To Kapitola 2

• USA It: Chapter Two (více)

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy. (Vertical Entertainment)

Morholt

Jednička se mi líbila, ale nadšením jsem z ní neskákal a totéž se dá říct s přivřenýma očima o dvojce. Největším strašákem celého filmu je asi sáhodlouhá stopáž, ale i přes počáteční obavy jsem se nakonec nenudil, což považuji za plus. Další potěšitelnou věcí je Muschettiho snaha zapojit do dění co nejvíc monster. Je sice pravda, že některá z nich byla nedotažená a místy působila i směšně, ale dalo se to přežít. Navíc finále mělo něco do sebe, ačkoliv samotné zúčtování mi příliš nesedlo. A líbili se mi i herecká sestava plná osvědčených tváří, které nezklamaly ani tady. Naopak jsem víc čekal od atmosféry, která postrádala tísnivost a napětí a uvítal bych i nějakou lekačku, i kdyby jen lacinou. Celkově slušná práce, ale nic víc. 70% ()

Lucasion

"For 27 years, I dreamt of you. I craved you... I've missed you!" Na Chapter Two jsem se těšil jako malé dítě. Vždy už budu litovat, že jsem to nestihl v kině. Kapitola 2 se mi líbila hned z několika důvodů. Stále to má fantastickou atmosféru. Návrat do Derry je pro mě místy dokonce sám nostalgický jako pro postavy z filmu. Líbí se mi, že tvůrci zakomponovali opět minulost a dětské představitele postav. Délka je na horor opravdu pořádný macek. I jednička měla nezvykle dlouhou dobu, ale tohle jde ještě dál. Kromě Kinga si snad nevybavuji jakýkoli horor, co měl téměř tři hodiny. Přesto to atmosféru neztratí ani ke konci. Dokonce ba naopak, ta atmosféra graduje k velkému finále. Trošku mi zase chybí minulost Pennywise (Bill Skarsgård), která je zase trošku naťuknuta, ale osobně bych se rád dozvěděl víc o TO. Nejspíš mi nezbývá než si přečíst knihu. Každopádně další důvod jsou herci. Bill už navždy pro mě bude děsivé TO. Ostatně, to co dovede s očima je prostě neuvěřitelně creepy. Jessica Chastain a James McAvoy je tak trochu sázka na jistotu. Potěšil mě i Bill Hader a především James Ransone. Nejen, že jsou všichni kvalitní herci, ale oni skutečně mají i podobu v dětských představitelích z jedničky. Další důvody bych mohl jmenovat stále dokola. Perfektní vizuál, kdy mi vůbec nevadí cgi a odkazy na legendy filmařiny. Odkaz na Věc je řádně odporná. Na Osvícení to spíš pobavilo. Hudba je naprosto skvostná. Nepříjemná až mrazivá a neuvěřitelně se k filmu hodí. No a samotné strašení je pro mě velmi uvěřitelné. Ostatně celý nápad s nestvůrou, na kterou vlastně zapomenete je geniální. Vracení se do vzpomínek taktéž. Ale bojovat s odporným klaunem, který vás donutí pocítit největší strach je skutečně jedno z nejděsivějších témat, které jsem kdy ve filmu viděl. Krom toho je film velmi skutečně nechutný. A takových scén má na rozdávání. Hned jsem si vážně vybavil Carpenterovu Věc. Ta uměla děsit s podobným efektem. Každopádně má dvojka naštěstí blízko ke svému předchůdci a o ulehčení atmosféry taktéž není nouze. Hlášky tam jsou skvělé a já se i od srdce zasmál. Ano, mě se dvojka hodně líbila a splnila mi to, co jsme od ní chtěl. Asi budu mít opět chvíli neklidné spaní. (80 %) ()

stub

Tady to vidím jinak, než většina (jak netypické). Uznávám, že dospělé postavy zůstaly trochu plošší, střihač se ve snaze nacpat do filmu úplně všechno nejspíš párkrát dost zdunil a konec už je vysloveně na speedu, ale je třeba si uvědomit, že natočit tohle je násobně těžší, než natočit "dětskou část". A zdařilo se to podle mě nad očekávání. Kingovo psychologizující pojetí trochu oslabilo, ale zůstalo +- zachováno, kontrast dětského a dospělého také funguje slušně. Triková stránka a "lekačky" jsou perfektně odladěné - trochu retro (což se ke Kingovi výborně hodí), ale přitom nikterak vousaté. Důstojné **** ()

ScarPoul

Má to svoje silné miesta. McAvoy a Hader sú vo svojich úlohách fantastický. Celkovo aj atmosféra Derry. Bolo fajn sa tam po nejakom čase vrátiť. A dokonca potešil aj štek Stevena Kinga. Film nenudí, je dynamický a funguje nie len ako doplnenie prvej kapitoly ale aj ako samostatný príbeh, kedy sa odkláňame trochu od toho hororového a naplno vstupujeme do vôd temnej fantasy. Jediný problém ( mimo dopisu na rozlúčku na konci) ktorý s tým mám je, že je to predvídateľné. A to vo všetkom. Kniha ma rovnaké klady ako film. Ale nepovažujem ju za vrcholné Kingovo dielo. IT by mal byť iný, hrôzostrašnejší, menej sa hrajúci. O postavy som sa vôbec nebál a v knihe dominuje ako skutočné zlo Bowers, ktorého filmová podoba v obidvoch kapitolách len dokazuje, ako je pre filmové spracovanie zbytočný. Muschiettiho obdivujem za jednu vec. Dokázal z toho vyťažiť maximum. Je to film, ktorý funguje v rámci nálepky adaptácia dobre. A kto vie. Možno po čase bude dozrievať ako víno. To, že je neprekvapivý zase neznamená, že tam veci nefungujú tak, ako by mali. Takže zatiaľ rovnako ako v prípade prvej časti 3*. A možno po 27 rokoch... uvidíme. ()

BrooksW.Here

"For 27 years, I dreamt of you. I craved you... I've missed you!" Vydarené, aj keď už oveľa menej desivé pokračovanie filmu To s Jamesom McAvoyom na čele hereckého obsadenia som si doslova vychutnal. Scenár je parádny, herecké výkony obdivuhodné, pretože všetci dospelí herci dokázali hrať svoje postavy tak isto, ako ich detskí predchodcovia, takže som nemal problém rozpoznať, kto hrá, ktorú postavu. Jediné dve veci, ktoré mi prekážali boli: 1.) Veľké množstvo CGI efektov, ktoré mi v niektorých scénach naozaj bili do očí, ale to sa dá prehliadnuť, ak viete, že to k Tomu jednoducho patrí. 2.) No, to, čo sa prehliadnuť určite nedá je neskutočne naťahovaný záver, kde som sa miestami už aj nudil a ani trochu som sa nebál... Ak si však toto odmyslím, alebo to aspoň trochu prestanem vnímať, tak mi z toho vzíde celkom dobré hodnotenie, aj keď na prvú časť sa to už veľmi nechytá... 7/10 "You're just a clown." ()

BoPo

Horšie ako jednotka. Ja viem, klišé veta, ale tu určitá nádej na vyrovnané skóre predsa len bola. Bez detských hercov sa vytratil najväčší plus jednotky. Oni tvorili partu. Dospeláci tvoria len zoskupenie. Do určitej fáze tento stav bol podmienený zápletkou, ale od určitého bodu keď už mal nastať zlom, tak sa parta efekt vôbec nedostavil. Ďalším mínusom je fakt, že drtivú väčšinu času sa dej venuje spomienkam a ich oživovaniu. Minutáž je prepálená (v poslednej dobe mám pocit, že pod 2 hodiny sa snáď ani nedá natočiť film - Irčan, Tenkrát v Hollywoodu,...). A horor? Už jednotka bola skôr strašidelná historka pre deti. Dvojka je drama o traumatách z detstva, cez ktorú niekto pretiahol závoj CGI bubákových trikov. Kingu Kingu, ty sa fakt do filmové sveta už neser. ()

GeusX

Na Druhou kapitolu jsem si počkal a shlédl ji asi měsíc po prvním díle. Těžko by bez té první části fungovala neboť se zde střídá jeden flashback za druhým a odkazy na první část. Postavy neměly již tolik prostoru a na rozdíl od jedničky mi nikdo z dospěláků k srdci nepřirostl a tak nějak se dalo i vytušit, kdo to má spočítané. Pocit jsem měl, že je zde ještě o trochu více pěkných lekaček. Celkově taková mechanicky nastavovaná kaše. Doporučuji se podívat na oba díly hned za sebou. Celkově však převládl dobrý pocit. 75% (viděl jsem: 1x cz) ()

ALIENka_

"Sakra prdel." byla první reakce, když jsem vešla do kina a viděla tam samý 13ti letý holky, který následně celou dobu filmu nezavřely hubu a mluvily tak nahlas, že to bylo slyšet až na druhým konci sálu. Každopádně po chvíli filmu jsem naprosto pochopila, proč tam byli samí malí caparti. Přesně pro ně totiž tenhle film byl (a prej že od 15ti). Šla jsem na horor, očekávala jsem nějaký pořádný završení po jedničce, kterou jsem si užila a místo toho jsem dostala tuhle vymrdanou pičovinu, u který jsem se lekla jenom, když pánovi vedle mě spadnul popcorn na zem. V tomhle filmu není děsivej už ani Pennywise, kterej už všechny svoje trýčky použil v prvním díle, takže už tady nemá co ukázat. Děsivost a atmosféra je tady nahrazená přiblblým humorem pro děcka, ne vážně v prvním díle ty vtipy aspoň za něco stály.. No a finále je tak moc cgi, že jsem myslela, že už ani ty postavy nejsou reálný. Hodnocení: 3/10 za výběr herců, který si byli fakt podobný ()

JohnCZ

První It se mi líbil velice. Hlavně proto, že to byla vlastně taková hororová Rková amblinovka, která se nebrala nutně vždycky úplně vážně, ale zároveň dokázala vylekat. Pennywise byl zvládnutý výborně a děcka a jejich chemie ještě lépe. Proto je až zarážející, že jejich dospělé protějšky tuhle chemii mezi sebou nemají. Navíc kde mezi děckama to jejich pošťuchování a přisprostlý pubertální humor na odlehčení situace seděl, mezi dospělejma to imo děsně skřípalo a působilo dost na sílu. Film se najednou zvrhával v parodii sebe sama a veškerá atmosféra byla tatam. Kde tedy jednička byla ještě s přimhouřením oka horor, dvojka spíše působí jako (místy možná i nechtěná) komediální variace na Ghostbusters a jakkoli tyhle lovce duchů zbožňuju, tady mi to moc nesedělo. A příliš mi nesedlo ani finální CGI zúčtování, které působí dost béčkovým dojmem. Opět se potvrzuje, že nejlepší atmosféru dělá tajemno. Scénář je ale dostatečně spletitý aby obhájil skoro tříhodinovou délku a režijně je to jinak kvalitní řemeslo... ale není TO už ono. ()

corpsy

Občas, keď sledujete nejaký skvelý snímok a on poTOm skončí, poviete si keby TO malo aspoň o hodinu viac. V TOmto prípade som chcel pravý opak. Bubákoviny sú ako vždy skvelé a za kapiTOlovou 1 vôbec nezaostávajú. Vedel som čo ma čaká, o polhodinu dlhší príbeh ako minule, menej letného detského dobrodružstva a viac dospeláckych traumat a depresií. Mohlo TO ale vyjsť. Ale vata okolo, je príliš hustá, bez nejakej pridanej hodnoty v podobe farbiva či vône. Malo TO ísť iným, kratším smerom. ()

Peterssen

Jediný opravdu strašidelný je, jak je ten film zbytečně dlouhý. Párkrát jsem se zasmál, jinak se nudil, všechno bylo dost předvídatelný... Bát se u toho můžou tak děti do 15, který na to nesmí. Úplně chybělo budování atmosféry a nestvůry byly děsivý jen, než je člověk viděl v celý kráse - občas je prostě lepší nechat pracovat fantazii diváka :) ()

sidzej

Sklamanie. Tešil som sa na TO veľmi ale je to presný opak jednotky. V nej nebolo jediné hluché miesto, jediná zbytočná scéna, v dvojke máme kopec zbytočných flashbackov ktoré dej nikam neposúvajú a žiaľ nie sú ani zaujímavé (klubovňa v lese, Edieho mama v suteréne, atď). Chémia medzi dospelou partou nefunguje hoc herci sú typovo dobre vybraní, finálne zúčtovanie s Pennywiseom je priam smiešne (to zmenšovanie na základe slovného pokriku) a to nevravím o tom digitálnom CGI bordeli v každej druhej scéne. Tak zlé triky som už dlho nevidel. Miesto toho aby scéna bola desivá tak tie zombie monštrá boli na smiech. Celé to zachraňuje akurát záver v ktorom dôjde aj na smrť jednej z hlavných postáv. Strašne málo Pennywisea tam bolo a úmorne dlhá stopáž z toho robia hororové sklamanie roku. P.S: Cameo Kinga potešilo ale dojem z filmu nezlepšilo. ()

berny2468

Dle očekávání horší jak jednička. Tam, kde jednička kouzlem osmdesátých let a zéjména castingem dětských herců bodovala, tam dvojka ztrácí. Ne, že by herci nebyli vybráni dobře, to absolutně ne. Ale je to neopodstatnitelně dlouhé a hlavně žánrově nesourodé. Nejvíce překvapivě funguje tedy závěr filmu, kdy se To porazí. Film je značně přeplácený a horrorem absolutně neni, neb se u toho nejde bát. Ve výsledku lze říci, že jsou i mnohem horší filmy, ale je škoda, že To 2 nenaplnilo jistý potenciál a je pouze nesouroudou, ale pěkně natočenou nudou s pár povedenýma scénama. Ambice filmu tedy nebyly ani z daleka naplněny..50%. ()

Astaroth12

Nečakal som nič, kedže jednotka ma ohromila. Táto cast bola o niečo slabšia, ale i tak mala úroveň, Je tu veľa killerovských postav, babka či drevorubač alebo arachné hlava zaujali. Je toho tu veľmi veľa, stále sa tu niečo deje a tak tá krutá stopaz, nieje vobec na škodu, ani neviem ako mi to ubehlo.Tlieskam, i keď nie všetko bolo s kostolným poriadkom. Ale za to, že reziser nekopíroval staršiu verziu, mozem byt len spokojný, silne 4*. ()

Ten Druhy

Oproti Kapitole 1 je toto To menej atmosférické, chýba mu nostalgické čaro detstva, ktoré do toho prinášali násťroční lúzri. V spätných odkazoch na jednotku je to zrejmé. Trochu to zachraňuje Jessica Chastain, ktorá hrá dospelú Beverly a dáva zbohom svojmu chlapčenskému výzoru z detstva. Potešil ma aj autor S. King, v epizodickej úlohe predavača, vek je už na majstrovi poznať. Viem, že kniha je hrubá tehla, ale snaha dostať všetko do filmu môže byť kontraproduktívna. Toto To som pozeral ako seriál, na trikrát. ()

Adasin

Stejně jako v komentáři u jedničky předem upozorňuji, že knižní předlohu jsem nečetla, kritika zejména děje se tak týká pouze filmu. ----- Je to moc dlouhé, to mě napadlo jako první. Je zde spousta scén, které by šly vypustit nebo – k čemu bych se přikláněla spíš – sestříhat do koláží, díky čemuž by film získal svižnější tempo a pocit natahovanosti by byl ten tam. Je sice hezké, že se tvůrci chtěli věnovat hlavním postavám (v kontrastu s tím, že např. postava Henryho Bowerse mi zde přišla naprosto zbytečná a vhodná tak maximálně k natahování děje), které jsou i sympatické a dle mého dobře obsazené (děti i dospělí – někdy až zarážející podobnost herců), ale nic se nemá přehánět, a za sebe jsem zase nepotřebovala vidět úplně všechno (např. o vztahu mezi Richiem a Eddiem). Pokud vám postavy a obsazení nesednou, tak je to docela problém, kromě toho film dle mého nemá moc co nabídnout, aby to člověka nějak výrazněji zaujalo – dějově je dvojka podobná jedničce – zlo se najednou objeví, začne terorizovat město, skupina lidí se dá dohromady, bojují se zlem, přitom se hádají, několikrát to skoro vzdají a pak je na řadě finálová řežba. Oproti jedničce je asi nejvýraznější změnou přidání flashbacků a vyrovnávání se s předchozí zkušeností s Pennywisem (klaun opět dobře zahrán Billem Skarsgårdem). Doporučuji tedy zhlédnout v maratonu s jedničkou, kdy flashbacky z dvojky doplňují děj jedničky. ----- Ani po technické stránce se moc nemění, přesto musím přiznat, že zde jsem se párkrát lekla. Ovšem, že bych měla vyloženě strach a celou dobu byla napjatá, jak to bude dál, to se říct nedá. ----- Do žánrů sem na ČSFD bych připsala i komedii – na horor mi přijde, že jsem se (a se mnou půlka sálu) smála až moc často. Na druhou stranu cameo Stephena Kinga bylo perfektní. 6/10 ()

agentmiky

Za poslední roky horor, který mě dokázal velice zaujmout svým zpracováním a hlavní zápornou postavou, z které jsem byl jednoznačně unešený. Tudíž jsem si od pokračování sliboval hodně a musím říct, že se druhý díl povedl ještě o kousíček více než dva roky starý kolega. Nejprve musím uznat, že lidé z kastingu odvedli neskutečný kus práce. Nejen že dospělí herci se svým mladším protějškům podobali do nejmenšího detailu, oni dokázali pojmout ty postavy tak přesně, že jsem v každém z nich viděl jejich třináctileté adolescentní já. Když bych měl vybrat jednoho člena Smolařů, jenž si film ukradl jen pro sebe, tak volím bezpochybně Billa Hadera. Ten si tu roli Richieho užíval plnými doušky,k tomu všemu ta chemie s Eddiem byla chvílemi k popukání. Jsem rád, že Pennywise zde nehrál druhé housle, dostal dost prostoru k zazáření (Bill Skarskgaard je opravdu nadaný herec, tak zahrát tu odpudivou kreaturu nemůže být snadné). A taktéž palec nahoru za vysvětlení originu, to podle mě ocenilo dost diváků. Lekačky sice většinou nepřekvapivé, ale z takového dřevorubce dostalo málem mé srdce nápad s výletem z mého těla..... a ta atmosféra mě celého pohltila. Také se tvůrci nebáli s brutalitou i vůči těm nejmenším (budiž příkladem holčička a ten kluk) , což v Hollywoodu není zvykem, rozhodně teď chápu ten rating 15+, ty své ratolesti fakt spíš nechte doma, ty doživotní traumata by za to nestály, tomu věřte. Malinko mě zklamal akční závěr, který po tom víc než slušném budování k filmu moc neseděl, ale i tak nabídl momenty hodné zapamatování, i ty emoce se u mě vydraly na samotný povrch, to přiznávám. Ve finále jsem nadmíru spokojen, i proto doufám, že zdejší modrá čísla co nejdříve zmizí. To si film nezaslouží. Snímek zhlédnut v rámci slavnostní premiéry v kině Lucerna a podruhé na promítání díky ČSFD. Za mě dávám 84 % P. S. Ten štěk s reálným Kingem brilantní 👍 A ještě jedna věc.... Všimli jste si, jak v komentáři používám často slovo TO a různé jeho tvary. Zvláštní🤔 ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

08.09.2019

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (více)