Reklama

Reklama

Smrtelné zlo: Probuzení

  • USA Evil Dead Rise (více)
Trailer 2

Snímek Smrtelné zlo: Probuzení, od tvůrců hororové klasiky, přesouvá děj z lesů do města a vypráví zvrácený příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem, což je vrhne do totálního boje o přežití, v němž čelí té nejhorší verzi rodiny, jakou si lze představit. (Vertical Entertainment)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (523)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Asi budu jeden z mála kdo byl lehce zklamaný. Těšil jsem se jak malé dítě a ukázky byly parádní. Ale po dokoukání filmu jsem odešel z hořkou pachutí. První co mě zklamalo, byly postavy.Neříkám že byly nudné nebo špatně napsané, ale takové nezajímavé. Děcka a hlavní hrdinka byly strašné klišé a dialogy, i když přirozené, působily nevěrohodně. Zkrátka celkem klišé. To ale vynahradila herečka Sutherland, které byla opravdu creepy a démonem posedlou zahrála bravůrně. Co mě ještě trochu zklamalo bylo gore, prakticky vše jsme viděly v red band traileru, Když nepočítám konec tak tu zas tak násilí nebylo. Konec a praktické efekty stály ale za to, stejně jako prostředí. Celkově jsem se ale občas nudil a i přes 4* jsou to spíše slabé hvězdy. Zatím nejhorší díl v sérii Evil dead ale i tak drží vysokou laťku. ()

Claw 

všechny recenze uživatele

"Smrtelné zlo: Probuzení" je přesně to, co jsem očekával: slušné pokračování, nic víc, nic míň. Režisér a scénárista Lee Cronin si vede řemeslně dobře, přidává krev a sliz, zabíjí postavy, u nichž by se dalo očekávat, že přežijí nejeden horor, a přihazuje pár narážek na původní filmy, aby uklidnil dlouholeté fanoušky všeho, co se týká "Evil Dead" (např. odkazující scéna s letící oční bulvou). Bohužel film plýtvá slibnými lokacemi, když většinu děje omezuje na jeden byt, kde nevytváří příliš atmosféry ani děsivé lekačky. Ne že by se film nesnažil, je tu pár zapamatovatelných scén (vana z traileru), ale vše ostatní už bylo v předchozích filmech uděláno lépe. Kromě několika kreativních rozhodnutí na konci tu není moc invence, kterou je série známá. Také postavy zůstávají po celou dobu extrémně plytké. Téma mateřství rovněž není v hororu zrovna nové, takže hluboký příběh zde nehledejte. Filmu velmi chybělo více nápaditosti a kreativity (jak v příběhu, tak v režii) a postavy, na kterých by mi skutečně záleželo. Nakonec je "Probuzení" sice schopnou napínavou podívanou, ale tak trochu průměrným příspěvkem a nemyslím si, že na něj budu vzpomínat se stejnou láskou jako na originál nebo remake z roku 2013. /60%/ ()

Reklama

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Můj osobní "problém" s tímhle žánrem je, že mě neděsí, ale znechucuje a nijak zvlášť nebaví. Takže nemám proč se na něj dívat, místo mrazení a vstávání chlupů vzadu na krku se ušklíbám a kroutím hlavou. Dokonce asi ve 4/5 děje jsem se musel dost bránit smíchu (sborové deklamování již mrtvých směrem k živým). Za mě nejslabší druh horrorů, řemeslně OK, scénáristicky nijak zvlášť, osobně lehce odpudivé, v souhrnu marné. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Bola by si dobrá mama. Vieš klamať deťom.“ Dám 4* napriek tomu, že nie sú čisté. Tri by ale boli málo. Keď som videl „jednotku“ (proste to z r. 2013), tiež som bol prehnane prísny, udeliac len 3*, ale po rokoch som na ňu dostal veľkú chuť a keď som si ju pozrel druhý raz, bol som podstatne nadšenejší. Nechcem zopakovať tú istú chybu, tak rovno dám štyri. Prostredie činžiaku, ktorý Boh dávno opustil (ak v ňom vôbec niekedy pobýval) je skvelé, hoc som od výpravy čakal niečo iné. Možno čosi na spôsob Poltergeista 3. Toto vyzeralo tak „apokalypticky“, až som myslel, či náhodou nepozerám sequel Neutečieš, Barbara alebo Muža v temnote. Miestami to bolo také temné (doslova), že som poriadne nevidel, na čo sa dívam; toto sa mi naposledy stalo v r. 2007 pri pozeraní druhého AvP. Výprava je každopádne (v dobrom, ehm) hnusná, odporná, príšerná, pekelná a nechutná. Postavy resp. herci sú dostatočne sympatickí a fajn na to, aby sme im držali palce. Gore je na samostatnú kapitolu. Táto séria bola vždy drastická, ale toto je ozaj brutalita na entú. Niektoré nápady nedostanete z hlavy (pohár, strúhadlo). Scenár by som neriešil, nie je to žiadny zázrak, ale vo všeobecnosti je to menej blbšie, než som očakával. Ja osobne (ako odporca humoru v hororoch) kvitujem absenciu humoru. Niektorí to asi budete vnímať ako rúhanie, ale mne táto nová séria chutí viac, ako Raimiho trilógia. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Není to špatný a je to sympaticky akční, ale v podstatě zbytečnost. Všechno už 1000x viděný a bez nápadů, napětí je lacině budovaný a hrocený, postavy slabý a nesympatický. Co takhle vzít značku Evil Dead, sehnat schopný tým lidí a slušný rozpočet, narvat ty zasraný démony a Necronomicon do temně středověkýho prostředí čarodějnic a svatý inkvizice (odkud to beztak čerpá). Moderní městská bytovka, ústřední vztah dvou sester, holky co vypadají jako boys (a opačně), sorry tady to zlo a krvavý masakry prostě nepůsobí nijak tvrdě a přesvědčivě. Další konzumní hororový popkorn. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (26)

  • Ve filmu je množství odkazů na předchozí díly. Auto s drtičkou „Fonda's Tree Surgery“ odkazuje na původní „lesní tématiku“ ED jedničky a dvojky. Další z aut dole v garáži má SPZ „T7H238“, kde čísla odkazují na předešlé filmy (rok): Smrtelné zlo 2 – 1987, Armáda temnot - 1992, remake Lesní duch – 2013 a 3. série Ash vs. Evil Dead – 2018. (Haymar)
  • Jedná se o jediný díl série Evil Dead, který neobsahuje vozidlo Oldsmobile Delta 88 Royale z roku 1973. (HanzoBureshi)

Související novinky

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

Sam Raimi se opět točí kolem hororového žánru

12.07.2024

Populární režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) nám nadělil svůj zatím poslední režijní počin v roce 2022 díky příspěvku do marvelovského univerza, kterým byl vlažně přijatý Doctor Strange v… (více)

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Krvelační démoni divákům nehodlají dát pokoj. Po komerčním úspěchu loňského snímku Smrtelné zlo: Probuzení to vypadá, že hororová série Evil Dead po letech chytila nový dech. Film Leeho Cronina s… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Reklama

Reklama