Smrtelné zlo: Probuzení

• USA Evil Dead Rise (více)

Snímek Smrtelné zlo: Probuzení, od tvůrců hororové klasiky, přesouvá děj z lesů do města a vypráví zvrácený příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem, což je vrhne do totálního boje o přežití, v němž čelí té nejhorší verzi rodiny, jakou si lze představit. (Vertical Entertainment)

Destoroyah

Čo sa týka zvuku, kamery, atmosféry, krvi a ľakačiek, tak tie sú spravené na jednotku. No nie som si istý či toto isté môžem povedať o príbehu ktorý nám neprináša veľa nového a hlavne koniec mi neprišiel až tak dobre atmosféricky urobený ako začiatok. ALE naozaj sa mi ten film páčil a som rád že to dopadlo ako tak dobre pretože to mohlo byť horšie, ale aj lepšie. Ako nástupca série Evil Dead je to podarený a hlavne krvavý horor. Jeden z najlepších tohto roku. HODNOTENIE: 7,5/10 ()

Marcecek

Maminka sa zbláznila. Nový Evil Dead Rise nerobí svojim predchodcom žiadnu hanbu. Vzhľadom i na svoju stopáž nezačne nudiť, rýchlo vás vrhne do deja a nepustí. Krv, veľa krvi nesmie chýbať, človek ale na takéto niečo musí byť stavaný, týmto filmom sa určite nezavďačíte každému, ale ja ako správny fanúšik série, ktorý ju považuje za legendárnu, som si ju užil. Prvky série ED sa tu vyskytujú často, ale koniec mi dal zaspomínať aj na ďalšiu legendu žánru Braindead. Začiatok je možno trochu urýchlený, ale nič čo by výrazne degradovalo výslednú kvalitu filmu. Hlavná démonka naprosto úžasná, postavy sa nechovajú ako úplní idioti. Film sa možno berie o čosi viac vážne ako originál a hlavne dvojka, pamätné scény tu asi nebudú, ale ja som sa veľmi bavil, nechýbalo napätie a beriem tento film ako príjemné osvieženie hororového žánru, ktorý miestami už dosť stagnuje. ()

Robbie

Séria Evil Dead je legenda a srdcovka a posledný film z 2013 bol podľa mňa najvydarenejším hororovým remakom / rebootom všetkých čias. Napriek pozitívnym ohlasom som sa teda vážne bál, že Evil Dead Rise bude vážne zaostávať a skončí pre mňa sklamaním, ako tomu holt už býva pri 99% oživovaných hororových sérií. Našťastie tomu tak nebolo a dostal som presne to, čo od dobrého Evil Dead filmu očakávam: adrenalín a neustálu akciu od prvej do poslednej minúty, démonický humor, hektolitre krvi, skľúčenosť, klaustrofóbiu a paniku.. Ústredná disfunkčná rodinka je prevažne sympatická, matka démonov je dokonalá. Všetko čo sa deje má váhu a dopad na hlavné postavy, takže ako divák som nestrácal záujem a pozornosť, a dokonca aj grand finále bolo naozaj grand! Tento Evil Dead je síce menej o prehnanom a inventívnom gore, ale zas o to viac o pocite absolútnej bezmocnosti a tak trochu aj rodinnej dráme. Ale nebojte sa, film sa napriek tomu neberie prehnane vážne (okrem remeselnej stránky, ktorá je vážne dokonalá!) a je to v prvom rade veľmi vydarená zvrátená zábava. ()

zipS

Co to do hell zasa bolo. Pre koho tocia tieto hyped filmove somariny? 2 hviezdy uz len z nostalgie ku original evil dead filmom. ()

Baru.Class

Tak tady je všechno v naprostém pořádku. Kdo Evil Dead v původních verzích viděl (a zcela jistě ho to poznamenalo jako mě) tak ten ví, do čeho jde a tleská. Kdo tendle film nikdy předtím neviděl, ten nejenom přichází o to tleskající srdíčko a motýlky v bříšku hned na začátku když se "démon" prodírá lesem a nad vodou, ale ve výsledku je asi celkově zhnusen vizuální podobou všech scén :D Já musím říct, že jsem byla zcela uspokojena. 90% fiilmu se nese v duchu Evil Dead (doslova lol), je to fajn, je to lekačkový, nechutný, ponurý, zablácený, krvavý, ujetý, nelítostný - jediný, co bylo už malinko předimenzovaný, byl konec, ale zase byl to konec přesně ve stylu Evil Dead, takže vlastně proč ne :D Mě se to líbilo! ()

Habansz

No... Co k tomu rict? Navaznost na reboot z roku 2013 zadna a ani jako volmy pokracovani, nebo restart serie  se Rise kdo vi jak nepredvedl. A tech par odkazu na predchozi Evil Dead to nespasi. Potencial byl obrovskej, ale nijakou prvni polovinu ta sviznejsi druha proste nemela sanci utahnout A to i pres fakt, ze je to co do tempa i atmosfery ta lepsi polovina. Pritom by stacilo drzet se predlohy.  Pred 10 rokama reboot ukazal, jak se da osmdesatkova, beckova, hororova komedie s rozpoctem par tisic babek predelat na neco, co desi i sokuje a pritom na fanouska haze jednu inspiraci predlohou za druhou. Zaroven to na "obycejnyho" divaka (cti neznalyho predlohy) funguje i jen jako samostatne stojici snimek. Serial z roku 2015 zase navazoval na konec tretiho filmu a to ve stejnym duchu. Over the top beckovej gore a hlaskovani, ktery se jim nenechalo zahanbit.     Rise ma proste existencni krizi. Neni spis komedialni, jako filmy s Campbellem, neni to ani tak hororovy, jako predchozi film. Na predchudce to nenavazuje a ani jim to nepredchazi. Po 10 letech cekani to je dalsi z mnoha pokusu o vzkriseni znacky, diky kterymu fanousci sice o to vic ocenej vsechno co se jim libilo predtim, zaroven ale budou mit pri dokoukani uz vzdycky pachut toho, ze je tam ten jeden pokus, kterej mel sice snahu, ale nedosahuje ani vzdalene niceho z toho, ceho se povedlo dosahnout predchudcum. 3/5 za druhou pulku, masky a prakticky efekty. Potesila boomstick, motorovka a "come get some". Co naopak nepotesilo je vpodsate vsechno ostatni. ()

Zu.Kr

Za mě na zdejší poměry velice dobře zvládnutý horor s místy až trošku moc děravým a nelogicky poskládaným příběhem. Je to krvavé, bizarní a až překvapivě dobře zahrané. První dvě třetiny filmu mě i navzdory vražedně rychlému tempu varaždících a zavraždených bavili, prostředí nehostinného baráku, ve kterém bych nebydlela ani zadarmo taktéž zafungovalo ale jak už to u hororu poslední doby bývá, začátek slibný a konec nezvládnutý. A ač to považuji za jeden z lepších hororů posledních let, tak i přes originální použití kuchyňkého struhadla si na něj za pul roku, či měsíc už ani nevzpomenu. Bavil ale neutkvěl. Další prosím:) ()

Polux

5/10 | Raimi a Tapert se očividně stále nepoučili. Totéž co průměrný remake, mínus les, plus barák. Cronin udělal přesně to, co před ním Alvarez a nepřekvapivě to dopadlo úplně stejně … průměrně. Nic jsem od toho po trailerech, ve kterých jsem Evil Dead nepoznával ani vzdáleně, nečekal a nic jsem od toho ve výsledku (asi po zásluze:-)) nedostal. Co se naopak dostavilo je zklamání, kam to tahle značka dopracovala, když geniální seriálový Ash vs Evil Dead je ze dne na den zrušen ve prospěch podobně generické záležitosti, která toho se sérii Evil Dead má společného pramálo. | Nápaditost/hravost se tady nevede, přiznaná brakovitost se nekoná, stylovost není na skladě, hutná atmosféra pokulhává, napětí/strach má časté výpadky, černý humor/nadsázka/parodie (nepochopitelně) zcela absentuje, sympatické postavy v nedohlednu (Sutherland jsem starostlivou a milující matku v úvodu filmu nevěřil ani na vteřinu), jen jeden starý rozpadající se barák (který není ve filmu vytěžen zdaleka tolik, jak by člověk očekával - jak z pohledu různorodosti prostředí, tak situací, ve kterých se postavy ocitají) a hromady obyčejné a místy i poměrně nudné brutality, která byla k vidění už nesčetněkrát jinde a tady vypadá totožně. Pokud všechno kromě přepáleného násilí a litrů krve putuje z filmu do koše, zbyde jen sterilní gore fest, což se přesně stalo (tak jako minule s remakem). | Děj se dost dlouho točí v kruhu, k tomu nějaké příběhové podivnosti (takže všemocný démon nemá problém přeskakovat z jednoho těla do druhého a nakládat s ním jako s hadrovou panenkou, ovšem jedny uzamčené a zabarikádované dveře pro něj představují neřešitelnou překážku:-)?, proč mají děti zase plot armor, když si tady hrajeme na hardcore podívanou?), vedlejší dějová linka s nedobrovolným mateřským údělem Sullivan vyšumí úplně do ztracena, postavy jsou všechny do jedné nezajímavé a nudné (o nějaké sympatičnosti, natož charismatu levelu Campbella, nemůže být bohužel ani řeč) a přál jsem jim od prvních okamžiků filmu nějakou krutou a bolestivou smrt. | Nějaké dobré nápady se tady najdou (úvodní nálet dronu, záběr skrze kukátko dveří, svazek klíčů ve dveřích výtahu), novinky, byť diskutabilní, také nechybí (přenesení děje z venkova do města má body za snahu o změnu konceptu, ale Raimiho trilogie se pyšní parádní paranoidní atmosférou i proto, že se děj odehrává uprostřed onoho zlověstného lesa, téma rodiny by možná zafungovalo, pokud by divákovi na osudu postav alespoň trochu záleželo), stejně tak vykrádačky odjinud (výtah zatopený krví, final boss v podobě slepence těl), audiovizuál je vcelku fajn (skromný rozpočet je sice na filmu stran počtu lokací a postav poznat, ale nejde o nic zásadního), pár krvavě brutálních scén je opravdu výživných, stopáž se rozumně zastavila na hodině a půl, ale tím to končí. Zbytek bohužel nenadchnul, nepřekvapil a nepobavil. | Nemít to nálepku Evil Dead, tak je to jen další hororové béčko, nahrazující atmosféru a styl krvavostí a brutalitou, v řadě. A ono to vlastně je jen další hororové béčko v řadě, protože ze série Evil Dead si to půjčuje jen ty nejznámější atributy (Necronomicon, trademarkové kamerové jízdy, nahrávky recitování zaklínadel z knihy) a navíc povětšinou nepříliš objevným způsobem. Jsem rád, že jsem to viděl (a nemám tak pocit, že jsem o něco důležitého přišel), nejsem rád, jak to dopadlo (soustředění se pouze na gore fest je u téhle značky prostě krok vedle) a tak jako v případě předělávky nemám potřebu to někdy v budoucnu vidět znovu (na rozdíl od Raimiho geniální trilogie a skvělého seriálu). | PeZet () (méně) (více)

I.ball

Nechtělo se mi tomu věřit, ale, když jsem viděl, že film produkovali mimo jiné i Raimi s Campbellem, musel jsem to vidět. A stálo to za to. Hutná asmosféra vtěsnaná do malého bytu a přilehlých společných prostor činžáku v L.A., vyplněná hektolitry krve a masou těl. A nemohu souhlasit s názorem některých komentátorů tady, že film se bere vážně. Množství kuriozních zranění, deformací a smrtí hovoří pravý opak. Za mě se jedná o solidní poctu kultu Evil Dead. A hlavní hrdina? Žel, není to přestárlý bílý muž s rukou z růžového dřeva, ale není to ani nastávající mladá matka s neteří. Je to démon, a to pořádný. 80%. ()

Zvollda

Čekal jsem v zápletce lepší nápad a zajímavější atmosferu, takový průměrný "démoňák" co extra nenatchne a nepřekvapí. Nepřináší nic Nového, ale zato dostanete extra dávku plnotučné krve, kterou se opravdu nešetří. Prakticky se to celé odehrává ve staré bytovce což nemusí každému sednout. ()

Dave_Novic

Radoby rodiný večer přeruší tlachání kněze dávné zaklínadlo, které v Milfce probudí dávno zapomenuté časy chutě po velkem černém péru. Což zvuk dobrý, obraz vcelku v pořádku, atmoška dobrá, akce a killy zajímavé ale tak ten scénář nepřínáší absolutně nic jen řežbu ve 4K. Na podívání dobré, pro nějaké satanáše a vraždozmrdy dobré ale jinak film o hovně ()

baron156

Kdo neviděl s přáteli na rodinné chatce původního Lesního ducha, a nebál se, když se za oknem pohnula větev stromu ve tmě, může být trochu zklamaný. Zatím jeden z nejlepších hororů roku. ()

Miroslav.Zac

Film má skvělou "evildead" atmosféru, ale mě tam ten Bruceův ksicht a humor prostě chybí. Přesto se jedná o důstojné pokračování. ()

Frenk

Začínáme rychle jako u předchozích dílů a je jasné že k sérii to patří. Žádné chození okolo horké kaše. Příjemná podívaná pro milovníky galonů krve, parádních efektů a akčních nechutností. Filmu prospělo i nové prostředí. ()

AmunRa

Nemohu říct, že by byl film špatně udělaný, ale chybí mu základní rysy série Evil Dead. Chybí humor, charismatická hlavní postava a atmosféra - je to jen další horor s tématem posednutí, který vyniká dobrými maskami, ale bohužel i děravým scénářem a špatnou prací s postavami. Paradoxně nejlepším hercem na place byla Alyssa Sutherland jako posednutá, což je trochu problém, pokud mám cítit obavy o ostatní postavy a nechat se vtáhnout do děje. Není to vyloženě špatný film, ale je to velmi špatný Evil Dead. ()

ondyGAMESTV

No to si ze mě děláte srandu. Začátek sice poměrně slibný, ale od půlky, kdy se film díky bohu konečně rozjede, je to každou scénou horší a horší. Příběh nulový, nezajímavé postavy mezi sebou nemají absolutně žádnou chemii, která by poukazovala na to, že si jsou příbuzné a nějaké rozuzlení či alespoň posunutí vpřed se nekoná. Sakra, tohle je značka Lesní duch, jedna z nejlepší ve svém žánru, jak někdo může natočit tak zbytečný a nic nepřidávající film, vždyť je to kacířství Kristovy rány. Jak může démon, potom co ho doslova rozkašili na tatarák ještě stále otravovat nepobírám, stejně jako ostatní nesrovnalosti a kontinuity mezi tímto "pokračováním" a předešlým dílem. Jediné úžasné věci, co film nabízí, jsou efekty a herecké výkony, ale víc ani muk. Možná OK horor, ale hrozné pokračování, bohužel 👻 40% ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru