Reklama

Reklama

Star Wars: Síla se probouzí

  • Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
Trailer 7
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Hrají:

Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels (více)
(další profese)

Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Star Wars se vracejí na plátna kin filmem Star Wars: Síla se probouzí. (Falcon)

Diskuze

Příspěvek byl smazán administrátorem.

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Veď predsa píšem to že Haydena majú ľudia zafixovaného ako mladého ešte relatívne neskazeného Anakina a teda zrejme kvôli tomu tam symbolicky dali jeho ducha. Herec ktorý hral Vadera predsa nedostal počas troch starých epizód toľko priestoru aby bol až taký zapamätateľný. Vidíme ho v podstate len v tej scéne ako mu dá Luke dolu masku a potom ešte ako ducha v tej pôvodnej verzii a to je proste všetko.

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

SONITA

Ale veď ja súhlasím. Súhlasím s tebou tak veľmi, ako s niekym, kto napríklad povie "zajtra zase vyjde Slnko".

na příspěvěk reagoval SONITA

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

mm13

Pozri len som vyjadrila svoj názor ktorý narozdiel od niektorých z vás aspoň viem podložiť aj nejakými ozaj serióznymi argumentami. Že nesúhlasíš alebo že ti to pripadá otravné či trápne je tvoj problém.

na příspěvěk reagoval mm13

 (hodnocení, recenze)

SONITA

To už se tady řešilo stokrát. Vader se vykoupil, když zachránil Luka a Sidiuse hodil do šachty, taky řekl, že Leia měla pravdu. Evidentně se otočil před smrtí na temnou stranu. Takže Hayden furt nedává jediný logicky důvod.

na příspěvěk reagoval SONITA

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

SONITA

Brilantná úvaha! Sa teším na ďalšie postrehy typu "Už viem, prečo je jahodový sirup výhradne červený, zatiaľ čo Vinea môže byť zeleno-žltá alebo aj bordovo-fialová".

na příspěvěk reagoval SONITA

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

A sanozrejme aj preto tam máme Haydena lebo zrejme chcel Lucas aj tak trochu symbolicky prepojiť Prequely so starou trilógiou. 

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

No ja mám takú vlastné teóriu prečo tam dali do VI. epizódy Haydena. Ide totiž o to že Lucas chcel zrejme tým mladým Haydenovým duchom naznačiť že sa VADER po smrti definitívne vrátil do Svetlej strany SILY ako mladý Anakin. To mi príde ako jediné logické vysvetlenie prečo tam máme Haydena. A keďže Obiwan zomrel ako starý muž hraný Guinessom tak nemá zmysel dávať tam ako ducha Mcgregora. Jedine žeby Mcgregora spravili maskéri trochu staršieho tak potom by to šlo. 

na příspěvěk reagoval mm13

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

V epizódach II a III sme nepotrebovali v závere ničiť žiadnu vesmírnu stanicu a napriek tomu to boli skvelé epizódy. Lucas proste vedel ako zaujať. Dokonca v najobľúbenejšej  V. epizóde nemáte žiadnu Hviezdu smrti ani nič podobného. ( Áno ja viem že LUCAS V epizódu nerežíroval )  A to je teda jasným dôkazom toho že kúzlo SW je niekde inde.    

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Tak to vystúpenie generála Huxe bolo práveže úplne na smiech a pripadalo mi to ako paródia na Hitlera aj s tým záverečným akože Hajlovaním. Zdesenie nejakých ľudí na cudzej planéte sme síce videli ale tá scéna mi pripadala taká účelová ako keby sa nám len tvorcovia snažili ukázať že scéna zničenia Alderánu proste už dávno nebudí rešpekt a chce to niečo poriadne dramatického a veľkolepého. Preto aj celá tá Planéta mi príde len ako ďalší väčší nebezpečnejší kanón ale inak nič zaujímavého. No a samozrejme KYLO REN tak to je asi jediná vec s ktorou s tebou súhlasím. Zo začiatku filmu máte pocit že tu máme seriózneho záporáka ako sa patrí AŽ do toho nešťastného momentu kedy si dá tu masku dole a príde ten WTF pocit. Ufňukaný nevyrovnaný mladík ktorý nosí masku len preto aby sa podobal na svoj vzor DEDKA VADERA ???? TO si akože robíte PRDEL ??? 

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Ani mňa tá pasáž nebavila ale nakoľko sa jednalo o Originálnu scénu tak som to musela spomenúť aby si videl že viem nájsť na VII epizóde aj niečo pozitívne. A áno súhlasím bola tam jedna blbosť za druhou. Napríklad pristátie na planéte nepozorovane pomocou hyperpohonu tak ako sorry ale to je aj na SCI-Fi proste priveľa.

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Darth_AK

SW feeling malo akurát tak Rogue one. TO je zatiaľ jediný film ktorý sa naozaj podaril. Aj SOLO celkom ušiel. 

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Duncan66

Presne si to vystihol. Jadro je úplne identické ale darmo to budem ja vysvetľovať zarytým nekritickým fanúšikom ktorí sú celí šťastní že znova videli Stormtrooperov.

 (hodnocení, recenze)

Jinak je ve filmu spousta paralel. Tvůrci vědí, a dělají to záměrně. Je to jako esteregg. Akorát je schválně vidět aby si člověk připomenul, že něco stejného se už stalo. Evidentně dát plány a mapy do droidu je ve SW běžná věc. Jako když v našem světě používáme mikrovlnku. Taky tam pořád něco cpeme a samosebou, že to není pak originální ale to serepes.

 (hodnocení, recenze)

4.díl je o ukradnuti plánu a zničení hvězdy smrti. 7.dil je o mapě k osobě Luka. Taky tam cítíte ten nepatrný rozdíl mezi osobou a hvězdou smrti? Člověk by řekl, že je to úplně jiná galaxie a formy, a hmoty. Těžko říct co má Luke a Hvězda smrti společného krom toho, že jsou oba důležitými body k vyvrcholení filmu.

 (hodnocení, recenze)

Duncan66

A nebo můžeš jít na jádro ještě víc. Postavy se z bodu A na začátku dostanou do bodu B na konci. Jak se ti líbí moje nová teorie, že je každý film stejný?

 (hodnocení, recenze)

Darth_AK , Duncan66

Přesně tak ale průser bude jestli Haydena dají i do 9.dilu.V 6. Ho můžu ignorovat stejně tak jako celou speciální edici. Ale když ho dají napevno do jediné verze 9.dilu tak mě to nasere. Nebude to dávat onic větší smysl. Luke starej a po smrt.. nedej bože, že se tam ukáže pořád mladý Hayden. Obiwana taky nenahradily Guinesse za Mcgregora.

na příspěvěk reagoval SONITA, SONITA, Duncan66

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Darth_AK

naopak se to srovnavat da a ty sceny jsou v samotnem jadru zcela identicke. Kriznik a vesnice jsou jen krovi, kde se to odehrava. Jadro sceny, zly bubak prijede pro citlive informace, ty jsou ukryty do robota, ktery z mista prcha, ten co je robotovi predal je bubakem zatcen a odvlecen na lod, kde se budou snazit z nej ty informace dostat. to je preci stejne jako vejce vejci 4 vs 7.

na příspěvěk reagoval SONITA

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

SONITA

Ëpizoda VII měla aspoň SW feeling, epizoda VIII ho ztratila úplně. Postava Rose naplnila moje nejhorší představy. VIII je suverénně nejslabší epizoda.

na příspěvěk reagoval SONITA

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

SONITA

Zrovna tu pasáž ale rád nemám, ta naháněčka s ratarem či jak se to jmenuje mě vůbec nebavila, Han s Chewiem najdou Millenium Falcon jen tak uprostřed vesmíru a pak Han skočí bez výpočtu do hyperprostoru. Jedna blbost za druhou. To není zrovna část filmu co bych opěvoval

na příspěvěk reagoval SONITA

Darth_AK

Darth_AK (hodnocení, recenze)

SONITA

Já osobně hodnotím v epizodě VII pozitivně proslov generála v Huxe - líbí se mi jako jako vojenský fanatik, v VIII ho zmrvili a udělali z něj vtipnou figurku, ale v VII byl dobrej. Resistance se ani vzdáleně nemůže poměřovat s odbojem, ale nálet na Takodaně za zvuku March of Resistance je moc pěkný záběr. Pak, byť je Starkiller base kopií Hvězdy smrti, tak scéna její střelby je moc pěkně zpracovaná a konečně taky člověk vidí zděšení lidí na planetě, když k nim míří ten paprsek. A dokud si nesundal masku, tak se mi líbil Kylo Ren. Ta epizoda je podstatně horší IV s několika změněnými faktory, což ji u mě na slabé tři hvězdy stačí. 

na příspěvěk reagoval SONITA, Duncan66

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Darth_AK

A ty si si nevšimol že ja nadávam hlavne na epizódu VII ??? Epizóda VIII bola totiž originálnejšia takže asi sama viem prečo si to odskákala hlavne VII epizóda

na příspěvěk reagoval Darth_AK

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Darth_AK

AHA uznávam že tá scéna s tými žoldákmi ktorí prišli za Hanom Solom tak áno tá mi asi jediná nepripomínala epizódu IV. To je ONO.

na příspěvěk reagoval Darth_AK

SONITA

SONITA (hodnocení, recenze)

Darth_AK

Tak akože vážne ja som sa sama donútila VII epizóde dať ešte sama a doma na DVD-čku som si ju pozrela NASILU asi ešte 5 krát. No ako sorry ale naozaj ja tú epizódu proste NENÁVIDÍM.

Související novinky

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

29.01.2023

Byl to poměrně zajímavý souboj - přitáhne více pozornosti diváků velký návrat Star Wars po deseti letech, nebo návrat Avataru po třinácti letech? Teď už známe odpověď. Pokračování sci-fi blockbusteru… (více)

John Williams oznámil svůj poslední film

John Williams oznámil svůj poslední film

24.06.2022

Legendární hudební skladatel John Williams (Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Mnichov, Zachraňte vojína Ryana) prozradil, že se pomalu ale jistě hodlá odebrat do skladatelského důchodu. Po více… (více)

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Jak se očekávalo, tak se děje - a vlastně v ještě větší míře, než mělo. Spider-Man: Bez domova podle odhadů v předpremiéře vydělal 50 milionů dolarů, což je třetí nejvyšší číslo v historii nezávisle… (více)

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

J. J. Abrams nechce natočit žádný DC film

18.05.2021

Režisér J. J. Abrams a jeho produkční společnost Bad Robot momentálně dohlížejí nad kupou připravovaných komiksových projektů studia Warner Bros. a DC. Logicky se tak čas od času vyrojí spekulace, že… (více)

Reklama

Reklama