Na začátku baseballové sezóny 1946 se majitel týmu brooklynských Dodgers Branch Rickey rozhodne podepsat smlouvu s Jackie Robinsonem, velmi talentovaným černošským sportovcem. Jackie je na zkušenou poslán na farmu Dodgers - Montreal Royals, aby předvedl svůj um. Rickey Jackieho varuje, že mu sice dobře zaplatí, ale že se musí připravit na nemístné rasové narážky, a to nejen od diváků, ale i od soupeřů. Když Jackie cítí podporu majitele týmu, nabídku přijímá. Záhy se ožení a po skvělém úvodu sezóny v Montrealu je nominován k Dodgers. Robinson je tam vystaven nepokrytému rasismu ze všech stran. Díky své ohromné odvaze a talentu si postupně získává svými výkony nejen spoluhráče, ale i fanoušky a také úctu soupeřů. (TV Nova)

montel

Majitel basseballového týmu Dodgers, Branch Rickey (Harrison Ford) chce konečně vidět svůj tým na stupních vítězů. Angažuje do svého týmu tedy nečekaný trium, prvního černošského hráče Jackieho Robinsona (Chadwick Boseman). To je ale pro Jackieho velká zkouška trpělivosti. Musí snášet velkou dávku rasistických nadávek, ponižování a výhružek, což má dopad celou jeho rodinu. Šéf týmu Rickey mu ale věří a pomáhá mu stát se nejlepším z nejlepších...Další biografický příběh se kterými se poslední roky roztrhl pytel. Tentokrát tu máme atraktivní sportovní prostředí, s vyníkajícím Harrisonem Fordem. Film je ale krapet natahovaný, divák předem odhadne jak to asi dopadne a celé se mi to zdá nějaké přeceňované. Myslím, že se z tohoto zajímavého námětu dalo vymáčknout daleko více. 60% ()

Yokto

Výborné sportovní drama o rasové nenávisti po druhé světové válce. Brian Helgeland to mohl sice udělat trošičku kratší, ale jinak paráda! ()

gurmet

Ukázka jak dokáže Hollywood závažné téma opatlat medem, patosem, hudbičkou, až z toho snažení vznikne debilní vyprávěnka o "supernegrovi" stmelujícím, inspirujícím, vítězícím, a hlavně dávící reflex vzbuzujícím. Spousta zpomalených záběrů na tleskající, usmívající se (afro)američánky, pod tím vším hřejivá, burácivá, žesťová hudba, na konci polibek, negr mává čepicí ... BOŽE MŮJ - tyhle primitivní filmařské triky samým nadužíváním totálně vyčichlé a trapné stačí na 77 %? Čím jste se zkouřili? ()

Krokyno

Pro mě jednoznačná srdeční záležitost, baseballový trenér a jeho hráč s černou pletí proti dřívější rasistické době, velmi dojemný a silný příběh, inspirováno skutečnými postavami... Film mě doslova vtáhl na hřiště a donutil mě fandit Jackiemu, onomu barevnému hráči který zavřel pusu rasistickému publiku a otevřel brány lepšímu baseballu. ()

Big Daddy

Sice jde o klasicky po Americku kýčovité drama s jasnou hranicí mezi dobrem a zlem útočící na city diváka lacinými triky, ale poutavé vyprávění, zajímavé obsazení a tru story nádech film vyženou k vysokému hodnocení. ()

Edrik

Povedený film o Martinu Lutherovi Kingovi s pálkou. Je to jeden z těch amerických kousků, který člověka chytne za srdíčko a s posledním homerunem máte chuť radostně vyskočit z gauče s výkřikem "Leť hochu! Leť domů!". V čemž vás zarazí fakt, že se na film díváte s babičkou, nebo s přítelkyní. Nicméně je to film o citech, nenávisti, rasismu, obrovském překonání životních překážek a hlavně o tom nevzdat se. Je sice pravda, že nejlepší scénáře píše sám život, ale tenhle kousek je mistrovsky zpracovaný. Myslím si, že je fér točit filmy s podobnou tématikou z netradičního prostředí. Je to trochu příjemná změna. V neposlední řadě bych chtěl vyzdvihnout úžasný výkon Harissona Forda, který mě v každé jeho scéně vyčaroval na tváři úsměv. Jeho role starého odvážného majitele týmu Dodgers byla dokonalá. K tomu stačí přičíst perfektní hudbu a dobové rekvizity a máme pět z pěti. Závěr: Další z povedených "Luther-Kingovských filmů", které diváka vezmou na srdce. ()

Jessica_Biel

Když už jsme u toho otrokářství, rasismu a toaletách s nápisem "jen pro bílé", tak mě napadá... Kam se sere 12 let v řetězech na tenhle snímek! Naprosto úžasný příběh, který nenechá člověka klidného a který vás vcucne a budete vše prožívat společně s Jackiem, tak jako by jste byli v jeho plantážnické kůži... ()

valmet

Myslím si, že v reálu to musel mít Jackie mnohem horší, ale film je taková pomalu plující pohodička. A to veskrze příjemná. Kdyby byla trochu víc nemilosrdnější k hlavnímu hrdinovi a šla víc do hloubky, bylo by to za pět. ()

Bogrant

Nekompromisná rasová segregácia je v tomto skromnom filme, ktorý zostáva v ústraní hoci by si zaslúžil výslnie tak povediac na prvom mieste. Je z nej cítiť nenávisť, pohŕdanie a fakt, že ide o skutočný príbeh. Príbeh v ktorom víťazí odolnosť nad nezmyselnosťou. ()

Googooplexer

Skutočný príbeh, ktorý nevyzerá ako blbosť. Malý 10ročný beloch tu kričí "neger", dokonca je raz použité aj slovo "žid" a to je záruka skutočnej skutočnosti. Bejzból mám rád, ale nie zas natoľko, aby som si o ňom zisťoval detaily (však nakoniec aj tak je to len hra tučných lenivých bastardov, ktorým sa nechce makať v inom športe), no a vždy som sa divil, že prečo tam niekedy všetci pobehujú so 40dvojkou na drese. Perfektne urobené, zahrané aj Odharrisonfordované. ()

Simbo

Spíš než ucelený příběh mi to přípomíná děravou mozaiku velmi zajímavých okamžiků. Některé scény jsou zajímavě propojené, jiné vypadávají (sdělená informace navíc - když člověk složí ucho ke kolejím, skutečně slyší jedoucí vlak). O hrdinovi, ani o době se toho nedozvídáme víc, než co už řekl trailer, který se povedl mnohem více... ()

ProchySBK

Mam rád sport. drama, ale tohle se nepovdlo. Je to tim, že tenhle film nepřináší nic nového. Zkrátka jen sedíte a víte hned od začátku, že to je další americká story se štastnym koncem. Kolikrát už to bylo uděláno s hrdiny z amer. fotbalu, baseballu? Dvakrát, třikrát se to dá vydržet a užijete si to, ale pak už ne. A když navíc vidim jak jsou všichni rasisti a opět utiskovaná jiná rasa než ta bílá, tak skáču do zdi. H. Ford se mi tu taky nehodí, je sice dědek, ale nevěřil sem mu ani tu jeho patku. Zkrátka mi to nesedlo. ()

cheprer

Tyhle pribehy o zlych belosich a chudaccich negrech me zacinaji uz silne srat. Ano o tomhle je ten film, baseball je tam az na druhem miste - jakoby az navic. Nemelo by to proboha byt spis obracene? ()

Caravagio

Áno od úplného začiatku bolo každému jasné o čo tam ide a ako to dopadne, ale aj preto som si ten film pustil. Nebralo ma to však tak ako som očakával a je viac lepších športových filmov zobrazujúcich reálny život legendy. Takže áno, beriem že sa to udialo a legenda to mala ťažké, no druhý krát ma to zhliadnuť nedonúti. ()

Turtle

Docela dobrý, řemeslně pěkně zpracovaný film. Bohužel mu chybí jiskra, něco čím by zaujmul a zanechal přetrvávající dojem. Možná nejsem tak úplně cílová skupina, poněvadž mi baseball mnoho neříká. Na můj vkus až příliš stereotypně "americký" film. Minutovou scénu zabírající cestu od třetí k domací metě podbarevnou vlasteneckou žesťovou hudbou si mohli odpustit. Už se z toho dávno stalo dost trapné klišé. Film co neurazí, zabaví ale nakonec ničím výrazně nezaujme. ()

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let