Reklama

Reklama

Salem

(seriál)
Trailer
USA, (2014–2017), 29 h 43 min (Minutáž: 43–60 min)

Hudba:

Tyler Bates

Hrají:

Janet Montgomery, Shane West, Seth Gabel, Ashley Madekwe, Tamzin Merchant, Xander Berkeley, Iddo Goldberg, Elise Eberle, Morgana Shaw, Stephen Lang (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(36)

Obsahy(1)

Seriál odohrávajúci sa v násilnom období 17. storočia v Massachusetts poodhaľuje oponu smutne známych procesov s čarodejnicami v meste Salem, ako aj nevysvetliteľných, nadprirodzených udalostí, ktoré poháňali dianie počas tejto temnej stránky amerických dejín. Bosorky sú skutočné, ale nie sú také, ako ich vidia ostatní.
Hlavnými postavami seriálu sú John Alden (Shane West), ktorý sa vracia z vojny a nachádza svojho priateľa Cottona Mathera (Seth Gabel), ako riadi procesy s čarodejnicami. Stretáva aj svoju bývalú lásku Mary Sibley (Janet Montgomery), ktorá je vydaná za staršieho, no bohatého muža, Georgea Sibleyho (Michael Mulheren). Napriek nepriaznivým okolnostiam a prostrediu riadiaceho sa pravidlami puritánskeho života, sa vzťah medzi Johnom a Mary opäť obnoví. (Incantator)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (72)

maddy 

všechny recenze uživatele

Nie je to temné, zvrátené, vizuálne nápadité, ani herecky vyšperkované ako American Horror Story 3: Coven, ale ani tak hlúpe a naivné ako kedysi Charmed. Je to jednoducho len také nijaké, obyčajné, nenápadité. Analógiu hľadám niekde pri minuloročnom Draculovi, ale ten mal aspoň výborného, charizmatického Jonathana Rhys-Meyersa, ktorý seriál ťahal o úroveň vyššie a prvú sériu som vydržal aspoň celú dopozerať. Salem má akurát ex-osadenstvo z Nikity (Xander Berkley, Shane West) a minimálne druhý menovaný dobrým hercom asi nikdy nebude (vystačí si už tretí seriál s jedným naštvaným výrazom). Viem, že to je ešte len začiatok prvej sezóny, ale pri súčasnej záplave seriálových klenotov ako True Detective, Fargo, Hannibal a pod. sa s takýmto niečím neoplatí strácať čas. Nuda, nič, šeď. S navyše dosť lacnými televíznymi kulisami a predvídateľnou story. A tých pár zvrátenejších, ale evidentne digitálnych scén dnes už do varu nikoho neprivedie. Od tohto som čakal rozhodne viac. Ďalej nesledujem. ()

TwoFace 

všechny recenze uživatele

— Thirteen souls fed to hungry earth opens the way for our dark lord's birth. — "The occult and witchcraft are so often used in cinema with a heinous disregard for even researching its origins. However, I liked the themes of Salem. It looks at the witch trials without being cliche like most modern films." Stejnými slovy jako Marilyn Manson bych popsal Salem i já. K seriálu jsem se dostal právě skrz Mansona a zaujal mě jak svým zpracováním a tématem, tak i zajímavým příběhem a postavami. Janet Montgomery v hlavní roli je naprosto úžasná, krásná a místy i děsivá zároveň. Svým hereckým výkonem často zastiňuje své kolegy (což však u některých nebylo zas tak těžké). Co se „skutečně“ odehrálo v Salemu na konci 17. století je fascinující námět. Okultismus a nejrůznější rituály jsou zpracované opravdu skvěle, a to hlavně v první sérii. V dalších dvou se mi zdálo, že Salem až moc zabředl do žánru fantasy a magie byla až moc využívaná úplně všemi. Taky škoda, že samotným procesům se seriál věnuje jen v první sérii a další dvě se už jimi prakticky nezaobírají. Vrcholu pro mě Salem dosáhl s příchodem Increase Mathera, proto škoda, že se i další dvě série nenesly v podobném duchu. Moc se mi líbilo i salemské ztvárnění Samaela a jeho teologické rozpravy s Cottonem. To, že byl seriál zrušen předčasně, je však hlavně v poslední sérii velmi patrné – charaktery postav se rapidně mění a děj se žene kupředu. Přesto jsem ale rád, že se tvůrcům podařilo Salem ukončit. Jen škoda, že se vše vlastně odehrává jen v prvních měsících salemských procesů, a i když finále seriálu teasuje fakt, že hon na čarodějnice bude pokračovat, bohužel už nikdy neuvidíme, jak by byly tyto další měsíce ztvárněny. Přesto je ale fajn, že se Salem dočkal zakončení, mnoho seriálů tento luxus nedostane. ()

Reklama

José77 

všechny recenze uživatele

SPOJLR! vole, kdyz tam vytahla tou ropuchu tomu typkovi z pusy, jsem se malem posral! jako efekty dobry, to jo, ale ten pribeh mel asi takovou hloubku jak mysl moji stary! jako ja nevravim, ze je to zly, a kdyz budu mit chut a cas, tak ja tomu tu sanci jeste dam, to ne ze ne! ale ted je to jen za dve no, nemuzu nic delat. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Krásna ukážka klesajúcej kvality. Prvá séria nadpriemerná, druhá ešte ušla, no tá tretia už za veľa nestála. Myslím, že aj titulkárom došla trpezlivosť, keďže od štvrtej časti poslednej série sa už titulky nedajú zohnať. Teda aspoň ja som nezohnal. K záveru sa z toho stal hotový paškvil. Slabší priemer. 55/100 ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Celkem povedený kousek, ale viděl jsem už i lepší seriály... Ale ne, teď vážně. Vylepšit by se to samozřejmě dalo. A o dost. Chvílemi to nudí, ale jenom malinko... Jinak jde vidět, že jde o seriál z kabelovky - herci jsou slušní, seriál je celkem obstojně napsaný, intro je luxusní a atmosféra naprosto ohromující. Ovšem v porovnání s Penny Dreadful nebo AHS: Coven skutečně nic moc, ale když se vybodneme na zbytečné srovnávání, které ovšem neuškodí, není to špatné. Zatím budu seriál sledovat dál. Momentálně je sice dost těžko říct, jestli to udrží mojí pozornost, ale dost faktorů tomu nasvědčuje: pomalu, ale jistě se to rozjíždí, atmosféra je brilántní, je to napínavé a hororovým seriálům to opravdu dělá čest a kdyby neexistovalo Penny Dreadful, tak je to z daného žánru na obrazovkách asi úplně nejlepší... Takhle se to musí smířit s druhým místem. Ačkoliv se to z komentáře možná nedá popsat, ale mě se to opravdu líbí, ta středovéká atmosféra je vystihnutá fakt skvěle... No jo, díky bohu za kabelovky a ať žijí panenky posedlé démony. Jó, čarodějnice...75%. Asi po čtyřech dílech jsem to přestal sledovat, snížil jsem hodnocení a vlastně mě ani nezajímá, jak to celé skončí. Podobnost s Draculou je v tomhle asi čistě náhodná. ()

Galerie (955)

Zajímavosti (9)

  • Ve filmu se měla objevit i Selma Blair, která později musela svou účast na filmu zrušit kvůli organizování dalšich projektů. (lucius789)
  • I když se seriál odehrává ve městě Salem, které se nachází v americkém státě Massachusetts, tak natáčení probíhalo převážně v malém městečku Grand Cane, které se nachází v americkém státě Louisiana a kde byla uprostřed lesů postavena vesnice o velikosti třiceti akrů. (Trajektt)
  • Skutočný kapitán John Alden (Shane West) sa oženil s pútničkou menom Priscilla Mullins v roku 1621. Mali spolu 10 detí. (Carol Pifková)

Reklama

Reklama