Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

Kejt.lin

Čím dál víc úžasnoucnější. A světe div se, stále to má svojí svoucnost! Tohle je prostě naprosto boží podívaná pro oči i uši a má to dokonce i skvělej příběh. Miluju to prostě! ()

cepice

Nejhoroší je, když vám film přijde trapný hned od první minuty. Sedíte zarytý v sedačce a čekáte s napětím, že se to zlepší a další dialog už nebude tak nesnesitělně trapný a scéna nebude tak debilní. Doufal jsem hodně dlouho, že se to uklidní a bude líp, avšak po polovině filmu, kde se objevil Moriarty - nejlepší scéna celého filmu, trvající asi 45 sekund, proto dávám 1* - jsem se začal dívat, co minutu, na hodinky, počítaje, kdy to utrpení skončí. Na film jsem se neskutečně těšil, protože jednička vážně stála za to, avšak u dvojky jsem nechtěl věřit svým očím, na co to, proboha, koukám! Kdo nezná Moriatyho ze Sherlocka, tak budou pro něj alepsoň přínosné různá moudra, která se ve filmu poměrně často vyskytovala. Například z "Minulost změnit nemůžeme, ale můžeme se z ní poučit." Tak já se tedy poučím -> jestli bude další pokračování Alenky, tak na něj nepůjdu. Zbytečné 2 hodiny. ()

bloodcountes

Velká spokojenost. Pokud můžu soudit z krátké paměti, tak tenhle je lepší, než ten první film. Přestože Miu Wasikowskou nesnáším, nedokázala mi tenhle film otrávit. Vládne zde Sašův Čas s jeho světem, který je opravdu impozantní, mile oživený robůtky a potom též Tarantin, který mi hlavně ke konci vehnal vlhko do očí, když jsem si uvědomila, jak jsem před čtvrt stoletím milovala jeho úsměv, přesně ten, kterým se usmíval teď při loučení s Alenkou. Jako by to byl Edward s Kim, jakoby čas najednou někam zmizel:))) K tomu Elfmannova hudba a moje srdíčko jásá:)) ()

peetriss

Mně osobně tato rodinná fantasy i napodruhé poměrně sedla, i když samozřejmě netvrdím, že se jedná o superdílo. Dvouhodinovka na odreagování, kterou táhne duo Wasikowska - Baron Cohen. Naopak Johnny Depp sice je opět uzavřen ve svém hereckém vakuu a zcela ve stínu zmíněných protagonistů, byť se snaží a nijak neirituje. "Chrono-dobrodružství", které zaujalo, ale k opětovnému shlédnutí navnadí až po delším časovém odstupu. 70% ()

Prochy38

Ze začátku jsem si říkal, že to asi už nebude nic moc. Ani to hodnocení tomu nijak nenapovídalo. Prvních 10 minut ani nenasvědčovalo opak. Ale to jsem se spletl. Nabralo to moc prímové otáčky a já si filmek fakt užil. Nasmál jsem se. Nejvíc asi u čajového dýchánků s Časem... Celkově tomu zde S. B. Cohen dodal té komické rovině, kór když J. Depp nedostal tolik prostoru. Mia stále krásná, H. B. Carter skvělá. Dobré, vtipné a krásné. Příběh taky moc povedený a sakra, ono se to nezdá, ale mělo to fakt hloubku, ()

prezdivaka

Bohužel přes nespornou výtvarnou kvalitu a skvělé triky, se film utápí v absurdně akčních scénách se supermanskou Alenkou a poetika Carrollovy předlohy je fuč. ()

Angie91

Alenka vyrostla, najednou je starší a moudřejší a její představitelce se už začínají dělat vrásky a tak by člověk čekal, že i ta kdysi krásná a fantastická podívaná bude trochu vyspělejší a emočně náročnější. Ono je to k tomuhle filmu hrozně nefér, protože Tim Burton je prostě génius a na tomhle filmu je hodně znát, že se pod to nepodepsal. A přitom to mohlo být táák pěkný. ()

filipvrbik

Není to špatné, ale lehce infantilní, hodně barevné, ale příběh je neucelený, zmatený a pro toho , kdo to nečetl nic moc....60% ()

aLPaC

I když byla jednička finanční zázrak a tento díl naprostý, ale naprostý propadák, mě se kupodivu více líbil tento díl. Ať už kvůli tématu cestování v čase, nebo díky naprosto fantastickému Sašovi Kouhenovi, ale taktéž díky Mie, která neuvěřitelně dospěla a už není tím děckem, ale krásnou mladou ženou. Depp s Helenou tentokrát jen přicmrndávají. ()

Eterninox

Pokud první Alice byla exhibice kostýmů a triků bez valné filmařské invence nebo ducha literárního originálu, Through the Looking Glass je to samé...na druhou. Většina filmu se sestává z toho, jak se špičkoví herci potrhle pitvoří v ujetých maskách a outfitech před CGI kulisami, a když se koná nějaká snaha o vážný nebo hřejivý moment, moc to nefunguje. Jediné trochu silnější scény mi přišly být ty, které odkazovaly k American McGee's Alice (asi 3), ke kniží předloze (tak všehovšudy 2), a na konci věnování Alanu Rickmanovi (který v celém filmu nemá víc jak 5 vět). *** Příběh se navíc soustředí na racionalizaci Carrolem nevysvětlené potřeštěnosti jednotlivých postav, což někdy působí celkem důmyslně, ale většinou poměrně násilně. Také ačkoliv finální rozuzlení narativních motivů a následné poučení není úplně hloupé, mohlo být podané výrazně lépe. *** Na jeden večer je to tedy určitě koukatelná zábava, ale s danou předlohou, talentem, a rozpočtem toho šlo udělat mnohem, mnohem víc. 60% ()

IvcaSammet

I přes to, že mě první Alenka v říši divů Tima Burtona nezaujala, nemohla jsem se jejího pokračování dočkat rovnou ze dvou důvodů - Rhys Ifans a Andrew Scott ... V případě této vysněné herecké kombinace bych byla schopná shlédnout úplně všechno. A co na tom, že se na plátně vůbec nepotkali ... Příběhově mě přijde Alenka v říši divů: Za zrcadlem daleko lepší. První film mi ze začátku přišel příšerně zmatečný a ani jeho příběh mě nijak zvlášť nezaujal. To se ale o jeho pokračování rozhodně říct nedá. A dokonce i přes to, že by konec typicky přeslazený a maximálně pohádkový, tentokrát vůči němu nemůžu řícet jediného slova, protože jsem si film opravdu upřímně užívala. Jiné než pětihvězdičkové hodnocení si film ani nezaslouží! ()

dee.n

Typická dvojka, která podle mě vznikla jenom proto, že jednička byla úspěšná. Na konci to ale zase bylo dojemné, rodina, přátelství...a to mě samozřejmě oslovilo. Bohužel celý příběh mě spíše nebavil, než bavil. Sacha Baron Cohen byl ale fajn a asi nejzábavnější na celém tomhle filmu. Pro Alenku a její přátelé mám slabost, ale film byl pro mne víceméně zklamáním. Podruhé ho vidět nemusím. ()

Gore

Překvapivě (nebo paradoxně?) se mi sequel líbil více než jednička, a oproti Burtonovské verzi mi připadal svět v říši divů více hravější, barevnější, propracovanější a líbil se mi i dějově, což bude asi tím, že Burton se již opakuje a vykrádá, a nová krev na režisérské sesli tomu dala větší odstup a jiný přístup, který je více burtonovský než sám Burton. ()

lardko

Film Alenka v říši divů: Za zrcadlem sice v kinech propadl , ale mě osobně film zaujal. Jistě jednička byla stokrát lepší , ale tenhle film jsem si taky dosita užil. Filmy o Alence mám hodně rád. Nějaké byli trohu horší ( Alenka v říši divů 1985) , a nějaké zase lepší ( Alice at the Palace 1982 ). Ale Alenku v říši divů s Johnnym Deppem mám ze všeho nejrdši. ()

Echelon1

Mladá slečna. Váš čas vypršal. :-) Strašne rád by som dal hviezdu naviac za Čas a jeho vizuálne fantastický hrad, naozaj skvelá výprava, dizajnovo si to priam pýta nejaké wallpapery. Okrem toho, ešte som nevidel film, ktorý by mal tak dobré myšlienky ohľadom ľudského prístupu k času, než toto. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává