Snímek se odehrává ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi. Pojednává o Saulu Auslanderovi, maďarském Židovi a příslušníkovi tzv. Sonderkommanda, jehož členové byli od ostatních osvětimských vězňů zpravidla izolováni a měli na starosti ty nejstrašnější práce. Saul chce uprostřed mašinérie průmyslového vyvražďování důstojně pohřbít svého nevlastního syna. Film přitom připomíná až „umělecký horor" a poprvé v dějinách kinematografie ukazuje Osvětim jako chaotickou a přitom bezchybnou továrnu na smrt, jejíž chod musí udržovat sami vězni. (Film Europe)

ratpile

Zasloužím si artové zbičování alternativním větvičkou z bio kapradí. Na to se prostě nedalo dívat. Ať už byl záměr jakkoliv v pricipu funkční, po celou dobu jsem si myslel že mi z kamery praskne hlava nebo se brzy pozvracím. Celovečerní film snímaný po celou stopáž patnáct centimetrů od hlavy hlavního hrdiny je na můj optický aparát asi příliš. Takhle nějak by vypadal Schindlerův seznam, kdyby Kaminski umístil iPhone na selfie stick. ()

zubrik66

Realisticky zobraziť hrôzy nacistických táborov sa dá oveľa lepšie ako pozeraním sa do chrbta hlavného hrdinu. Dej sa prelieva bez hlavy a päty, rovnako ako pobehovanie hlavného protagonistu. Rozhodne som od toho očakával viac... ()

dzberry

Sveřepý týpek tenhle Saul. Fascinující zpracování. Utáhnout (a takhle parádně „voyeursky“ natočit!) v nekonečném sólíčku takovouhle roli (že prej je Géza neherec?!?), kdy vše okolo je mnohdy – od obrazu po nervy drásající skučení, příkazy, apely, výstřely, smrtelné výkřiky – jen špatně viditelná a tu méně, tu lépe slyšitelná stafáž, je prostě frajeřina. A navrch tomu dát příběh z koncentráku, který tady ještě nebyl, je frajeřina na entou. Uběhlo mi to rychleji, než bych se bez zakoktání naučil vyslovit „pekelný prefekt požírá perfektní perkelt“. Fakt nevím, co ti Slováci proti těm Maďarům mají. Jsou to kluci šikovní. ()

teba

Zase ty velký očekávání z přečtenejch recenzí... Oceňuju odvahu natočit film zaměřenej doslova na jednu postavu, to bylo asi to nejzajímavější. Díky tomu přístupu se dalo jít vostře do problému ohledně toho, co se "děje kolem", protože to bylo buď jen slyšet, nebo rozmazaně vidět, což divák snese, i když jsou to hrůznosti hrozný strašlivý. Zároveň si člověk uvědomí, jak se to všechno děje v podstatě mimochodem, není čas to nějak hodnotit, komentovat, jede se dál... Teď trochu uvažuju o čtyřech hvězdách... ale ne, nechám to na těch třech, prostě to nebyl takovej nářez, jak jsem myslela (i kvůli jazykový bariéře - občas jsem se ztrácela v tom, kdo vlastně co pronesl). ()

DJ Kritik

Film ako taký ma oslovil ukážkou. A skutočne kulisy a snímanie filmu boli výborné a bohužiaľ to bolo všetko, čo mi tento film mohol dať. Inak je to totálny nezmysel. Pozerať sa na smrť syna a nezasiahnuť a potom celý film pobehovať a ohroziť všetkých kvôli pohrebu je už nad moje chápanie. ()

Pochtli

Film byl skoro utrpením, protože se celou dobu koukat jen na hlavní postavu a vše okolo je z velké části rozostřené.. A představa, že si tam vězeň bez problémů vesele přebíhá z jednoho komanda do druhého, bylo hodně úsměvné. ()

johnny01

Vynikající kamera za zády hlavního hrdiny a velmi realistické prostředí vytváří odpovídající tísnivou atmosféru. Bohužel po dějové stránce film kulhá, motivace hlavního hrdiny je nejasná a příběh vyznívá do ztracena. Přes urputné hledání rabína se vzpoura dostává na vedlejší kolej a nelze se zbavit dojmu, jakoby snad byla nějakou nechtěnou povinností. ()

SAINTS

Saulov syn je filmovy klenot a jeden z najlepšich filmov o holokauste vobec.Jednou z hlavnych pozitivov filmu je skvela kamera ,vdaka ktorej film posoby autenticky a velmi realisticky zobrazuje utrpenie v konsentracnom tabore.Herec Geza Rohring zvladol svoju ulohu a vo svojej postave saula posoby vierihodne navyše z platna len malokedy zlezie.Saulov syn je vo svojom žanry orginalni a inovačni a miestami dosahuje priam hororove rozmery,velmi silny zažitok ktory možno mnohi už viac krat vidiet nebudu chciet. ()

XXXXXXXX

Myslím, že než se začnete dívat na sto první reklamu na vyholené palice, nezbývá, než si položit onu meritorní otázku: Měl či neměl, u Lahve ten dement Seba syna? Myslím, že šance jsou zhruba stejné, jako když podstoupíte nechráněný styk ve veřejném domě: 50 na 50! V podobné instituci, máte ovšem, na rozdíl od tohoto vinného potěšení podstatně jasnější představu, co vlastně čekat! Atmoška ok, jen ten zmatený výkon Gézy Rohlíka, je do budoucna ještě potřeba vypilovat! ()

Mamlas odpad!

Nemyslím si, že každý film, který se zabývá vážným tématem, by měl být vysoce hodnocen proto, že se zabývá vážným tématem. Například temto zmatený film je o muži, který chodí po budově a při tom ho někdo natáčí vytřepanou ruční kamerou. Když odmyslím okolnosti, má samotný film kvalitu nula. ()

Pitryx

Geniálně hloupá kamera. Ale která? Geniální, nebo hloupá? Musím přiznat, že občas mi na nervy šla a to hodně. Ale zase musím přiznat nápad, i když není daleko od FF kamery. A místy byla opravdu zbytečně dlouhá. Příběh, jako takový mi přišel dost naivní. A nevěrohodný. Ale musím ohodnotit tu atmosféru filmu. Ta tam jednoznačně byla, hlavně ve zvuku, tedy v druhém plánu, kde byl v pozadí stále slyšet hučící pece, nebo zoufalé bouchání na dveře. *** A PŮL ()

iz67

Jak je těžké dělat něco jiného bez po vás chce systém. Jak to, co chcete proti systému se zdá být nesmyslné, a pak to jediné má nakonec smysl. (Nemluvě o tom, jak se autenticky ocitnete uprostřed pekla)! ()

Pete

Sugestivní, atmosférická procházka peklem. Není divu, že když našemu průvodci Dantemu řekli jdi a nedívej se, tak zešílel. Výborný závěr a několik nezapomenutelných otřesných scén (sprchy, pece, jámy). ()

Fiijay odpad!

Děkuji za představení nejhoršího filmu v roce 2016 a to je teprve únor. Tak katastrofální zahrání v hlavní roli jsem dlouho nezažil, Maďar by se celkem hodil do nekonečnýho seriálu: Ordinace v růžové zahradě. Všichni ve filmu kmitali, jen on měl čas na tupý rozhlížení se kolem, každý mu pomáhal jak kdyby byl syn Hitlera. Jestli tenhle film dostane Oskara tak, jako bojkot zajdu na Decibily (debility) lásky a dám tomu pět hvězd. - Odpad ()

pollstro

Ještě teď si vzpomínám na to ticho, které nastalo po posledním záběru filmu. Lidé sedící v sále nechápavě koukali na závěrečné titulky a vstřebávali všechny svoje pocity. Son of Saul je opravdu dechberoucí drama, při kterém se vám bude těžce dýchat. Vynikající a originální způsob využití kamery, která vtáhne diváka přímo do děje a nabídne mu silné a dlouhé záběry, které ještě víc zvětšují intenzitu napětí. Jednoznačně první snímek, který zobrazuje hrůzy Osvětimi takhle zblízka. Oprávněný výherce Oscara a spousty dalších cen! ()

DonBraso

Jak tohle mohlo dostat Oscara a Zlatý Globus je mi záhadou.Tolik lepších zahraničních filmů a on vyhraje ten,který sází jen na svůj náměť a utrpení židů,kterých bylo už natočeno z koncetračních táborů více a hlavně mnohem lépe.Přitom začátek nezačne vůbec špatně,ale všechny trumfy jsou do 20 minut fuč.Myslel jsem si,že film bude natočen na jeden zátah bez střihu,jak už pár takových se snaží být,aby divák tomu uvěřil.To bohužel brzo pomine a pak už se jen vleče za hlavním hrdinou či spíše idiotem o kterým bych natočil tak leda pohřeb.Musím říct,že Poláci umí natočit obrazně lépe.Ve filmu je plno přehmatů a naprostý až křečovitosti,kdy přeci divák musí být jedině blbej,aby šlo z Osvětimi utéct tak,že jedním plůtkem se dostanem ven.Boha to byla blbost nehorázná,kdy se to snažilo zamaskovat,že němci byly naprosto dezorientovaný.Celkově příběh je fakt o ničem,hlavní hrdina blbec,který dělá všechno proto,aby ho každý chytil a putoval s kameramen od jedný scény k druhý.Co je zas pěkný,že mimo záběr se doopravdy děje dost věcí,není to statické,je tam slyšet plno cizojazičních dialogů což dává autenticitě naopak pár bodů určitě k dobru.Prvních 20 minut,kdy vidíte útrobu koupelen a co vlastně Sonderkommando dělalo mělo opět něco do sebe,ale pak s rabínem,hlavním hrdinou,stále stejným průběhem,kdy vždycky náhodou někdo pomohl z jednotky bylo hrozně nudné putování táborem.Každopádně uživatel Lima nejspíš skákal blahem a osočuje ostatní uživatele idiotama,bohužel těch pár idiotů bude víc,nejspíš někdo nekouká na film jako jeho obsah,ale kvalitou.Bohužel jsem čekal naprosto duševní schizofrenii,tu tíhu,že musím tuhle práci dělat a když jí budu dělat špatně,tak budu zastřelen.Tento moment tu sice je dvě minuty,ale to bohužel nesmíte mít v záloze Saula...:) ()

pafka

Velmi zajimavy zpusob, jak natocit hruzy a pritom je vlastne temer nevidet. Resp. videt je jen tak nekde v pozadi a zamerne rozmazane. Zajimave a urcite pusobive, i kdyz clovek stale hleda to, aby to videl co nejlepe, nejostreji a realne. Géza Röhrig je velmi presvedcivy. Trosku mam problem s pribehem, ktery je trosku pritazeny za vlasy. Musim dat pet, takhle jsem to natoceny jeste nevidel a je to velmi pusobive, syrove, bez hudby. Musite videt, pokud je vam tato tematika jiz znama. Pokud ne, tak bacha. ()

Be2Can je zde, zahájí ho Chlast s Mikkelsenem

Be2Can je zde, zahájí ho Chlast s Mikkelsenem

04.10.2020

Přehlídka toho nejlepšího z prestižních filmových festivalů z Berlína, Benátek a Cannes dokončila svého festivalového průvodce, a tím i seznam filmů, které mohou diváci letos očekávat. Přehlídka tak… (více)

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin

Be2Can hlásí rekordní počet zapojených kin