Salem (TV seriál)

Fantasy / Drama / Horor / Thriller

USA, 2014 - 2017, 29 h 43 min (Minutáž: 39x60 min)

Tyler Bates

Janet Montgomery, Shane West, Seth Gabel, Ashley Madekwe, Tamzin Merchant, Xander Berkeley, Iddo Goldberg, Elise Eberle, Morgana Shaw, Stephen Lang, Juli Erickson, Teri Wyble, Christopher Berry, Mark Ashworth, Lucy Lawless, Sheri Davis, Stuart Townsend, Azure Parsons, Danny Cosmo, Oliver Bell, J.D. Evermore, Nazeema Bartek, Kim Collins, Jon Arthur, John Bernecker, Garrett Kruithof, Thomas Francis Murphy, Sharon Landry, Frank Duffy, Henri Lubatti, Lara Grice, Owen Harn, Sharon Garrison, Jennifer Griffin, Alexandra Daniels, Emily Marie Palmer, Amber Dawn Landrum, Jonny Coyne, David Jensen, Jeremy Crutchley, Samuel Roukin, Clint James, Meagen Fay, Nadine Lewington, Anitra Ford, Billy Slaughter, Martin Sensmeier, Kevin Tighe, Michael Robert Brandon, Benjamin Mouton, Bruce Roberts, Antonia Prebble, Diane Salinger, John Swider, Sammi Hanratty, Garrett Hines, Dane Rhodes, David Midthunder, David Kallaway, Richard Holden, Marilyn Manson, Jon Fletcher, Toby Nichols, Rodger Boyce, Tina Parker, Ashlyn Pearce, J. LaRose, Raoul Max Trujillo, Stephen Lang (a.z.), Hank Harris, Miles Doleac, Gary Teague, Joe Doyle, Allyn Carrell, John P. Fertitta, Emily Skeggs, Justin Lebrun, Lucy Faust, Matthew Holmes, Aiden Flowers

Dávam 5* aj keď celkovo si to tento seriál asi nezaslúži. Nebojte sa frfľoši svoj počin si idem teraz obhájiť. Prvá séria bola pre mňa úplne super. Witchcraft téma ma veľmi baví, kostými úžasné, samotné witchy scény super. Herci síce neboli A+++ (počkať to je hodnotenie pre spotrebiče) ale prvú sériu som si zamilovala. Keby sa celý seriál končí touto sériou je to jedna z mojich topiek. No čo čert nechcel prišla druhá a i tretia. Celý problém som videla v tom, že v Saleme bolo prakticky nemožné umrieť. V mnohých prípadoch postavy zomierali, ožili, zomreli bla bla. A keď nezomreli tak asi 30x mali na mále ale vždy z toho vyviazli. Ja neviem či si nemohli dovoliť ďalších hercov alebo čo... Áno, seriál sa mi po witchy stránke neskutočne páčil ale nezanechal vo vás emócie. Aspoň tak som to vnímala ja. Dôvod prečo som dala nakoniec 5* je ten, že po dopozeraní seriálu a počas hľadania náhrady za tento seriál som si uvedomila, že už nič podobné neuvidím. Nič sa nebude zaoberať starou witchcraft érou. Ponuka seriálov na witchy tému je tak žalostná, a ak aj niečo človek nájde ponúkajú tu dáke ultra moderné tmavo sfarbené bosorky z moderného sveta v kožených nohaviciach. Ktoré samozrejme nevedeli, že sú bosorky. Uuuuuu hrozivé tajomstvo, ktoré pred vami všetci taja. V krátkosti... tento seriál aj keď má chyby ja osobne si ho veľmi vážim, pretože takýto už nenájdem. A čo sa mi ráta je i to, že niektoré postavy a udalosti sú podľa tých skutočných. Ak mám byť úprimná asi mi je aj za ním smutno.(2.8.2018)

• Ben Nevis

Hodnocení pilotu: Příběh je předvídatelný, postavy jsou nesympatické včetně těch kladných. Zajímavý byl zvrat hlavní hrdinky, ale moc se tam tlačí na pilu. Plno efektů a hnusáren jako v laciném hororu. Navíc to vypadá amatérsky, hlavně v sabatových scénách. Oběti skutečného salemského honu na čarodějnice se musí obracet v hrobě.(25.4.2014)

Salem je bezva, není to sice žádná Jáma a kyvadlo, kde se to upaluje a mučí jak na běžícím páse, ale i tak to má svoje kouzlo. Mary Sibley je krásná holka a umí to o dobře podat na plátně. Od začátku mi vadil Cotton Mather, syn největšího "inkvizitora" ,ale po pár dílech je z něj hustej týpek, kterej se fotrovi nebojí postavit a paří jak vo život. John Alden je na můj vkus docela přeslazenej, ale čert to vem. Solidní atmosféra malýho městečka, kde se každej zná a sem tam někdo někoho prokleje :) Koukatelný jak sviňa. 75%(13.2.2015)

Celkem povedený kousek, ale viděl jsem už i lepší seriály... Ale ne, teď vážně. Vylepšit by se to samozřejmě dalo. A o dost. Chvílemi to nudí, ale jenom malinko... Jinak jde vidět, že jde o seriál z kabelovky - herci jsou slušní, seriál je celkem obstojně napsaný, intro je luxusní a atmosféra naprosto ohromující. Ovšem v porovnání s Penny Dreadful nebo AHS: Coven skutečně nic moc, ale když se vybodneme na zbytečné srovnávání, které ovšem neuškodí, není to špatné. Zatím budu seriál sledovat dál. Momentálně je sice dost těžko říct, jestli to udrží mojí pozornost, ale dost faktorů tomu nasvědčuje: pomalu, ale jistě se to rozjíždí, atmosféra je brilántní, je to napínavé a hororovým seriálům to opravdu dělá čest a kdyby neexistovalo Penny Dreadful, tak je to z daného žánru na obrazovkách asi úplně nejlepší... Takhle se to musí smířit s druhým místem. Ačkoliv se to z komentáře možná nedá popsat, ale mě se to opravdu líbí, ta středovéká atmosféra je vystihnutá fakt skvěle... No jo, díky bohu za kabelovky a ať žijí panenky posedlé démony. Jó, čarodějnice...75%. Asi po čtyřech dílech jsem to přestal sledovat, snížil jsem hodnocení a vlastně mě ani nezajímá, jak to celé skončí. Podobnost s Draculou je v tomhle asi čistě náhodná.(2.6.2014)

Ryze horrorová čarodějárna, která má dobré herce a je i dobře natočena. Bohužel obsahuje až tak znepokojivé výjevy, že je to ve výsledku to jediné, co Vám utkví v paměti (nebo alespoň mně). Není to špatný způsob útoku na diváka, ale stačilo by se více soustředit na scénář a bude vyhráno úplně. Už proto tento debut televizní stanice WGN America do budoucna nezavrhuji, ale aktuálně dostávají opět přednost zajímavější seriály. 60% [2. série BUDE](11.6.2014)

• - Spoiler: V závěru prvního dílu mají být v lese lebky nenarozených. Lebka plodu však vypadá úplně jinak. (AmonK)