Reklama

Reklama

Smrtelné zlo: Probuzení

  • USA Evil Dead Rise (více)
Trailer 6

Snímek Smrtelné zlo: Probuzení, od tvůrců hororové klasiky, přesouvá děj z lesů do města a vypráví zvrácený příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem, což je vrhne do totálního boje o přežití, v němž čelí té nejhorší verzi rodiny, jakou si lze představit. (Vertical Entertainment)

Videa (3)

Trailer 6

Recenze (516)

tron 

všechny recenze uživatele

„Bola by si dobrá mama. Vieš klamať deťom.“ Dám 4* napriek tomu, že nie sú čisté. Tri by ale boli málo. Keď som videl „jednotku“ (proste to z r. 2013), tiež som bol prehnane prísny, udeliac len 3*, ale po rokoch som na ňu dostal veľkú chuť a keď som si ju pozrel druhý raz, bol som podstatne nadšenejší. Nechcem zopakovať tú istú chybu, tak rovno dám štyri. Prostredie činžiaku, ktorý Boh dávno opustil (ak v ňom vôbec niekedy pobýval) je skvelé, hoc som od výpravy čakal niečo iné. Možno čosi na spôsob Poltergeista 3. Toto vyzeralo tak „apokalypticky“, až som myslel, či náhodou nepozerám sequel Neutečieš, Barbara alebo Muža v temnote. Miestami to bolo také temné (doslova), že som poriadne nevidel, na čo sa dívam; toto sa mi naposledy stalo v r. 2007 pri pozeraní druhého AvP. Výprava je každopádne (v dobrom, ehm) hnusná, odporná, príšerná, pekelná a nechutná. Postavy resp. herci sú dostatočne sympatickí a fajn na to, aby sme im držali palce. Gore je na samostatnú kapitolu. Táto séria bola vždy drastická, ale toto je ozaj brutalita na entú. Niektoré nápady nedostanete z hlavy (pohár, strúhadlo). Scenár by som neriešil, nie je to žiadny zázrak, ale vo všeobecnosti je to menej blbšie, než som očakával. Ja osobne (ako odporca humoru v hororoch) kvitujem absenciu humoru. Niektorí to asi budete vnímať ako rúhanie, ale mne táto nová séria chutí viac, ako Raimiho trilógia. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele

Technicky skvěle natočený film, jehož jednotlivé scény, jsou parádně vystavěné, takže to na první pohled působí jako kompetentní horor a zástupce značky Evil Dead. Ovšem i přes všechny snahy to strašně nudí a vůbec neděsí. Ono to totiž nefunguje jako celek. Není tu dost odmlk, dost jasných sázek, dost uvěřitelného vývoje ve vnímaní postav. Tón se neustále nemůže rozhodnout ke kterému Evil Deadu chce mít blíž a tak nakonec nepůsobí vůbec jako Evil Dead. Není to dost konceptuálně zajímavý horor se šarmem, není to dostatečně béčkový a není tu nikdo se šarmem Bruce Cambella. Přitom by stačilo obstát aspoň v jedné z těchto kolonek. Možná povrchně to působí jako součást sérii, ale vůbec to tak není. Ve výsledku je to průměrný horor podkopaný snahama být Evil Dead. Musím ale vychválit Alyssu Sutherland jako démoni mámu, ten výkon z toho udělal aspoň něco zapamatovatelnýho. ()

Reklama

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Suverénní činžákový masakr prastarou knihou, jehož slabinami jsou nevtipnost a neděsivost (Evil Dead, tvl). Největší devízou je tvůrčí sebevědomí - film je krátký, úderný a nápaditý, aniž by zbytečně exhiboval; k několika lahůdkovým záběrům se dají do plusů zahrnout i obstojní herci (byť v nezajímavých rolích). Zároveň tu ale není nic, co by se divákovi mělo zaříznout do paměti. Vidět a zapomenout. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„You don't look so good, mom..“ Technicky uspokojivé Smrtelné zlo ve věžáku se sice nemůže moc opřít o dětské herce (především ve fázích possession), ale to je vyváženo madam Sutherland, na kterou by byl momentálně krátký i Russell Crowe v sutaně XXXL! Krejčovské nůžky pod postelí, zlomená násada od mopu, drtička na dřevo zaparkovaná v podzemních garážích (kdyby měly větší vjezd, byl by tam i kombajn), to všechno dle očekávání najde své využití a ještě se při tom rudě zkouší, jestli se trumfne maximální nosnost výtahu hotelu Overlook. Zbývá jen otázka. Po tom intru v chatě u jezera, vyhne se trojice Ripleyová, Newt zlu z ventilace a odletí z planety Monde..? ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No po tý katastrofální verzi z roku 2013 jsem od toho radši nic neočekával, ale tady se na to aspoň nesnaží jít úplně z gruntu jinak, ale ctí pravidla původní verze. Jasně nebál jsem se ani minutu a ani zdaleka to nemá atmosféru originálu, ale to ani mít nemůže už jenom z titulu toho, že to bylo natočeno v osmdesátých letech a osmdesátá léta už nejsou. Tohle je prostě podobný případ jako novej Predátor. Režisér je evidentně fanda originálu a odkazů na první dva díly se tady dá najít víc než dost. Takže v tomto případě zůstanu neutrální a jsem rád, že původní obavy se nenaplnily i když znovu už na to asi koukat nebudu.60% ()

Galerie (28)

Zajímavosti (26)

  • Film obsahuje několik odkazů na jiné klasické kousky ze svého žánru, například Vymítač ďábla (1973) – zvracení, nebo Věc (1982) – závěrečný mutant. (Haymar)
  • Smrtelné zlo: Probuzení vyšlo přesně 40 let po prvním filmu Lesní duch, který vznikl sice v roce 1981, ale americkou premiéru slavil v roce 1983. (HanzoBureshi)
  • Snímek byl natočen v chronologickém pořadí. (HanzoBureshi)

Související novinky

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Krvelační démoni divákům nehodlají dát pokoj. Po komerčním úspěchu loňského snímku Smrtelné zlo: Probuzení to vypadá, že hororová série Evil Dead po letech chytila nový dech. Film Leeho Cronina s… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Jak nám letos ukázalo třeba australské Mluv se mnou, americké Smrtelné zlo: Probuzení nebo v současnosti v kinech i na streamu čerstvě úřadující snímek Pět nocí u Freddyho, hororovým filmům s nízkým… (více)

Reklama

Reklama