Noc plná zázraků

Letters to Santa

Noc plná zázrakov

Komedie / Drama / Romantický

Polsko, 2011, 116 min

Takových trošku slabších 80%. Velice příjemný snímek. Opravdu je v tom notně vidět inspirace Láskou nebeskou, ale vůbec to nevadí. Sice trošku pomalejší rozjezd, kdy do první reklamy mě to moc nebavilo, ale potom už to bylo fajn. Příjemná atmosféra, jednoduchý a příliš nekomplikovaný děj, vtipné situace a rozhovory, pozitivní nálada, to vše pěkně zabaleno do jednoho balíčku, ve kterém vše fungovalo, jak má. Děj byl sice dost předvídatelný, ale co na tom. Zde to vůbec nevadilo. Nebylo to přeslazené, taková velmi decentní romantika. Krásně se na to koukalo a stejně jako u Lásky nebeské film působí strašně sympaticky. Velká spokojenost! Howgh!(22.12.2013)

Zázraky se občas dějí, a Štědrý den je pro zázraky jako stvořený. A tak tu máme spletenec několika příběhů ze života. Příběhů, které jsou snadno uvěřitelné a mohou se stát kdykoliv komukoliv z nás. A to je hlavní pozitivum tohoto filmu. Obyčejné lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme, co bychom rádi změnili, ale i příběhy o pochopení, sblížení, přátelství, touze a lásce, to vše nabízí tato sonda do života obyčejných středoevropanů. A já tleskám a smekám pomyslný klobouk před tím, co tvůrci z Polska dokázali vymyslet a natočit. Těch výjimečných a dokonalých vánočních filmů mnoho neexistuje, a evropských dokonalých vánočních filmů existuje ještě méně. Vlastně znám jen tři dokonalé evropské vánoční filmy, a to sice britskou Lásku nebeskou, švédský Děti nosí Santa Claus a finskou Legendu o Vánocích. Nyní se k této trojici přidává i polská Noc plná zázraků a mně nezbývá než doufat, že se někdy třeba dočkáme i nějakého českého vánočního filmu, který bude stejně dobrý a dokonalý jako výše zmíněné filmy. V tuto chvíli mi nezbývá nic jiného než Noci plné zázraků udělit nejvyšší možné hodnocení v podobě pěti hvězd a těšit se, že ji ještě mnohokrát uvidím. Na závěr mého komentáře už jen informace, že srovnání tohoto filmu s Láskou nebeskou jsem se zcela záměrně vyhnul, neboť oba dva filmy jsou příjemné, milé a dokonalé, každý jiným způsobem, ale ve výsledku jsou oba dva filmy vynikajícím zážitkem pro každého, kdo má rád Vánoce a vánoční filmy.(5.1.2014)

Srovnávání s Láskou nebeskou je na místě ale zase tak podobné si nejsou. Je to vztahovka s hodně postavama a odehrává se na Vánoce ale je třeba říct, že Noc plná zázraků je stejně tak krásná a kouzelná a mnohem méně kýčovitá a bláznivá a více pravděpodobná a občas i trochu dramatická a... Prostě úžasná! A všechno má svůj dobrý konec. Je to moc optimistický film, který mě zaujal od první vteřiny a jsem moc ráda, že do evropské kinematografie zase přibyl jeden zázrak.(5.12.2015)

Vánoce v zasněžené Varšavě, kde všechno dobře skončí a někteří se i poučí. Pravda je, že některé příběhy mohly být vyšperkovanější a postavy propracovanější - to ostatně zvládnul i populární britský předobraz tohohle filmu. Celkově je ale Noc plná zázraků příjemné překvapení, protože přesně splňuje to, čím si usmyslela, že bude - pohodovou vánoční romantikou. Zbývá jenom doufat, že si filmu všimne nějaký český režisér, a natočí pražskou vánoční komedii, která se nebude jmenovat Pelíšky :)(30.12.2015)

• nascendi

Nemudrujem nad tým, či Noc plná zázrakov bol vydarený alebo nevydarený remake Lásky nebeskej. Rozdiel som videl iba v hercoch a počul v rozdiele medzi Love is all around a What the World Needs Now? Inak rovnaká schéma, rovnaké prostriedky na vytláčanie sĺz dojatia a rovnaká nutnosť vysielať to v čase Vianoc. Nie som cynik, ale keď ma niekto chce dojať, musí ísť na to sofistikovanejšie. Toto bol veľmi nevydarený pokus.(26.12.2013)