Šest výstřelů

Šesť výstrelov

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 114 min

• verbal

Kvalitka! WCJD a partička rumunských cigošů a socek z pracáku zase někomu perou prachy za drogy. Jinak to prostě není možné! Tyhle balkánské blockbustery, plné vytříbených, charakterních herců, dechberoucích soubojů, skvělých pyrotechnických efektů, doplněné o vynikající režií, fantastický scénář a famózní soundtrack, který vám zní v uších ještě dlouho po skončení jako pískající monoskop, by se rozhodně měly točit ve 3D. Na druhé straně je velmi hezké, že se tu najde docela dost postižených dětí, které to plně docení!(4.9.2012)

Začínám mít dojem, že Van Damme začíná na starý kolena dělat poměrně solidní filmy. Když to srovnám třeba s takovým Lundgrenem nebo Norrisem, tak je to comeback více než solidní. Van Damme se myslím shlédl v trendech moderních akčňáků a uvědomil si, že atraktivní akční scénu lze udělat díky nápaditý choreografii a nemusí tedy neustále vykopávat nožkama jak kobyla. Úvodní scéna tak kupříkladu patří k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době viděl. Zbytek filmu stál za to hlavně díky Van Dammovu herectví, které se v něm kupodivu odkudsi vynořilo v nečekaný kvalitě a jeho zběsilosti a katarze stojí za to. Druhá půlka filmu svou laciností už dost svědčí o tom, že se to natáčelo někde ve Východním bloku (soudě dle hnusnosti exteriérů Slovensko či Rumunsko). O nízkým rozpočtu svědčí i nedotažená logika některých scén (např. když Rusové spolu mluví anglicky nebo skutečnost, že otec unesený holky je zápasník MMA, aby se mohl ve filmu taky efektivně porvat aj.), ale v zásadě spokojenost.(3.9.2012)

Musim uznat,že Van Damme teď netočí vůbec špatný filmy.I když začátek zase koketoval s těma hnusnejma filtrama,nakonec celej film byl kamerově o poznání lepší,než film předešlej.Akce dost,zdá se ,že Van Damme začíná na starý kolena i o dost líp hrát,jenom mě trochu mrzí těch posledních dvacet minut,tady asi film přišel u mě o jednu hvězdu.Pramálo vygradovaný,žádný jeden proti jednomu,navíc konec obstarala ta buchta,která vypadala,že ani do pěti počítat neumí.Takhle bych si teda konec nepředstavoval.Škoda,ale na to ,že to je zase z Balkánu,je to i tak dobrý.60%.(9.2.2013)

Barbarash je každým novým filmem blíž k dokonalosti, tím neříkám, že 6 Bullets je kdoví jaký skvost, ale předchozímu filmu jsem dal 4 a tohle je tak 2x lepší. Příběhově a zpracováním to naprosto vybočuje z béčkových vod a tomu, co Van Damme v poslední době natáčel. Jedná se o napínavý krimi/thriler, který podává skutečný obraz o aktuálním dění, co se týče obchodu s dětmi. Mít to tak o 20 mega vyšší rozpočet, mohlo se jednat opradu o špičkový film, ale filmy z východní Evropy nesvědčí nikomu. 5* spíš s recese, jinak bych musel přehodnotit všechny jeho filmy.(12.9.2012)

• Eldrick

Další nudnej direct to dvd film natočený v Rumunsku. Unavený JCVD má celej film utrápenej výraz a radši chlastá vodku. Má totiž trauma z poslední nevydařený záchranářský akce, kde pochcípalo pár děcek a jejich zombie xichty ho teď pronásledujou. Vrátí se tak k práci řezníka! Nechybí tam jeho otravnej syn Kristopher, ani jeho nádherná dcera Bianca. Film byl nějakej ten pátek u ledu,protože je to upřímně béčková sračka jako ze žurnálu. Jean-Claude tady nevypadá vůbec zle, evidentě se udržoval během natáčení ve formě. Zombie prostřihy byly sice snaživý, ale jinak úplně neškodný. Slušela by tomu krátkometrážní stopáš, jelikož dějově je to nekonečný k uzoufání. Zaujaly mě jen Bianca a bordelový sekvence. Jen škoda, že Bianca nehrála taky nějakou bordelovou kurvu.(1.9.2012)

• - Van Dammův syn Kristopher Van Varenberg si se svým otcem zahrál do té doby již v 8 filmech. Až v tomto však ztvárnil přímo syna postavy Jean Clauda Van Damma. (mzss1)

• - Keď v závere filmu Samson (Jean-Claude Van Damme) a Selwyn (Kristopher Van Varenberg) odchádzajú zo stanice, tak v zábere spredu má Samson ruky vo vreckách, následne v zábere zozadu ich má von z vreciek a opäť záber spredu, kedy ich má vo vreckách. (marciano)

• - Andrew Fayden (Joe Flaningan) ve filmu jezdí s vozem Mercedes Benz S-klasse vyrobeném v letech 2005-2009. V závěrečné scéně nasedá taktéž do Mercedesu, ale modelu E- klasse vyrobeném v letech 1999-2002. (JARDAHONDA)