Mistr loutkář III: Toulonova pomsta

• Česko Mistr loutkář: Toulonova pomsta (více)

Loutkář André Toulon a další příběh o jeho oživlých loutkách. Tentokrát Vás zavede do období druhé světové války, kdy nacisté provádějí řadu experimentů s životem a smrtí. Toulon i jeho loutky jsou uneseni, protože mají přispět k objeveni způsobu, jak mrtvé vojáky přivést k životu a dalšímu boji. Akce se gestapu však nepovede. Geniální mistr loutkář vytvoří nové loutky a je připravený pomstít se nepříteli. (oficiální text distributora)

TO

Za druhé světové války provádějí nacisté řadu experimentů s oživováním mrtvých, ale moc se jim to nedaří, tak unesou mistra loutkaře Toulona a jeho loutky, aby vojáky oživil on. Akce gestapa je však neúspěšná a mistr za pomocí loutek uteče. Udělá nové loutky a náckům připraví krvavou pomstu. Nejde jen o prachbídnou nastavovanou kaši, příběh i zpracování mi vcelku káplo do noty. Přestože jsem nebyl fanouškem této řady ani v době její slávy a natož pak dnes, poměrně jsem se pobavil. Třeba loutka co zvrací pijavice je docela originální konina. Příjemná podívaná, ale nerad bych to nějak přechválil. 50% ()

K.I.N.G.

Tam, kde je loutka vysmátý kovboj se šesti rukama, tam je možné všechno a tam se také genialitě meze nekladou. Bylo to úžasné, napětí gradovalo víc a víc a krev v mým žilách tuhla, zatímco moje srdce se naplňovalo radostí stejně jako to Toulonovo, když vyrobil další ze svých nádherných loutek. Je to vlastně předchůdce prvních dvou dílů a ačkoli byl natočen až jako třetí, je bezvýhradně nejlepší a to oba předchozí považuju za velice vydatná sousta. Hlavně je to něco úplně jiného, o něčem jiném, jsou zde dáni perfektně do kontrastu přívrženci dobra a zla a loutkám to na straně dobra mimořádně svědčí. Nebudu tu už nadále vytahovat všechna superlativa, která jsem na tomto snímku shledal, každopádně věřím, že jsem jeden z mála, které tento film tak neuvěřitelně nadchl. Zanechal ve mně opravdu obrovský dojem a já na to nezapomenu. ()

LION-MR.T

Když David DeCoteau nenatočí nějaké céčko nebo déčko není to on,asi ho mám tak zafixovaného,ale tady prokázal svůj talent i na něco lepšího. Příběh s oživováním a druhá světová válka byly jednou z hlavních věcí co tento díl ozvláštňuje a my tak vidíme jaký Toulon měl vlastně život a,že za všechno mohou Němci a ta zasraná druhá světová válka. Vraždy zůstávají na úrovní předchozích dvou dílů. ()

kaylin

Snímek „Mistr loutkář III: Toulonova pomsta“ je ukázkou toho, že i s celkem bláznivého nápadu se může podařit natočit dobrý film, který ale nestojí jen na tricích s loutkami, ale i na dobrém, béčkovém námětu, který má všechno, co očekáváte, a to včetně černého humoru, který vás celou cestu bude doprovázet. S těmihle loutkami bych se na cestu dál klidně vydal, a tak jsem zvědavý na další pokračování. ()

Campbell

Je zajímavé že DeCoteau který ted točí céčkový pologay filmy natočil na začátku 90 let tuhle béčkovinu, a to zatraceně zábavnou, loutky jsou více vražednější než kdy jindy, a konečně tu jsou pořádně vidět, sice se zase nejedná o nejlepší díl, ale o jeden z nejpovedenějších určitě. Pamatuju si jak když jsem byl malej měly v půjčovně VHS a já se jí vyhýbal jak čert kříži protože panenek a loutek jsem se neuvěřitelně bál:-) ()

• Six Shooter byl vybrán, aby se podobal kovbojovi poté, co bylo rozhodnuto, že jedna z Toulonových loutek by měla představovat opozici vůči Třetí říši. (JesterKruger)
  • Film bol natočený za 18 dní. (beso74)