Film o noci plné osudových setkání, náhod a .. zázraků. Pravděpodobně jeden z nejlepších vánočních filmů, přestože s Love actually bych to úplně nesrovnávala - do té to má i tak daleko. "Listy do M." hrají spíše na dojemnější strunu (kdepak komediální!), ačkoliv se to tak na první pohled nemusí jevit. Příběhy byly ale opravdu krásné a pravděpodobně se stanou součástí mého každoročního vánočního maratonu - co ale musím trochu zkritizovat je poněkud uspěchaný konec a také jeden konkrétní příběh - malý chlapec-zlodějíček, který žil očividně s matkou alkoholičkou;nedostal příliš prostoru a hlavně jeho linku jaksi pozapomněli zakončit. Škoda. Každopádně i přes tyhle nedostatky čtyři slušné hvězdičky.(24.12.2013)

• nascendi

Nemudrujem nad tým, či Noc plná zázrakov bol vydarený alebo nevydarený remake Lásky nebeskej. Rozdiel som videl iba v hercoch a počul v rozdiele medzi Love is all around a What the World Needs Now? Inak rovnaká schéma, rovnaké prostriedky na vytláčanie sĺz dojatia a rovnaká nutnosť vysielať to v čase Vianoc. Nie som cynik, ale keď ma niekto chce dojať, musí ísť na to sofistikovanejšie. Toto bol veľmi nevydarený pokus.(26.12.2013)

S poľskou kinematografiou sa stretávam snáď prvý krát a niežeby som ju chcel podceňovať ale pochybujem, že majú lepší film podobného žánru ako sú Listy do M. Na porovnanie mi ihneď napadla britská Láska nebeská, s ktorou sa to aspoň podľa mňa v mnohých ohľadoch dosť podobalo. Hudba, príbehy, sympatický herci a najmä celkový feeling... Či to dosahuje kvality spomínanej klasiky, to je už na individuálnom posúdení každého z vás, mne ale každopádne pribudol do zoznamu vianočných filmov jeden skvelý neopozeraný film, čo sa v posledných rokoch veru nestávalo, aby sa mi nejaký nový vianočný film dokázal takto vryť do pamäti.(6.10.2014)

Zázraky se občas dějí, a Štědrý den je pro zázraky jako stvořený. A tak tu máme spletenec několika příběhů ze života. Příběhů, které jsou snadno uvěřitelné a mohou se stát kdykoliv komukoliv z nás. A to je hlavní pozitivum tohoto filmu. Obyčejné lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme, co bychom rádi změnili, ale i příběhy o pochopení, sblížení, přátelství, touze a lásce, to vše nabízí tato sonda do života obyčejných středoevropanů. A já tleskám a smekám pomyslný klobouk před tím, co tvůrci z Polska dokázali vymyslet a natočit. Těch výjimečných a dokonalých vánočních filmů mnoho neexistuje, a evropských dokonalých vánočních filmů existuje ještě méně. Vlastně znám jen tři dokonalé evropské vánoční filmy, a to sice britskou Lásku nebeskou, švédský Děti nosí Santa Claus a finskou Legendu o Vánocích. Nyní se k této trojici přidává i polská Noc plná zázraků a mně nezbývá než doufat, že se někdy třeba dočkáme i nějakého českého vánočního filmu, který bude stejně dobrý a dokonalý jako výše zmíněné filmy. V tuto chvíli mi nezbývá nic jiného než Noci plné zázraků udělit nejvyšší možné hodnocení v podobě pěti hvězd a těšit se, že ji ještě mnohokrát uvidím. Na závěr mého komentáře už jen informace, že srovnání tohoto filmu s Láskou nebeskou jsem se zcela záměrně vyhnul, neboť oba dva filmy jsou příjemné, milé a dokonalé, každý jiným způsobem, ale ve výsledku jsou oba dva filmy vynikajícím zážitkem pro každého, kdo má rád Vánoce a vánoční filmy.(5.1.2014)

Hollywood schytal tvrdou polskou lekci, jak se mají vypadat vánoční filmy. A to je dobře, protože z toho těží divák, který tak dostává výborný film plný vtipu, lásky, emocí. Celý film si udržuje zdravou svižnost a technicky nejde vůbec znát, že film pochází z jiných končin, než z hollywoodské továrny na sny. Film sleduje hned několik paralelních linií, nastiňujících mnohá lidská trápení, které vyvrcholí v ten pravý pozitivní happy end, který se u vánočního filmu sluší a patří... A já zjistil, že nemám žádný důvod nedat plnou hvězdičkovou palbu!(23.12.2013)