Reklama

Reklama

Jersey Boys

  • USA Jersey Boys (více)
Trailer
Hudební / Životopisný / Drama
USA, 2014, 134 min

Obsahy(1)

Píše se rok 1951 a většina mladíků z rodin italských přistěhovalců v městečku Belleville v americkém státě New Jersey má jen málo možností, jak naložit se svým životem. Buď nastoupí do armády, nebo se přidají k místní mafii, anebo se proslaví. Šestnáctiletý Frankie se zdokonaluje ve zpěvu. Jeho přátelé Tommy a Nick se zase snaží prorazit v hudební branži. Když ale parťáci z kapely skončí ve vězení, Tommy není schopný sám pokračovat ve vystupování v místních klubech, a tak přijme do kapely Frankieho. S příchodem nového textaře, skladatele a zpěváka Boba Gaudia se Frankiemu i jeho přátelům otevírají nové obzory. Rodí se Frankie Valli and Four Seasons... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (99)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Kluci z Jersey mě příliš nebavili při svém pouličním gangsterství, ale před mikrofony to bylo o hodně lepší. To však nic nemění na tom, že hlas Johna Lloyda Younga byl ještě mnohem ukňučenější než originál Frankieho Valliho a tu krásu, kterou v jeho hrdle všichni slyšeli, tak nedokážu zcela ocenit. Nicméně dokonale synchronizované choreografie byly oproti původním The Four Seasons o několik tříd výš a dost jsem si je užil. Jsem si zkrátka naprosto jist tím, že tento snímek již nikdy neuvidím, ale to neznamená, že bych občas na YouTube nenavštívil některé z povedených hudebních čísel, jako třeba https://www.youtube.com/watch?v=5fR2mG_1Lps. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Je škoda, že tahle Eastwoodova adaptace Broadway muzikálu nedopadla trochu vzrušivější formou, mohlo to být dokonalý retro. Takhle je to jen mírně přetažená story slavný oldies kapely Four Seasons od počátků v taliánský čtvrti v New Jersey (nedaleko BRONX TALE) - spíš pro americký nadšence a pamětníky, než nějaký širší zbytek. Herecky je zajímavý, že část obsazení převzal Clint přímo ze hry, mimo písničky ale vyniká prakticky jen Piazza (jako Tommy) a samozřejmě v cool vedlejšce Walken. A je sranda, že mě sem nakonec poslal až DEER HUNTER a v něm hrající "Can't Take My Eyes Off You". ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $40miliónovTržby USA $47,047,013Tržby Celosvetovo $67,347,013Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,689,364 //počet predaných kusov 61,663Tržby za predaj DVD v USA $4,879,963 //počet predaných kusov 146,945║ svojsky podané s občasnými príhovormi hlavných aktérov k divákovi, hlasovo dosť upišťaný štýl, priemer /60%/ ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Clint musí mít u Warner Bros opravdu vemi dobrý vztahy, když mu v dnešní době zafinancují, příběh o hudebnících v takovéhle stopáži. Nutno říct, že ta stopáž má svůj význam, protože první půlka mě trošku nudila, působila na mě odosobnělé, krapet zmatečně a laciné v tom smyslu, že i v exteriérových záběrech jsou často jen čtyři hlavní hrdinové a nikdo další. Jenže postupně jsem začal cítit, jak se pomalu, ale jistě příběh ve mě zabydluje a osud i kariréra těch kluků mě přestával být lhostejný. Herce až na Christophera jsem viděl ve větších rolí poprvé a musím je za jejich výkony zachválit. Pokud jde o režiii, tak vyčítky jsem ze sebe už dostal, ale Clinta musím i pochválit za práci s divákem, protože na konci jsem měl pocit, že jsem byl na chvíli součástí mikrosvěta tý klučíčí skupiny a navodit u mě tenhle pocit není rozhodně nic lehkýho, často jsem ho míval u filmů pod kterejma jsou podepsaný Martin Scorsese, Sergio Leone či Robert DeNiro ( Příbeh z Bronxu ) a to je po čertech dobrá společnost. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Film, ve kterém se střetlo dost zajímavých věcí. Clint Eastwood asi natočil něco hodně osobitýho, co ho v minulosti dost ovlivnilo, protože jinak si tenhle malý film o, pro nás, malé kapele, nedovedu ani vysvětlit. Hezké ale bylo, že na takový film našel dost neokoukané tváře. Stejně tak se mi i líbilo to, jak dobře ztvárnil ten přelom vysmátých amerických padesátých a šedesátých let ze kterých vznikl ten nám dobře známý americký úsměv. Ne všechno zlato se ale třpytí a tak i za tímhle pozlátkem je kopec špíny, které tu Clint částečně načal. Náznaky na staré filmy jsou hezké a Christopher Walken s tou svojí vizáží do toho všeho pěkně zapadl. Pro nás, Čechy, tenhle film ale moc význam mít nebude. Teda podle mě. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (6)

  • Jedná se již o třicátý třetí režijní počin Clinta Eastwooda, což z něho činí jednoho z nejvytrvalejších tvůrců hollywoodské historie. (ClintEastwood)
  • Všichni herci nazpívali své party živě, někteří si zopakovali role z broadwayského muzikálu. The Four Seasons v dobách své největší slávy vydali hity "Sherry", "Big Girls Don't Cry" či "Rag Doll", ve světě prodali přes sto milionů desek a roku 1990 vstoupili do rokenrolové Síně slávy. (katu147)
  • Film se natáčel v Kearny v New Jersey. (rafix)

Související novinky

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál…

PF 2014

PF 2014

31.12.2013

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a…

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

Ujme se Eastwood Spielbergova ostřelovače?

21.08.2013

Zhruba před měsícem Steven Spielberg odstoupil od projektu American Sniper a spolu s ním i studio DreamWorks. Válečné drama o nejlepším střelci v historii Navy SEAL přešlo plně do péče Warner Bros.,…

Reklama

Reklama