Mistr loutkář III: Toulonova pomsta

Puppet Master III

• Austrálie

Horor

USA, 1991, 86 min

Bábkarská séria Mistr Loutkar sa dočkala veľa sérií, ale nie vždy sa každý diel mohol pochváliť tak dobrým pokračovaním, akým dozaista diel tretí je. Už ten príbeh, ktorý nás zavedie do druhej svetovej je špičkový, minulosť odohrávajúca sa v nečakanom prostredí a nakoniec Toulonova pomsta. Klasika na ktorú nikdy nezabudnem 80 percent.(7.1.2009)

Když k nám počátkem devadesátých let vtrhly videopůjčovny a já propadl jejich kouzlu, měly tam sice tehdy celou loutkářskou trilogii, ale já si jako první půjčil tohle. Což nijak nevadilo, protože se tenhle díl vrací úplně na začátek, před předchozí dva. a jak to tak bývá, zpravidla máte nejradši ze série ten díl, který vidíte jako první, nezávisle na jeho pořadí. Dosud jsem viděl jen první tři díly (ale hodlám se polepšit) a tenhle je opravdu nejlepší, i když druhý má taky koule. Ještě dojíždí osmdesátkový duch, v menší roli má oblíbená Sarah Douglas a vznik mé nejoblíbenější loutky Toulonovy ženy dávící pijavice. Stará dobrá poctivá horrorová práce, jak v žánru celkově, tak i v loutkářském subžánru. Hlavní hrdina sympatický, náckové nepříjemní, tupí a nechutní, loutky úchvatné a smrtonosné, příběh dojemný. Jo, tohle by šlo.(16.6.2013)

Je zajímavé že DeCoteau který ted točí céčkový pologay filmy natočil na začátku 90 let tuhle béčkovinu, a to zatraceně zábavnou, loutky jsou více vražednější než kdy jindy, a konečně tu jsou pořádně vidět, sice se zase nejedná o nejlepší díl, ale o jeden z nejpovedenějších určitě. Pamatuju si jak když jsem byl malej měly v půjčovně VHS a já se jí vyhýbal jak čert kříži protože panenek a loutek jsem se neuvěřitelně bál:-)(22.7.2011)

Mocichtiví nacisti zavraždí Toulonovi ženu a ten se začne krutě mstít. Vyšle svou jednotku malých, ale smrtících loutek proti mocnému nepříteli, který poznává, jak skutečně chutná pomsta... Rozhodně lepší než jednička, ale trošku horší než dvojka. Přesto má třetí díl filmů o Mistru loutkáři svoje kouzlo. Loutky zabijejí často, krutě a docela vynalézavě, a i když tentokrát chybí Thorch, jeho místo skvěle zastoupil "pavoučí" Six Shooter.(19.7.2010)

Návrat v čase, který trošičku nesedí s prvním dílem, kde jsme se s podstatně starším Andre Toulonem a nacisty už setkali, a to v roce 1939. Tady jej potkáváme v retrospektivě událostí, které tomuto okamžiku a SPOILER prvního dílu sebevraždě mistra loutkáře měly předcházet, ovšem Andre je mladší a druhá světová válka už je v plném proudu. Tak ale to bylo spíš jen tak pro zajímavost. Ve trojce kvituju zejména o cobysezanehetvešlo lepší herce, Richard Lynch jako hlavní padouch byl asi v tomto ohledu nejlepší, a pak samosebou loutky a jejich "vražedné běsnění", na scénu přichází myslím poprvé Šestiraňák a jeho vystoupení s nacistickým generálem připomene i legendární souboje z Divokého Západu. Z původně neutrálních bábetek se nám tady vlastně definitivně stávají ti hodní hoši, ale o angažmá v dětském loutkovém divadle naštěstí nestojí.(11.11.2014)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 13. (beso74)

• - Niektoré scény z traileru sa v konečnom zostrihu filmu neobjavili. (beso74)

• - Úvodná "chirurgická" scéna bola na žiadosť producenta Charlesa Banda a produkčnej spoločnosti Paramount Pictures ponorená do tmy, aby sa ubralo na jej intenzite. (beso74)