV JOJ)

Trailer

sniper18

Je to dosť dobrý akčný krimi film so Jean-Claude Van Dammom. Má celkom dobrý príbeh o bývalom vojakovi, ktorý sa špecializuje na pátranie po nezvestných deťoch, ale po poslednej nie práve najvydarenejšej akcii, ktorá stála život niekoľko nevinných detí s tým skončí a pracuje ako obyčajný predavač v mäsiarstve. Ale keď po príchode zápasníka MMA aj s rodinou do Moldavska, kde má mať zápas je jeho dcéra unesená obchodníkmi s bielym mäsom, rozhodne sa znovu vrátiť do akcie a pomôcť mu dcéru nájsť. Spracovanie je celkom vydarené, nie je to tak čistokrvný akčný film, ako väčšina Van Dammovej tvorby, samozrejme ani tu sa v prípade scenára nejedná o nič výnimočné alebo originálne, ale len predsa je o trochu na vyššej úrovni, než je bežné v tomto type filmov, nie je až tak priamočiary a dokonca ani predvídateľný, keďže po únoscoch treba pátrať, takže nie je len výplňou medzi akčnými scénami. Film má kvôli väčšej dĺžke o niečo pomalšie tempo, ale nemám s tým väčší problém, ešte prvá tretina ma až tak moc nezaujala, s výnimkou pár scén to celé pôsobí dosť nezaujímavo, zápasník aj s rodinou ma v tejto fázi vôbec nebavili, nudné dialógy a slabé prostredie, ale potom sa to vylepší, síce to stále celé pôsobí dosť lacným dojmom, ale dej už začne byť zaujímavejší, aj postavy si ma viac získali a toto sa mi už páčilo, ale celý film má vzostupnú úroveň, až do konca ma to bavilo stále viac. Akcie mohlo byť aj viac, ale je celkom slušná. Súbojov je veľmi málo, Van Damme tu má prakticky len dva dlhšie, úvodný poteší slušnou choreografiou boja s nožom, ten druhý v tme ma už vôbec nezaujal hlavne svojim pojatím a okrem toho poteší ešte pár maličkostí, síce nie sú úplne ideálne natočené, skôr by som ocenil klasický štýl, tu je zase zámerne viac strihov, ale aj tak sú stále dobre prehľadné, hlavne ma mrzí, že s Van Dammovým štýlom to už nemá prakticky nič spoločné, samozrejme neočakávam od neho len čisté karate, ale toto je už presne choreografia pre súčasných komerčných hercov. No napriek tomu ma potešilo hlavne viacero menších chvatov, napríklad uspávací na doktora, alebo aj pár v mäsiarni, kde som si len predsa spomenul na starých dobrých akčných hrdinov. Prestrelky nie sú moc výrazné, ale aj tak aspoň občas Van Damme narazí na menšiu skupinu protivníkov, ktorých bez problémov postrieľa, pričom mŕtvych tu nie je málo, čo poteší a čo sa týka zvyšných akčne ladených scén, tak tie ma už moc nezaujali, hlavne výbuchy sú až príliš umelé. Takže nie je tu žiadna konkrétna akčná scéna, ktorá by sa dala označiť za Van Dammov nadpriemer a s radosťou by som si ju pozrel znovu, ale stále ma to zaujalo dostatočne natoľko, aby som sa tešil na to, keď Van Damme zase niekoho zneškodní, či už ručne, nožom alebo aj strelnou zbraňou. A najviac ma bavila záverečná dvadsaťminútovka, ktorá je hlavne obsahovo dobre podaná a aj pomerne napínavá. Herecké obsadenie je iba priemerné, samozrejme najväčšiu pochvalu si zaslúži Jean-Claude Van Damme v hlavnej úlohe, ktorý je stále v dobrej forme a bavil ma aj herecky, nesklame ani Joe Flanigan a jeho žena, ale inak tu už nie je o koho stáť a ani záporáci moc nezaujmú. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak je rozhodne hlavným záporom filmu, Ernie Barbarash mi moc nesedí a opäť použil ten nezaujímavý filter, ktorý vizuál ešte viac degraduje a samozrejme nízky rozpočet je vidieť na každom zábere, hlavne tými polorozpadnutými budovami, ale na to som si už zvykol a hlavne v priebehu filmu, kedy ma to po tej spomínanej tretine filmu začalo viac baviť. Kvalitou je to prakticky totožná úroveň, ako predchádzajúca spolupráca Van Damma s Barbarashom, teda Assassination games, či už po stránke scenára, ktorý bol tiež na vyššej úrovni, akcie, alebo aj vizuálu, ale 6 bullets mi sadol o trochu viac kvôli zápletke, ktorú mám radšej. 74% () (méně) (více)

Martin741

Kedysi bol WCJD za akcnu mlatacku a na prelome 80/90. rokov dokonca aj za akcneho borca. Bohuzial, najlepsie casy ma tato belgicka mlatacka uz davno za sebou. Otazkou logicky ostava, cim ohurit divaka? S cim sa teda prihrnul v tomto filme? Byvaly vojak patra po nezvestnych detoch, povesi remeslo na klinec, ale rozhodne sa pomoct komusi, komu uniesli dieta. Scenaristicky je tento film klasicky Van Dammovsky vyplach, ale kvalita scenarov vo filmoch JCVD bola vzdy pofiderna. Dejova linia zufalo slaba, herecke vykony ziadne a atmosfera sa nekonala. Van Damme ale parkrat vystrelil a kohosi aj porazil v osobnych subojoch, takze odpad nedam. Pochopitelne, WCJD si apriori odmieta (aj po tejto ubohosti) uznat, ze patri do dochodku, na to som si uz zvykol. 30 % ()

zdenny

Film na motivy "96 hodin". Kdyby se do toho nemotala politika, byl by můj zážitek silnější. S hodnocením jsem balancoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Vyhrálo vyšší hodnocení a to především ze dvou důvodů: 1) Jean-Claude i po tolika letech dokáže natočit i kvalitní akční film. 2) Vždy mě potěší, když je rozprášena banda zmrdů obchodující s bílým masem - alespon ve filmu. Samozřejmě byl film (hlavně v závěrečné fázi) poněkud přehnaný a někdy ne úplně logický. Přesto mě mile překvapil. PS: Když jsem sledoval jak Jean-Claude lahodně chlastá z celé lahve, měl jsem sto chutí zajet si pro láhev do obchodu. ()

Ellmariachi

Když Sly rozjel první Postradatelný, nastartoval tím několik obnovení kariér již skomírajících hrdinů mého dětství. Po druhých Postradatelných se dalo očekávat, že i JVCD využije pozornosti. Jedním ze zajímavých snímků je i 6 výstřelů. Mám na tvůrce dva dotazy: 1. proč z totálně našláplého hlavního hrdiny udělali rádoby násosku co vidí duchy a v zavěru filmu se sotva zmůže na střelbu. Vždyť po prvních minutách se musel každý fanda JVCD doslova vznášet v oblacích. Levá, pravá, výkop, nůž v krku, v ruce a kdo ví kde ještě. To vše ale přešlo do spíše kecací a občas střílecí fáze. Velká škoda. 2.Joe Flanigan mohl být rovnocenným partnerem. Po bitce v baru šla ale jeho úloha kam si. Chvílema mi dokonce přišel jako mentálně zaostalej. Promiňte mi to, ale jinak to napsat nešlo. 58 procent, protože jsem se celý film nenudil, jenže ani až na asi první půlhodinu nebavil. ()

Adaamos21

Druhý film s Žánem od režiséra Barbarashe a opět dobře. Velice mě překvapila jak úroveń režie, scénáře i kamery, tak i dobré herecké obsazení a přestože má snímek téměř dvě hodiny, nenudil jsem se ani minutu. Akce je taky výborná. Co dodat, máte-li rádi "svaly z Bruselu" neváhejte a točte...(na 5 hvězd a Oskara to sice není, ale já je Žánovi tentokrát rád dám) ()

• Andrew Fayden (Joe Flaningan) ve filmu jezdí s vozem Mercedes Benz S-klasse vyrobeném v letech 2005-2009. V závěrečné scéně nasedá taktéž do Mercedesu, ale modelu E- klasse vyrobeném v letech 1999-2002. (JARDAHONDA)