Zlatý Glóbus 2013

USA, 2013, 124 min

Scénář:

Dave Boone

Účinkují:

Tina Fey, Amy Poehler, George Clooney, Will Ferrell, Nathan Fillion, Jennifer Garner, Jennifer Lopez, Debra Messing, Amanda Seyfried, Helen Mirren (více)

Předávání Zlatých glóbů je prestižní ceremoniál, naplněný hvězdami z filmového a televizního průmyslu. Ti nejlepší, kteří zazářili v posledním roce, jsou za svůj výkon odměněni Zlatým glóbem.  Hollywoodská asociace zahraničního tisku (HFPA) byla založena ve čtyřicátých letech minulého století, během druhé světové války. Původně ji tvořila hrstka novinářů ze zámoří, tehdy působících v Los Angeles, kteří se snažili propojit Hollywood s ostatním světem a prostřednictvím filmu rozptýlit svět ztrápený ničivou válkou. Dnes HFPA sdružuje více než 55 zemí, se čtenářskou obcí skýtající přes 250 milionů čtenářů. Každý rok organizace pořádá třetí nejsledovanější televizní galavečer na světě, udílení Zlatých glóbů. (oficiální text distributora)

karlik4801

Ceny mě nijak nenaštvali, teda Tarantino by si zasloužil i režii, ale co, Affleck si to taky zasloužil. Pro mě byly tyhle Glóby skvělá show, moderátorky se postarali o většinu zábavy. A pak Will Ferrell, jeden z nejzábavnějších přednášejících. Pár proslovů mě zaujalo, jako od Christopha Waltze, Quentina Tarantina a Jennifer Lawrence. Potěšil Robert Downey a Jeremy Renner. Sedmdesáté Glóby se povedli. ()

Unnamed

Letošní Glóby stály vážně za to a dobře jsem se u nich bavil. Utíkalo to velmi rychle, několik dojemných momentů, ty zábavné tentokrát nebyly ze strany moderátora (v tomto případě dvou moderátorek), ale jiných uvádějících (a že některé stály za to). Ricky tolik nechyběl, ale nebudu zapírat, že s ním by to byla ještě o třídu lepší jízda. 4* ()

vyfuk

V tomto případě nehodnotím pořad, ale ceremoniál z té výsledkové stránky: 1. Především mě zklamal výkon Lincolna - Spielbergovi bych Glóba přál a nezískal ho. I tak však ho přeji Affleckově Argu (nejméně očekávaný vítěz na Glóby). 2. Nejlepší režii opět přeji Afflekovi, ale každopádně mě příjde podezřelé, že Spielberg (Lincoln) a Tarantino (Nespoutaný Django) zůstali tolik pozadu. 3. Ohledně scénáře jsem spokojen... 4. Nedotknutelní na posledním místě z nominovaných? 5. O tom, že v souboji jasného Impéria - Mafie v Atlantic City, Perníkovým tátou a Panství Downtown zvítězí ČTVRTÁ varianta mě opravdu utvrdilo v mém myšlení. Shrnutí: Divné, osiřelé, nepředvídatelné, neviditelně "podplaceno" :-). ()

TroiMae

Konferenciérka jedna: " Anne Hathaway předvedla v Bídnících skvělý výkon. Píseň byla natáčena v jednom detailním záběru a Anne se svěřila, jak to bylo náročné mít kameru stále tak blízko u sebe." Konferenciérka dvě: "Jo, to by moc nezvládala točit porno." "Nemyslím, že by Anne zrovna plánovala točit porno." "Nikdo z nás to neplánuje…" "Quentin Tarantino tu také je – hrdina mých sexuálních nočních můr." "Meryl Streep tu dnes není. Má chřipku… A je v tom skvělá!" "Daniel Day-Lewis… jeho dětskou rolí byl E.T." "Wow. To je úžasné. Takový výjimečný speciální host. To byl manžel Hillary Clintonové!" Cena Cecil B. Demille za celoživotní dílo je "stejně tak o držitelce jako o předávajícím". Robert Downey, Jr. is awesome. Herec tak "všestranný, že hrál Iron Mana ve třech různých filmech". ()

Petr.Kocfeld

Premiéra pro mě,co se týče Zlatých globů.Moc pěkný pořad.Líbila se mi zde napříkald Nicole Kidman a třeba ještě Anne Hathaway.Hodnotím tento pořad velmi kladně a to 4 hvězdami.Moc se mi to líbilo.Líbilo se mi zde snad všechno.Dávám 80 procent.Pořad je to výborný. ()

TheDude

Ohledně výsledků jsem zahořklý v případě neúspěchu hereckých kategorií pro Mistra, jinak poměrně spokojenost, zejména s celkovým propadem v mnoha ohledech fádního Lincolna. A k úvádějící dvojici...Ricky to není, ale holky to zvládly. A někdo tam fakt nestárne. ()

Sagara

Musím povedať, že som sa bavil. Hlavne vďaka duu TINAMY, ktoré bolo ohromné vtipné. Každý ich vstup som videl rozmazane cez slzy smiechu. Veľmi pobavila Kristen Wiig a Will Ferrell a tiež Sacha Baron Cohen. Vtipná bola aj "opitá" Glenn Close. A výborná Jodi Foster Ocenenia bez prekvapenia alebo ma ani veľmi nepotešili až na Jenifer Lawrence. Navyše najsledovanejšie GG od 2007 takže verím že TINAMY boli na správnom mieste a budú aj nabudúce. ()

janeke

pamätihodných bolo niekoľko momentov: Tina Fey+Amy Poehler a ich úsmevné "podpichy" Meryl a Bigelow; takmer dokonalá etuda Willa Ferrella a Kristen Wiig; šaty Jessicy Alby; vlasy Salmy Hayek a... zlatú medailu získava mysteriózne - hororovo rozďavený výraz Mela Gibsona. ()

rekkky

Except few moments of pure humour (Kristen Wiig and Will Ferrell, Tina Fey and Amy Poehler), it was another fancy night with a lot of sweet sentences and thankfull expressions. Actually without Ricky Gervais it's even more dry in connection with sence of humor. ()

Loooki

Najlepšie GG Awards, aké som kedy videl. A najviac zásluh na tom majú Tina Fey a Amy Poehler. Jodie Foster a jej reč bola dychberúca. Need to tell you something: I am..................................... hoping next year again for dueto TINAMY :) ()

Brinkley

Navzdory víceméně kladnému hodnocení se mi i nyní potvrdilo, že tento typ pořadu není pro mě.... Pokud opominu bulvární sránku věci (jak ten či onen v současnosti vypadá, co si navlíkl na sebe atd. atd.), pak vlastně sledujeme pouze mejdan cizích lidí, kteří se výborně baví (s výjimkou Tommyho Lee Jonese), vtipně si vyměňují drobná rýpnutí a ke konci už mají špičku. Namísto toho, abychom rovněž někdě pařili a dobírali si přátel vlastních. Toť můj názor. Ovšem Jodie je třída a Downey jr. má charisma i v civilu. To je fajn. Zároveň však musím přiznat, že sledování kteréhokoli Glóbu není takovým utrpením, jakého se mi dostávalo u českých křečovitých pokusů o obdobný typ pořadu (pravda, už jsem hodně dlouho na žádný nesebrala odvahu...). ()

Nešpi

70. Předávání zlatých glóbů nebylo špatné, ústřední dvojice byla celkem vtipná a nebrala si servítky.Co se týče výsledků mám z nich rozporuplné pocity.Zejména Affkleckovo výtěztsví v kategorii režie byla celkem překvapující, jelikož nebyl ani nominován na oscara. V kategorích hereckých vládli očekávatelně Bídníci. Co mě potěšilo byla ignorace filmu Pí a jeho život, jenž není žádným velkým zázrakem, dále pak výhra Quentina Trrantina coby scénaristy a Christopha Waltze coby Lovce odměn ve filmu Nespoutaný Django. Zlatý Glóbus byl vždy charakterizován jako předpověd na oscary, ale v tomto roce není vůbec nic jistého.... ()