Mistr loutkář III: Toulonova pomsta

• Česko Mistr loutkář: Toulonova pomsta (více)

Loutkář André Toulon a další příběh o jeho oživlých loutkách. Tentokrát Vás zavede do období druhé světové války, kdy nacisté provádějí řadu experimentů s životem a smrtí. Toulon i jeho loutky jsou uneseni, protože mají přispět k objeveni způsobu, jak mrtvé vojáky přivést k životu a dalšímu boji. Akce se gestapu však nepovede. Geniální mistr loutkář vytvoří nové loutky a je připravený pomstít se nepříteli. (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Bombastická záležitost! Jasně nejlepší díl série a vůbec to nejlepší co kdy DeCoteau vyplodil. Za prvé se dozvíme, jak to všechno začalo, no a hlavně loutky jsou konečně pořádně v akci, konečně pořádně zabíjejí špinavý nácky, zabíjení si užívají a divák si ho užívá spolu s nimi. Na plnej počet pak tenhle flák táhne především démonický Richard Lynch v úloze jednoho z nejhnusnějších gestapáků jakýho jsem kdy ve filmech viděl. a Toulunovi a jeho miláčkům nejde nefandit. Dobrou noc kolego loutkáři! 95% ()

*CARNIFEX*

Od "Puppet Mastera" som videl iba posledný, mierne chabý pokus v podobe: "The Littlest Reich". Toto tretie pokračovanie je najvyššie hodnotená časť z pomedzi všetkých, no a keďže som typické dieťa, čo sa dá do dodávky nalákať na sladkosti, obišiel som ostatné epizódy, aby som vzhliadol údajne to najlepšie, čo je k dispozícii. No a ono to v podstate nie je až tak zlé, keď si človek odmyslí tú absurditu a vypne mozog, pričom tá nacistická vložka je tiež celkom slušný nápad ako "pobaviť". Za mňa za tri. ()

obitus

Třetí dobrodružství neposedných loutek je zasazeno do období druhé světové války a odkrývá tajemství, která jsme dosud mohli v sérii pouze tušit. Toulon je zde napaden nacisty, kteří se pokoušejí oživovat mrtvé vojáky a chtěli by k tomu využít jeho metody, ale uteče a jelikož mu hoši s hákovým křížem na čepici udělali několik nepěkných věcí, začne se jim mstít. Samozřejmě za pomoci svých loutek, které se postupně objevují na scéně tak, jak je Mistr vytváří a nakonec máme prakticky kompletní sestavu, známou z minulých dílů, ochuzenou o plamenometčíka, kterého ale více než nahrazuje osmiruký kovboj. Brutalita a béčkový feel jsou pořád na slušné úrovni, i když kvalit druhého dílu tenhle prequel přeci jen nedosahuje. Pořád je to ale vynikající zábava pro všechny loutkomily. ()

Bloody13

Mocichtiví nacisti zavraždí Toulonovi ženu a ten se začne krutě mstít. Vyšle svou jednotku malých, ale smrtících loutek proti mocnému nepříteli, který poznává, jak skutečně chutná pomsta... Rozhodně lepší než jednička, ale trošku horší než dvojka. Přesto má třetí díl filmů o Mistru loutkáři svoje kouzlo. Loutky zabijejí často, krutě a docela vynalézavě, a i když tentokrát chybí Thorch, jeho místo skvěle zastoupil "pavoučí" Six Shooter. ()

LION-MR.T

Když David DeCoteau nenatočí nějaké céčko nebo déčko není to on,asi ho mám tak zafixovaného,ale tady prokázal svůj talent i na něco lepšího. Příběh s oživováním a druhá světová válka byly jednou z hlavních věcí co tento díl ozvláštňuje a my tak vidíme jaký Toulon měl vlastně život a,že za všechno mohou Němci a ta zasraná druhá světová válka. Vraždy zůstávají na úrovní předchozích dvou dílů. ()

• Andre Toulon (Guy Rolfe) vysvetľuje, že tajomstvo ako oživiť bábky si osvojil pred 15 rokmi počas návštevy Egypta. To by malo byť v roku 1926, keďže dej filmu je zasadený v roku 1941. Plagát, ktorý potvrdzuje jeho návštevu Káhiry je však z roku 1912, čo je o 14 rokov skôr. (beso74)
  • Six-Shooter (Albert Band) mal byť pôvodne osemrukým ninjom, avšak scenárista C. Courtney Joyner je veľkým fanúšikom westernov a tak došlo k zmene. Kovboj navyše znázorňuje niečo typicky americké. (beso74)
  • Úvodná "chirurgická" scéna bola na žiadosť producenta Charlesa Banda a produkčnej spoločnosti Paramount Pictures ponorená do tmy, aby sa ubralo na jej intenzite. (beso74)