Broadchurch

Drama / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (2013–2017), 19 h 20 min (Minutáž: 46–53 min)

Tvůrci:

Chris Chibnall

David Tennant, Olivia Colman, Andrew Buchan, Jonathan Bailey, Carolyn Pickles, Pauline Quirke, Steve Bennett, Jodie Whittaker, Will Mellor, Arthur Darvill (více)

Série(3) / Epizody(24)

Když je na pláži nalezen zavražděný jedenáctiletý Danny, zpráva o jeho smrti zasáhne nejen jeho rodinu, ale i ostatní obyvatele malého městečka Broadchurch. Vyšetřování se ujímá detektiv Alec Hardy (David Tennant) a místní policistka Ellie Miller (Olivia Colman). (kareen)

CrazymanM

Velmi dobrý seriál,sympatické postavy,celou dobu jsem byl v napětí,jak to vlastně dopadne!Jsem zvědavý na pokračování!? ()

nemer

Hlavní vyšetřovatelská dvojka je sice dvojka za všechny peníze, jsou to v podstatě amatéři a patlalové, ale určitě mnohem blíž realitě než pohádkoví štastlivci, jako je Columbo nebo Stella Gibson z The Fall (které mám samozřejmě radši než zdejší dva podivíny :) Nicméně navzdory logickým chybám, iracionálnímu chování postav a dalším nešvarům se na seriál velice dobře divá, což je určitě z velké části zásluha kouzelné anglické přírody (West Bay, Bridport, Clevedon). A nakonec má člověk soucit i s těmi detektivy typu Pat a Mat :) Ale nějak si nedovedu představit, že by tito "experti" reálně někdy něco dotáhli do konce, často jim schází ono pověstné štěstí, které jejich ostatní filmové protějšky mívají na rozdávání. Každopádně časem jsem si i tuto dvojici oblíbila (Hardyho vytí na kolegyni: "Miller!" je nezapomenutelné) a škoda tak krátkého trvání seriálu. Remake Gracepoint je ve srovnání s touto verzí totální odpad, kterou nezachrání ani David Tennant jako hlavní tahák, bohužel. Broadchurch je jako celek skvěle herecky obsazený, herci jsou perfektně sladění a působí věrohodně. Někdy v budoucnu se k tomuto seriálu ráda vrátím. ()

Aywes

Docela fajn anglická kriminálka, která využívá až moc obyčejných věcí. Ústřední dvojice je průměr. Sice konverzačky mezi nimi fungují s jistou chemií, ale pořád dostatečně nerozvíjí osobnost postav, které stagnují asi tak od páté epizody. Zůstane tedy jen celkem předvídatelný scénář. Jasně, kouká se na to hezky a anglický nádech tomu celému dost prospívá, ale pořád to u mě nevybočuje z průměrnosti. ()

VLADEK

Srovnávat seriál s Forbrydelsen je mimo mísu. Ani nejde o klasickou detektivku britské školy, zejména proto, že vyšetřující DCI nechodí do pubu na jedno po práci nebo při práci, respektive se tam vlastně vůbec nechlastá. Někdo tady napsal "maloměstská kriminálka" a to je myslím 100% výstižné. Co na tom miluju je obrazové a charakterové vytvoření fiktivního městečka. - 90% /// Aktualizace 25.2.2015 - 2.sezóna mne scénáristicky velmi zklamala a nejraději bych šel o jednu hvězdu dolů na 3. POZOR SPOILER! - Jak dopadne soudní linie příběhu bylo zjevné ihned stejně tak způsob, kterým se s tím komunita vypořádá. A druhá linie vyšetřování byla v podstatě také jasná, jen otázka podílu aktérů byla sporná. Celkem tomu dávám 70%////Aktualizace 28.4.2017 - 3.sezóna přistála kvalitou scénáře někde mezi první a druhou. ()

Fuksinka

V Broadchurch nejde jenom o vraždu, ale také o to, co tato událost udělá s celým městečkem. Prožíváme zármutek s rodinou, podíváme se na pár kostlivců ve skříni a podíváme se i na tupý dav. Seriál je obsazený výbornými herci. Ústřední dvojice není model a modelka - naštěstí - a přes to, nebo právě proto, jsou velice sympatičtí a uvěřitelní. Skvěle depresivní atmosféru dokresluje výborná hudba a nádherná příroda. Ne, nesednete si z toho na zadek, ale za podívání rozhodně stojí. ()

black8

Pre mňa má Broadchurch také zaujímavé presahy. Napr. poukázanie na eventuálne pozitívnu úlohu cirkvi v časoch, kedy jej ľudia neveria, resp. jej neprikladajú dôležitosť, ale pritom potrebujú podporu zvonka a slová, ktoré im dajú nádej a morálnu podporu. Alebo láska muža k chlapcovi, ktorá môže ale nemusí prejsť do sexuálnej roviny. Alebo ako nás môže naše odsúdenie druhých (ako si nemohla vedieť, čo robí tvoj manžel?) veľmi rýchlo dobehnúť a aké to musí byť hrozné, keď sme odrazu my tými, ktorým tí druhí neveria. A k tomu tá malomeštiacka zmeska rôznych charakterov a príbehov. Vydarené. ()

wick

Dle mého soudu jeden ze tří nejchytřejších seriálů, které jsem viděl...psychologické drama s kriminální zápletkou ve dvou rovinách a skvělými herci. ()

Birter

Broadchurch se na nás vrhl s premisou Twin Peaks v klasickém subžánru britské realistické kriminálky a nebylo tedy žádným překvapením co seriál ve výsledku nabídl. V první sérii se Broadchurch pohyboval na číslech lepšího nadprůměru a mě bavil, ač mi vskutku neukázal nic co už jsem někde neviděl. Později mě začala ta ''maloměstská tajemství'' klišé trochu unavovat a bylo jen štěstím, že druhá série se vydala úlně jiným a originálnějším směrem. Obě dějové linky měly hustší atmosféru, nové postavy seriál příjemně občerstvily a samotný Hardy a Millerová uzráli jako víno (hlavně Olivia Colman, která se pro dvojku obrátila badass...). Broadchurch sice nedosahoval nikdy žádných nadpozemnských kvalit, ale jako příjemná detektivka zůstal i ve třetí sérii, ve které důstojně, ač ne tak vysoko, seriál (správně) zakončila. ()

moikan

Nedávala som tej TV sérii veľkú šancu , ale film má úplne dostal. Je to pekné, miestami trochu ťažké pozeranie, ale to vyvažuje nádherné prostredie filmu a skvelý výber postáv ako hlavných aj vedľajšich. Olívia N. je skrátka skvelá a Tennat samozrejme, aj keď pre mňa trochu netradičný. Nepôsobí tak sebavedomo a navyše dosť odťaživo a nekamarátsky,( čo je mimochodom dobre zahrané). Celým filmom sa nesú tajomstvá, ktoré sa až ku koncu objasnia, čo mi nedalo a nevydržala som nedopozerať vyriešenie na záver čím skôr. Odporúčam. ()

pesbara

kdybych měl v krátkosti přirovnat tuto bravurní sérii k jinému seriálu, napsal bych Wallander nebo Luther. Hlavní rdina, v tomto případě hrdinové, jsou na první pohled podivíni se spoustou nehezkých vlastností a nevhodným chováním. Jen díky jistému druhu uhrančivosti a tajemnosti člověk pokračuje ve sledování aby se stal absolutně závislý na dlaší dávce a když náhodou nemá čas sledovat seriál v kuse během volna, trpí jeho okolí rozladěností jako u každého komu je odpírána jeho droga. Vynikající kamera(na rozdíl od posledlosti našich TV používá stativ) která se nebojí dlouhých statických záběrů, kdy v celku sledujeme postavu pomalu kráčející směrem k vlnám sledující slunce zapadající v dáli(ale je to nesmírně funkční a nikdy samoúčelné). Dialogy kdy se dlouho významně mlčí.Smrt malého kluka se tady stává rozbuškou odpalující všechna doposud tutlaná soukromá tajemství. Skoro o každém obyvateli maloměsta se dozvídáme něco překvapivě nového a šokující odhalení na závěr to vše jen vygraduje. Nelze než doporučit a těšit se na další sérii překrásného jazyka(o čem to asi bude:o) ()

Bluerider

Nenápadný klenot ostrovní seriálové produkce. Poměrně jednoduchá kriminální linie příběhu je rozrušována sondami do života obyvatel přímořského maloměsta, ve kterých vyšetřovatelé často nacházejí (ve shodě s christieovskou tradicí anglické detektivky) temná tajemství, která dávají na pohled běžným událostem zlověstný nádech. Právě motiv břemene minulých vin, selhání a traumat, které si člověk s sebou nese do dalšího života je zde ústřední a spojuje postavy těch, kteří s tímto pomyslným balvanem na krku žijí už dlouho, s těmi, kteří jeho tíži ucítili až v souvislosti se smrtí Dannyho a odhalením jeho vraha. Téma toho, jak dotyk tragédie a strach, který vyvolá, změní pohled na svět a do té doby triviálním, náhodným a nevinným věcem dá příznak zvrácenosti či osudovosti, ve spojení s přesně vykresleným obrazem komunity, kde se všichni znají, je hlavní devizou celého díla. Racionální rozbor odhalí nedokonalosti jak v kriminální zápletce, tak třeba v nedostatečně využité "mediální" linii příběhu, ale psychologický ponor do životů postav a empatie, kterou se tvůrcům daří velmi dobře vytvářet s pomocí působivého vizuálu a melancholické hudby tyto nedostatky dostečně vyváží. ()

tuctovychlap

iste, "odborníci" nájdu tucet dôvodov, prečo to nie je waw..dívam sa na to inak a som tomu rád..úvodných 20 minút bola citová smršť, ktorá ma dostala do ticha..„v ten deň mi ukladli môj život..“..a potom..potom nasledovala epizóda za epizódou..nie, nebola to sprcha rýchlych akcií, kĺzajúcich po povrchu mysle..angláni proste majú čas..čas zarezať sa do duše, čas na "obyčajnom" človeku ukázať, že niekedy sme proste len hora (po)citov - kladných či záporných, hromada bolesti, kopa egocentrizmu, masív ignorancie..."čo je to za svet, v ktorom niečo cítiť je pre muža zlé?"..a uzlíček Lásky..to všetko ústi do ponaučenia, že "ľudia sú schopní všetkého"..bohužiaľ....záver opäť silne emotívny..otázka "ako si to mohla nevedieť?" sa vracia k Ellie ako bumerang..chápem, že to nie je pre každého to pravé orechové..pre mňa za 90 %.. a že podaktorí detektívi-amatéri tušili, kto bol vrah už na konci prvej epizódy? ale nooo, pane rytmistře, nedělejte si z ostudy kabát.. ()

turkish44

Po Endeavour je Broadchurch ďalší detektívny seriál z dielne BBC, ktorý si ma získal. Malé mesto, kde sa každý s každým pozná a kde sa problémy ľahko riešia. Britský vidiek, vražda chlapca, hlavný detektív podivín, ku ktorému je pridelená miestna detektívka po materskej. Myslel som si, že ju budem mať chuť zabiť, ale správa sa až prekvapivo racionálne, za čo kalap dolu. Okrem samotného vyšetrovania je zaujímavé sledovať, ako udalosť zamieša so vzťahmi, či už rodinnými alebo susedskými. Ďalšia vydarená detektívka z britského prostredia. ()

NiennaTasart

Bezvadná psychologická kriminálka, která působí velmi věrohodně. Druhá série začíná být možná i zajímavější než ta první. ()

Nellie Lovett

Po skončení první řady člověku zůstane nepříjemný pocit, že skutečně nemůže nikomu důvěřovat. Ale že bez důvěry je to všechno ještě horší. A že sousedé, kteří se na vás roky usmívají, vás pak s chutí vyženou, a to na základě jednoho novinového článku! Ta psycho atmosféra maloměsta se tvůrcům věru povedla. Druhá sezóna snad ještě lepší! Zajímavý scénáristický počin, který vlastně nepřináší novou zápletku, ale plně vytěžuje první sérii bez toho, aby se divák nudil. Opět výtečně zachycená měnící se nálada celého městečka i způsob, jakým se s traumaty vypořádávají jednotlivé postavy. ()

Broen

Tak to je nářez. Hltám díl za dílem, od shlédnutí mýho milovanýho The Killing mě dlouho nic tak nepohltilo. Seriál mě stále udržuje v napětí. Jak někdo říkal o hlavním detektivovi, vypadá jak krysa nebo jiný hlodavec, ale hraje výborně a nezůstavá pozadu ani jeho kolegyně Millerová, obyčejná sympaťanda, která do toho seriálu sedla jak hrnec na prdel. Jsem na konci první série a jsem napnutá jak blbá kytarová struna. Od začátku jsem tipovala, kdo by mohl být vrah, ale skutečnost mě velmi překvapila. Navíc kamera úžasná, originálně natočené. Škoda jen, že v seriálu třeba není hudba, která by celý příběh podtrhovala, to jsem milovala na The Killing. Za mě nejvíc top z topek. ()

Mejkby

Mám za sebou zatím jednu sérii a nemám slov... Celou dobu těžká deprese, spíš než krimi je to něco jako psychologický drama z "jedný malý vesničky". Duo hlavních vyšetřovatelů je teda opravdu něco, ty jsou tak protivný až si je úplně zamilujete. A když případ konečně rozlousknou, tak se deprese ještě znásobí. Ten konec byl tak luxusní, že si momentálně ani nechci pouštět pokračování. Jo angláni ty seriály fakt uměj!!! Druhá série: V jedničce jsem nenáviděl novináře, teď nenávidím právníky!!! Skvělé, atmosféra neustále houstne. Jen mě k tomu moc neseděl ten "hollywoodskej" happy end. ()

KajunkaB

Broadchurch se vám dostane pod kůži. S jeho krásnými výhledy, šuměním moře a zdánlivě obyčejnými obyvateli. Každý máme nějaké tajemství a stačí dva policisté, abyste podezřívali i svého milovaného souseda. Skvělý seriál, první dvě série dokonalé, třetí mírně pokulhává, ale to se nic neděje. Ústřední duo skvělé vybrané.Tennant a jeho mimika a kouzlo „obyčejnosti" a Olivie Colman v kombinaci s jejich neustálým špičkováním mě neuvěřitelně bavili. Atmosféra seriálu je velmi dobrá a všechno hercům tak nějak automaticky věříte, psychologicky to skvěle působí. Po shlédnutí všech tří sérii mám dojem, jako bych sama v Broadchurch bydlela a všechny postavy byly mými přáteli a sousedy. A speciální bod za Tennantovu skotštinu, bez toho by seriál nebyl vůbec ono. ()

BruceTichac

Nic jsem od seriálu neočakával, prostě jsem ho zkusil a udělal jsem sakra dobře. Výborná krimi, která mě chytla a připoutala k televizi hned prvním dílem. Má vše, co od kriminálky chci - napětí, emoce a do poslední chvíle neznalost osoby pachatele. Jen Olivia Colman, která hraje druhého z detektivů je silně nesympatická dáma. To ale kvalitě seriálu v ničem neubírá. ()

kotrlak

Anglickej odvar skandinávskýho 'Bron' nebo 'Forbrydelsen'. Zprvu jsem to chtěl zabalit po prvních třech epizodách a udělit dvě hvězdy. První série se s---t---r---a---š---n---ě v---l---e---č---e a až v druhý se začne něco dít. Mezitím si člověk zvykne na ty anglánský charaktery (a černochy a Indy a jiný čmoudy co si angláni natahali ze svejch kolonií) a britskou angličtinu a přiznávám že ve třetí sěrii mě už psychotickej det. Hardy hodně bavil. Za zmínku stojí nádherná krajina kde se seriál odehrává (West Bay, Dorset). Z detailů mě např. zaulalo když v pátým díle třetí série je u výslechu druhá znásilněná obět´ Laura Benson. Tečou jí slzy a z nosu jí celou dobu teče nechutná nudle až do úst. Nikoho z policajtů nenapadne jí podat papírovej šnuptychl. That's for english hospitality and affection, folks. ()

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

22.11.2013

Zkrátka za hrstí televizních novinek. Studio Paramount chystá masivnější útok na malé obrazovky. Především by chtělo proměnit několik svých klasik v seriály. Třeba Duch, oscarový trhák s Patrickem… (více)