Smrtelné zlo: Probuzení

• USA Evil Dead Rise (více)

Snímek Smrtelné zlo: Probuzení, od tvůrců hororové klasiky, přesouvá děj z lesů do města a vypráví zvrácený příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem, což je vrhne do totálního boje o přežití, v němž čelí té nejhorší verzi rodiny, jakou si lze představit. (Vertical Entertainment)

hufnagel

Remeselne slušne natočené a cítiť tam ruku a vedenie Sama Raimiho.Som veľkým fanúšikom pôvodnej série Evil Dead,a bohužiaľ starého psa už novými kúskami neoklameš.Tak je to aj s týmto filmom.Recyklácia pre mladú generáciu.A pre mňa stále zostáva v spomienkach nezabudnuteľný záber s nájazdom kamery zhora do tváre hlavného hrdinu vo finále prvého dielu a to už je viac ako 40 rokov. ()

morbn

Fajn. Ale aj s biednym rozpočtom, ktoré mali staré časti s Campbellom to nedosiahlo ich úroveň. Iná doba... (seriál "Ash vs Evil Dead" sa tomu hlavne  v 1. sérii približoval). Chýbala žiaľ ich atmosféra, humor, postavy, dokonca aj príbeh nebol/ bol... hrrr. Škoda, strašne mi to pripomínalo španielsky "Venus", ktorý sa odohrával tiež v bytovke (príbeh je kus iný). Priznám sa, čakal som oveľa viac, ako len splatter bez ducha, aj film z 2013 bol asi drsnejší a ukázal aj veci okolo. ()

lilekbig

Make-up/masky si podle mě zaslouží Oscara. Jakože bez debat. Skvěle vypadající trailery a záběry na démon mámu v kukátku ve dveřích, pro mě naznačovaly, že půjde o horor roku 2023. Ale k mému velikému zklamání je nový Evil Dead Rise bohužel za mě extrémně nudný film. Jsem velmi zklamán. 4/10 ()

Easykill

"Nevypadáš dobře mami!" "Nic co by nespravila pusinka a velké obejmutí." Yes! Evil dead rise neboli probuzení ve mě vzbudilo mnohé, ale především připomnělo lásku k původním filmům. Hned od prvního záběru na mě dýchla hutná dávka nostalgie a přistihl jsem se jak se usmívám. Takových záběrů tady je mnohem víc a to opravdu cením. Rise je opravdovou poctou starým evil dead (až na pár drobností), dostal jsem opět přesně co jsem čekal a na co se tak těšil. Jediné co mě mrzí, že jako skalní fanda jsem neměl možnost sjet to v kině, na plátně by to byl určitě mnohem lepší zážitek. Že to mělo pomalý rozjezd? Nemyslím si, záleží na člověku jak se na to dívá. Já se nenudil a atmosféra byla vystavěna skvěle. Stejně tak gradace. Záběr přes kukátko dveří skvělý, scény ve výtahu (první i poslední) majstrštik. Odkazy na kult (a ne jeden) se nedají přehlížet a konec je epický, creepy as fuck. Efekty, Gore vydařené. Herecky budiž, tady absolutně neřeším. A ani nevíte jakou jsem měl radost když ty odporný "nevímcojsemzapohlaví" děcka skapaly 🤣 Nechci to vychvalovat do nebes, samozřejmě všechno má své mouchy, pro mě jako fanatika evil dead je to paráda a jsem víc než spokojen. Jediné co chybělo byl Bruce i když má menší cameo.. Navíc nic nekončí, kolují zvěsti, že by měly být další filmy evil dead! Pokud ano a pokud takto, nemám problém, sem s tím! Groovy b!tch ()

uhlerado

Efekty gore super, pointa jednoduchá, keby bola trošku viac rozvinutá povedzme ako v REC, tak o hviezdu viac. Nechapem význam týchto filmov. Mam rad horory, no nejak sa už strácam a cítim prázdno ()

brasek

Žiaľ filmárom chýbala sebareflexia a pár scén úplne prehnali. Mohol to byť vynikajúci horor, ale je iba dobrý. Samotný príbeh je v pár momentoch taká nostalgia k pôvodnému Evil Dead a to je chyba. Naozaj by to chcelo iný pohľad, prešpikovať strašidelné scény, hustejšiu atmosféru a viac pracovať s mystickou. Chválim skvelé masky. ()

SpicyNugget

Beth navštíví po dlouhé době svou sestru Ellie, která žije se třemi dětmi. Dlouho se spolu nebavily a Beth teče do bot, a tak žádá o pomoc. Když si s ní Ellie chce popovídat o samotě, pošle děti pro pizzu. V tu chvíli ale přijde zemětřesení, které vpustí do světa obrovské, neporazitelné zlo… Po dlouhé době se holky setkaly a já po dlouhé době vidím dobrý horor. Děsivé, krvavé, napětí se stupňuje, žádné utahané a nudné dialogy, film začne a jdeme na to posednutí! Pěkně to šlapalo jak hodinky a rejža opravdu nikoho nešetřil (ani děti). A to je to, na co se chci koukat (jsem hnusák, já vím). Konec mě potěšil, v podstatě nám konec ukázal, co předcházelo začátku filmu, to se mi líbilo. Opravdu skvělý horor. ()

Grázl83

Velký fanda původního filmu nejsem a jeho pokračování u mě hraničí s odpadem, ale toto nebylo špatné. Mělo to dobrou demonickou atmosféru, ale opět spousta kubíků umělé krve to sráží. ()

ricmont

Všem bylo jasné že původní Evil Dead překonat nelze. Ovšem překonat remake tak to už reálné bylo a to se i povedlo. Pokud totiž bude brát film jako další součást Evil Dead světa a nebudete ho moc srovnat (aspoň malému srovnání se nikdo nevyhne) tak si ho užijete. Ovšem na čem stojí Evil Dead nejvíc je gore. A to tady funguje skvěle a po svém ale přitom dává poctu originálům. Hodně scén mě tady opravdu bavilo. Hlavní postavy tady hrají dobře. Jasně není ti žádný tři Ačkový výkon ale neměl jsem problém jim uvěřit. Co jsem si ale užíval byly posedlí. Ty hajzlíci byly přesně tak škodolibí jak mají být. A mám pocit že si to i herci kteří posedlé hráli skutečně užívali. Za mě tady spokojenost a pokud by vznikl druhý díl tak se vlastně zlobit nebudu. ()

Feferonka1

Hohohooooo,dostal jsem ještě víc, než jsem čekal. Skvělý detaily, celý to funguje skvěle. Žádný zbytečný zvukový trapný efekty na víc. Prostě pekelneeeeej Duch lesa jak ho chceme. ()

Emperor1

Od hororu čekám, že mě vyděsí (nebo alespoň zaujme) především atmosférou a náznakem zla či nadpřirozena (nejsem zastáncem názoru "čím víc gore/krve/motorových pil, tím lepší horor"), takže jsem k tomuto snímku přistupoval s rezervou a s pramalým očekáváním, v podstatě jsem čekal, že dostanu něco jako původní příběh o Necronomiconu v počítačem vytuněné verzi s pozměněnými reáliemi a počítal jsem s tím, že tomu mrsknu tři body z nostalgie a možná jednu navíc. Ale herecké obsazení, příběh, scénář, pramalá invence, blbé chování postav, to všechno vystačí s bídou na ty dva body, co jsem ochoten dát, z toho jeden je právě za tu nostalgii v podobě Necronomiconu samotného, který se proměnil v téměř bibliofilní edici oproti své podobě v prvním díle. Obstojná kamera a zvuk je to, zač dávám bod druhý. ()

Kushina

Dá se říct, že tohle je horor, který je schopný konkurovat conjuring. Dokonce bych řekl, že je ještě víc děsivý a nechutný. Zlo, které nikdy nemá dost a nic proti němu nefunguje, ale naprosto si libuje v lidské bolesti a utrpení. Naprostá halda krve v naprosto masakrálním podání. Ano, tenhle film je skutečně jeden z top hororů a letos ho nejspíš žádný jiný horor z trůnu nesesadí. 85% ()

taibrek

Kvalitný horor. Na začiatku si povieš ... Čo to ide byť za kravina- jazero, kamošky, čítanie knihy.... Potom sa to zvrtne na začiatok a hneď sa aj mení úroveň filmu. Film napínavý, plný krvy a prepracovaných scén. Oplatí sa pozrieť. ()

veverysiak

Toto nepôsobí groteskne ako jeho predchodcovia, je tu za priehrštie krvavých pochúťok, na ktorých si môže hororový fanúšik zgustnúť, ničmenej pôvodný nápad je už rokmi tak vycicaný, že nemôže prekvapiť, čo však neuberá nič majstrovstvu tvorcov zahumusiť od krvi aj obrazovky a ovládače diviakov, technická stránka znesie oveľa väčšie kritériá ako dramaturgicko-scenáristická, takže 65%. ()

Saxos

"Maminka už pase červy". Když potoky krve, rak trocha humoru neuškodí. Slušnější hororovej masakr v nabídce chyběl. Závěr: doporučuji. ()

swenyx

Horor nebo komedie? Když jsem vyšel z kina tak jsem přemýšlel jestli se mnou něco není špatně, když jsem se několikrát u filmu smál. Celkově se mi ale moc líbil gore, ten fakt musím vyzdvihnout, všechny krvavý scény jsou povedený a je vidět že na tom se fakt nešetřilo. Finální fight proti monstrum které mi mimochodem nehorázně připomnělo Rat Kinga z Tlou bylo taky nice. Bohužel ale jelikož je to horor mi tu chybělo něco čeho bych se bál. Asi to není něco na co bych šel znova do kina, ale neurazilo mě to. ()

Maraboy

Krásná a násilná krvavá lázeň, jinak nic převratného. Herečka v roli hlavního démona byla celkem scary, jinak výběr ostatních herců mi nesedl. 45% ()

kpt_ROCOR odpad!

to prostě nevymysllíš aneb opravdové peklo mediálních chcanek: horrrror s harrantama (který jsou jednak sympatický asi jako chcanky v beliku) = horrrror pro harrrranty (trapné omalovánky v knize mrtvých, heh, čtyřlístek no.1 jebky! a to se rovná = infantilní nudná sračka plná cynických-prázdných gore výstřiků a debilních parchantů..., pak sem to vypnul, to se fakt nedalo ()

hony23

Přijde mi, že když nemají tvůrci žádný kloudný námět na horor, postupují následovně. Udělají casting a vyberou herce, kteří umí nejlépe ječet strachy. Pak je zavřou do nějakého baráku a nechají je najít knihu psanou krví a vázanou v lidské kůži. Tím se probudí démon, který začne ječící herce masakrovat a tak vznikne další pokračování Evil Dead. Fanoušci série to ocení, ostatní diváci to zkritizují a za 3 roky vznikne další pokračování... ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru