Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars. (Falcon)

BrusVejn

Z filmu si už takmer nič nepamätám. Vybavuje sa mi, že až na veľmi bezfarebný a mdlý vizuál bol film docela v pohode, a síce príbeh nestál za veľa ale na druhej strane vôbec neurazil. Bezpohlavné a slabé 4 hviezdy. Film som videl včera. ()

rodier

Me se to teda dost libilo. Jasny, v podstate minimalni SW feel. Zadny poradny rubacky. Ale ono to tak proste ma byt. To, ze Rogue One predcil vsecky nove i stare-nove epizody je zazrak :) Tyhle Storky podle me maji byt takove komornejsi. Takze za mne jo. ()

Humans

*** jen proto, že mám rád filmy s námětem SW. Ikdyž tohle bych radši úplně vynechal. Ušité hodně rychlou jehlou. Film o Hanu Solovi neřekl vůbec nic. Dějově slabé a nudné. Postava mi charakterem ani trošku nesedí do bezprostředního pašeráka Hana Sola. Mladý Han je spíš otravný trouba, o kterém ostatní říkají že se jim líbí, ale nejsem si jistý jestli si to od nich úplně zasloužil, ale film se snaží diváka přesvědčit že to tak je. Konec mě totálně rozsekal, fraška a nucený zvrat. ()

rigby

To bylo dobré. Rukopis Rona Howarda je znát, nejde o žádný podřadný film, i když se nepočítá do základní série Star Wars. Je to břitké stejně tak, jak bych u Hana Sola čekal. Jen to má jediný veliký minus, a to je představitel hlavní role. Ten bohužel nemá takové charisma jako Harrison Ford. Vlastně žádné. Jinak příběh je výborný, triky také dobré, ale musím znovu zopakovat, že Star Wars to nejsou. Ačkoli jsem se dobře bavil. Možná víc než dobře. Takže nakonec 3+ ()

hrdygay

lepsie ako star wars: posledni jediovia, nemal som pocit, ze som pozeral film s hanom solom, pretoze han solo je len harrison ford a alden ehrenreich nanho zdaleko nema, esteze film financne vyhorel a pokracovania sa nedockame, akce sceny boli celkom zaujimave (prepadnutie vlaku), chewbacca bol najlepsia postava, qira (emilia clarke) a beckett (woody harrelson) celkom usli, emilia clarke je jebacka 7/10 ()

kacer4

Prvý spin-off Rogue One bol veľmi vydarený a pozrel by som si ho znovu hoci kedy. Toto je ale veľmi slabé prevedením, dejovo, obsahovo. Postavy nevýrazné až nezaujímavé. Han mi tu prišiel až príliš dobrák. V pôvodnej sérii bol hov*do a flákač. Tu sa od začiatku do konca snaží dokázal skoro úplný opak. ()

Dacsus

Ako toto mohol byť prepadák, to nepochopím. Jediný Star Wars film, ktorý sa mi fakt páčil - hlavná séria sú nezmyselné bláboly (imo), Rogue One bol prvý čo ma ako tak bavil, ale tento sa mi vyslovene páčil. Čo páčil - nadšený som ním bol. Až som cítil závan časov, keď aj táto filmová vetva (ľahšia zábava) disponovala prepracovanými scénarmi, a nebola postavená len na spektakulárnej eye candy akcii. No, mám dojem, že ani Dobyvatelia stratenej archy by sa dnes už asi nechytali. Kam ten filmový svet speje, keď nezmyselné srance trhajú rekordy, a veci premyslené sa strácaju v močiari zabudnutia? Možno odpoveďou je, že pri podobných filmoch sa treba sústrediť, a až vtedy poskytujú zábavu - akonáhle človek pri nich začne klábosiť alebo telefonovať, zákonite stratí niť - a práve tu má opodstatnenie nejaký preplácaný, nesúvislými cool scénkami narvaný nezmysel. Ach jo... ()

jjjerry

Jak jsem byl zklamaný z nových epizod hlavní dějové linky SW, tak jsem po Rogue One čekal trochu víc. Bohužel, mé zklamání se jen prohlubuje. A to Ron Howard umí točit. Pár minut začátku, wtf? Poté naděje, že by přece jenom mohlo mít šanci. Následují " rádoby dokumentární záběry z první světové války", chjo. Pak jde logika už jen zkopce. Chybí hloubka postav, hlubší smysl a základní logika. Proč se proboha někdo nezeptá fanoušků, nepřečte pár knih ze SW Universe, nevezme inspiraci z her (KOTOR, Jedi Knight apod) :( Za co jsem dal 2*: jak se poznal Han, Chewie a Lando. ()

halberdier

Solo: Star Wars Story není po všech těch patáliích při natáčení nakonec špatný film. Od začátku nasadí poměrně zběsilé tempo až je to místy na škodu, protože jsem si představoval, že se o postavě Hana Sola dozvíme trochu víc. Je o ni však řečeno jen pár informací a pak se jde do akce. Akční scény jsou svižné, vůbec mně zde nechybí světelné meče nebo síla, co naopak chybí, tak je nějaká nezappmenutelná scéna. Co se Solovi příliš nedaří, tak to je práce a vykreslování jednotlivých postav. Titulní představitel Sola Alden Ehrenreich se celkem snaží, nicméně nemá toho moc co hrát a charizma jako Harrison Ford nemá. Ostatní (snad na vyjímku Woody Harrelsona) nejsou příliš výrazní či dokonce nudní (Emilia Clarke) nebo nedostanou příliš prostoru (Dolnald Glover). Nejvíc tak opět potěší Chewbacca. Solo je fajn sci-fi blockbuster, nicméně od Star Wars divák vždy čeká něco špičkového a to se Solovi zcela nepodařilo. Navíc jde o obrovský komereční propadák, proto by se měli tvůrci nad budováním celého univerza zamyslet a raději jednotlivé filmy sázet v pomalejším tempu a přitlačit na kvalitě. (7/10) ()

Kushina

Skvělý příběh o tom, jak se vlastně zrodil legendární Han Solo, jak vznikla jeho přezdívka, jak si utvořil s chlupáček přátelství a co vlastně v mládi prožil. Sice v příběhu nebyli žádní Jedi ani světelné meče a další věci, na které jsme u klasických SW příběhů zvyklí, ale o tam se mi to moc líbilo a hodně dobrých pocitů to zanechalo na srdíčku. 75% ()

superzurda

Nechápu proč Walt Disney dokáže točit dobré samostatné filmy související se Star Wars a zároveň znásilňovat původní sérii novými epizodami. Alden mi připomíná mladého DiCapria a působí velmi zdařile zejména v kombinaci s Woodym. Přesně věřím tomu, že takový frajírek Han Solo moh být. ()

esmoke

Tak si to řekneme raději rovnou ten mladý, docela sympatický hošík, nevypadá jako ten legendární Han. Ale co už, Alden Ehrenreich není v titulní roli špatný, ale vypadá spíš jako Vojta Dyk. Při natáčení byli dva režiséři Miller a Lord (Lego Movie) vyhozeni a dodělával to Ron Howard a není to ani nijak moc poznat, výsledek na mě působil lépe než Rogue One. (2D dabing) Rozpočet: $ 250+ miliónů, Tržby: $ 392,924 miliónů. ()

Dr_Berry

Díky všem hejtrům a kritikům za to, že ten film tak poplivali a zničili tím auru okolo Hvězdných válek. Protože díky nim jsem čekal průser a ono se mi to děsně líbilo. Jasně Alden Ehrenreich není Harrison Ford, ale když nad ním zhasnu světelnej meč tak zbytek je parádní. Akce s vlakem, samotný Lando Calrissian v podání Donalda Glovera, aktivistická droidka L3 a další. Mohlo to dopadnout líp, ale díky bublině špatnýho filmu to dopadlo líp než jsem sám myslel. Hvězdné díky Kathleen Kennedy a scénaristům za zničení fenoménu Star Wars a kasovní průser. Pokračování bych snesl, ale pod dohledem někoho jinýho než Rona Howarda. Škoda těšil jsem se na jízdu skvěle režisérské dvojice Lord/Miller. ()

pold

A celá slavná debilní "sága" se opět ocitá tam, kde začala, a kde byla s výjimkou krátkého vzepětí v podstatě po celou dobu - ve sračkách. ()

Ronkar

První půlka je ucházející, pak to jde do fádních nudných kytek... a toho ženskýho droida nenávidím! Ještě že chcípl celkem rychle :D ()

PONK

Je mi na bľutie zo súčasnej kinematografie . . . Scénár a réžia - odpad! ako vačšina terajšíh blockbustrov. ()

MartCT

Tak je to stále jediné Rogue One, které mě nadchlo. Nová trilogie, slabota a teď Han Solo, který mě vyloženě nudil. Většina filmu na mě působila na sílu tvořená, takže za mě jen slabá oddechovka... Ach jo ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

Lando nebude seriál, ale další Star Wars film

14.09.2023

Je to jen pár měsíců, co Donald Glover a jeho bratr Stephen Glover převzali otěže nad scénářem k očekávanému seriálovému spin-offu o Lando Calrissianovi. Chystaný Star Wars projekt si tak od… (více)

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

Donald Glover přebírá otěže nad Landem

28.07.2023

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy před pár lety oznámila řadu nových seriálů a filmů ze světa Star Wars, z nichž víceméně na většinu stále zatím čekáme. Byl mezi nimi každopádně i samostatný projekt… (více)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (více)