Polskej doják. Účelně vysoustružený filmový produkt. Místy humorné, jindy dramatické, poté zamilované a pak zase dojemné. Střídání emocí jak si divák žádá. Prostě přesně takové, jaké si to nepříliš náročný filmový konzument přeje. Slzička byla na krajíčku i v mém případě. Hlavně v případě malé "uprchlice". Roztomilý, a místy snad i motivující, kýč.(29.12.2016)

Noc plná zázraků je ryzí, krystalicky čistý kýč, který je nutné brát s nezbytným nadhledem a spojit s atmosférou Vánoc, kam láska, přátelství, porozumění a odpuštění organicky patří. Ukázkově dysfunkční rodina k sobě během Štědrého dne najde opět cestu, dva osamělí lidé se do sebe zamilují, sirotek najde novou rodinu, nezodpovědný floutek se ujme své otcovské a partnerské odpovědnosti. Vše do sebe krásně zapadá a všichni jsou nakonec šťastní. Noc plná zázraků je vlastně levnou středoevropskou verzí Lásky nebeské bez přítomnosti přeplacených mezinárodních hvězd a celebrit. Verzí nikoliv ve smyslu doslovného kopírování děje, nýbrž stylu. Snad jen trochu víc sází na sentiment a přítomnost dětských tváří. Láska nebeská mi navíc přišla komediálně rozjuchanější. S reálným životem to nemá nic společného, ze snímku je ale cítit nadhled a pohoda, takže nehleďte na naivitu a přeslazenost. Dejte si tenhle kousek namísto mísy vánočních cukrovinek a když nic jiného, aspoň neztloustnete... Celkový dojem: 75 %.(16.1.2014)

Práve preto, že film prišiel po LÁSKE NEBESKEJ a aj tak dokáže dokonale fungovať v romantickej, komediálnej i dojímavej rovine, zaslúži si plný počet. Línia, kde malý chlapec chce nájsť otcovi frajerku mohla byť poňatá ešte trochu odlišnejšie od britského predobrazu, ale bavil som sa celú dobu. Omnoho plnokrvnejšie než Marshallove pokusy (SILVESTROVSKÁ NOC, VALENTÍN). Poliaci natočili jeden z najlepších romantických vianočných filmov...(15.12.2014)

Čistokrvný vianočný film, plný klasickej vianočnej atmosféry v tom najmodernejšom hábe a o to viac tradičný, že je (takmer) tuzemský. Niekoľko príbehových línií, v ktorých sa (aspoň v jednej) nájde stopercentne každý z nás, okorenené sviežim humorom, trefnou situačnou komikou a tou správnou dávkou nefalšovanej zasneženej romantiky, štipkou sentimentu, to všetko vás naladí na tú pravú vianočnú atmosféru, aj keby ste boli na saharskej púšti. Prirodzení herci, bláznivé charaktery, jednoduché dialógy. O niečo podobné sa Hollywood snaží od vzniku slávneho predchodcu a skúšajú tento koncept natlačiť do ďalšieho špeciálneho dňa (Valentín, Silvester), no všetko len s prvoplánovou vidinou zisku. Poliaci jednoducho vytreli všetkým kocúra. 90%.(30.12.2014)

• mat.ilda

Tak jsem si řekla, že dám něco veselejšího po polsku, nemusím pokaždé trpět trudomyslností... mno, tak příště zase raději nějakou tu depku, prosím. Příliš uhlazené a podbízivé, bez polského naturelu a proti srovnávané Love Actually tak nějak hodně možné - to znamená málo bláznivé a ve své snaze o dokonalost nesrdečné, jako na objednávku. I kýč musí být sofistikovaný, jinak je z něj hloupý kýč.(30.3.2015)

• - Moderátor Mikolaj (Maciej Stuhr) informuje 24.12. rozhlasové posluchače o událostech, které se vztahují k 25.12. Platí to například o datu narození zpěvačky Annie Lennox. Sovětský svaz se rozpadl dokonce až 26. prosince. Na začátku filmu pak v českém dabingu tvrdí, že se 25. 12. 1076 konala korunovace Boleslava Chrabrého. Ten však podle dostupných údajů zemřel v roce 1025. (klukluka)