Broadchurch

Drama / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (2013–2017), 19 h 20 min (Minutáž: 46–53 min)

Tvůrci:

Chris Chibnall

David Tennant, Olivia Colman, Andrew Buchan, Jonathan Bailey, Carolyn Pickles, Pauline Quirke, Steve Bennett, Jodie Whittaker, Will Mellor, Arthur Darvill (více)

Série(3) / Epizody(24)

Když je na pláži nalezen zavražděný jedenáctiletý Danny, zpráva o jeho smrti zasáhne nejen jeho rodinu, ale i ostatní obyvatele malého městečka Broadchurch. Vyšetřování se ujímá detektiv Alec Hardy (David Tennant) a místní policistka Ellie Miller (Olivia Colman). (kareen)

sedlo03

Nejlepší britský detektivní seriál který jsem kdy viděl a jeden z nejlepších vůbec. Napětí, nefalšovanost postav a ještě k tomu to nádherné prostředí. Zvláště pak mě nadchla originalita, protože jsem se ani jeden z 8 dílů nenudil no a ten závěr byl opravdu šokující, ale svým způsobem nádherný. Nemůžu se dočkat 2. série. ()

Illy

Velmi civilně pojatá kriminální serie. Při vyšetřování vraždy v městečku Broadchurch vyplave na povrch kdejaká hniloba. Největším plus je ale závěrečný díl, kdy s příchodem spravedlnosti se zároveň bortí i jiné životy. U mě dobrý. EDIT: druhá serie navazuje přímo, zvedá laťku na plný počet. ()

sirien

Jedna vražda, jeden vyřízený detektiv, jeden příběh s mnoha aktéry. Jenže to není detektivka - je to psychologické drama o tom, co se děje s lidmi, kterých se vražda dítěte týká - s policií, rodinou, přáteli, známými, sousedy, novináři... Výborné herecké výkony a vhled do života všech zúčastněných. A první seriál vůbec, u kterého jsem "emotivní/sugestivní" scény nepřeskakoval, ale naopak jsem si je vychutnával, protože na mě jako zázrakem opravdu působily místo toho aby mě jen neskutečně otravovaly. Dávám sice 5*, ale NENÍ to nějaká "must-see" záležitost - nicméně pokud si to pustíte, tak rozhodně nebudete litovat. ()

Heffleyka

Skvěle zpracovaný seriál, který mi na konci vyrazil dech a dokonce mě i rozbrečel. David Tennant skvělý jako vždycky a i ostatní herci podávali dobré výkony. Po celou dobu měl seriál skvělou atmosféru i spád a už se těším na 2. sérii! ()

edie sedgwic

Co ma na tomto seriali tak trochu mrzi (inac vynikajuco natoceny, dejovo a postavovo zaujimavy) je, ze je vlastne od zaciatku tak trochu jasne, kto bol pachatel. ()

Mlle odpad!

Ufňukané, táhlé, zbytečně mnoho prostoru věnováno ordinérním psychologickým profilům celkově nikterak sympatických a vůbec ničím nezajímavých figurek. Po pravdě řečeno, u tohoto seriálu vůbec nechápu, co se na něm komu líbí. Lepší casting by také neškodil, až příliš hloupočké postavy (není přece možné, že jsou tak málo mentálně pohotoví v daném městě všichni obyvatelé?), místy v nepravděpodobém věkovém rozložení, by si zasloužily větší hereckou diverzitu. Divák je navíc uváděn do odpudivých, ukázkově odporných interiérů, což se jeví také jako zvláštní záměr svého druhu. Vyústění všeho špatného je ovšem ubohé rozuzlení samotné zápletky – jistě, co jiného s mrtvolou na břehu širého moře, než ji vyhodit na pláž ;) Ve druhé sérii se spravila jediná dílčí záležitost – interiéry už nejsou odpudivé, objevilo se pár takových, ve kterých by opravdu chtěli a mohli žít lidé. Přibyla hned celá skupina relativně sympatických právniček (genderovým požadavkům bylo učiněno více než za dost), o to více se ale prohloubily naprosto nesmyslné průtahy mezi všemi nepříjemně jednoduchými, zato přehnaně dramatickými postavami. Ani druhá série mi nedala šanci ohodnotit seriál lépe. Nebýt upoutána na lůžko, ani mu tak dlouhou pozornost nevěnuji. ()

tradzedy

Miestami skľučujúca atmosféra, skvelá psychológia postáv, ešte lepšia muzika, nádherné prostredie. Asi toto najviac. A potom táto zvláštna dvojica detektívov :) Čím ďalej, tým viac mám rada tento seriál. Po tretej sérii trpezlivo (zatiaľ :) ) čakám na ďalšiu. ()

warrenur

Slusna britska kriminalka. Prva a tretia seria sa mi zdali o cosi vydarenejsie ako unervovana a prekombinovana druha. Zvlastny vztah detektiva (Tennant - bohovy skotsky prizvuk, ktory mi ho pripomenul z mnohych britskych show) a ludskej (miestami az precitlivelej) policajtky mensieho pobrezneho mestecka je preplietany, zvlast v prvych dvoch seriach, tragediou miestnej rodiny. Tretia seria je uz inym kriminalnym pripadom, ale po tej druhej vitanym odlahcenim a atraktivnou detektivnou zapletkou s novymi tvarami. Odporucam. ()

zahadum

Niekto zabil / zavraždil malého chlapca, v malom mestečku v ktorom " skapal pes ". Nemyslím to v zlom ale to mestečko bolo ospalé a nič významne sa tam nedialo. Zlo ale driemalo pod povrchom. Vražda Dannyho vyplavila to zlo na povrch a v meste Broadchurch už nebolo a nebude nikdy tak ako bolo predtým. Vrah je skrytý a precízne sú zapletené indície ktoré naznačujú celú plejádu podozrivých. Ako to chodí vrah / vrahyňa je len jeden / jedna. Miestami bude viac ako vražda a zlo pod povrchom niekomu ako mne pripadať banda hyen menom " novinári ". Oceňujem silný herecký výkon Olivie Colman ktorý sa prejaví hlavne v závere. Rovnako na doraz šiel výborný David Tennant s jeho unaveným detektívnom Hardym. Klobúk dole. U mňa jednoznačne prvá séria za 100 %................druhá séria, ústredným motívom je súdny proces s Joe Millerom. Autori ale múdro predpokladali, že to bude málo a preto prišli s líniou nevyriešeného prípadu Hardyho z prvej série. Obe línie majú svoje vlastné príbehy a neprelínajú sa rušivo čo je dobre. Mierne ubudla tajomná atmosféra a pribudli nutné logické chyby. Niektoré postavy odišli a niektoré pribudli. Uvidíte v praxi aj súdny systém anglosasov, porota - veľmi veľmi stupídny systém. Uvidíme čo prinesie tretia séria. 80 %.......................tretia séria, tentokrát opustíme rodinu zavraždeného chlapca a sledujeme prípad znásilnenia, ktorý sa rozrastie na niečo oveľa väčšie. Ako vždy do poslednej chvíľky netušíme, nevieme. Posledné minúty odhalia všetko. A našej utrápenej rodine sa budeme držať blízko. Som rád, že je to posledná séria, verím, že by to upadalo keďže aj tu varili tak trošku z vody. Je to rozhodne najslabšia séria ale stále si drží  vysokú kvality dobre zábavy typickej pre tento seriál. 75 % ()

Loooki

Skvelé aj keď 8 častí sa mi zdalo priveľa. [apropo jediná podobnosť s The Killing je len v úmrti dieťaťa] Hodnotené po II.sérii ()

Axident

Velmi dobrá britská krimisérie, scénářem hodně podobná střihu The Killing (autor ji ale údajně napsal před ním). Navzdory "neoriginálnímu" schématu "podezřelí jsou všichni, otcem počínaje, místním farářem konče, páč každý má větší či menší kostlivce ve skříni", mě chytlo natolik, že jsem osm padesátiminutových dílů dal téměř v kuse... Dobré. ()

Raziel_cz

V podstatě anglická klasika, roztažená z venkovské vily na pobřežní městečko. Jenom s výrazně zajímavějším hrdinou a skoro patologickou fixací na pedofilii. Trochu škoda, že až na jednu narážku nedostanete žádné podněty ukazující na vraha. A vlastně vůbec trochu škoda volby vraha. Kde ale Broadchurch selhává jako detektivka, díky civilnímu obsazení perfektně funguje jako drama, řešící paranoií a mediálním hyenismem zdecimovanou komunitu. Jenom si nejsem jistý, jestli jsou opravdu zapotřebí další dvě série. | Druhá řada je přesně tak zbytečná, jak jsem se bál. Nástavba na první sérii, s méně postavami a dějem rozvrženým mezi proces s Joem Millerem a znovuotevření případu, který stál Hardyho kariéru a zdraví. Posun v žánru je překvapivý a byl by mi i sympatický, kdyby nešlo zrovna o soudní drama. Přelíčení nedovede tolik těžit emoce a tak jsem vždy čekal na scény s vyšetřováním. Sice zamrzí, že Broadchurch stále není detektivka a křečovitě se drží překvapivých zvratů, ale jako thriller s policejní tematikou funguje. Závěr je fajn, zločin zajímavý, James D'Arcy a Shaun Dooley super a Eve Myles je helluva milf, ale i když je to pořád hodně nad průměrem, po zhlédnutí zůstává pachuť dřenění značky. A vzhledem k volbě příběhových linií, jež zůstaly otevřené pro pokračování, se bojím, že v budoucnu tomu nebude jinak. ()

lemonova

Broadchurch čisto ako detektívka neobstojí, ale ako dobrá dráma určite áno. A dokonca bol príbeh stále napínavejší a napínavejší, predposledné dve časti mali veľmi slušné tempo. Páčilo sa mi, ako sa vyvinula línia dotknutej rodiny. A ešte sa mi páčila tá ľudskosť, čo z toho vyčnievala stále viac. Chladných temných drám bez svetla na konci tunela mám už akosi dosť.. :) ()

bararich8

Po prvním díle zatím převládají pozitivní pocity a určitě se těším na další díl. Celkem pěkně a uvěřitelně zahrané postavy a hlavně překrásné prostředí. ()

fraktal

Dalsi fenomenalni anglicky serial, tentokrat si BBC vzalo na musku soucasnou spolecnost poklidneho skotskeho primorskeho letoviska. Cela serie je (nebo alespon pro mne byla) obrovskym dojakem (kam se hrabou romanticke telenovely) - ac detektivka plna napinaveho patrani, misto akce zde najdete spise lidske vztahy odhalene az na kost. Je zde podle mne mnoho velice hezky prokreslenych postav - od motivu a moralky az po vsednodenni vykyvy a obtize a diky nim se serialu dari vyzdimat z divaku posledniho kouska empatie a soucitu. Zpracovani pak (pro BBC) tradicne precizni, "severske" (pošmourné, s durazem na estetiku, architekturu a celkove "design"). ()

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

22.11.2013

Zkrátka za hrstí televizních novinek. Studio Paramount chystá masivnější útok na malé obrazovky. Především by chtělo proměnit několik svých klasik v seriály. Třeba Duch, oscarový trhák s Patrickem… (více)