To Kapitola 2

• USA It: Chapter Two (více)

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy. (Vertical Entertainment)

MICHAEL73

Titul nejvýdělečnější horor všech dob dal prvnímu snímku určitě velkou značku a téměř zajištěný výdělek pokračování. Jelikož z prvního filmu se stal velký hit a trend, měl jsem obavy, že tvůrci se více uvolní a budou dávat divákům vše na talíři a akorát budou těžit více a více peněz. Nestalo se. Opět naprosté překvapení držící důležité momenty, sdělení a prvky prvního filmu, které pro další rozvoj jsou vřele důležité. Výtečný scénář udržující celek, podstatu postav a předlohy a jednak si vyhrává s detaily plné odkazů, humorných momentů a vřele důležitých věcí. Atmosféru byli schopni udržet po většinu filmu, až na určitou část v ději, kde sice jste schopni toho dost předpovědět, ale konec konců, na to jsme u „Kingovek” zvyklí. Muschietti neopomenul rovněž vizuál, ve kterém je mistr, a též mne uchvátil po celý děj vkusné adaptace. Ale předně největší klobouk dolů patří kastingu. Možná dospějete, narostou vám vousy, vrásky, trochu zmoudříte, ale nikdy neutečete před tím, kým jste vždycky byli. Váš výraz vám navždy zůstane i váš charakter. A právě v tomto duchu je každý herec pokračující postavu mladého herce výtečně zvolený. Nedovedu si představit lepší a působivější pokračování, přestože jej někteří neoceňují. Celá filmová skládačka obsahuje vše, co má mít, včetně důležitých sdělení. Můžete před dětstvím a svými nočními můrami utíkat, jak jen chcete, ale nikdy nezměníte to, kým skutečně jste uvnitř. A není třeba se za to stydět. Je třeba s tím zlým bojovat a to dobré tak posilovat. 9,5/10 hodnotím. Skutečně správné zakončení. ()

Praxis

Jako levná braková hororová komedie za pár šupů dobrý. Ale jako pokračování hororového blockbusteru teda nevím nevím. Když u hororu spíš než strach pociťujete cukání v koutcích, asi je něco špatně. Smálo se ale celé kino, tak nevím co je špatně. Jo je to dlouhý, občas se teda dost vařilo z vody, ale to mi vlastně ani tak nevadilo. Vadil mi hlavně všudypřítomný digimrdník, který hlavně na konci byl vážně už k uzoufání. Super jednička, zklamání dvojka. 60%... ČSFD předpremiéra Cinestar Anděl. ()

Laxik

První díl byl perfektně osekán a fungoval. To je z něj vidět i když jsem knihu nečetl. Stejně tak je ze dvojky vidět, že se evidentně moc osekat nedala (možná snad Hader linka, která nikam nevede, a těch pár lekaček, ale to by zas asi nebyl horor). A že tam toho naopak hrozně moc chybí. Fakt nechápu, jak může skoro tříhodinový film působit tak uspěchaně, každopádně to tak je. Navíc ten klaun už se taky docela okoukal, první díl byl asi takový ten "lightning in a bottle". Asi maličko nadsazuju, na druhou stranu mě to bavilo a nechápu, proč to lidi tak moc kritizují. ()

PKD

Má předvídavost, opět triumfuje. Co jsem očekával, TO jsem dostal. Pro srovnání pro ty, co tady lamentují a částečně nesmyslně porovnávají 2.kap. s TOu 1. Víte všichni proč zde zákonitě došlo ke ´´snížení´´ úrovně oproti 1.kap.? No prostě proTO, že i v knize jsou části s dospěláky, též ne tak kulervoucí, jako s dětmi. Má to svůj logický důvod, který tu vysvětlovati nebudu, páč TO dobře popsal medojed ve své recenzi. A tak by z toho nevykouzli 5hvězdičkový film, ani pan Spejbl. Já TO jisté snížení čekal, páč pro mě osobně, bylo se znalostí knihy...nevyhnutelné. Tady se zastanu tvůrců, kteří prostě pracovali s konceptem, který je takový, jaký je v předloze...tudíž...slabší. A za TÍm si stojím. Obsazení nemám v podstatě co vytknouti a zvláště jsem ocenil tu neuvěřitelnou podobu Bowerse ml. s jeho dospělou verzí (kterou jsem si užil skoro více, jak Boba Graye), kterou vidíme s plynulém obrazovém přechodu, který TO ještě umocňuje. Kingův výstup byl parádní prdel pro zasvěcené. Prostřih na další scénu alá puzzle, supr. Sice moc nesouhlasím s vysvětlením, proč se Stan zabil (v knize je TO koncipováno jinak) a mate mě, proč nám tvůrci ve 2.pol. stále více naznačovali (jak jsem TO pochopil aspoň já), že Richie byl ehm asi tak nějak bukvál, páč TO jsem tedy z knihy nějak asi zapoměl. Pokud TO tam vůbec bylo. Počet infarktových scén zde není takový jako u kap.1, ale dost parádních lekaček (které sice nebudou už na více shlédnutí tak působivé, ale TO je fuk), aby TO se mnou pořádně cuklo, rozhodně ano. Jsem rád a tak jsem TO logicky čekal, že klaun (kterého nikdo nemá rád a nikdo si s ním nechce hrát, jak si tak krásně a smutně několikráte stěžuje) dostal více prostoru, páč poslouchati nakřáple jódlující (v Tyrolích musely býti panečku tržby:))) hlas Billa Skarsgarda, bylo pro mě doslova rozkoší již v kap.1. A i když pro mě byla 1.pol. méně fascinující, než ta 2.,tak TO stejně vše přebila ta totálně kulervoucí záverečná 30minutovka, ve které není plno digibordelu, jak je dnes velmi cool, šik a moderní prohlašovati, ale několik spešl efektů aka cgi SFX, haha. TO jsem byl přibitý k sedačce. Vizuálně/atmosferická lahůdka. Jelikož v celé této verzi je dosti změn, tak bylo i po2. pro mě zajímavé a napínavé sledovati děj, který má sice zákl. kostru z knihy, ale přece jenom je tam několik scén, které nejsou v předloze ( viz.asi jedna z the best scén s holčičkou, která sice neměla ráda Toma Gordona:) zato se nudila na baseballu s matinkou a byla esencí čistokrevného hororu, jak sfyňa! Stejně jako milá paní Kershová, která je sice z knihy, ale i zde se měnilo) a tudíž jsem je nemohl čekati. Proto i závěr byl jiný a přesto svým způsobem stejný (byť ani zde, k mé velké lítosti není rozšlapávání vajec a přírodní demolice/destrukce města), což pochopí jen znalci předlohy. Podzemní bunkr jako z knihy, spokojenost. Zapojení indiánů bych sice vynechal, ale nevadilo mi TO. Rituál Chud, který sice prováděli děti, nikoli dospělí, což lze ale pochopiti, protože koncepce těchto 2 částí, je prostě jiná,než v knize, kde se části dospělí/děti neustále prolínají, což se sice částečně stalo i zde, ale 1.kap. byla jen o dětech. Krátký úvod z konce kap.1 byl zbytečný (stejně by neznalci kap.1 nic neřekl ani tak) a jen prozradil nejistotu tvůrců, kteří si asi mysleli, že někdo chodí na 2.poloviny jednoho celku, což by udělal snad jen debil. Za TO ten pravý úvod s Adrianem Mellonem (což jest btw,začátek samotné knihy), byl squellý+hororový s (až pro mě šokující svou) brutalitou. Zbytečný pidi teaser na BofP akorát ´´vytočil´´ (a definitivně dokázal, že WB jsou fakt banda kokotů, kteří satanžel vlastní DC), páč u něj byl balónek/balónky a v úvodu k samotnému filmu již ne!:( Oceňuji též emoční vklad Richieho, který odmítá v závěru si pořád připustiti smrt SPOILER!!! pro neználky předlohy, Eddieho. TO jsem opravdu ocenil. Stejně tak i plavání v lomu po 27 letech. Narážka/pocta, Carpenterově The Věc byla neskutečná a dokonce i se stejnou slovní reakcí. TO jsem v kině jedinkráte se více nahlas projevil.:) Režisér ale kecal o TOm, jak tam bude míti důl. roli želva Maturin (znalci DT+TO vědí) a prd. A ne, opravdu nepočítám TO, že nám ukáže sošku želvy a jednou padne ve filmu jméno Maturin. E-e, mě neoblbnete. Narážka na Osvícení, taky dobrý. A TO by bylo zatím vše. Jsem zvědav, jak TO bude působiti až TO sjedu v celku. Byl TO jistě náročný megaprojekt, ale naštěstí se povedl a sTOjí za TO. Jo a pejsek za dveřmi - nejvíce strašidelné - byl až šíleně! jošťomilý. Jasně, pak už moc ne.;-) Special quest star : leprák, největší balónek na světě! , Eddieho matka, odporně vypadající pan Keene (co před 27 lety vypadal jako Clark Kent) etc. P.s. total time celého děje bez koncových creditů jest 4h55m. Jo! () (méně) (více)

nirvanafan

Netvrdím, že bych si z jedničky vyloženě ustříkla jako mnozí tady, ale oproti tomuhle paskvilu přece jen měla úroveň. Děsivý je tady chvílemi pouze přehrávající McAvoy. Jinak jsem většinu času koulela očima a občas se zasmála. Kdyby se to zkrátilo o hodinu, mohla z toho být docela dobrá parodie... ()

kaylin

Americko-kanadský horor „To Kapitola 2“ ani zdaleka nedostál očekáváním, která do něj byla vkládána. Je neskutečné, jak bylo možné zprznit odkaz prvního dílu, kdy jste měli pocit, že tady nic špatně být nemůže. Ale ono ano. Dostáváte téměř tříhodinový biják, který vás dovede unudit už po několika minutách. Vykašlete se na tohle pokračování a vážně si raději dejte původní knihu. ()

blackrain

Druhé části jsem se nemohla dočkat. Od momentu, kdy se na obrazovce zjevil Pennwise, jsem před televizí seděla jako přimražená. Ten čas utekl velmi rychle. Nenudila jsem se a o to šlo především. Oddychla jsem si, když ta partička klauna zničila. Musím říct, že jsem najednou cítila velkou úlevu. To se mi dlouho nestalo. Překvapil mě sám autor knihy. To bylo celkem nečekané, ale příjemné setkání. Jeho knihy jsou opravdu pro filmaře velkým oříškem. Trvám na tom, že klauny opravdu milovat nebudu a budu při setkání s nimi velmi obezřetná, protože člověk nikdy neví. ()

Gorehound

Emotívny, desivý, príbehovo natrieskaný film v perfektnom prevedení, pri ktorom som sa nenudil ani minútu. Dospelý cast geniálne zahratý, parádne fungujúce postavy, knižný epický príbeh. Nemám čo vytknúť, aj to preklínané CGI mi tu fungovalo, pretože si neviem predstaviť, ako by to fungovalo bez neho. Ďakujem, pán King. ()

movieband

Příběh plyne, postavy rostou, děj graduje do neúprosného finále. It Andy Kinga Muschiettiho je asi nejrozsáhlejším zfilmovaným hororem, kterému se nedá upřít zajímavě vystavěný příběh a mytologie temné entity. Bohužel, tohle asi nebude pro mě. Průměrný film, který má velmi sympatické herecké osazentstvo, zajímavou myšlenku, ale není to nic, co by diváka chytlo za koule a přikovalo ho na celou svou stopáž do křesla, potažmo ho diskuzí převedla do rozebírání podstaty filmu nebo motivů, ať už režiséra nebo scénáristů. A to je, si myslím, u tak rozsáhlé práce škoda. Minimálně mě film nijak neuchvátil a už teď, chvilku po skončení, marně hledám v hlavě, proč se některé věci ve filmu staly tak, jak se staly. Věřím tomu, že si příběh své příznivce najdea bude vynášen do nebe za svou komplexnost a originalitu. Sám za sebe jsem ale rád, že to mám za sebou a nemusím to vidět znovu. Důvod proč jsem film shlédl byl, že ukázky první části mě nadchly atmosférou, která se projevila i ve filmu. No a když už je děj rozdělený na dvě části, tak už jen z mé podstaty, kdy mám rád systém, by byl hřích film nedokoukat. Zajímavá práce, ale víckrát už ne. ()

Helo

Co se ksakru stalo? Skoro o hodinu delší a přitom o tolik prázdnější. Obrazově je to sice zase parádní, ale co se týče scénáře, tak jednička působila daleko soudržnějším dojmem, každá scéna tam dávala smysl v kontextu celku, měla nějakej důvod. Tady jakoby ale tvůrci pořádně nevěděli, co v prvních dvou třetinách filmu vlastně chtěj říct a tak z toho za pomocí tuny hlášek udělali komedii a za přispění klišoidních a hlavně v několika případech až humorně působících lekaček zase takřka parodii. Ne že by v prvním díle klucí nehláškovali, ale bylo to s citem vzhledem k atmosféře filmu a jejich hlášky tam nebyly jen pro cool efekt, ale dokázaly i něco říct nebo posunout příběh. Tady ne. Naštěstí tu aspoň scénárista neměl ten samej problém, jako jeho postava Bill, a ten konec (poslední třetina filmu) už za prd nestál. Ten jakoby najednou psal někdo jinej - dával totiž smysl, měl nápady, sílu a pracoval s postavama tak, jak si zasloužily a tak, aby o ně divák zase začal mít zájem. A to je další klad tohodle filmu - vyrostlí hrdinové tu jakoby snad z oka vypadli svým předchůdcům z jedničky. I kdyby za celej film nebylo řečeno, kdo je kdo, stejně by to z jejich hereckých projevů bylo totálně poznat. ()

salalala

Andy Muschietti bohužel ve druhém díle adaptace monstrózní předlohy prohrál a jen potvrdil obavy, které mnohé po velmi dobré jedničce postihly. Dětská nostalgie musela jít stranou a naplno odhalila slabiny režiséra - hororové momenty absolutně nefungují a vypadají spíše jako z laciné parodie, což ještě umocňuje nevhodně zvolená hudba, děs tu chybí úplně a místo něj přebírají vládu prvoplánové lekačky, které se opakují a nemají co nabídnout. V závěru se navíc snímek mění v jednu velkou přehlídku ne úplně dobrých digitálních efektů, kde už o hrůze a děsu nemůže být ani řeč a jen se útrpně čeká na konec. Nejhorší je, že tu neexistuje nějaká hutná atmosféra (snad jedinou výjimkou je scéna v zrcadlovém bludišti, která ukazuje, jaký film mohl být), z níž by běhal mráz po zádech a Pennywise je pouze legrační strašák, který není oním symbolem totálního zla a strachu. Navrch tu máme naprosto neobhajitelnou, skoro tříhodinovou délku, v níž se zcela zbytečně objevují dětské flashbacky, které trochu popírají existenci prvního filmu. Obsazení je sice fajn, ale až na Billa Hadera tu nikdo moc prostoru nemá a nevyužití Jamese McAvoye a unylost Jessicy Chastain pak vysloveně zamrzí. Je hrozná škoda, že It Chapter Two si neudrželo úroveň, kterou nastoluje na začátku až do první schůzky kamarádů v asijské restauraci, která je výborná a vybízí k dalšímu sledování. Od té chvíle ale kvalita těžce upadne a ze zapomenutelného žánrového průměru a těžce promarněné příležitosti už se nikdy nevyhrabe a nic není platné fantastické cameo samotného Kinga, které je ale stejně zbytečné jako většina filmu. 50 % ()

Colby Sawyer

Dvojka It není jen o trochu horší než jednička, ona je horší o jednu, možná dvě třídy. Jednak je to ukrutně a celkem zbytečně dlouhé, druhak je to prošpikované flashbacky, které jsou většinou jen příležitostí k jumpscaru. Jumpscarů je tam mnoho a většina působí velmi zbytečně. Diváka po chvíli i začnou nudit, ani já, velký posera, jsem se v druhé půlce už prakticky nebál a to je co říct. Dospělý Losers club už nemá tu chemii a Skarsgard už také tolik nevyniká, takže celkem bída. ()

L_O_U_S

Jednička ušla. Sice jsem z ní neskákal nadšením, ale byla to důstojná adaptace, i když měla nedostatky. Ale tohle… tohle prostě nejde. Tady je špatně úplně všechno. Za prvé – délka je naprostý úlet. Mám dlouhé filmy normálně rád, pokud má stopáž opodstatnění. Ale tadyhle se děj všemi těmi flešbeky a sajdkvesty neskutečně natahuje. Za druhé – není to ani za mák děsivé. Někteří tvůrci by měli dostat pořádně prosekaný rozpočet, aby si rozmysleli všechna ta sice drahá, zato ale naprosto neefektivní bububu. Hergot, u hororu se člověk chce bát nebo se aspoň cítit stísněně, ale přepíčené digitální metamorfózy Toho vám nenavodí ani jedno. Děs a hrůza Kingovy předlohy spočívají v tom, že po přečtení víte, že existují pětiletí psychopati, kteří jsou schopni zavraždit ročního sourozence. Že některé děti žijí doma se sadisty. Že na dětství je nejhorší to, když o ně násilím přijdete. A ne v tom, že vás po parku honí obří socha dřevorubce. Za třetí – postavy se chovají idiotsky a ještě svá idiotská rozhodnutí neustále mění. Když se řekne, že musíme držet pospolu, tak nebudu lítat někde po poutích a zachraňovat někoho na vlastní pěst. Když už si řeknu, že zůstávám a nezdrhám domů, tak to sakra platí, ne že si to zase ještě dvakrát rozmyslím. Abych nebyl tak negativní, našly by se i nějaké klady. Richieho hlášky byly celkem fajn. Kameo Stephena Kinga bylo vtipné. A přesně vím, kam (a na koho) mířily ty neustálé narážky na špatné konce. Ale když tady je špatně skoro všechno a nejen ten trapný konec (s navíc pozměněnou pointou), vyznívá to jako výsměch divákovi. (1 330.) ()

Trevor

V kine v susednom meste sme si potom, ako mi najväčší filmový znalec pomohol s nákupmi najprv zasadli na jedno cudzie miesto, čo by inak nevadilo ale keďže bola pri predpremiére riadna tlačenica napokon sme si museli presadnúť. Stáva sa, zrak už neslúži najlepšie. Napriek niekoľkým odlišnostiam v porovnaní s knižnou predlohou film aj vďaka flashbackom bavil výborne a zopár krát sa sála schuti zasmiala, teda aspoň jej časť. Aby som nedával priveľa spoilerov, skončilo To a Pennywise jedného z fanúšikov zlomil natoľko, že ho kamaráti z kinosály museli vynášať...Nie som si istý, či Končí To bude pre mňa najlepším filmom v kalendárnom roku 2019, avšak šancu určite má, pretože doteraz tým najlepším je. Vďaka za skvelý večer aj s pomocou, cením si toho viac ako som v rýchlosti pri rozlúčke povedal, keďže sme sa obaja po náročnom dni tešili domov možno aj preto, aby sme si výborný zážitok z druhej kapitoly nechali v hlavách uležať. ()

kajas

Po fantastické jedničce jsem se na pokračování těšila opravdu hodně. V ději se posouváme o 27 let, z teenagerů jsou dospělí ve středním věku, k mé radosti se ale díky flashbackovým scénám dočkáme i všech mladších představitelů. Najde se tu pár infarktových lekaček, tím ale moje chvála končí. Zásadní problém jsem měla s délkou filmu (165 minut je opravdu hodně a tempo vyprávění místy drhne) a s režijním postupem ve stylu "ukážeme něco drsného/smutného/děsivého a v dalším střihu to shodíme vtipnou hláškou/gagem". Snímek tím dost ztrácí na serióznosti a atmosféře. Škoda přeškoda. ()

Baboonek

Hororová trapná komedie s prvky všech americky podaných žánrů... jednička se držela kus nad vodou, ale tohle je jen jeden velký špatný vtip. Napětí nikde, ale vlastně ani vtipné scény moc nečekejte. Je to zklamání... ztělesnění mého strachu je takto špatný film. ()

Vědma

To co To pomohlo v první části, to znamená rozdělení na dětskou a dospělou část mu podkoplo nohy v části druhé, V podstatě to nebylo úplně špatné, ale nefungovala tady chemie mezi herci dospělých postav. Vůbec jsem jim nevěřila to obnovené přátelství a ani trochu se nepodobají postavám z knížky. Ten, kdo ji nečetl, musí v tom mít hokej. ()

Aleee89

Bála jsem se, že to bude velké zklamání, ale nebylo. Ano, jedničce se druhý díl nevyrovná, avšak atmosféru film měl, takže jsem se nakonec docela bavila. ()

Reesam

First of all: kloubouk dolů za výběr herců a neuvěřitelnou podobu s jejich dětskými filmovými já. A za Billova Pennywise. Jenže tím to končí.Jakože.. Někdo asi bumbal hodně energy drinků a vybil si tu nadbytečnou energii u počítače v postprodukci, protože jinak si nedokážu vysvětlit, proč tam bylo tak moc zombíků a zvráceností, ze kterých křičelo: nejsem skutečnej, kdybys náhodou zapomněl, jsem graficky vytvořenej. U 1. kapitoly to táhla atmosféra a story o dětech. V 2. kapitole se to snaží nahnat flashbacky a efekty. Achjo. Přitom kdyby ubrali a řídili se heslem "méně je více", zkrátili to o hodinu, vynechali zbytečnou honbu za svými vzpomínkami, bylo by to fakt fajn. Poznámka pod čarou: párkrát jsem si málem učůrla, nebudu lhát. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

08.09.2019

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (více)