Salem

(seriál)
Trailer
USA, (2014–2017), 29 h 43 min (Minutáž: 43–60 min)

Tyler Bates

Janet Montgomery, Shane West, Seth Gabel, Ashley Madekwe, Tamzin Merchant, Xander Berkeley, Iddo Goldberg, Elise Eberle, Morgana Shaw, Stephen Lang (více)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(36)

Seriál odohrávajúci sa v násilnom období 17. storočia v Massachusetts poodhaľuje oponu smutne známych procesov s čarodejnicami v meste Salem, ako aj nevysvetliteľných, nadprirodzených udalostí, ktoré poháňali dianie počas tejto temnej stránky amerických dejín. Bosorky sú skutočné, ale nie sú také, ako ich vidia ostatní.
Hlavnými postavami seriálu sú John Alden (Shane West), ktorý sa vracia z vojny a nachádza svojho priateľa Cottona Mathera (Seth Gabel), ako riadi procesy s čarodejnicami. Stretáva aj svoju bývalú lásku Mary Sibley (Janet Montgomery), ktorá je vydaná za staršieho, no bohatého muža, Georgea Sibleyho (Michael Mulheren). Napriek nepriaznivým okolnostiam a prostrediu riadiaceho sa pravidlami puritánskeho života, sa vzťah medzi Johnom a Mary opäť obnoví. (Incantator)

Trailer

TheDon

Salem je bezva, není to sice žádná Jáma a kyvadlo, kde se to upaluje a mučí jak na běžícím páse, ale i tak to má svoje kouzlo. Mary Sibley je krásná holka a umí to o dobře podat na plátně. Od začátku mi vadil Cotton Mather, syn největšího "inkvizitora" ,ale po pár dílech je z něj hustej týpek, kterej se fotrovi nebojí postavit a paří jak vo život. John Alden je na můj vkus docela přeslazenej, ale čert to vem. Solidní atmosféra malýho městečka, kde se každej zná a sem tam někdo někoho prokleje :) Koukatelný jak sviňa. 75% ()

José77

SPOJLR! vole, kdyz tam vytahla tou ropuchu tomu typkovi z pusy, jsem se malem posral! jako efekty dobry, to jo, ale ten pribeh mel asi takovou hloubku jak mysl moji stary! jako ja nevravim, ze je to zly, a kdyz budu mit chut a cas, tak ja tomu tu sanci jeste dam, to ne ze ne! ale ted je to jen za dve no, nemuzu nic delat. ()

Radka_86

Tak pilotní díl sice neurazil ale ani nijak zvlášť nepotěšil.... Po třech dílech ale pořád docela nuda a prozatím nejdu nad 50%. Pátý díl už vzbudil mou pozornost a očekávání o něco více, tak uvidíme co dál...I po sedmém dílu si stále stojím za lepšími 3*. Nakonec se to ale velice slušně rozjelo a strhlo mojí pozornost, každý týden dychtíce po novém dílu. A poslední díl série mě jen definitivně utvrdil v tom že zvedám na 4*. ()

Vojťas

Ryze horrorová čarodějárna, která má dobré herce a je i dobře natočena. Bohužel obsahuje až tak znepokojivé výjevy, že je to ve výsledku to jediné, co Vám utkví v paměti (nebo alespoň mně). Není to špatný způsob útoku na diváka, ale stačilo by se více soustředit na scénář a bude vyhráno úplně. Už proto tento debut televizní stanice WGN America do budoucna nezavrhuji, ale aktuálně dostávají opět přednost zajímavější seriály. 60% [2. série BUDE] ()

Laerry

Syrovější a více "realističtější" náhled na "salemskou otázku". Především netradičně tradičnější zobrazení mýtů o čarodějnictví, které si v puritánských kolonií žilo svým vlastním životem. Salem tak dokázal lépe pojmout téma čarodějnic nežli AHS: Coven, který byl celý rozjuchaný, barevný a rozezpívaný (v podstatě pokračování Glee). Zde se najde několik scén, které by nedělaly ostudu kdejakému hororu. ()

• Samhain je keltský sviatok, v ktorom sa oslavuje koniec zberu úrody a príchod zimy. V seriáli je Samhain vodca spolku, ktorý chráni jeho členov. (Carol Pifková)
  • Cotton (Seth Gabel) a Increase Mather (Stephen Lang) boli naozaj otec a syn. Ich komplikovaný vzťah zodpovedá skutočnosti. Hrobka tejto rodiny sa nachádza na historickom cintoríne Copp's Hill Burying Ground v americkom meste Boston. (Carol Pifková)