Salem

(seriál)
Trailer 2
Fantasy / Drama / Horor / Thriller
USA, (2014–2017), 29 h 43 min (Minutáž: 43–60 min)

Tyler Bates

Janet Montgomery, Shane West, Seth Gabel, Ashley Madekwe, Tamzin Merchant, Xander Berkeley, Iddo Goldberg, Elise Eberle, Morgana Shaw, (více)

Série(3) / Epizody(36)

Seriál odohrávajúci sa v násilnom období 17. storočia v Massachusetts poodhaľuje oponu smutne známych procesov s čarodejnicami v meste Salem, ako aj nevysvetliteľných, nadprirodzených udalostí, ktoré poháňali dianie počas tejto temnej stránky amerických dejín. Bosorky sú skutočné, ale nie sú také, ako ich vidia ostatní.
Hlavnými postavami seriálu sú John Alden (Shane West), ktorý sa vracia z vojny a nachádza svojho priateľa Cottona Mathera (Seth Gabel), ako riadi procesy s čarodejnicami. Stretáva aj svoju bývalú lásku Mary Sibley (Janet Montgomery), ktorá je vydaná za staršieho, no bohatého muža, Georgea Sibleyho (Michael Mulheren). Napriek nepriaznivým okolnostiam a prostrediu riadiaceho sa pravidlami puritánskeho života, sa vzťah medzi Johnom a Mary opäť obnoví. (Incantator)

Trailer 2

misterz

Krásna ukážka klesajúcej kvality. Prvá séria nadpriemerná, druhá ešte ušla, no tá tretia už za veľa nestála. Myslím, že aj titulkárom došla trpezlivosť, keďže od štvrtej časti poslednej série sa už titulky nedajú zohnať. Teda aspoň ja som nezohnal. K záveru sa z toho stal hotový paškvil. Slabší priemer. 55/100 ()

Carol Pifková

Dávam 5* aj keď celkovo si to tento seriál asi nezaslúži. Nebojte sa frfľoši svoj počin si idem teraz obhájiť. Prvá séria bola pre mňa úplne super. Witchcraft téma ma veľmi baví, kostými úžasné, samotné witchy scény super. Herci síce neboli A+++ (počkať to je hodnotenie pre spotrebiče) ale prvú sériu som si zamilovala. Keby sa celý seriál končí touto sériou je to jedna z mojich topiek. No čo čert nechcel prišla druhá a i tretia. Celý problém som videla v tom, že v Saleme bolo prakticky nemožné umrieť. V mnohých prípadoch postavy zomierali, ožili, zomreli bla bla. A keď nezomreli tak asi 30x mali na mále ale vždy z toho vyviazli. Ja neviem či si nemohli dovoliť ďalších hercov alebo čo... Áno, seriál sa mi po witchy stránke neskutočne páčil ale nezanechal vo vás emócie. Aspoň tak som to vnímala ja. Dôvod prečo som dala nakoniec 5* je ten, že po dopozeraní seriálu a počas hľadania náhrady za tento seriál som si uvedomila, že už nič podobné neuvidím. Nič sa nebude zaoberať starou witchcraft érou. Ponuka seriálov na witchy tému je tak žalostná, a ak aj niečo človek nájde ponúkajú tu dáke ultra moderné tmavo sfarbené bosorky z moderného sveta v kožených nohaviciach. Ktoré samozrejme nevedeli, že sú bosorky. Uuuuuu hrozivé tajomstvo, ktoré pred vami všetci taja. V krátkosti... tento seriál aj keď má chyby ja osobne si ho veľmi vážim, pretože takýto už nenájdem. A čo sa mi ráta je i to, že niektoré postavy a udalosti sú podľa tých skutočných. Ak mám byť úprimná asi mi je aj za ním smutno. ()

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

36/36 Kdo dřív miloval Čarodějky ze Salemu s Winonou, ten může spokojeně pokračovat zde. Podobně zajímavé překvapení jako Vikingové vznikající na no name televizi History. Tentokrát to byla pro změnu stanice WGN America, která nám přinesla tuhle pochoutku pro skvělé tři sezóny. Zpočátku nevinné čarodějnické téma se znělkou Marylina Mansona, později orgie s Lucy Lawless a se Stuartem Townsendem. A takovou interpretací pekla, za kterou by se nemusel stydět ani Mike Mignola. ()

EvilPhoEniX

Za mě hodně velká spokojenost. Miluji středověk, čarodějnice, voodoo a všechny věci s tímhle spojené a kdo je na tom podobně, tak ať neváhá. První díl nasadil slušnou laťku, co se týče množstvím zajímavých postav a slušnou ukázkou atmosférických hororových scén, které byly pro mne vizuálem až dechberoucí. Druhá řada začíná slušně, nová postava doktůrka je přínos a také budeme mít co čest s další Čarodějnickou potvorou.. Těším se. ()

Kothy

Lov na čarodějnice začal. Nebo je to naopak? To vám odpoví tento seriál vysílaný novou televizní stanicí WGN America. Odehrává v roce 1692 v Salemu. John Alden se po 7 letech vrací z války s Indiány a nestačí se divit. Jeho stará láska je teď nejmocnější ženou ve městě a dějí se divné věci. Všude je paranoia kolem čarodějnic. Nikdo ale pořádně neví, kdo u nich je čarodějnice. Reverend Cotton Mathers se tomu snaží udělat přítrž. Ale moc se mu to nedaří. Čarodějnice jsou pořád mocnější. Snaží se splnit Velký rituál a vyhladit celé město. Někteří proti nim ale bojují. Všechno ovládá Johnova dávná láska Mary Sibley. Situace se změní ve chvíli, kdy do města z Evropy přijíždí Cottonův otec Incerase. Je to známý lovec čarodějnic. Ten ale svým velkým úsilím akorát čarodějnicím přikládá pod kotel. Spoiler: Nakonec k Velkému rituálu opravdu dojde, takže jeho snaha přišla vniveč. Pár postav to nepřežilo. Ve druhé sérii se město potýká s epidemií neštovic. Přichází nové postavy v podobě hraběnky a doktora. Děj se zase o něco posunul a ke vtělení ďábla došlo. Některé postavy seriál opustily. Lucy Lawless tam docela září. :) Se 3. sérií přichází nový záporák. Hodně postav děj opustí a Ďábel nám ukáže svou skutečnou moc. Konec je celkem zajímavý. "Za veškeré poznání vděčíme čarodějnicím." ()

• Skutočný kapitán John Alden (Shane West) sa oženil s pútničkou menom Priscilla Mullins v roku 1621. Mali spolu 10 detí. (Carol Pifková)
  • Cotton (Seth Gabel) a Increase Mather (Stephen Lang) boli naozaj otec a syn. Ich komplikovaný vzťah zodpovedá skutočnosti. Hrobka tejto rodiny sa nachádza na historickom cintoríne Copp's Hill Burying Ground v americkom meste Boston. (Carol Pifková)
  • I když se seriál odehrává ve městě Salem, které se nachází v americkém státě Massachusetts, tak natáčení probíhalo převážně v malém městečku Grand Cane, které se nachází v americkém státě Louisiana a kde byla uprostřed lesů postavena vesnice o velikosti třiceti akrů. (Trajektt)