Jersey Boys

Jersey Boys

Jersey Boys: Cesta k sláve

Hudební / Životopisný / Drama

USA, 2014, 134 min

Kluci z Jersey mě příliš nebavili při svém pouličním gangsterství, ale před mikrofony to bylo o hodně lepší. To však nic nemění na tom, že hlas Johna Lloyda Younga byl ještě mnohem ukňučenější než originál Frankieho Valliho a tu krásu, kterou v jeho hrdle všichni slyšeli, tak nedokážu zcela ocenit. Nicméně dokonale synchronizované choreografie byly oproti původním The Four Seasons o několik tříd výš a dost jsem si je užil. Jsem si zkrátka naprosto jist tím, že tento snímek již nikdy neuvidím, ale to neznamená, že bych občas na YouTube nenavštívil některé z povedených hudebních čísel, jako třeba https://www.youtube.com/watch?v=5fR2mG_1Lps.(10.3.2015)

Až budem veľký, prípadne zreinkarnovaný v jedinca obdareného talentom, stanem sa hudobníkom. Ten môže totiž spievať ako žena, vyzerať ako priteplená verzia Josha Radnora, sústrediaca celý svoj objem testosterónu do dobových bokombrád, a stále nestratiť pozornosť žien. Alebo to mohlo byť tou dobou. Až budem teda veľký, nech je zo mňa stroj času. Asi by som sa neudržal a prezradil tomu drsnému Eastwoodovi s ponchom, ako raz bude s kamerou jamovať pred pár mladými uchami a točiť tak film pre pamätníkov, akým je on sám.(24.11.2014)

Výborná biografie výborné hudební skupiny, kterou Clint Eastwood natočil jako... Gangsterku? Ano, přesně tak. Skvělé herecké výkony, typicky precizní režie "nezúčastněného pozorovatele" s několika senzačními nápady (jízda kolem oken hudebního vydavatelství), věrohodná retro atmosféra s lehce vyšisovanými barvami, no a potom hudba, hudba a hudba. Při scéně v závěrečných titulcích jsem až litoval, že celý film nebyl muzikál, protože ta pohodová roztančená pětiminutovka byla přirozenější a působivější než dejme tomu celý La La Land.(2.9.2018)

Čo asi sa mi mohlo hnať hlavou, keď som zistil, že Clint Eastwood ide točiť film o jednej z najznámejších hudobných skupín 50.rokov. Film však nieje pútavý, má hluché miesta a niekedy aj nudí. Prospel mu herec Christopher Walken - neodmysliteľný herec tejto dobovej kategórie a tiež skvelé songy. Zaznejú skvelé skladby, ktoré zrejme pozná každý zo starých filmov. Bohužiaľ to najlepšie čo sa mi na filme najviac páčilo bola posledná - ala muzikálna scéna, na konci filmu pri spievaní pesničky Sherry. Tú pieseň odporúčam vypočuť v originále. Čakal som viac a síce netvrdím, že sa tomuto filmu máte vyhnúť, ale ak túžite po hudobno-životopisnom filme z 50.rokov, siahnite radšej po vynikajúcom Rayovi.(12.11.2014)

84letý Clint stále ještě nemá dost. Čert ví, proč natočil zrovna tenhle životopisný snímek o partě kluků z New Jersey. Největším kladem jsou písničky, které si člověk samozřejmě zamiluje, ale dále je to už trošku slabší. Pro mě trošku zbytečný film, který nijak zásadně Clintovu tvorbu nevylepšuje, ale vlastně ani moc nezhoršuje. 55%(2.12.2014)

• - Film se natáčel v Kearny v New Jersey. (rafix)

• - V jedné scéně se v puštěné televizi objeví i Clint Eastwood. Jedná se o záběry z westernového seriálu Rawhide (od r. 1959). (ClintEastwood)

• - Jedná se již o třicátý třetí režijní počin Clinta Eastwooda, což z něho činí jednoho z nejvytrvalejších tvůrců hollywoodské historie. (ClintEastwood)