To Kapitola 2

• USA It: Chapter Two (více)

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy. (Vertical Entertainment)

Hobitek4U

Popravdě nechápu ty negativní komentáře. Dle mého to bylo výborné zakončení prvního dílu, které drží laťku a velmi pěkně se následuje knižní předlohy. Děkuji za to. ()

Pajky3

Jednička se mi líbila víc, tady mi chybělo nějaké překvapení. Nějaké pořádné vyděšení a vystrašení. Ano dostal jsem hromadu nechutností a spoustu digitálních triků, ale to mi prostě nestačilo. Od téhle sestavy Loserů jsem čekal o něco víc a ani cameo samotného Kinga to nezachrání. I když se tomu musí nechat, že ty skoro tři hodiny utekly vcelku dobře. ()

Wormboy

Druha kapiTOla musela dopadnut horsie a TO predovsetkym kvoli este komplikovanejsiemu rozpravaniu, hraniu sa s predstavami tak detskych, ako aj dospelackych hrdinov, kde filmove spracovanie jednoducho nemoze fungovat ako TO knizne. Napriek TOmu, vdaka za TO, ze sa TOho vobez niekTO chytil! 3,5/5* ()

Juto

Režisér Andy Muschietti sa vracia za kameru po finačnom úspechu, ktorý si vyslúžil snímkou ,,To" z roku 2017. Po druhýkrát je Muschietti ešte viac odvážnejší ako predtým, a to ako z hľadiska hororových scénok, tak aj stopáže filmu. Len škoda, že film sa až moc spolieha na špeciálne efekty. Radšej by som chcel, aby mal hutnú atmosféru ako predchádzajúce dielo. 6/10 ()

Ondatra

Když jsem viděl první díl, tak jsem byl nadšen a o to víc jsem se těšil na dvojku. Ale po dokoukání jsem dost zklamán. Film je zbytečně dlouhej a dost často se mi stávalo, že jsem se nudil. Ani nahrazení dětí dospělými lidmi moc nepomohlo. Děti měli lepší charizma a seděli mi do toho příběhu prostě víc. Bill Skarsgård v roli Pennywise je sice opět skvělý, ale to je tak jediné, co můžu tomuto filmu pochválit. 6/10 ()

Šimpy

Návrat z předpremiéry filmu To 2. No, musím ocenit, že tvůrci zpracovali zavraždění Adriana Melloneho (znalci knížky ví) a hlavně scénu s Paulem Bunyanem, která mi tak chyběla v televizní verzi. A rozhodně velké plus (SPOILER) je cameo role Stephena Kinga. Jinak je film ale rozvleklý, neškodilo by to trochu sestříhat a vytvořit gradující atmosféru. Chvílema je to vskutku nudnější. Ne že by byli špatní herci, naopak, snaží se, scény s dětskými herci ale zase patří k tomu lepšímu. Závěrečné zničení To nebylo špatné, jen bych mu tam přidal scénu, kde je prosí o život a nabízí jim nesmrtelnost. Co mi přijde hloupé je vynechání partnerů v příběhu (Beverlin manžel, Billova Audra). Bohužel, na 2 a půl hodiny toho bylo vcelku málo. 3* (z nichž jedna je za zmíněného Kinga). Škoda, že jsem si do kina nevzal masku, moh jsem to zpestřit aspoň divákům. :-D ()

animaxis

Je mi jasné, že jsem v menšině, ale kapitola druhá se mi opravdu líbila více než první. Hned zezačátku musím napsat, že film, podobně jako první, prostě vizuálně vypadá skvěle. U hororů je málokdy vidět, že si tvůrci dávají v tomhle směru tolik záležet. Kamera, prostředí jednotlivých scén, práce se světlem, hudba. To vše tu funguju na jedničku. Příběh mě tu zaujal a i jako čtenáře předlohy mě občas dokázal překvapit. Herci tu jsou skvěle vybraní ze dvou důvodů. Zaprvé jsou skutečně podobní svým dětským předchůdcům a zadruhé do svých rolí dávají maximum. Samotného Pennywise jsem tu konečně vnímal narozdíl od prvního dílu jako představitele velkého nebezpečí, jelikož tu už žádné děti nenechává jen tak utéct. Sice mi tu už vadilo, že většinu času pořád vypadá jako klaun, ale to není nic, co bych nestrávil. Vysvětlení jeho původu je pro mě jednou z nelepších scén filmu. Pět hvězdiček však dát nemůžu, jelikož mi tu hlavně v druhé polovině začal vadit humor, kterého tu překvapivě není málo a který tu někdy poněkud zbytečně odbourává napětí (byť je většinou opravdu vtipný). A ten Henry se tu také mohl trochu více předvést (pro změnu mi tady nepřipadal moc nebezpečný on). Celkově jsem však z kina odcházel nadmíru spokojený a jsem opravdu rád za to, že To: Kapitola 2 má tři hodiny a že se toho do ní vešlo tolik. ()

A.Fish

Uf, no to byl potrat to dokoukat. Už jednička byla nesmyslně dlouhá, ale pak tvůrci přišli s nápadem, že dvojka bude mít bezmála 3 hodiny. Táhne se to jak žvejkačka, každá postava zažívá flashbacky, lekačky jsou tu všehovšudy dvě, a konec samotný je vlastně stejný jako v jedničce. To jako vážně? ()

campix

Jak tohle může mít víc jak 2,5 hodiny ? Je až pozoruhodné, jak dokáže pokračování zahodit všechno, co se v prvním díle budovalo a být o tolik horší nežli první film. Knihu jsem nečetl, takže nevím, jestli je opravdu druhá polovina o tolik slabší i knižně, ale tady je to očividné. Tým, který byl okolo jedničky se do toho vydává i podruhé posílen o dospělé vyobrazení dětských hrdinů z jedničky. Bohužel tu nic nefunguje. Nostalgie nula, lekačky nula, děj nula. Takhle prosím Vás ne. ()

mortak

Otrocky převedená kniha na plátno. Scénárista se snaží být co nejvíce věrný originálu, jenže už rozdělení na dva příběhy toho, co je v knize jednota, už by mělo znamenat najít nějaký nový klíč k interpretaci. Takto se však třeba návrat Henryho Bowerse s ničím nespojuje a vypadá jako další schválnost natahující film. Touha převést na plátno každý zákrut tisícistránkové knihy ústí do nekonečného sledu více či méně povedených lekaček (a jednoho camea s odkazem na Dark Tower). Je pravda, že King ve svých knihách často opakuje jednu situaci stupňující se až k finále a katarzi, ale dokáže to podat tak, že mu to čtenář žere. Chapter 2 bohužel tuto Kingovu vlastnost silně podtrhlo, a převedlo ji do ubíjející monotónnosti. Alespoň že to finále se docela povedlo. ()

FrankSusta

Jestli tohle má být ten dobrý konec (coby závěr přinejmenším dobré jedničky), tak Američani nemají vkus a Stephen King je génius - i když jeho cameo a podepsání pod takovouto adaptaci to dost sabotuje. Hele, reálně bych i upředňostňoval ten grupáč v kanále přesně tak, jak byl v knížce (což neberte nijak pedofilně - i když je mi 15, byla by to pedofilie?), protože je naprosto odůvodněný, hezky vystihuje celý koncept (jeden z mnoha) knihy (konkrétně koncept objevování těla a lásky, který je ve filmech bohužel jen naťuknut (v jedničce slovy ''Ona má prsa!'' a ''jednou'' haiku)) a hezky to celé uzavírá a je to takový happy end... tady dostaneme nějakou slátanou CGI p*čovinu bez špetky lidskosti, která je v knize všudypřítomná (i když zde se uzavírá ten dospělý příběh, který ale i tak v knize končí mnohem lépe a ne nějakou přisládlou z prste vycucanou vyfluslou nejvíc klišé věcí (i když aspoň ta jedna smrt zůstala)). Tady reálně není nic dobře! A taky pochybuji, že koukat na to coby nezávislý divák neznajíce knihu, že bych to pochopil, protože věci se dějí absolutně náhodně či bez lepšího vysvětlení (všiml si třeba někdo, že Bill začal znovu koktat?!! Nebo že se všem jen tak outofnowhere znovu objevily jizvy? Nebo co mají být partneři Eddieho či Beverly? (když už chtějí dělat flashbacky, tak alespoň užitečný!!!)). A když už si s něčím dají práci, tak v kontextu s myšlenkami, co má kniha (a vlastně i v menší míře jednička), absolutně nedávají smysl a vše ničí. A když už je něco podle knihy - a to že se tam pokusili dát alespoň ''něco'' důležitého -, tak to zmrví debilně nahláškovanými postavami nebo absolutně nesmyslnou gradací scén. Třeba scéna v baru! Kdyby ji udělali čtyřikrát delší a ne tak strašně uspěchanou (z čehož polovinu stejně prochlastají s přihlouplými úsměvy!!!), tak by to byl alespoň nějaký světlý bod. Takhle tam není nic! Ničení postav, ničení příběhu, ničení samotné podstaty existence tohoto fiktivního vesmíru. Jako respektuji ještě jedničku, protože v knize se toho moc, s čím by atraktivně ve filmu mohli pracovat, není, a tak dokázali alespoň najít přístupnou alternativu, jak to udělat filmařsky atraktivní a zároveň udržet základní poselství - taky to zpětně není nějaké kdovíjak geniální, ale je tam vidět snaha. Tady není nic. Zkrátka tam není absolutní snaha, úcta a vůbec nic, co by měli filmaři udržet, když už něco adaptují. A jestli by někdo namítal, že jak na to měli asi jinak navázat než takhle, tak na to měli myslet u jedničky - která ale jako samostatný film funguje. Tady nix zajímavého nevymysleli a je to škoda. Fakt jsem se na to těšil... ale ani po filmové stránce to není nějak zajímavé. Prostě trapná úplně blbá nuda, ve které se ke všemu ztratil Pennywise, hlavní tahák filmu. ()

bk81

První část se povedla, druhá je o dost slabší. Celkově mi tak vychází lépe verze z roku 1990. Škoda. Poznal ještě někdo představitele malého Bena z 29 let staré verze? To bylo sympatické cameo. ()

majo0007

Stopáž totálne cez čiaru, záverečný hodinový! digitálny fight 3-hodinového filmu doslova nudil. Dávno som tak často nepozeral na hodinky a zbožne čakal na koniec. ()

CinemaRanger

První část nastavila laťku dost vysoko (top film roku 2017) a jen tak jí nic nepřekoná. Jsem rád, že alespoň se přiblížil ke kvalitě prvého dílu a nespadl dolů do sraček béčkových hororů. Vizuál filmu je skvělý, ten film je hodně barevný. Role jsou dobře zahrané a hlavně, co musím pochválit ze všeho nejvíc je herecký výkon Billa Skarsgarda. Snad jej může překonat jen Joquien Phoenix jako další psychopatický klaun, Joker. Co se mi ale nelíbilo, byla druhá třetina filmu, ta výplň mezi první a poslední hodinou. Ta byla neskutečně nudná už z důvodu stále se opakujících lekacích sekvencí, které nám bez přestání servírovali. Naopak konec bylo něco neskutečného. Také se zde objevují Flashbacky zpět do '89, které nám ukazují další části skládanky jejich dětství a některé jsou velice zajímavé. ()

CatcherBlock

Lepší, než jednička. Je tu lepší a hutnější atmosféra a lekačky, dospělí herci mi sedli mnohem víc, naproti tomu, prolínání s mladými herci bylo osvěžující a perfektně zvládnuté. Dlouhá stopáž mi nedělala problém, film nenudí ani chvilku. Herecky dobré, krvavé a děsivé výjevy v hojné míře a zapůsobily. Perfektní efekty. ()

Sabrewulf

Oproti jedničce je celý film už jen přehlídka trikových atrakcí a na strašení se rezignuje. Za všechno hovoří např. oživnutý reklamní panák, který jakoby vypadl z nějakého dobrodružného rodinného filmu typu Jumanji. Každopádně musím vypíchnout jednu lahůdkovou WTF scénu, která je naproto k popukání a tím myslím tu, ve které se všichni přátelé spolu sejdou po letech v restauraci a znovu se setkají s To. Z jednoho koláčku pro štěstí se "vylíhne" malé /poletující netopýří křídlo, z druhého se vyklube další křídlo, nějaké oko se tam pomalu plazí po stole. A naši dospěláci se tam všelijak kroutí, koulí očima, se šíleným výrazem ve tváři hystericky křičí "Panebože" a "Ježiši!", afektovaně tam div nepobíhají jak mravenci při požáru, no prostě už chybělo málo, aby ti chlapi vyskočili na stůl a pištěli jak ženské, což v KONTEXTU TOHO, jaké hrůzy viděli a prožili jako děcka, působilo naprosto neadekvátně a hlavně groteskně. Na bázi parodie. Mrtvoly v rozkladu se po nich sápaly, chapadla je tahaly, krev stříkala z umyvadel, prostě se jim děly takové věci, po kterých by každé děcko skončilo do konce života na psychiatrii a ti třicátníci se tam z netopýřího křidélka div nepochčijou strachy a strašně "Panebože" a Ježiši". Degeni. Geniálně by to pasovalo do nějakého Scary Movie 10. ()

Motinski

Slabšie ako prvá časť (ajkeď dávam rovnaké hodnotenie), atmosféra 80’s citeľne chýba, ale zas na druhej strane vo mne prevládajú hlavne pozitívne emócie. Kásting dospelých protagonistov sa podaril na výbornú, viac CGI kreácií som evidoval, no zas tak moc ma nerušili. 165 minút je veľa a chápem keď to niekomu bude vadiť, našťastie mne vôbec a bol som rád že sa sem zmestilo z predlohy čo najviac. Lakačky boli trochu predvídateľne a pripadalo mi že sa v tomto Muschietti snaží napodobniť Jamesa Wana. Pennywise výborný, prelínanie dospelí/deti fungovalo, napätie som cítil tiež ajkeď som vedel ako príbeh skončí a cameo Stephena Kinga pobavilo. Kapitola 1 bola o málinko lepšia a kebyže ich pozeráte naraz po sebe  je cítiť rozdiel. Ako samostatný film ale ide o  nadpriemer čo hororovú konkurenciu hravo prekonáva. Dajme tomu 7/10 a prvý diel 8/10 aby som bol presný. ()

David.Darco odpad!

Škoda mrhať slovami. Jednotka je jedným z mojich obľúbenýc HW hororov. Veľmi som chcel dať aspoň 1*, no ani po 4 dňoch mi nenapadá nič, čo by ma potešilo, či prekvapilo. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

08.09.2019

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (více)