Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

Kudly4

Rozhodně lepší než předešlej Skyfall, který nenabídl téměř nic. Spectre není o moc lepší, ale hvězda navíc je za parádní úvod v Mexiku, scény s Bautistou a hlavně jsem se moc nenudil při té šílené délce. Doufám, že 25. Bond bude velkolepý. ()

Spinosaurus

Hollywoodem obchází strašidlo. Jeho název je "pocta filmovým klasikám". Marně pátrám po filmu, který tento trend odstartoval (mám podezření na film Superman se vrací), ale v podstatě se jedná o to, že filmaři, kterým už logicky došly nápady, začínají rebootovat, remakovat, či vytvářet pokračování, ve kterých s láskou vzpomínají na staré kultovní filmy (zlé jazyky by řekly vykrádají) a doufají, že se z toho fanoušci posadí na zadek. Někdy se to povede, jindy ne. Spectre má samozřejmě mnohem více plusů a mínusů, ale v rámci "pocty" původním filmům uspěl tak na 50 %, protože někdy je to až do očí bijící, navzdory logice. ()

DwayneJohnson

Nudný, nebo snad zbytečně dlouhý Bond? Ale jděte! Pro mě spíš návrat ke kořenům v tom nejlepším slova smyslu. Osobně si nedokážu přdstavit, že tuhle sérii bude někdy v budoucnu točit někdo jiný, než Sam a hlavní roli hrát Daniel. Buď už strárnu a senilním, nebo už jsem si na jejich rukopis tak nějak zvykl. Pro mě podívaná, v tom (skoro) nejlepším slova smyslu a zcela zasloužená pětka, za kterou může samozřejmě to velké, kouzelné plátno v kině.... ()

pm

Léa S. je mi protivná na pohled, záporák byl ještě zoufalejší než posledně, ale to se mi alespoň líbil film, což o naprosto zbytečném Spectre říct nemůžu. A málo Moniky. Během celého filmu jsem se buď nudila nebo přemýšlela o ničem jiném. Třeba o smrtícím kouzlu Ralpha Fiennese ve filmech z devadesátých let, o cestování nebo o lidech v sále, kteří neustále chodili přes plátno a smskovali a jedli a rušili. Předevčírem večer jsem prostě měla chuť někoho zbít, hlavně majitelku hnusného parfému o řadu za mnou. Ale rozhodla jsem se během projekce, že příští rok se vypravím do Benátek a zkusím zlomit svůj odpor ke karnevalům a cirkusům všeho druhu. Takže jinak v ničem objevný, nevtipný a prázdný film, který pro mne hodnotit nemá smysl. Jedna hvězdička za štěkajícího lva mgm: miluju ten moment a v kině dvakrát. Druhá hvězdička za perfektně nasvícené a nasnímané římské ulice a památky, po kterých jsem se shodou okolností potulovala minulý víkend: mám to město čím dál raději. Ale pokud v příštím filmu Bonda nevezme znovu skvělý Craig nebo alespoň Michael Fassbender a Bondgirl nebude krásná, pustím si znovu Casino Royale a kašlu na celého dablnulového agenta. ()

Ant

Fantastický Bond, ale on by ten film mohl klidně fungovat sám o sobě i bez své značky. V mnohém je to podobné dalším agentským filmům posledních let, takže nic nového to nenabizí. Ale ono to baví a baví to parádně. Ve všech směrech lepší než Skyfall, který mě nudil otravným Bardemem a ženskými hrdinkami tak mdlými, že se mi chtělo brečet. Waltz je tady hravě zlý jako vždy, ale největším překvapením byla Lea Seydoux, která je Craigovi rovnoprávným partnerem. Ta romantická část by potřebovala pár záplat, ale upřímně mi to takhle stačilo. Film i přes svou délku odsýpá. Miluju fakt, že ten film nestojí jen na Craigovi (který je vynikající), ale využívá všech vedlejších postav. Whishaw zaslouženě dostal více prostoru. No a ať už je další Bond jakýkoliv, ráda budu předstírat, že Spectre celou sérii zakončil, protože ten konec byl perfektní. ()

Zodd

I přes Craigovy herecké schopnosti jsem v něm skutečnou 007-čku doteď neviděl, i když Skyfall se hodně přiblížil atmosféře. Jenže tady jako by se něco změnilo a i Daniel má dostatek hlášek, atmosféra dotažena pro mě do dokonalosti. Klidně mě flamujte, Spectre je má nejoblíbenější bondovka s Danielem Craigem a můj názor se minimálně v současnosti nezmění. ()

nascendi

Som presvedčený, že Bond primerane dávkovaný škodí až v množstvách, ktoré Hogo Fogo ignoroval. Nevidel som všetkých Bondov, nemám potrebu vidieť všetkých Bondov, ale sú chvíle, keď sa s mozgom fungujúcim na polovičný výkon pokojne pozerám niektorý z posledných výtvorov a nemám vážnejšie výhrady. ()

Ratemus

No nevim, podle ukázek to vypadalo na dech beroucí konspirační akci se super tajnou Spectre, která řídí takřka celý svět, výsledek není nic než průměrný akčňák napříč mnoha lokacemi bez špetky napětí, nebo překvapení. Rozhovor z vlaku jak okopírovanej s Evou Green v Casinu. Těšil jsem se nejvíc na Monicu a mistra Waltze, ale Monica byla jen lákadlo protože nepředvedla nic a Christoph Waltz jako záporák neskutečně pohořel, určitej respekt z něj šel, ale např Silva nebo Le Chiffrea mi připadali mnohem lepší. Jako šéf super tajné organizace se mohl lépe předvést, ale to je samozřejmě hyba scénáře, neboť herecké výkony jsou samozřejmě výborné, jedna kapacita vedle druhé, ale bohužel, herecký talent a potenciál nebyl plně využit. Pokud jsem dal páté Mission impossible pět hvězd tak zde musím rapidně ubrat, protože Cruise si Craigem vytřel zádel s přehledem. Spectre mělo opravdu plno kolapsů, které vyloženě bily do očí, lepší než Skyfall? to rozhodně ne, navíc ten hošanskej soudtrack je tragickej. Největší radost mi udělal Dave Bautista a jeho scénky a samozřejmě jediné slovo, které za celý film řekne. Spectre není ničím výjimečné, je to absolutně průměrná akční zábava, která plní účel, ale rozhodně to vzhledem k původnímu záměru mohlo být lepší, takže příště trochu lepší scénář. ()

nash.

O fous lepší než předchozí, o fous víc Bond než předchozí, jenže po skvělém mexickém prologu, kterému nechybí tempo, akce ani nadsázka, opět vše potáhne povlak průměru. Místo akční jízdy je tu umluvené drama, které jakoby omylem do akčního žánru zabloudilo z Divadla hlubokých forem v Mělké zahradě, navíc je to příliš dlouhé a občas nechtěně srandovní svou nesmyslností. Craig je stále stejné poleno, které se tváří jako ropucha a vztahové napětí mezi jednotlivými postavami je nulové. Ony ty postavy sice říkají, co k sobě cítí, ale vidět a cítit to není. A korunu všemu nasazuje v jedné z nejhorších bondovských titulkových skladeb Smtihova fistule, za kterou by nemusel styděť leckterý kastrát. Nová bondovka je další hořké zklamání. Pokud chcete parádní jízdu na téma "padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina," dejte si raději Limonádového Joea. ()

silentname

Poďme uzavrieť jednu obrovskú kapitolu môjho filmového maratónovania a to posledným filmom v "James Bond maratóne" - Spectre. Viem, že som už tento film okomentoval, no myslím si, že bolo fajn si ho pozrieť znovu a možno som si z neho odniesol aj niečo viac, než po prvýkrát v kine. Medzi Craigovkami ide o slabšie dielko, medzi Bondovkami ako takými si myslím, že sme tu našli opäť dobrého filmového adepta. V prvom rade si povedzme, že Daniel Craig to stále má. Plus je zaujímavé vidieť ho v misii, ktorú koná viac-menej na vlastnú päsť. Len na základe videa, ktoré mu zanechala ešte pred svojou smrťou M. A konečne sa stretne so svojim úhlavným nepriateľom zoči voči. Človekom, ktorý stál za všetkými udalosťami z predošlých troch filmov. Keby mám byť úprimný, tak si myslím, že ide o pár skvelých nápadov. Bond ako agent na vlastnú päsť ide bojovať proti organizácii, ktorú vedie niekto, kto je mu viac než veľmi dobre známy. Zloduch tohto filmu je podľa mňa dobrý. Nemyslím si, že funguje tak skvele ako Le Chiffre alebo niektorí iní, no dáva mu to vynikajúci motív. A označiť Bonda ako "Cuckoo" je zaujímavé podanie. Keď som film videl prvýkrát, tak som uvažoval o tom, prečo sa film tváril, že sme padoucha mali poznať. Odkiaľ? No keď som to teraz videl znovu, tak už mi je to jasné. A dáva to tomu trošku lepší nádych. Potom ju tu však aj vedľajší padouch, ktorého identitu neprezradím, lebo si myslím, že nie všetko je treba prezradiť v komentoch. Ten je nič moc a dokopy nič ani počas filmu nejaké svetoborné neurobí. Ale je dobré mať takého spojenca vo svojich radoch. Akcia je dynamická, nová Bond girl je dobrá a myslím si, že film má aj dobré dialógy. Ako celok to nehodnotím ako jeden z najlepších, no stále dostatočne dobrý film na to, aby som povedal, že stojí za to. A jednoznačne lepší film, než bol "Quantum Of Solace". Stále je dobrý, no rozhodne si myslím, že niektorí predchodcovia mali viac. A v rámci "James Bond Maratónu" je to môj finiš a týmto uzatváram tento veľmi dlhý maratón, ktorý ale rozhodne stál za to. A teším sa, až sa k nám James Bond opäť vráti v novom filme.Hodnotenie: B+ ()

Slarque

Profesionální práce, kterou rozhodně stojí za to vidět. A teď o tom, co z ní dělá zatím nejhorší craigovku: Režiséři by se měli i nadále střídat – předchozí tři filmy přinesly do série nové prvky, tohle je pouhé pokračování. Délka by se neměla natahovat – 150 minut je opravdu moc a film vypadá, že neví, kdy má skončit. O Samu Smithovi jsem v životě neslyšel a doufám, že už ani neuslyším, nicméně titulková sekvence je opět nápaditá a v kině se ta strašná píseň dala přežít. Christoph Waltz je přesně takový padouch, jakého čekáte, což je trochu nuda. Léa Seydoux je sice mladá a sexy, ale mezi ní a Craigem na plátně není naprosto žádná chemie. Oba castingové přehmaty jsou bohužel výrazné. ()

Pedestrian

Kvalit vtahující úvodní znělky už celý film nedosáhne. Celé je to takové opatrné (srabácký milostný scény), hrající na jistotu, fakt už okoukanej Waltz v tisíc a jedné roli, s málo exotickýma lokacema a s neuspokojivým závěrem. Ale nenudil jsem se. ()

jarous

Velmi milé překvapení, zase jednou naprosto tradiční Bond, James Bond. A poslední scéna dává tušit mnohé. ()

hammer_head

Hodně průměrný film. Bondovky s Craigem (Casino, Quantum i Skyfall) se od ostatních (20 předchůdců) liší: jsou temnější, drsnější a dost možná i reálnější, než ty staré Bondovky. Spectre, jako jediná Craigova bondovka, připomíná ty staré a to svým vtipem a nadhledem. Bohužel to se nedá říct o akci. Akce je hlavním kamenem úrazu: je ji tu málo a když už nějaká přijde, tak je taková nemasná neslaná, ať už jde o honičky, havárii letadla, rvačky nebo únik a výbuch nepřátelské základny. Dalším problémem je záporák, který patří k těm nejslabším protivníkům v bondovské historii. Závěrem: Craig mi vadí jako herec i jako chlap (špatně se na něj dívá a už od začátku mám za to, že jeho výběr na Bonda nebyl správný. Spectre je zdlouhavá, ukecaná a moc nenabízí. ()

klerik

Chutné ako tri hodiny žutá žuvačka. Sterilné, nevýrazné. Dokonca aj QUANTUM OF SOLACE teraz vyznieva ako dobrá zábava. Áno, je to miestami veľkolepé, ale nakoľko sa Bond vrátil k prostoduchosti ani nie tak Brosnanovych ale skôr Moorovych filmov, je priam vražedné, že sa berie tak vážne. Craigovkám vždy chýbal "pravý" bondovský šarm, ale fungovali ako moderné akčné filmy, mali dobrých záporákov a SKYFALL dokázal skvelo pracovať s retro prístupom. Spectre je podobne prázdny a zbytočný ako piaty TERMINÁTOR... ()

SeBig

Bondovky s Craigem - nuda, nezáživnost, nesympatická držka, nevýrazní záporáci, nevýrazná akce, furt stejné  nažloutlé nebo vyhnědlé lokace. ()

Chrustyn

I přes všechny výtky má nová bondovka stále co nabídnout a pokud Vám vyhovoval i Mendesův Skyfall, najdete si zalíbený i ve Spectre. S filmovou stopáží už se to jaksi přehání a vyprávění už jde trochu jinam, než by se k bondovce slušelo, ale pořád to je dostatečně velkolepý snímek, který nedělá agentovi 007 ostudu. Jen toho Craiga už to asi začíná nudit. ()

Arsenal83

Mendesove spracovanie sa na druhýkrát nepodarilo tak ako v prvom prípade. Okrem výrazného vstupu pôsobí film chaoticky a to najmä pre diváka, ktorý nevidel minulý diel. Ako tu už bolo viackrát spomenuté, reklama filmu, ktorá stavala na osobe Monicy Belucci, je naozaj výsmechom v porovaní s jej niekoľkosekundovým vystúpením v snímku. Takisto spracovanie niektorých scén je zdĺhavé až nudné., takže v podstate je metráž tejto Bondovky prehnaná. Ale ok, jedno pozretie neublíži. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům