Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

Frankooo

Bond a kalhoty do zvonu? Cha cháááá. Zrychlený scény působí až groteskně a je tady spousta rádobyhumoru, kterej není směšnej ani náhodou. A dlouho jsem neviděl nic trapnějšího než je scéna s gondolou... ()

shantim

Moonraker je sice z těch horších bondovek, ale zábavný je stále ještě dost. Nejhorší je snad scéna z vesmírné lejzrové střílečky, která podle mě do tohoto filmu vůbec nepatří. Proto dávám jen 71% hvězdiček. ()

Sany33

Moonraker je práve ten film s Jamesom Bondom v ktorom keby nehral Roger Moore, inak senilný a infantilný dedko z môjho pohľadu, išlo by o jednu z mála kvalitných Bondoviek z tohoto obdobia. Vec čo sa mi asi najviac pozdávala práve na tomto diely bola dynamika, ktorá z predchádzajúcimi filmami nemá konkurenciu. V každej scéne sa niečo deje a Bond s toho ako inak vždy dáko vyviazne. Vec čo sa mi nepáčila asi v každom filme o Bondovi je tu maximálne pritiahnutá za vlasy a to jeho sexuálny apetít, kedže v tomto diely si to rozdá hneď so 4 ženami. Ale inak nemám čo vytknúť. Akcie bolo dostatok a konečne nevyzerala ako v bábkovom divadle ale bola celkom uveriteľná a to hodnotím veľmi kladne. Celkový nápad s mestom vo vesmíre a apokalypsou je veľmi podarený a oceňujem ho v mojom hodnotení a teda za mňa 71%. ()

brando

Ambiciózní bondovka, ovšem do kolen ji sráží nesmyslný scénář. Film má super pasáže a momenty (už jen samotný nápad s vesmírem je chvályhodný), ovšem zbytek je trestuhodně nedotažený. Našlo by se i celkem dost záběrů, které vyvolávaly smích, ačkoli to jejich prvotní záměr rozhodně nebyl. Connery je lepší Bond, ale i Moorea mám rád, ovšem především jeho ranější bondovky. Škoda, potenciál tu byl. ()

lykan9

Je to asi největší magořina mezi bondovkami, ale funguje to. Je to napínavé, zábavné a má to vše, co by měla správná bondovka mít. ()

fabecc1222

Tady se tvůrci kompletně urvali ze řetězu, a troufám si říct, že v přepálenosti a šílenosti tuhle Bondovku zatím žádný jiný díl netrumfnul. K tomu je tu zároveň i takový zvláštní komický podtón, hlavně u scén se Zubem, který je tentokráte v akčních scénách spíš za takového toho klasického otloukánka, který všechno podělá. A taky tu má svou romantickou linku, která je taktéž jedním z největších bizárů Bondovek, ačkoliv je třeba říct, že její pointa je asi to nejlepší na celém filmu. Hlavně taky převišuje (hahaha) hlavního záporáka filmu, který je asi největší slabinou celého děje. Technické zpracování je takřka bezchybné, a na tu dobu nebývale velkolepé a do detailů vychytané. ()

J-o-k-e-r

Moonraker mi přišel jako jeden z těch slabších filmů s Jamesem Bondem. Děj nic moc, a vesmírné dobrodružství mě nijak neoslnilo, i když souboj astronautů nechal vzpomenout na Hvězdné války. O krásné ženy tu není nouze a R. Moore mi jako 007 opravdu sedí, ovšem největším plusem filmu zůstává neodbytný nájemný vrah Jaws v podání R. Kiela. ()

R1CH1E

Mám rád Bondovky, miluju Rogera Moorea, ale tohle šlo úplně mimo mě. Děj tak naivní a absolutně neuvěřitelný, přišlo mi to místy spíš jako parodie bondovek a ne jedna z nich.. Ale Bondgirl pěkná a Čelisti potěšily, to se musí nechat. ()

Autogram

Toto vidím ako šliapnutie vedľa a dosť nepodarenú paródiu samého seba. Okrem úvodnej padákovej akcie, ktorá je obstojná, sa všetko neskutočne vlečie, Bond sa prechádza sem a tam, akcie sú len akože, a centrifúga je vrchol trápnosti. Záverečné Hviezdne vojny so štipkou atmosféry Vesmírnej odysey možno ulahodili generácii, keď to boli kasové trháky, ale dnes to vyznie v bondovke nevhodne aj so snahou o efekty alebo vesmírny humor. –––– Tak se podíváme na ty koule. –––– Co to dělá ten Bond? – Pokouší se o průnikový manévr. ()

vyfuk

Tak už dost! Tohle už dál nemůžu tolerovat. Bondovky s Moorem byly pro mne jedno velké tabu a nyní už to ale fakt nemůžu skousnout. Tenhle film se stal pro mne totálním výkřikem nicoty a zoufalství, ať už kvůli naprosto zdlouhavém a až nesmyslném příběhu, a nebo kvůli "vykrádání" starých bondovek. Pointa je v podstatě úplně stejná jako u předchozí bondovky, jenom s tím, že místo vyhubení lidstva a žitím v moři, vyhubíme lidstvo a budeme žít ve vesmíru. Prostě, vykrádačka. Jediné co bylo dobrý, byla ta závěrečná bitva ve vesmíru, ale i ta lehce připomínala Thunderball. Prostě zase furt to samý dokola. A že by tahle bondovka měla konkurovat Star Wars filmům? To spíš Rodinná pouta by více konkurovala Moonrakeru! ()

m.a.t.o.

11. Bondovka a 11. krát o tom istom. Nie žeby som sa sťažoval, len konštatujem. Tentokrát sa už nedočkáme iba toho, že sa snímka neberie vážne, ale badať tu už isté pokusy o sebaparodovanie. Pri laserovej strieľačke vo vesmíre som čakal iba nato, kedy sa objaví starý Trejo so svetelnou mačetou. Poslabšia bodndovka. 45 % ()

Pit

Toto sú tie Bondovky na ktoré sa všetci tak radi pozeráme a snívame o tom ako by sme chceli byť v ich koži už len kvôli autám a ženám !!! ()

spikey1

Britové chtěli také svoje Hvězdné Války a tak vyslali svého nejlepšího agenta do vesmíru. často parodovaná a citovaná bondovka je prostě úžasný počin sedmdesátých let. ()

Pecival

Ten konec s laserem je sice trochu divočina, ale protože mám rád sci-fi docela se mi to líbí. Aspoň je trochu změna. Použitelná zápletka, hodně hezkých lokací (například krásné Brazilské přístavní město (jméno už jsem zapoměl) a bitka na lanovce) a Moore, který nedostatek šmrncu nahrazuje pohodovým nadhledem, který k takto laděným (a defacto naprosto nesmyslným) filmům jednoznačně patří. Bond girl průměr. ()

Liqid

Tohle se moc nepovedlo, nemám rád vesmírné kreace, aspoň je tam konec Čelisti, který mi byl hrozně nesympatický. ()

Bernhardiner

Mám potíže s hodnocením tohohle dílu, protože nevím, jestli ho hodnotit srdcem nebo rozumem. Pokud bychom přešli na rozumovou stránku věci, tak mi za prvé vadí dost vykonstruovaná zápletka. Proč by si Drax kradl vlastní raketoplán, když může v klidu zničit celý svět bez toho, aby se mu 007 pletl do cesty? Za druhé, vím, že v té době byly populární Hvězdné války, ale to střílení laserem vypadá vážně uhozeně. A za třetí, zdá se mi, že tvůrci schválně nechali Čelisti zamilovat se, aby to mohlo nějak dobře dopadnout. Ale na druhou stranu je tu Bond, James Bond! Roger Moore zde nevypadá nijak špatně a vtipnými hláškami se to jenom hemží. Sice se zde opakovala honička na motorových člunech, která byla k vidění již v Žít a nechat zemřít a Muž se zlatou zbraní, ale na kvalitě akce to nijak neubírá. A co posouvá tuhle bondovku o třídu výš je hudba - zvlášť píseň při závěrečných titulkách je jedna z nejlepších, co kdy byly k těmhle filmům natočeny. Takže srdeční hodnocení nakonec převažuje :-) 70% ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale