Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

(více)

Diskuze

Příspěvek byl smazán administrátorem.

martess

martess (hodnocení, recenze)

tomas.malo

No to už je asi zase vec vkusu... mňa omnoho viac videsil CGI alien, ktorý dokazal liezť po stenach bol rýchly dravý agresívny, ako animatronicky model obmedzený možnosťami človeka v ňom. To že jeho textura bola realistickejšia moc na strachu nepridava a popravde aj keby bol votrelec v A:C animatronický kostým myslim že už by to tak či onak nebolo ono. Votrelec už nas straši taku dlhu dobu že už sa ho nebojime preto sa mi  pači že Ridley zmenil tu os strachu okolo ktorej otača tieto filmy a namiesto cliche prišery sa bojime napriklad inžinierov, neznáma či Davida, ktorý ma vydesil ďaleko viac ako votrelec keď som ho prvy krat videl. Svojim spôsobom by sme xenomorph mohli nazývať aj Davida kedže stale na seba berie ine podoby. AI sa stala novou prišerou votrelčieho univerza a to sa mi pači pretože to je desivejšie ma to bližšie k realite ako votrelec samotný. Ak sa budem chciet bať votrelca pustim  si Votrelec problem solved :) to jest môj nazor

na příspěvěk reagoval Demonic189

Mahavishnu

Mahavishnu (hodnocení, recenze)

Bluntman

"všechny citace a odkazy musí být osvětleny"

Čo presne tým máš na mysli? Pretože podľa mňa vôbec nemusia byť osvětleny.

na příspěvěk reagoval Bluntman

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

miki68cz

vůbec neber v potaz komentáře těch jedničkářů, nevděčný, nesoudný volové to jsou akorát....všichni chytrý až do vesmíru tak zavolejte Ridleymu a řekněte, že to udělal blbě at to předělá podle vašich GENITÁLIÍ !!

Uživatel agatha111 smazal svůj příspěvek.

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

martess , Rypicong

To bude možno preto, že vo filmoch Alien a Aliens používali výhradne animatronické modely. Dokona aj Alien queen bola animatronická bábka veľká niekoľko metrov. Preto z nich išiel aj väčší strach. A omnoho lepšie vyzerá skutočné vyliahnutie malého Aliena z hrudníka vo filme Alien, ako toto CGI čo bolo vidno v tomto filme. Hlavne, vo filme Alien ani herci nevedeli čo z hrudníka vyskočí, až vtedy vlastne prvýkrát videli Aliena vo svojej podobe :-D

na příspěvěk reagoval martess

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

kl1styr

kl1styr: Tak chronologicky první zemřeli původní obyvatelé oné planety, ale je snad jasné, jak jsem ten argument myslel: A:C pouze naplňuje žánrové konvence a klišé, aniž by s nimi jakkoliv nápaditě pracoval. 

 

Darkray: Myslím, že absolutně nerozumíš tomu, co píšu. Na druhou stranu chápu, že takovým se Alien: Covenant zamlouvá. :) Nechce se mi moc reagovat na překroucené či absolutně nepochopené výtky, které jsem tu k A:C napsal. 

Demonic189

Demonic189 (hodnocení, recenze)

"Vetřelec: Covenant je největší filmový zklamání tohohle roku. Mohli tomu dát název Prometheus 2, protože původní Xenomorph je ve filmu úžasných 5 minut. Posádka je ta největší sebranka kreténu, která není schopná vyřešit jakoukoliv situaci a zaručeně si vždy vyberou tu nejvíc retardovanou cestu. A Vetřelec tu z nějakého záhadného důvodu jde z facehuggera na chestburstera na plně vzrostlou dvoumetrovou svini během 5 minut. A taky vypadá pěkně debilně, protože je kompletně CGI a po lodi pobíhá jak laboratorní myš ztracená v bludišti. Finální twist filmu znáte půlhodinku předem a nezodpovězený věci z Promethea jsou doslova vybombardovaný během minutového flashbacku." ...tak pod tento komentár sa rozhodne PODPISUJEM! :) 

na příspěvěk reagoval martess, agatha111

martess

martess (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

dufam že tieto otazky ostanu nezodpovedane... zahada kto su inžinieri a prečo je David psycho su prave to čo je na nich najviac desive. Inak mna by velmi zaujimala ta lod čo sa vznasala nad mestom. Kam sa podela co bolo v nejk a aky bol jej ucel. Možno na nej boli nejaky inžinieri a možno sa im podarilo ujst. Mozno prave oni na tej lodi zautocili na Davida a sposobili havariu hmmm

martess

martess (hodnocení, recenze)

beba789

nadhera ta hudba skvele doplnala tu scenku... pre niekoho velkolepu a pre niekoho shit :D je mi luto každeho kto si vtedy nemohol užiť tu velkolepu symfóniu  

na příspěvěk reagoval Gladiator15

martess

martess (hodnocení, recenze)

Demonic189

Nerozumiem? ved ja len podavam ine alternativy nepresviedčam nikoho že to tak je. To mi skor pridete vy ako fanaticky vždy keď poviem niečo čim sa ten film snažim obhajiť tak ste pobureny. Ano najskôr išlo o lenivosť scenaristov a ano pripustil som že je to kravina vystupiť do cudzej biosfery minimalne bez ochrany respiračneho systemu ale tak tam kde konči fantazia scenaristu tam môže začať tvoja a tak ako si možeˇš klasť otazky a hladať chyby tak možeš pre zmenu radšj hladať odpovede a riešiť to sam pre seba. Mne je len luto že tolko ľudi si to nechalo pokaziť lebo venovalo pozornosť maličkostiam ako su skafandre a CGI votrelec pritom je tam tolko toho za čo sa da chytiť. Napriklad keď sa David rozprava s Walôterom to je ten najužasnejši dialog aky som sa posledne roky vo filme videl. 

 (hodnocení, recenze)

Bluntman

Takže chceš říct, že kdyby chcipl heterak a beloška, tal by to bylo lepší? :D Nevím co tam vidíš za blbosti. Fassbender tu dvojroli měl jen kvůli tomu, aby mohl vzniknout ten clifhanger, za který palec nahoru. A co vadí na tom že jsme se o nekterych postavach, jejich osobnost dovedeli pozdeji, např. Kapitán? Stejně to nebyla dulezita postava. David řekl kapitanovi že je to bezpečné a pokud vím tak lidé si myslí že androidi lidem nemůžou ublížit a ani by je nebezpečí nevystavili. A s těmi skafandry, to je potom sračka i SW a ST. Počítač by jim řekl kdyby byli v nebezpečí. Kdo zařval, protože byl zhuleny? A ty další příklady co píšeš. Proč to nestačí? Co bys jako chtěl. Ty masr stejně svou pravdu a sám si tvoříš nějaké fanfikce o Fassbenderovi Málem bych zapomněl, to kvůli tomu, že jim někdo blízký chcípnul měli umřít i oni? Navíc tam jejich reakce byla.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

biergof

Odvyprávěn je velmi dobře, avšak vzhledem k velké náročnosti látky bude mít laik ohromný problém s jejím uchopením, což se bohužel zákonitě odrazí na hodnocení. Nížší procenta jsou zkrátka daní za vysokou objektivní kvalitu snímku.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Rypicong

Já to zbožňuju celý.Sakum prdum.Ta genální hudba.Když mi kámoš dával do ruku complete score,nemohl jsem tomu věřit.Atmosféra,vizuál.Jo,ze 4,to můžu klidně souhlasit.Na tomto vysoce oslizlém filmu mám 3 věci nejraději-Wynonu(jako ostatně,vždy),Aurigu(interiér,exteriér)a hudbu.Jinak eeew.:-)

biergof

biergof (hodnocení, recenze)

já Aliena bral vedle obrovské temnoty i atmosféru, že teď a tady bych rozhodně nikdy nechtěl být, že v tom stínu čeká něco nad naše síly. Covenant se krásně rozjížděl, houstl, z expedice se stávala noční můra správným směrem, hudba pulzovala až do pasáže vyhlazení tvůrců, pak jako by někdo film ušmikl a začal neskutečný patos. Možná Kdyby film začal příletem do Ráje a vypuštěním viru, nouzový signál příletem Covenanta a zbytek filmu se odehrával na lodi a začal správný surviral...rozhodně nejsem fanatik nebo kultista, ale film není dobře odvyprávěn i pro lajka. Pravda je ta, že film je tu a nic na tom nezměníme. Ale škoda potenciálu.

na příspěvěk reagoval Rypicong, Psychor

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

PKD

Alien 3 ( DC verze ) je do první půlky pro mě nejlepší Alien. Pak ani DC verze nezachrání viditelné škrtání...

Nejhorší je pro mě A4 - je to pro mě moc bizarní, takovej ten zvláštní francouzskej styl filmů. 

na příspěvěk reagoval PKD

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama