Černobylské deníky

• USA Chernobyl Diaries (více)

Černobyl, 1986: Když vypukla nejhorší jaderná katastrofa v dějinách lidstva, evakuovaní obyvatelé blízkého města Pripjať neměli čas ani na to, aby si sbalili osobní věci. O 25 let později šest mladých turistů se svým průvodcem navštěvuje Pripjať, aby tu společně prozkoumali trosky zničeného a zdánlivě opuštěného města. Když je okolnosti přinutí zůstat na místě přes noc, brzy zjišťují, že tu možná nejsou sami. Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity. (oficiální text distributora)

SobikGSXR

Viděno s ruským dabingem, což ještě více nabuzovalo atmosféru... To, že zde můžeme mluvit o rozpočtu filmu v nižších cenových hladinách ještě neznamená, že film je špatný, naopak, nechává pracovat vaši fantazii se strachem a to se někomu s rozpočtem až na půdu nemusí nikdy podařit. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal a za to jsem rád. ()

Weezy

Většinu filmu se ve filmu nic nedělo.Bylo mi hned jasné že ta dodávka nenastartuje, s příběhem si podle mě moc práce nedali.80% filmu byla pouze tma a útěk. Dvě hvězdy dávám jen za tu rybu a že se jim podařilo přežít noc v cigánské osadě. ()

jigsaw44

Obyčajný béčkový až céčkový horor, ku ktorému potrebuje človek velmi velkú dávku predstavivosti. Ako to už zvykom býva skupinka nesympatických ludí (až na tú blondínu - Oliviu Dudy) sa vydá aj cez zákaz do Pripiate (ktorý sa na Pripiat ani nepodobá) a tam sa už klasicky a predvídatelne začnú diať štraši (skor smiešne) scény. Divák má dojem ako by snád bol tento film točený na mobil niekde vo vybývaných barákoch a bolo použito asi tak 5-10 litre kečupu. Zombíci vobec nevyzerali ako zombíci, takže si ich hrozostrašné výzory musíte proste domysliet. Ževraj to mal byt horror, no ja som sa dobre bavil a zároven som sa občas divil nad konzistenciou deja. Ale aby som len nekritizoval tak pochválim to, že aj ked evidentne náklady na výrobu tohto filmu sa pohybujú okolo sumy 0, tak dokázal dost zarobit. No zarobil asi iba z ilúzie toho, že ludia čakali od toho viac, tak zaplatili za lístok a potom odchádzali čiastočne sklamaní z kina. ()

Sakashi

Upoutávky v kině? Ano. Vidět celý film? Ne! Pokud příznivci céčkových hororů musí nutně přidat do své sbírky i Černobylské deníky, pak není třeba sledovat celý film, ale pustit si pouze trailer - ten totiž dá divákovi rozhodně víc, než samotný film a nesebere mu drahocenných 89 minut života. ()

Lamac79

Herecké výkony se rovnaj,tak dvoum hvězdičkám a to o kameře a efektech ani nemluvím.. Ovšem za to prostředí a scénář palec nahoru,takže takovej průměr tomu odpovídá... ()

zeromen

Čekal jsem od filmu daleko víc. Myslím že toto téma je velice dobré pro kvalitní horor ale bohužel tady to moc nefunguje. Pár scének je docela dobrých ale zbytek je moc levný. Doufám že další film na toto téma bude mnohém lepší. ()

StanleyVanH

Příběh o5 klasický po Americku, parta dobrodružnejch blbounů jede na expedici do Pripaťu a postupně tam vychcípaj, prostě klasika. Film dobrý, jen o hvězdu méně za to, že to pořád bylo na tom samém úseku a moc se to zbytečně odehrávalo v autě. ()

Monellito

Čekal jsem víc, ale určitě mě to nezklamalo. 3 hvězdy zaslouženě, víc však ne. Dalo se z toho vytěžit bohužel víc ()

kajza80

Film byl docela děsivý, ale chybělo mi tam bližší pouto mezi mnou a hlavním hrdinou takové to jakoby seznámení. Hlavní byl asi ten jeden chlap, ale bylo mi celkem jedno, jestli přežije nebo zemře, protože za to mohl on a tak jsem ho brala i jako zápornou postavu. Prostě takový lehce podprůměrný horor. ()

Smashed

Zmutovaný zvířata, zmutovaný lidi... chyběly mi tamuž jen zmutovaný kytky. Jako asi takhle: kdybych to měla hodnotit podle reálnosti, tak určitě nehodnotím 4 hvězdami. Protože si myslim, že daleko dřív, než by je sežrali zmutovaný lidožrouti, tak by je zamordoval ten medvěd s vlkama. Ale já jsem se fakt docela bála. Možná k tomu přispělo to, že jsem si to pustila o půlnoci :-). ()

P/\/EL

dokážu si to představit jako noční můru, takovýhle sny, kde člověk před něčim zoufale utíká občas bejvaj, teda já občas i něco takovýho míval, ale teda v tomhle filmu bída, bída, prakticky nestrašidelné, zabitej potenciál, nj, tak co spíš zfilmovat herního Stalkera, no, všichni jak se furt držej pohromadě, tak si tim pomáhaj překonat strach a nějak se to přenáší i na diváky, kdyby byly víc rozdělený, jak to v horrorech bejvá, no lekačky fakt bída a ten konec........nene, ani nápad....zlatej REC_starý dobrý slashery..._jinak téma Černobylu mám sjetý, přečteno nespočet věcí, nalezeno webů, zkouknuto dokumentů, člověk si řiká, no, konečně to někoho napadlo, jenže je to těžce nízkorozpočtový, atmosféra slabá, představoval bych si to uplně jinak, zrovna ten doku styl se pro tohle nějak nehodí, dokázal bych si představit pár zmutovanejch zvířátek, ale hlavně pozor na digitálnost, to, že mutanti nejsou pořádně vidět by ani neva, ale je to trošku laciné, mutantní zombí, hodně postav, tají se to jakože před světem, nedokážou se jich zbavit, nebo jakože udržujou, vykrmujou turistama, no, fakt připitomělý......dávno mohlo něco s Černobylem bejt, možná nějaký pokusy jsou, ale.......ježiš mě napadá ještě, že vlastně ani nejsou žádný pořádný filmy na téma Černobylu, jen dokumenty, kde tu a tam něco hraného, no, nechápu, jak je to možný, proč se tomu filmaři vyhejbaj....takový téma....takovejch dramat...stačilo by podle známejch skutečností...... ()

Strapuch90

Co si budeme povídat - scénář opravdu nepřinesl nic nového - skupinka američanů na výletě po Evropě už přeci jen spadá do skupiny hororových klišé. Nemůžu ale říct, že bych se během filmu nudila. Prostředí Černobylu celkem fungovalo, filmové tempo taky nebylo špatné...2 a půl hvězdičky, zaokrouhlím na 3 (za tu zmínku o Praze) :) ()

dentalux

Premhrany potencial neuveritelne fakt ako sa tu krasne dalo vyhrat z atmoskou mestecka Pripjat ani nehovorím - jedine coho som sa naozaj zlakol na tomto c-pseudohorrore bolo to, že ako som sa hojdal na stolicke pri sledovaní tohto "skvostu" tak nieco zrazu prasklo a zjeb*l som sa aj so stolickou na zem...ako vtedy by ste ma mohli narezat a krv by som nepustil....ako fakt ze skoda reci...ako pise brat RSCOTT - Vysoko rádioaktívny odpad a neodporúčam sa k nemu približovať - ja len doplnim - zahrajte si radsej COD a tam zazijete poriadnu atmosferu z ostrelovackej misie:-))) toto len fakt vtedy ked musite ,,,1 hviezda za to, ze stolicka je OK._) ()

kohout08

No tak lidí, jenom tak nízké hodnocení? 48 % ? To mi příjde docela málo. Já jsem se osobně velice dobře bavil :-) ()

Torcida.hr

Mě se to teda líbilo. Ta atmosféra, kulisy...vypadalo to vážně jak v Černobylu. Na to, že se ti dva dostali až k reaktoru, měli pěkný oči :) ale nevím, jak to působí, tak nemůžu soudit. Prý se pořádaj exkurze do Černobylu...no já bych tam nejela ani za nic! ()

Mett0017

Stále se opakující scény, špatná kamera, přiblblej konec a dobrá atmosféra. Škoda mohlo to dopadnout mnohem lépe. Zahrajte si STALKERA a budete se bavit mnohem víc. ()