Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

KraLuban

Joooooo....tak tohle bylo prostě parádní, velmi příjemné překvapení! Šel jsem na Rogue One bez jakýchkoliv očekávání, prostě jako fanoušek světa SW a fanouškovo srdce zaplesalo, protože příběh mimo hlavní linii SW hravě strčí do kapsy nejeden z hlavních. A to nemluvím o tragické epizodě VII - se kterou musím často RO srovnávat, ale i někeré další. Osobně považuji Rogue za jeden z nejlepších počinů ze SW univerza vůbec. Má všechno co do SW patří a chybí mu hlavní nešvary epizody VII - je to svět temnější, dospělý, krutý a svým způsobem smutný. Asi v žádném z příběhů SW nebylo vidět tak moc, že na to, aby si Luke Skywalker mohl hrát na džedáje a Leia mohla balit Hana Sola, musejí zároveň chcípat haldy bezejmenných pěšáků přímo v akci. A tady nejsou bezejmenní, RO je oslava těchhle postradatelných pěšáků Aliance. Po pravdě, možná jednu z největších chyb (ale vzhledem k logice příběhu nekritizuji) je právě to, jak tvůrci naloží na konci s většinou hlavních postav (a velmi dobrých - a to nejen oproti zcela tupým "hrdinům" epizody VII). Možná jsem RO jako jediný SW film viděl dabovaný a...sranda...Darth Vadera namluvil český prezident klubu chlapáků, Marek Vašut:), hlavní hrdinku nějaká divně mluvící nána. A po shlédnutí RO už definitivně vím, proč válka mezi Impériem a Aliancí trvá celou věčnost - rebelská taktika něco odpálit a pak zdrhat a dostávat strašně na pr.del krásně doplňuje imperiální strategii dávat rebelům strašně na pr.del a pak si nechat odpálit půlku technologií a flotily. Ale to jsou jen drobnosti. Pokud shrneme - krásné vizuálně (zejména závěrečná bitva), dobré obsazení velmi slušně hrajícími nepříliš známými herci, chytlavý příběh a jako bonus K2 jako nejlepší robot v historii SW filmů...celkově pecka. 85%. ()

lindanovak

Godzilla Edwards to pohnojil. Natočit nejfádnější Star Wars film z celé ságy, tak to už chce pořádnou dávku diletantství. Edwards svoje postavy zcela promarnil. Zřejmě si myslel, že při jejich tragickém skonu žádný vývoj charakteru potřebovat nebudou, a tak jim pro jistotu vtiskl charakter nulový. Naopak jakýkoliv náznak zajímavosti je utnut v samotném počátku, že pane Whitaker, pane Cranston (Godzilla od stejného režiséra). Edwards zřejmě rád sabotuje vlastní projekty. Ale na vině není jen on sám. Příběh z pera pánů Gilroye a Weitze je veskrze prostý, doplněný o nezbytnou omáčku a spousty vyloženě imbecilních rozhodnutí některých postav. Ve výsledku jsem se dívala dvě hodiny na film, ve kterém mě žádná postava nezaujala, natož příběh a vysloveně odporná digitální princezna Leia to celé jen podtrhla. ()

Trunks

Disney se polehoučku zlepšuje, od srágory Force Awakens uplynul rok a dostali jsme naštěstí jenom "nudný" Rogue One. Další dvouhodinový Star Wars film. Jen škoda, že obsahově předvídatelný a ve své podstatě naprosto zbytečný film. O celkově nevýrazných postavách v tomto filmu se toho napsalo už hodně a není potřeba to znovu vytahovat. Pro nikoho z nich si oči nevypláču. Film je opět natřískaný fan servisem od začátků do konce. Od Ponda Baba přes otřesného CGI Tarkina a Leiu, až po akčního Darth Vadera jak ho znám jen z komiksů. Jediný kdo chyběl, byl Boba Fett s Bosskem. Místo na fan servis se raději měli zaměřit na příběh a celkový tón filmu, který jakoby nevěděl co vlastně chce sdělit. Je to příběh Jyn Erso o hledaní otce a její rebelii vůči rebelům? Je to romantický příběh nenaplněné lásky před smrtí tlakovou vlnou? Nebo je to příběh mnicha, co neustále fackuje obrněné vojáky klackem po helmě (ne, není to Ewok) a žvatlá o síle, ale ta na něj z vysoka sere a splynout v jedno mu nedovolí (všichni víme jakou mušku mají troopeři že... proto ho nikdo netrefil). Hledaní sebe sama pokračuje dále, a tak se skáče z planety na planetu. Vedou se monotónní dialogy a čeká se jen na finále. Finální akt je ta nejzajímavější část filmu, protože se zde Leia poprvé seznámí s hvězdou smrti a její ničivou silou u planety Scarif. Proto zapomeňte na všechno co znáte o Alderaanu, to už neplatí. Bravo Disney. ()

Fhilipo

Konečne sme sa od roku 1983 dočkali Hviezdnych vojen !!! Malý dielik do skladačky veľkého univerza a predsa boli epické. Nápadité, zábavné a emotívne. V novom šate sa dostať späť ku koreňom pokúšal už J.J. ale oproti jeho vykrádačke EIV sa to skutočne podarilo až pánovi Edwardsovi. A ja mu za ten zážitok ďakujem. ()

Archen

Tváří se to jako Star Wars, ale Star Wars to nejsou. Film se snaží působit tak trochu jako vážně míněný, čímž sám sebe vytlačí z pohádkového světa původních Hvězdných válek. Většina postav funguje více méně racionálně, nicméně jim občas prostě přeskočí a vnáší do děje kbelíky patosu, připadně začnou vyvádět úplné nesmysly. Ke konci už člověk více méně fandil imperiu a těšil se na okamžik, kdy konečně zatnou rebelům tipec. Hudbu stvořil tentokrát Michael Giacchino, což je můj oblíbenec, ale v tomhle případě mi to nějak nesedlo. Hudba se blížila a naznačovala původní motivy z hvězdných válek, ale tak nějak to nebylo ono. Hodnotím 3* ale jsou to opravdu hodně slabé 3*. ()

SaMaeL98

Úžasný dodatek k příběhu star wars, který poukazuje na operaci, při které byly získány plány Hvězdy Smrti, které byly nezbytné k jejímu zničení. Bylo by to 100%, ale kvůli malému výskytu Vadera a žádnému light saber fightu je to jen 99%. ()

Wartord

Naprosto jiný level od Shit Awakens! Sice si to od Lucasovské značky bere málo, ale na to, že účelem filmu bylo vytvořit dostatek času pro tvorbu osmoé epizody a ještě něco málo vydělat, se Rogue One stal důstojným snímkem ze světa SW. Zároveň mě potešilo, že všechny postavy zemřely a nebudou mít možnost v rámci univerza dál se rozvíjet. Za co jsem ale dostal nerd rage, byla první scéna s Vaderem, který vede rádoby psychologickou analýzu toho, co se stane člověku, který propadne touze po moci. To by přece Vader neřekl, maximálně tak Obi-Wan. Druhá scéna řezání rebelů mečem byla ovšem úchvatná, no ale bezprostředně potom nastává další úskalí filmu, kdy Leia se objevila v rebelské flotile naprosto nelogicky a tím pádem z ní udělali lhářku, pokud se tedy nebudu navážet do scénáristů Rogue One. Zvláštní. Myslel jsem, že svázané růce tvůrců nacpat film mezi epizodu III a IV bude záruka filmu bez excesů, ale nic, chyba se vloudila. Navíc ústřední motiv filmu, a to kurvítko Death Star nebylo uspokojivě vysvětleno. Nebylo by jednodušší, kdyby Galen prostě neodpálil tajně DS hned po prvním uvedení do provozu? To už je teda stále pravděpodobnější Inside job teorie. Málem jsem zapomněl - tento komentář obsahuje SPOILER... A ještě jedna věc: Hammerhead cannot push Star Destroyer!!! ()

matej.perun

Najlepsie Star Wars od starej trilogie. Prijemny retro feeling, uveritelni hrdinovia, ktorym o nieco skutocne ide a nebehaju len z miesta na miesto ako v Epizode VII a samozrejme DARTH VADER. Nie zeby jeho scena so svetelnym mecom bola z ranku "Yoda v Epizode II" co sa tyka dynamickosti a WOW efektu, avsak na to aby clovek zaplesal nad tym vidiet tohto badmotherfuckera v akcii to uplne staci. Velkym plusom je ze "SPOILER" - v podstate vsetky hlavne postavy pocas/po ich misii zomru a samozrejme, paradne prepojenie na Epizodu IV, ktoru som mal chut okamzite po navrate z kina pozriet si spolu s celou trilogiou. Jednoznacne prijemne prekvapenie od Edwardsa, ktoremu som po nemastnej neslanej Godzille nedokazal odpustit absenciu akejkolvek zapamatatelnej akcie. Tuto naopak predvadza paradne remeslo tak pri vesmirnych bitkach, ako i pri komornejsej akcii na zemi. ()

zipS

Spokojnost.. aj ked to obcas zavanalo serialovym spracovanim (niektore kamerove zabery mi tak prisli) a samozrejme tie "motivacne" preslovy pred bojom mi lezu na nervy uz davno... 4* si to zasluzi ()

Risky

Coby milovník originální trilogie Star Wars jsem měl z tohohle počinu Garetha Edwardse trochu obavy, které se ale po prvním zhlédnutí rozplynuly. Příběh je opět krásný, poutavý a nabitý vesmírnou akcí tak, jak jsme byli zvyklí u původních tří filmů. Samozřejmě se produkce nevyhnula patetickým momentům a nesmyslným technickým řešením zakončeným zbytečným proslovem darebáka. I CGI obličeje některých postav z původní trilogie mají k dokonalosti ještě krůček, ale to jsou jen pihy na kráse. Laskavý humor, postava robota K-2SO, vesmírné bitvy a hlavně vstup lorda Vadera na loď rebelů jsou prostě pecka. ()

Logicomix

Po poslední epizodě 7 bylo tohle pro mě zklamání. Výprava je podobně „nedigitální“ jako v 7. To je potřeba pochválit. Ale hlavní hrdinka nemá charisma Daisy Ridley. I tím, že je to spin off a víme jak to dopadne, je to nuda. Kdykoli se mluvilo, jsem zíval. Akce mě bavila, ale asi jinak, než bylo zamýšleno. Je to taková arkáda. Úkol: je potřeba někam doběhnout a zatáhnout za páku, která je příhodně umístěna tak, aby ji povstalci mohli „dobýt“. Prostě legrace. Je smutné, že tento přinejlepším průměrný film je na CSFD lépe hodnocen než „Síla se probouzí“. 50% ()

5yrius

Ne, ne, ne a ne :-(. Nedůvěryhodná hlavní postava, které jsem její přerod do hrdinky poslední záchrany vážně nevěřil. Do nebe volající neschopnosti imperiální armády, ze které je zdaleka nejnebezpečnější jeden příliš ctižádostivý geront ve svatebních šatech. Zcela ploché vedlejší postavy (neprůstřelný mnich, tupý rambo a mnohé jiné). Tedy až na robota (opět), ten byl chvilkami fajn. A hlavně příběh bez jakékoliv větší invence. Kopírovat, recyklovat, znovu zabalit a draze prodat. Dvouhodinová nuda, kde smrt hlavních postav byla tou světlou chvilkou. Posledními dílu jsem nedal 1 hvězdu z nostalgie a tohle bylo přeci jen o něco lepší. Proto tři hvězdy, ale bohužel je to také poslední film, který jsem byl ochoten shlédnout. Mou oblíbenou sérii těmito dvěma hřebíčky už zabili. ()

Rikku

Konečně Star Wars, které skutečně vystihují pojem hvězdných válek. Na hollywoodské poměry se dokonce ani nebojí zacházet s postavami tak, jak by to ve skutečné válce vypadalo. Odvážné, jiné, výborné. Sedmou epizodu atmosférou a vývojem postav hravě strčí do kapsy. Felicity Jones je naprosto úchvatná... ()

Serjoza

Nerozumím výtkám ostatních komentujících. Že má Rogue One pomalejší rozjezd? Máme tu 6-8 zbrusu nových postav, dá se tedy očekávat, že jejich představení bude nějaký ten čas obětován. Že jsou postavy nevykreslené a nic o nich nevíme? Já tvrdím, že víme až dost na to, abychom se s nimi sžili. Především ústřední dvojice je napsána pěkně, žena, která hodně ztratila a muž, který to neměl jednoduché a čas od času byl nucen jednat nesprávně. Dál tu máme "polepšeného" pilota (pro mě asi nejméně zajímavá postava, ale někdo tu "navigaci" dělat musel... :)), párek badass Asiatů a K2 - prvního skutečně vtipného mluvícího droida v SW univerzu! Kam se hrabe otravný 3PO. A poslední dost často se objevující výtka, tedy slabý příběh zaměřený jen na hlavní linii? No, ono se toho popravdě nic moc jiného nestihne. Myslím, že vyšší výskyt mikropříběhů by kostru filmu rozbil a celek by ani zdaleka nepůsobil stejně dobře. Je to námrd! :) Tam, kde Force Awakens zklamala, Rogue One válí. Je v tom prostě to srdíčko. Celý příběh je podaný lidsky, dost syrově a přitom velkolepě, přičemž závěrečná půlhodina ždímá emoce. Potěšilo mě velmi "úsporné" vyobrazení starých tváří, a sice tak, že máme radost, že je vidíme, nicméně v příběhu zbytečně nepřekáží - problém u SW7, kde se sice setkáme s bezrukým 3PO, vypnutým R2 nebo přestárlou Leiou (rip in peace), ani jeden ale do příběhu pořádně nezapadá a působí navíc, jen aby "byli". Tady, pokud jsou staré tváře v záběru, má to jasný důvod a celkově pak jednotlivé obrazy vyzní mnohem lépe. A nakonec tu máme nejvíc badass scénu s největším padouchem galaxie, za kterou bych tvůrce vyzdvihoval do nebes. Připomínka, že Darth Vader je Darth Vader. Sečteno podtrženo, za mě po 4., 5. a 3. dílu nejlepší Star Wars. Prosím, ať jsou další spin-offy alespoň stejně dobré! 90 % ()

pojslik

Jako velký fanoušek Star Wars ságy musím konstatovat, že jsem v kině seděl jako přikovaný. Perfektní efekty, strhující příběh a neokoukaní herci to vše mi dalo neopakovatelný zážitek. Navíc Darth Vader v akci, princezna Leia a Tarkin ve velmi povedené animaci. Řadím mezi nejlepší filmy o SW. ()

Tomulka

Perfektní casting herci udělali velký kus práce a jsou výborní!!! A příběh zpracovaný v duchu prvních natočených epizod. Nejen scénář, který měl jasný cíl (a ten se povedl), ale velmi filmu prospěla určitá realističnost. Také je rozpoznat atmosféra prvně natočených epizod. Žádné klišoidní scény a přiblbané romance a dialogy. Po tragické epizodě VII mám po shlédnutí Rogue One , novou naději. ()

R-2

3* a dost, 4 ne. Proč? Protože takhle si díl mezi díly nepředstavuji. Nikde žádná pořádná spojující postava ze 3 - 4 dílu (jo R2-D2 a C-3PO tam bliknou). Nikde ani pořádná vazba na nové "hrdiny", prostě jen pohled na epizodu "jak se dostat k plánům Hvězdy smrti" a to je podle mě dost málo. Opravdový prima záběr byl, když Darth Vader použil sílu a potom vyndal svůj světelný meč. Jinak ploché, bez napětí, bez překvapení. Jen díky odkazu na StarWars film jede, ale do budoucna...... PS: a zklamání hned v úvodu = hudba, titulky..... :-( ()

blendak1313

První samostatný film ze světa SW, který zas tak samostatný není. Jako fanoušek velmi ocenuji fan-service, který mě neskutečně bavil. Vizuálie jsou více než oku lahodící (podle mého zatím nejhezčí SW film, všechna čest původní trilogii). Bohužel za poněkud nezáživný a trošku zmatený začátek a navyvinuté postavy, kde na konci zjistíte, kromě 2-3 vyjímek, že vám na nich nezáleží, musím strhnout body. Nebýt finální bitvy, je finální ohodnocení ještě menší. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord