Pád

Drama / Thriller / Psychologický
Velká Británie, (2013–2016), 17 h 26 min (Minutáž: 58–90 min)

Tvůrci:

Allan Cubitt

Scénář:

Allan Cubitt

Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Aisling Franciosi, Bronagh Waugh, Niamh McGrady, Sarah Beattie, Stuart Graham, Bronágh Taggart, Valene Kane (více)

Série(3) / Epizody(17)

V dramatickém seriálu ze Severního Irska se představí Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, jež byla převelena z londýnské policie do Belfastu, aby zde pomohla dopadnout ďábelsky chytrého sériového vraha. Zatímco Gibsonová absolvuje cestu z Londýna, představí se nám samotný vrah Paul Spector (Jamie Dornan). Drama se soustředí kolem policejního vyšetřování, které odkrývá příběhy rodin na straně obětí i vraha, jejichž životy zůstanou navždy poznamenány.
Kritikou opěvovaný seriál The Fall se vrací se svou druhou řadou. V pokračování této strhující napínavé hry se vrací Gillian Andersonová v hlavní roli policejní komisařky Stelly Gibsonové, která je na stopě sériovému vrahovi Paulu Spectorovi v podání Jamieho Dornana. Druhá sezóna se odehrává v Belfastu v Severním Irsku a navazuje přesně tam, kde skončila první řada. V šesti hodinových epizodách uvidíme, jak se stíhání Spectora stává tím zoufalejší, čím více se kolem něho utahuje smyčka. Vrah je totiž po psychologické stránce nebezpečnější než kdy dřív. (Cinemax)

Lucindajet

Dát si 5 dílů v řadě nebyl vůbec problém. Není to nějak zvlášt odlišný a originální, ať už vyšetřování nebo páchání zločinu. Vyšetřuje to chladná kobra Scullyová, ale takových už taky pár známe. Co je pro mě nový, je takovejhle vrah. Je pošahanej, má divný choutky a zabíjí holky, sice má rodinu co má rád, ale tím už dnes taky nikoho nenahne k sympatiím. Jenže von je fešák, sympaťák. Žádnej magor od pohledu, a to se pomalu přistihnu, že mu fandím ať ho nechytí (což se trošku děsím sama sebe, kde jsou moje priority). Ale to je taky součást děje, záměr seriálu a taky důvod že jsem to nahla spíš k hvězdičkám pěti než čtyřem. PS: Dívky z diskuse pod Fifty Shades by se měli kouknout že jejich Grey bude doprej. (I když si ho nezaslouží, když i charliem pohrdly, tady vidno, co za divný lidi to čte.) ()

Hanys_

Další britská podařená minisérie. Takovéhle temné a drsné detektivky umí tihle ostrované momentálně nejlíp. A agentka Scullyová zraje jako víno. 8/10 ()

Stružák

Po první sérii jsem trošku rozpačitej. Není to vůbec špatná "detektivka", ale mám pocit, že tu podobná šablona byla několikrát - nejvíc se sem asi vkrádá srovnání s Dextrem. Líbí se mi ale ta atmosféra Belfastu, napětí se dá krájet, vrah a jeho žena jsou herecky velmi dobře zvládnuté postavy. Možná jenom ta banda "policajtů" zatím působí trošku nemastně, neslaně. Chtěl jsem dát původně tři hvězdy, ale protože jsem první sérii zhltnul na dva zátahy, dám ty čtyři (byť slabší). Na další sérii se každopádně těším, tak uvidíme, kam se výsledné hodnocení nakonec zvrtne. - - - Mám po druhý sérii a pocity i zůstávaj stejný. V podstatě platí totéž, co pro sérii první: nevýrazní policajti, Dextrovskej hlavní hrdina a zbytek taková omáčka okolo. Seriál ve mě ale nejspíš nezanechá žádný extra vzpomínky a v podstatě není jedinej důvod, proč se na něj dívat znova. Pokud bude třetí séríe a pokud se na ni budu dívat, bude to spíš jenom ze setrvačnosti. ()

kolemjdouc

nic kvůli čemu by si měl člověk kousat nehty!Děj nemá spád!Utahané až hrůza, atmosféra postrádá náboj kterým by vás tvůrci emočně sejmuli.Příšerná rozkomíhaná kamera jakože to virtuálně jste vy kdo se potácí po place .ještě že bylo na co přepnout! ()

iampatrik

75% Další severské pochmurné, tíživé krimi (tentokrát děj odehrávající v Severo irském Belfastu). Zajímavě vykreslené postavy, několik dějových linek, který spojuje jeden hlavní případ. Nefunguje zde bližší vztah mezi zainteresovanými stranami, místy zdlouhavé, o to víc vše působí realisticky a komorně, taktéž se mi líbí, že i bez velké gradace závěr nevyzní na prázdno a jen doufám, že ono "kouzlo" otevřeného konce zůstane bez pokračovaní, pokud však vznikne další řada, tak už beze mě. Nenápadná krimi drama minisérie, která potěší zvlášť pokud se vám líbí seriály jako např. The Killing, Forbrydelsen nebo Bron/Broen. ()

Randyz

Celkem pěkně natočený seriál s Gillian Anderson v hlavní roli... Ta atmosféra mě baví :) Druhá řada opravdu mazec... Střídají se rychle odehrávající se akčnější scény s těmi pomalými psychologicky propracovanými... Doufám, že to nezmrví finální třetí řadou... ()

Schuldiner

Tak jsem toto dílko úspěšně dokoukal a lehce přepisuji komentář... Tenhle krátký seriál.. ..fakt celkem zajímavé pojetí.. To, že od začátku sledujete jak vyšetřování zločinů, tedy práci policie, tak vraha, kterého tím pádem znáte, je ne úplně obvyklé, ale dostává to tak další rozměr, což vítám.. Gillian Anderson skvělá, jako vždy. Ale i ostatní herci jsou prvotřídní. Dějově docela nepředvídatelné, takže jsem byl spokojen.. A poslední díl je vážně vrcholem. (..a teď trochu spoiler..) Především rozhovor Gill (v roli Stelly) se zatčeným deviantem je parádní. ()

decay

Tretia séria je totálna zlátanina, ktorá nemá ani štipku logiky. Úplne zlé. Nemá to vôbec žiadny reálny rámec/základ uveriteľnosti, na ktorom by to, čo je dejovo predkladané, mohlo nejakým spôsobom obstáť. Veľmi lacná záležitosť. Najhoršie na tom ale je, že som pozrel všetkých šesť dielov. Veľká škoda, že to takto na záver potopili. ()

Lefty86

Skvělý seriál, ale dojem mi kazí do očí bijící nesmysly. Jako vyslýchám nebezpečného sériového vraha a ten na sobě nemá pouta, takže mi může rozsekat hlavu a kolegovi zlámat ruce. Není tam ani žádný zřízenec. Takže než někdo přijde stihne mě ještě několikrát nakopnout. Na to jak precizní ten seriál byl je tohle moc velká blbost. Nebýt těch pár kravin, je to jasný plný počet. ()

sona123

Pomalé (možná až příliš) tempo vyprávění. Skvělá Gillian - už to dávno není vyjukaná agentka FBI. Zajímavý příběh, zajímavý styl vyprávění. Ten styl je podobný Hannibalovi...není neotřelý, ani příliš originální. Přesto diváka chytí - je to lahůdka pro oči - pomalé záběry kamery, líbivé... ()

Garch

Zajímavý a nápaditý krimi film o 17 dílech a ze Severního Irska a s Gillian Anderson? To je výzva!... ...Bohužel, počáteční díly nemají to hlavní.: jiskru. Ani nepomáhá hezoun záporák z Pasdesátinudyšedi. Celé je to unylé. Škoda, pár nápadů tam je. ...s přibývajícími díly a druhou sérií se to lepší. Rytmus pomalého pohybu femme fatale vyšetřovatelky a padoucha vyhovuje. Myslím, že slabinou je střih. ...možná bude hodnocení vyšší, uvidí se po finále, ale 3. třetina se táhne neskutečně... ()

Nebešťan

My jsme ti dutí lidé/ vycpaní lidé/ skláníme jeden k druhému/ hlavičky slámou vycpané. Ó žel!/ Vyschlými hlasy/ šeptáme jeden druhému/ tiše a nesmyslně/ jak vítr, který suchou trávu rozechvěl. ()

WayDott

Jamie Dornan konečně dostal možnost ukázat, že je to pan herec. V 50 odstínech spíš ukazoval svůj pěkný zadek, ale tohle prostě byla bomba. Gillian opet ukázala, že i v 50 letech může být kočka a může jí závidět kde jaká dvacítka. Atmosféra celého seriálu mě naprosto vtáhla dovnitř. ()

jarmik

Ty pomalejší pasáže hlavně ve 3. sérii jsou někdy až moc pomalé, ale jinak nemám tomuto skvostu v rámci žánru ani jinak co vytknout. ()