Broadchurch

Drama / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (2013–2017), 19 h 20 min (Minutáž: 46–53 min)

Tvůrci:

Chris Chibnall

David Tennant, Olivia Colman, Andrew Buchan, Jonathan Bailey, Carolyn Pickles, Pauline Quirke, Steve Bennett, Jodie Whittaker, Will Mellor, Arthur Darvill (více)

Série(3) / Epizody(24)

Když je na pláži nalezen zavražděný jedenáctiletý Danny, zpráva o jeho smrti zasáhne nejen jeho rodinu, ale i ostatní obyvatele malého městečka Broadchurch. Vyšetřování se ujímá detektiv Alec Hardy (David Tennant) a místní policistka Ellie Miller (Olivia Colman). (kareen)

Charlie84

Broadchurch je profesionálně udělaný. Má silnou závěrečnou předtitulkovou scénu, i v průběhu se objeví dost emočně fungujících momentů a podzápletek. Vtip je v tom, že ač to vypadá, že se vše točí kolem hlavní dějové linie, vyšetřování vlastně vůbec k ničemu nevede, načež se vrah musí přihlásit sám. Dokonce dvakrát! Celá řada indicií vyšumí do ztracena, nastíněné motivy dělají jenom clonu a místo aby se nakonec děj složil do uceleného příběhu, Broadchurch prostě skončí. Vysoké hodnocení nechávám, protože jsem si seriál užil a nehodím ty hodiny do koše jen proto, že se celý případ ukáže vlastně dost nezajímavý. Ale před druhou sérií zůstávám obezřetný…a ted jsem si vzpomněl, ten mystický prognostik, to jako bylo co? To jsme ho jako měli brát vážně? Radši už se v tom nebudu moc pitvat…Edit: i po druhé sérii hodnocení nechávám, nemá už sice takový drajv, ale vedle Killing je BC zatím jediným seriálem, který dokáže z jednoho případu žít dvě série, aniž by měl divák pocit něčeho nepatřičného. Což je třeba ocenit. ()

Franc1s

Další trošku jiný příběh o vyšetřování jedné vraždy malého kluka v poměrně malém městečku, kde se všichni znají a vrah může být kdokoli. Atmosféra parádní, nechybí zde nikdo(i medium se ukáže). Na každou postavu je zde dostatek prostoru avšak vévodí jim dvojka detektivů(super protiklady), i když na xicht toho chlápka jsem si musel zvykat :) Musel jsem skouknout na jeden zátah, angláni jen tak dále. 9/10 2.SÉRIE: Sakra hodně silnej zážitek z druhé série... Po vraždě nastane soud, kde nejen vyleze na povrch od každého jeho kostlivec ze skříně, ale rodina a ostatní z malého městečka si přožijí vše ještě jednou, v tom nejhorším smyslu a v bitvě mezi dvěma advokáty(po shlédnutí si to nedokážu představit, že bych si to prožil...) A samozřejmě se ukáží byrokratické kličky, triky apod. Avšak ještě další příběhová linie se zde ukáže, a ta je neméně zajímavá... Není potřeba ani zbytečně ždímat a tlačit na emoce, tady je to tak reálné až mrazivé, to chce prostě vidět, po každém díle jsem nevěřil a jen čuměl... Ústřední dvoje opět jede na jedničku, bez jediné výtky, objeví se i nějaké nové zajímavé postavy a klidně bych si i počkal na další sérii. Tahle jasných 10/10 Tak třetí serie za mnou a ano, opět to byl silnej zážitek.. Tentokrát připad znásilnění. V průběhu vyšetřování vyplouvají kostlivci všech zúčastněných napovrch a vubec to není příjemné.. A ještě stále můžeme vidět osudy rodiny, která přišla o syna v 1.sérii. Kdo viděl předešlé série, ví o co jde a pochvaluje si to taky, ten kdo neviděl, měl by okamžitě začít. Opět to jinak nejde 10/10 ()

flu

Sedm dílů víceméně bez výhrad, ale ve finále to jde scénaristicky do kopru. Závěrečný díl je na můj vkus příliš uslzený, patetický a sentimentální, nemluvě o tom, že samotné rozuzlení a odhalení vraha vyznívá hodně nepřesvědčivé. Čtyři hvězdičky tak dávám především za slušně načtrtnuté postavy a pěkně trefenou atmosféru přímořského městyse kdesi v Dorsetu. A ještě jedná věc - druhá série, vydá-li se směrem k Hardyho nedořešené minulosti, by mohla být zajímavá. ()

štíple

Když sleduju britskou tv produkci, říkám si, kdo to umí líp?! Moje dcera miluje vše britské a já ji zcela chápu. Bude to asi dědičné. ()

Allegro.g.

Tahle detektivka mne uchvátila tím, že toho má z detektivky celkem málo. Skandinávská syrovost, beznaděj a sociální tóny, tedy všechno to, proč vše skandinávské mám tak nerad, je tady překryto melancholickým hávem, který tomu celému dává úchvatnou audiovizuální podobu. A i ta vražda ke které dojde je tady vlastně jen zarámováním těch osmi dlouhých krásných dílů. Tennant je cool, to se dalo čekat. Jednoznačně nejúžasnější je ale na celé sérii Jodie Whittaker, která je jednak neskutečně krásná a zvláštní, zároveň ale úžasně talentovaná herečka. Její postava se i v okamžicích naprostého zoufalství chová neuvěřitelně živě a vitalisticky, touha žít z ní úplně čiší. Celkově série vyznívá nakonec vlastně tak nějak pozitivně a v lidech nakonec hledá a najde spíše to dobré. Což je v mých očích asi to největší plus a rozdíl proti severským vzorům, kterým jsem nikdy úplně nepřišel na chuť. ()

vozralec

Hodnocení první série: Solidní anglická detektivka. Správně zamotaná. Ty dva plešouny jsem si stále pletl. Chudák Jack. Jak jsi to mohla nevědět? Hodnocení druhé série: Soudní líčení v plném proudu. K tomu další případ pohřešovaných sester. Další sérii uvítám. Hodnocení třetí série: Řeší se znásilnění místní ženy. Podezření padá skoro na každého. Výborný detektiv Tennant. Dobrá mluva. ()

BodlinkaV

Velmi povedené krimi, dostatečně napínavé, velice emotivní. Začala jsem na první sérii koukat bez jakýchkoli očekávání, ale ani chvíli jsem se nenudila. Herecké obsazení je velmi sympatické (i to nesympatické). ()

Najt

Vynikající kriminální seriál, který hodnotím silnými 4*. Paradni herecké obsazení se skvělou úvodní dvojicí a zajímavým příběhem, který se táhne přes dvě série. Druhou sérií hodnotím jako nejpovedenější. Poslední série se vrací zpět k dalšímu případu, který už není takový, ale stále je to skvělé. Fajn je, že každá řada je rozdílná. Třetí sice napodobuje první, což je ale dobře ale řešený případ je zase z jiné kategorie. Seriál mě bavil a budu na něj vzpomínat jedině v dobrém. Klidně bych si dal další sérku. ()

minima

Výborný seriál zavánějící Wallanderem. Skvěle napsané i odehrané postavy, stejně tak scénář. Jenom k tomu zločinu bych měla výhrady, které jsou ale zatím trochu zmírněny tím, že nevím, jak se to celé vyřeší, pak by možná žádné nebyly. Zatím po pěti dílech velká spokojenost. Update po posledním dílu: paráda, stále ve stejných dobrých šlépějích. Jenom bych tomu vytkla to rozvrácení městěcka, jež se zdá naprosto dokonalé, po smrti Dannyho se to ale úplně zvrhne. Ale zvrhne se to zase docela zajímavě, tak co. A forma řešení případu na celou sérii se mi moc zamlouvá. ()

jirin_cz

Nejsem na detektivky, ale tahle je příjemně pojatá. Prvních pár dílů pro mě celkem nuda (dlouhá ticha s emotivní hudbou), ale jak se blížilo finále, tím více mě to chytlo a nakonec palec nahoru. Hlavní důvd sledování byl pro mě můj Doctor Tennat, který mě vou rolí zpočátku iritoval, ale i to se pak zlepšílo. Celkově nadprůměr. ()

jafuska

Opět Britové nezklamali, oni umějí točit většinou jen velmi kvalitní filmy a seriály, o tom není žádný pochyb, jen policistka, která vyšetřuje vraždu mi není dvakrát sympatická, ale naopak její kolega, ten je docela sympaták a na mě nepůsobí jako nijak špatně, určitě stojí tento miniseriál za povšimnutí ()

ervina

Kdyby bylo na mě, tak dám všechny tři série za dva dny. Ale brzdil mě manžel, který není takový maniak. Začátek seriálu mě moc nenadchnul. Bylo to zdlouhavé a hodně to hrálo na city. Ústřední dvojice mi byla dost nesympatická. Ale pak jsem na to najednou koukala s otevřenou pusou, rozčilovala jsem se a ty dva hlavní si hrozně oblíbila. Druhá série byla ještě lepší než první. Ve třetí sérii se řeší jiný případ, takže zase chvilku trvalo dostat se do děje. ()

iz67

Určitě se tu tlačí hodně na citovou pilu. Ale v rámci toho konceptu, neznáme své blízké a neznáme sami sebe, tak mně to vůbec nevadilo. Sjeli jsme první sérii na dvakrát - hodně dobrý. ()

The_Edge

Po shlédnutí druhé série prodávám jednu hvězdu. První série velmi kvalitní, ale druhá tomu dává korunu! Prolnutí napínavého soudu a vyřešení druhého případů bylo strhující. Alec i Ellie si mě opravdu získali a jsem zvědav na třetí sérii. ()

DonBraso

To je přesně ta detektivka,který odpustim všechno a v pálim ji všech pět korunek.Prostě famozní styl,který britové nasadili .Za dva dny jsem to musel dodívat,protože to nešlo jinak,jak diváka si dokážou tvůrci omotat kolem prstu.Přitom když se člověk hrozně zadívá do vnitra seriálu,tak by se dalo namítnout,že ona vlastně žádná velká bomba to není.Ustřední dvojice sice hraje zajímavě,ale soucit s nimi jsem vůbec neměl,natož s rodinou zavražděných,která to vzala nějak moc sportovně a to je přesně to,na co člověk najednou pomalu zapomene.Není to typický severský majstrštik,kde se vytvářejí vztahy k postavám,aby člověk s nim šel do úplného konce až na kost.Tady je prostě fakt,že to má nesmírnou gradaci a ikdyž si to pomáhá stylem,co díl to nový podezřelý,plus na křivé obvinění se tu nehraje a všichni z vesnice jsou fakt zajímavý postavičky co mají svoje strasti, je sice trochu už bráno hodně nelibě,tak přesto mě seriál vtáhnul do děje za tím hlavním a to poznat vraha.K tomu si stačí přičíst krásnou hudbu,pěkné prostředí,dobré herecké výkony,napětí a osobitost snímku,ve kterým nechybí v žádném díle zpomalovací záběr a slovo Broadchurch.Samozřejmě tento typ kriminálky jsem začal přímo milovat(The Killing) a hnedka se vrhnu na další britský kousek.Samozřejmě jsem zvědavý co přinese druhá série,jestli se bude stále vrtat v první sérii nebo pro mě určitě lépe,začne úplně nová s novým štítěm a nakousne trochu do minulosti,právě přesně jako v The Killing,která dělá to samé a ještě nám ukáže třeba,jestli tohle všechno doopravdy bylo jak nám tvůrci naservírovali v první sezoně. ()

DaliborekD

Britský seriál se jako celek poslední roky dostává do formy, jakou vykazoval na svém vrcholu v osmdesátých letech, a s uznáním a zákonitě zvýšeným množstvím financí je na něm vidět i čím dál větší sebevědomí tvůrců. Přesně takovým případem je Broadchurch. To co by před pěti lety byl dvojdíl zaměnitelného krimi seriálu, se menší britská stanice nebojí natáhnout na znamenitě opečovanou sérii, která se v Británii stala událostí první poloviny letošního roku. Startovní bod je brutální vražda malého chlapce, menší městečko, kde se každý s každým zná a dvojice detektivů, pověřených vyšetřováním. Seriál ale malinko klame tělem. Ikdyž se nám po prvních dílech snaží namluvit, že rozehrává klasickou detektivku, čím více se děj posunuje, tím více si všímá vedlejších postav a především rodiny Latimerových, kteří se musí vyrovnat se smrtí syna. Detektivní linka je, navzdory sympatickému výkonu Tennanta a výbornému výkonu Olivie Colman, velmi chabá. Policie se představuje jako banda neschopných kecalů, kteří by nenašli ani trn ve svém zadku. DCI Hardy v Tennantově podání se tváří jako největší macho, který podobné případy řeší místo ranní křížovky, ale hmatatelné výsledky nevykazuje žádné. Jakýkoliv posun ve vyšetřování přichází z venčí policejního týmu a i finální odhalení je v podstatě nezávislé na policii. Tvůrci si ale jsou svých slabin vědomi a postupně čím dál víc upřednostňují dění okolo vyšetřovatelů, které s případem často souvisí jen zdánlivě. Středobodem jsou právě Latimerovi a rozkrývání skrytých stránek a pocitů jednotlivých členů rodiny je největší devizou seriálu. Bez výborného obsazení by to samozřejmě nefungovalo a celá rodina, především matka v podání Joddie Whittaker, hraje jako o život. To se dá s přimhouřeným okem říct o kompletně celém obsazení. Jak se podezření přelévá z jedné postavy na jinou dává většině herců možnost ukradnout si velký kus pozornosti pro sebe a nezklamává nikdo. Holt Shakespearův národ :-) Velmi dobrý nápad byl celý poslední díl, který se odehrává po vyřešení vraždy a je takovým dovětkem za jednotlivými postavami, aniž by z toho byla cítit snaha o natahování stopáže. Příště přidat ještě lépe fungující detektivní linku a u mně zavládne spokojenost úplná. ()

Mr.Lojza

Další úžasný počin od Britů. Skvělá podívaná od začátku do konce. Nutno podotknout, že tu neplatí staré známé přísloví: "Konec dobrý, všechno dobré." a to je ten správný šálek. ()

psychohippo

Vlastně nic nového. Zlo se ukrývá v rodině a v malých komunitách. To věděla jak Agáta Christie, tak Steven King. To ví každý, kdo sleduje severské detektivky. To ví každý, kdo bydlí v Sudetách. Když to chmurné, vlezlé a neuchopitelné rodinné zlo, které vystrnadilo Satana s jeho velkým Zlem, dáte do dobrých kulis, které obsadíte dobře vybarvenými postavičkami, a pak nasvítíte, nasnímáte a nastřiháte s invencí, dá vám to sérii, která Vás nepustí. A to moře s útesy! A ta hudba! ()

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

Seriálový Duch, Beowulf, Hell on Wheels 4...

22.11.2013

Zkrátka za hrstí televizních novinek. Studio Paramount chystá masivnější útok na malé obrazovky. Především by chtělo proměnit několik svých klasik v seriály. Třeba Duch, oscarový trhák s Patrickem… (více)