Reklama

Reklama

Mistr loutkář III: Toulonova pomsta

  • Česko Mistr loutkář: Toulonova pomsta (více)

Obsahy(1)

Loutkář André Toulon a další příběh o jeho oživlých loutkách. Tentokrát Vás zavede do období druhé světové války, kdy nacisté provádějí řadu experimentů s životem a smrtí. Toulon i jeho loutky jsou uneseni, protože mají přispět k objeveni způsobu, jak mrtvé vojáky přivést k životu a dalšímu boji. Akce se gestapu však nepovede. Geniální mistr loutkář vytvoří nové loutky a je připravený pomstít se nepříteli. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (39)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek „Mistr loutkář III: Toulonova pomsta“ je ukázkou toho, že i s celkem bláznivého nápadu se může podařit natočit dobrý film, který ale nestojí jen na tricích s loutkami, ale i na dobrém, béčkovém námětu, který má všechno, co očekáváte, a to včetně černého humoru, který vás celou cestu bude doprovázet. S těmihle loutkami bych se na cestu dál klidně vydal, a tak jsem zvědavý na další pokračování. ()

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Když David DeCoteau nenatočí nějaké céčko nebo déčko není to on,asi ho mám tak zafixovaného,ale tady prokázal svůj talent i na něco lepšího. Příběh s oživováním a druhá světová válka byly jednou z hlavních věcí co tento díl ozvláštňuje a my tak vidíme jaký Toulon měl vlastně život a,že za všechno mohou Němci a ta zasraná druhá světová válka. Vraždy zůstávají na úrovní předchozích dvou dílů. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Bombastická záležitost! Jasně nejlepší díl série a vůbec to nejlepší co kdy DeCoteau vyplodil. Za prvé se dozvíme, jak to všechno začalo, no a hlavně loutky jsou konečně pořádně v akci, konečně pořádně zabíjejí špinavý nácky, zabíjení si užívají a divák si ho užívá spolu s nimi. Na plnej počet pak tenhle flák táhne především démonický Richard Lynch v úloze jednoho z nejhnusnějších gestapáků jakýho jsem kdy ve filmech viděl. a Toulunovi a jeho miláčkům nejde nefandit. Dobrou noc kolego loutkáři! 95% ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Návrat v čase, který trošičku nesedí s prvním dílem, kde jsme se s podstatně starším Andre Toulonem a nacisty už setkali, a to v roce 1939. Tady jej potkáváme v retrospektivě událostí, které tomuto okamžiku a SPOILER prvního dílu sebevraždě mistra loutkáře měly předcházet, ovšem Andre je mladší a druhá světová válka už je v plném proudu. Tak ale to bylo spíš jen tak pro zajímavost. Ve trojce kvituju zejména o cobysezanehetvešlo lepší herce, Richard Lynch jako hlavní padouch byl asi v tomto ohledu nejlepší, a pak samosebou loutky a jejich "vražedné běsnění", na scénu přichází myslím poprvé Šestiraňák a jeho vystoupení s nacistickým generálem připomene i legendární souboje z Divokého Západu. Z původně neutrálních bábetek se nám tady vlastně definitivně stávají ti hodní hoši, ale o angažmá v dětském loutkovém divadle naštěstí nestojí. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Když k nám počátkem devadesátých let vtrhly videopůjčovny a já propadl jejich kouzlu, měly tam sice tehdy celou loutkářskou trilogii, ale já si jako první půjčil tohle. Což nijak nevadilo, protože se tenhle díl vrací úplně na začátek, před předchozí dva. a jak to tak bývá, zpravidla máte nejradši ze série ten díl, který vidíte jako první, nezávisle na jeho pořadí. Dosud jsem viděl jen první tři díly (ale hodlám se polepšit) a tenhle je opravdu nejlepší, i když druhý má taky koule. Ještě dojíždí osmdesátkový duch, v menší roli má oblíbená Sarah Douglas a vznik mé nejoblíbenější loutky Toulonovy ženy dávící pijavice. Stará dobrá poctivá horrorová práce, jak v žánru celkově, tak i v loutkářském subžánru. Hlavní hrdina sympatický, náckové nepříjemní, tupí a nechutní, loutky úchvatné a smrtonosné, příběh dojemný. Jo, tohle by šlo. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (12)

  • Podľa prvého dielu majster Toulon spáchal samovraždu v roku 1939. V tomto diely sa píše rok 1941 a majster André sa aj naďalej teší výbornému zdraviu. (beso74)
  • Film bol zakázaný na Islande. (Paldiny)
  • Niektoré scény z traileru sa v konečnom zostrihu filmu neobjavili. (beso74)

Reklama

Reklama