Šest výstřelů

(neoficiální název)

Šesť výstrelov

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2012, 114 min

Jean Claude Van Damme (můj oblíbenec) na vzestupu!!! Poslední tři filmy - počínaje JCVD, přes Assassination games a po 6 Bullets - jsou poměrně kvalitními filmy. Opět se neubráním srovnat tyto filmy například s debilním Terorem ve vlaku, což byla hrůza. 6 bullets mi silně evokuje 96 hodin a lehce i Muže v ohni (nebudu psát proč, nechci spoilerovat, ale myslím, že to v tom jde lehce poznat). Takže příběh je ohraný a několikrát viděný, ale co mají tvůrci stále vymýšlet za originality? Začátek filmu je solidní akčňárna, potom jde o dobrý thriller a konec mi silně připomínal jednu epizodu z 24 hodin ze 4. řady. Jean Claude Van Damme zde vypadá velmi ve formě a navíc je to prostě sympaťák! Akční scény nejsou vůbec špatné, ale mohlo by jich být více. Ernie Barbarash by však svoji režii mohl trošku zplešit. Jsem zvědavý, co přinesou Expendables 2 pro budoucí kariéru Van Damma, protože stále je vidět, že na to má! Tento film si zaslouží 4*. Teď už jen doufat, že Van Damme si nepodělá reputaci v pořadí čtvrtým Univerzálním vojákem, od kterého já čekám průser! 6 bulllets je koukatelný lehký nadprůměr!(4.9.2012)

Člověk čeká nějakou tu rumunsko-bulharsko-albánskou pitomost á la poslední Seagalovky, bez myšlenky a nápadu, lacinou ve všech směrech, ale dostane chytrý scénář, postupné rozvíjení zápletky, pár zvratů, a do toho ještě hrdinu z SgA! Je to poněkud chladnější, bez emocí, což je možná účel, ale drželo mne to od začátku do konce, akce je tak akorát, je přehledná, a i když jde o módní téma, prostě se na to dobře kouká. I JCVD hraje úměrně a občas dokonce projeví emoci. Sugestivní hudba tomu dodává určitou mystičnost. Hezké to bylo.(19.9.2012)

Musim uznat,že Van Damme teď netočí vůbec špatný filmy.I když začátek zase koketoval s těma hnusnejma filtrama,nakonec celej film byl kamerově o poznání lepší,než film předešlej.Akce dost,zdá se ,že Van Damme začíná na starý kolena i o dost líp hrát,jenom mě trochu mrzí těch posledních dvacet minut,tady asi film přišel u mě o jednu hvězdu.Pramálo vygradovaný,žádný jeden proti jednomu,navíc konec obstarala ta buchta,která vypadala,že ani do pěti počítat neumí.Takhle bych si teda konec nepředstavoval.Škoda,ale na to ,že to je zase z Balkánu,je to i tak dobrý.60%.(9.2.2013)

• verbal

Kvalitka! WCJD a partička rumunských cigošů a socek z pracáku zase někomu perou prachy za drogy. Jinak to prostě není možné! Tyhle balkánské blockbustery, plné vytříbených, charakterních herců, dechberoucích soubojů, skvělých pyrotechnických efektů, doplněné o vynikající režií, fantastický scénář a famózní soundtrack, který vám zní v uších ještě dlouho po skončení jako pískající monoskop, by se rozhodně měly točit ve 3D. Na druhé straně je velmi hezké, že se tu najde docela dost postižených dětí, které to plně docení!(4.9.2012)

To je těžký, když béčkovej, nebo spíš céčkovej, režisér natočí film o něčem,co tu už bylo a k tomu to nenatočí zrovna nejlíp. Hned mě napadlo skvělých 96 hodin, ale co se dá dělat. Teď se všechno točí v Rumunsku, to je pak taky dost znát. Ale na druhou stranu, poslední van Dammovi filmy jsou o poznání lepší, než co točil před lety.(30.8.2012)

• - Natáčanie prebiehalo od 29. augusta 2011 do 25. septembra 2011 v Budapešti a Bukurešti. (Laslo)

• - Keď v závere filmu Samson (Jean-Claude Van Damme) a Selwyn (Kristopher Van Varenberg) odchádzajú zo stanice, tak v zábere spredu má Samson ruky vo vreckách, následne v zábere zozadu ich má von z vreciek a opäť záber spredu, kedy ich má vo vreckách. (marciano)

• - Po filmoch Pomstím tvoju smrť (2008), The Eagle Path (2010), Elitní zabijaci (2011) a U.F.O. (2012) sa jedná už o piatu spoluprácu Jeana-Clauda Van Damma a jeho dcéry Bianci Bree. Zároveň sa po druhom a treťom vyššie spomenutom filme jedná o tretiu snímku, kde si spoločne zahrali súrodenci Kristopher Van Varenberg a Bianca Bree. (marciano)