Broadchurch

Drama / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (2013–2017), 19 h 20 min (Minutáž: 46–53 min)

Tvůrci:

Chris Chibnall

David Tennant, Olivia Colman, Andrew Buchan, Jonathan Bailey, Carolyn Pickles, Pauline Quirke, Steve Bennett, Jodie Whittaker, Will Mellor, Arthur Darvill (více)

Série(3) / Epizody(24)

Když je na pláži nalezen zavražděný jedenáctiletý Danny, zpráva o jeho smrti zasáhne nejen jeho rodinu, ale i ostatní obyvatele malého městečka Broadchurch. Vyšetřování se ujímá detektiv Alec Hardy (David Tennant) a místní policistka Ellie Miller (Olivia Colman). (kareen)

okkac

Nejlepší překvapení roku. Detektivka, kde vražda malého chlapce v přímořském městečku nutí obyvatele v rámci vyšetřování poodhalit svá tajemství, která by spíše měla zůstat skryta, jelikož důsledky jsou spíše zničující. Finální díl je emocionální jízda, která se kouká velmi obtížně, jelikož dokáže rozdrtit city a zároveň si člověk uvědomuje, že je potěšen z kvality seriálu. 10/10 Season 2: 9/10. Překvapivě se pokračuje v ději a druhá sezóna je něco napůl mezi soudním dramatem a menší detektivkou, kdy Hardyho dostihne jeden starý nedořešený případ, který už byl naznačen v první sérii. Mírně slabší, ale i tak stále neskutečně emotivní, výborně natočené a zahrané. Navíc ta anglická pobřežní krajina je tak nádherná. 9/10. Ale už vůbec nevím, kam se bude ubírat třetí série. ()

laik_60

zase jeden suprish britsky serial, pátťraniepo vrahovi v relatívne malom mestečku, zaujímava dvojica dedektívov, velmi slušna kamera no a tie jednotlivé postavy ... + zaujímavé rozuzlenie a záver, u mna je to na styri plus po prvej serii, no a hned idem patrať po druhej :) ()

Splasher

Rozehráno velmi dobře, navíc ústřední čtveřice patří mezi mé oblíbence. Jenže jak už to u ITV občas chodí, u včerejšího třetího dílu to začíná lehce skřípat. Původně jsem myslel, že celá série má jen tři díly, ale rychle mi došlo, že tohle jen tak brzo neskončí (8 dílů). ()

flyboyeda

Smichejte Killing, Wallandera a vraždy v Midsomeru a máte Broadchurch. Vysledkem je moc prijemna kriminalka s velmi dobre zahranymi postavami detektivu, zejmena pak zabavne "napresdrzku" Tennantem. Pekne se to rozjizdi, pokud vam nevadi postupne vrstveni detailu / souvislosti a klidnejsi tempo vypraveni, prijdete si pravdepodobne na sve. ()

Mr.Ripley

1.série: Hutná, realistická, na dřeň kosti jdoucí emocionální masáž, která dovede diváka doslova a do písmene psychicky vyflusnout, jako šlupku od banánu. Herecké výkony jsou natolik fascinující, že člověk ani pomalu nestíhá dýchat. Hudební složka dere slzy do očí. Well, done! 90% ()

JimmyII

Vypiplaná britská maloměstská kriminálka, jejíž největší pozitivum tkví v originálním prostředí a precizním vykreslením venkovské komunity. Scénář solidně dávkuje napětí i indicie, David Tennant válí a Olivia Colman je divně sympatická. Rozhodně stojí za vidění! ()

filmmovier

Naprosto úžasná záležitost plná úžasných hereckých výkonů, obzvlášť v posledním díle. Ten konec jsem mimochodem opravdu nečekal, naprosto skvělé zakončení fantastického dramatu, kterému nějaký "Zločin" nesahá ani po kotníky, i když i ten je geniální. Fantastická atmosféra, plno zvratů, úžasné prostředí a ty herci si sedí tak, jako by se opravdu znali léta. Ten konec byl opravdu dramatická záležitost, napětí se stupňuje každým dílem a vše spěje k závěru, který jsem alespoň já nečekal. A navíc, kdy se vám poštěstí spatřit Desátého Doktora se společníkem Doktora Jedenáctého s pánem, který hrál nejen Filche, ale i v epizodě s Jedenáctým Doktorem a pána, který hrál Doktora Prvního, v jednom seriálu? (EDIT: A aby toho nebylo málo, ve velice významné a velké roli je tady taky třináctá Doctor, Jodie Whittaker). Pro mě se Broadchurch stal jedním z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl a považuji ho za vrchol současné britské detektivní tvorby. Takhle má vypadat detektivka, napínavá, dramatická, místy i vtipná, nepředvídatelná a nakonec vás ve spoustě postav, které si oblíbíte, zklame. 100%. Těším se na druhou sezónu jako na máloco. A Tennant je fakt skvělej, kdybych byl holka, miluju ho! ()

July

Broadchurch mělo zajímavý a slibný rozdíl, ale v šestici dílů mezi prvním a posledním nás v zásadě jen vodilo v kruzích. Vrhání podezření každou chvíli na někoho jiného je zpočátku napínavé, ale po určitém počtu opakování už začne spíše nudit. Broadchurch má i dost nevyužitého potenciálu - několik drobnějších, ale zajímavých linek vyznělo zcela do prázdna. Dopadení vraha pak už bylo spíše scénáristické deus ex machina. A když člověku po polovině seriálu začne nejzajímavějším prvkem připadal silný skotský přízvuk jedné z hlavních postav, už je to špatné... Broadchurch je celkově dobrý seriál - ale bohužel jenom dobrý. Příjemný, ale ničím výjimečný tříhvězdičkový lepší průměr. ()

terunka003

Detektivní, napínavé, nečekané, příjemné. Celkem slušná detektivka z britského pobřeží s ústřední dvojicí Skota a Královny. Vražda v malé vesnici, kde každý zná každého. Po vytažení pár kostlivců ze skříně se začínají podezřívat postavy navzájem a poslední díl první série je prostě překvápko. Uvidíme, co dál. Zajímací. "..Vy jste celou dobu nevěděla, co se Vám doma děje?" ()

Gallagher

První série měla fantastickou atmosféru a celkově se to postupné sbírání důkazů a hon na zločince povedlo. K tomu skvělé herecké obsazení a parádně napsané postavy. Druhá řada se nese v trochu jiném duchu. Kvalita možná mírně klesla, ale i tak jde o vysoký nadprůměr. ()

ghatos

Celkové hodnocení po 3. dílech: Taková uchcané, ubrečené maloměstské přecitlivělé vyšetřování vraždy mladého kluka. Každý tam bulí nebo se tváří se jak kokotko. Táhne se to jako smrad. Do toho ještě nesympatický vyšetřovatel...ech. Co je na tom tak pozoruhodného nevím. Takových kriminálek se všude válí tuny...ty trapné citové výlevy, neoriginální linie podezřelých - jednoduše o ničem. 46%. ()

Styxos

Většinu zvratů jsem odhadnul většinou předem, ale jinak je to atmosfericky a emocionálně skvělý a dobře obsazený - Tennantovi ta role sedla a Olivia Colman je jako parťačka skvělá. A nápad s tím, jak otřese vražda s malým městem, byl fajn. ()

Wlck

1. série: No jasně, nevyhne se to srovnání s Lutherem a všemi těmi kriminálkami z posledních let. Přepacovaný a zničený detektiv, kterého všichni nenávidí, protože se chová jako "pacholek" (doplňte si co chcete). Z těch hodně subjektivních dojmů bych rád vypíchl Tennantův hezký skotský akcent (přišlo mi, jako by byl s postupem série výraznější).Z těch objektivnějších musím říct, že to je výborně zahrané a zrežírované. Pomalé tempo může někoho uspávat, ale hrozně to pomáhalo při vstřebávání různých úhlů pohledu - například díl s majitelem trafiky. Úžas. (100%) ()

Gogo333

Začal jsem na to koukat hlavně kvůli Tennantovi, ale po Špionech jsem tomu moc nevěřil. Naštěstí se z toho vyklubala povedená kriminálka se slušným obsazením. Záběry na krajinu a hudba jsou moc pěkné. Příběh je taky slušný, ale zdá se mi zbytečně natažený a klidně by místo těch 8 dilů mohlo být jen 6. Celkově jsem rád, že jsem tomu dal šanci a za mě 75% a zatím nejlepší britská novinka. Jinak seriál byl obnoven pro 2.sérii a jsem zvědav jestli se někdo vrátí z původní sestavy po tom konci. ()

noby

Kdyby se Broadchurch místo vyšetřování soustředil víc na vliv vraždy a vyšetřování na všechny zúčastněné, byl by to výjimečný seriál. Našlápnuto měl - vykreslení prostředí, chování, a v první řadě prvotřídní hloubka mnoha, nejen ústředních postav, to všechno je za čtyři až pět hvězd. Bohužel, větší důraz i čas je věnován detektivní lince, která ani nikam nevede a její závěr je bez zardění ledabyle našroubován na konec. Nu, jestli taková bude i druhá série, alespoň už vím, kterou rovinu si užít a kterou ignorovat. ()

Lucindajet

Po čtyřech dílech druhé série co jsme zblajzla jedním dechem přidávám hvězdičku, protože až v takové seriálové nouzi, v jaké jsem se ocitla, teprve opravdu ocením kvalitní seriál a budu si ho hýčkat. ()

F.W.Colqhoun

You don't eat fish and chips? What kind of Scot are you? Tři velmi dobré série z místa, které by mohlo být anglickým Máchovým jezerem - žádná blata, skoro žádný déšť, turisté a nezbytná malá komunita bez kazu. Tedy než dojde na ty vraždy a znásilnění a všechno svinstvo vyvzlíná na hladinu... Přičemž nic neškemrá po vysvětlení víc než smrt dítěte. Jestliže scénář není špatný, ale ani výjimečný, skutečným trumfem seriálu je neoriginálně nesourodá dvojice švestek. Britsky nevzhledná, britsky vynikající Olivia Colman, na níž se nyní víc než dřív těším ve Favoritce, a především David Tenant, dvojník Bretta Andersona ze Suede, se skotským přízvukem, který by samotný, bez výpravy, hudby a zápletky co do zábavy utáhl všech těch čtyřiadvacet dílů úplně sám. Ano, jen David Tenant a jeho výslovnost: Wááát d hyéééél, thyéééés bluuudy twatééér! Na závěr si neodpustím šovinistické rýpnutí. Snad už někdo někde natáčí seriál se všemi těmi zápornými - násilnými, intrikánskými, prolhanými, manipulativními, čistě zločinnými ženskými postavami, které v seriálech, jež jsem v karanténě zhlédl, chyběly: Bitches. ()

santiamén

Slabší odvar The Killing. Pramálo uvěřitelné herecké výkony - zatímco z amerického remaku dýchá syrová, severská atmosféra, britský pokus o detektivku s vraždou dítěte je plný přehrávajících postav a zoufale trpí omezeným počtem epizod. Největší přešlap vedle je tak minimum prostoru věnované truchlícím příbuzným - divák si k nim nemá šanci vytvořit jakékoli pouto a vcítit se do nich, takže pak každé gesto působí zkratkovitě a poněkud "televizně". Zklamání. ()

Lionheart

Krásně pomalý seriál, pečlivě dramaticky stavěný a emotivní. Nádherná hudba Ólafura Arnaldse dokresluje atmosféru malého přímořského městečka a jeho postaviček, které ztvárňují kvalitní herci. ()

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

22.11.2013

Zkrátka za hrstí televizních novinek. Studio Paramount chystá masivnější útok na malé obrazovky. Především by chtělo proměnit několik svých klasik v seriály. Třeba Duch, oscarový trhák s Patrickem… (více)