• Romario

Jak tuhle nezáživnou slátaninu plnou prostoduchých vtípků ( chlápek uklouzne na ledu, muhehehe!) může někdo přirovnávat k Lásce nebeské? Figurky, které používají škrobené slovní obraty jako "to je ale lajdáctví", "ty neřáde jeden" a podobně mi tedy v ničem nepřipomínají Poláky, které jsem slyšel mluvit já. Jasně, do romantického filmu z Vánoc by se asi slova jako kurwa, jebać, pieprzyć nebo pierdol úplně nehodily, ale stejně mi to přišlo všechno strašně umělé a nereálné. Vydržel jsem do 50. minuty. Škoda času.(14.3.2015)

Já tady určitě nebudu psát, že "na polský film to bylo dobré". Já už se totiž dávno přesvědčila, že Poláci umí točit vynikající filmy, takže rozhodně nejsem překvapená, že to bylo výborné. Bylo to krásné, dojemné, vtipné, vánoční,... Upřímně pochybuji, že ještě letos uvidím lepší vánoční film. Přiznám se, že očekávání jsem měla skoro až obrovská, ale navzdory tomu jsem nebyla ani na vteřinu zklamaná a Noc plná zázraků se mi dokonale trefila do nálady. Občasná přeslazenost mi ani trošku nevadila, to k těm vánočním filmům tak trochu patří:) Jsem strašně ráda, že mohu dát plné hodnocení naprosto bez rozmýšlení.(21.12.2013)

Neuvěřitelné, před rokem jsem pri cestovani potkala tri Polky, ktere mi vypraveli, jak jsou v Polsku strasne popularni české filmy a vyprávěli mi o nich a já si říkala, že snad viděli víc českých filmu (tech natočených v poslednich 10 letech) než já. Ale díky tomuto polskému snímku se snad začnu na polské filmy dívat já. Asi stejně dobré jako Láska nebeská. 5* vánoční snímek, který Vás nabudí pozitivní vánoční atmosférou a opravdu je i vtipný a odpouštím mu veškerou vykalkulovanost, protože objektivně je to 4* Musim film stahnout v lepsi kvalite a pristi Vanoce poustim pod stromečkem naší rodině. Nejlepší hláška: "přeju Vám nahlášení nějaké bomby, at mužete skončit dřiv"(17.3.2014)

• easaque

1* z hodnocení je patrné jaký pocit ve mě vyvolal tento polský vánoční povídkový film. Chápu, že každý si přeje na Vánoce příjemný pozitivně laděné pořady, ale tohle už na mě bylo opravdu moc. Tak vyumělkovaný, přeslazený, podbízivý a zkomercionalizovaný evropský film plný klišé jsem už hodně dlouho neviděl a doufám, že se jim budu i nadále vyhýbat. Tomuhle dílku nemůžu dát ani 2 hvězdy, jak jsem byl při jeho sledování zděšený, takže mu musí stačí jen jedna totálně umělá vánoční hvězda. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](13.1.2016)

pro lucascuse: Polské filmy nikdy nebývaly moc dobré? Už dávno jsem ráda sledovala Wajdu, Kieślowského, ale i Machulského. A Polanski je taky Polák. To jen tak na okraj o tom, jaké také bývaly polské filmy. Listy do M. jsou tedy jiný žánr, ale někdy má člověk náladu na to, aby všechno dobře skončilo.(7.7.2012)

• - Moderátor Mikolaj (Maciej Stuhr) informuje 24.12. rozhlasové posluchače o událostech, které se vztahují k 25.12. Platí to například o datu narození zpěvačky Annie Lennox. Sovětský svaz se rozpadl dokonce až 26. prosince. Na začátku filmu pak v českém dabingu tvrdí, že se 25. 12. 1076 konala korunovace Boleslava Chrabrého. Ten však podle dostupných údajů zemřel v roce 1025. (klukluka)